dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 111
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 2206
  1. #1581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zostaw coś dla kominiarza...

  2. #1582
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Podchodzisz do komina rurą fi 150 , robisz miękkie przyłącze " i po ptakach"...
    Darek B

  3. #1583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Podchodzisz do komina rurą fi 150 , robisz miękkie przyłącze " i po ptakach"...
    Jako że to mój pierwszy komin, mam wątpliwości ale wątpiący dłużej żyją
    z kominka wychodzi rura 12 cm, książka każe do komina wchodzić 15, wątpliwości mam czy rozszerzyć tuż za kominkiem, czy przed wejściem do komina - o ile to ma jakieś znaczenie...

  4. #1584
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    hej witam wszystkich ostatnio ktoś mi opowiadał o zabudowie kominka w taki sposób że zamiast kratek są szczeliny wokół wkładu a przednia obudowa ozdobny kamień zakrywa te kanały, koś już tak robił albo wie jak to wykonać?

  5. #1585

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zostaw coś dla kominiarza...
    Kuminorz był, powiedział że cug w kominie bardzo dobry, że z kominka ma wyjść 12, rozszerzyć się na 15, potem rura, kolano, rura, i do ściany
    Że sznurkiem uszczelniać, rur żadnym klejem nie mazać. kalendarza nie zostawił, życzył wszystkiego najlepszego, wziął stówke i pojechał

    No to jak kuminorz powiedział, to się wziąłem do roboty i już mam:
    - wymurowaną podstawę
    - płyty na ścianie
    - przygotowaną zatyczkę na komin, ale jeszcze muszę wełny trochę zorganizować żeby dziury po styropianie pozatykać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160816_222635.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	364718

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160816_222649.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	364719

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160816_222700.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	364720



    Pytanie - czy jak dojadę z płytami do sufitu - to je do niego przyklejać? Pokrywę górną chcę zrobić jakieś 60 cm od sufitu - żeby się nie brudził nad kratką wylotową, i tylko boczne ściany zabudowy wyprowadzić pod sufit.
    Pytanie drugie - stalowe nogi kominkowe mają zabezpieczenia żeby wkład nie "zjechał' z podstawy w czasie eksploatacji. Czy ceglanej podstawie też takie zderzaki zamontować? Czy klinkier (bo podstawa klinkierowa jest - bo ładny kolor i promocja w LM ) jest na tyle szorstki że nie trzeba?

    Na marginesie - fascynuje mnie materiał z którego buduję - miękki taki że dziurę palcem można zrobić, ale sztywny i raczej wytrzymały
    mam nadzieję że oklejony tym wszystkim co na palecie przyszło - będzie jak ściana

  6. #1586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Skoro: " i tylko boczne ściany zabudowy wyprowadzić pod sufit."...to co chcesz przyklejać na sufit? Na cegłach zwykle stawiamy bez kombinowania. Jakieś kleksy z kleju, to się nie przesunie...Poziomą płytę krzemianową zabezpiecz od spodu dwoma, trzema profilami do GK. Płyta nie spadnie, jak np pęknie...

  7. #1587

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    " i tylko boczne ściany zabudowy wyprowadzić pod sufit."...to co chcesz przyklejać na sufit?
    No właśnie te boczne ściany u góry, żeby się kurz do środka nie sypał... czy wystarczy jakim akrylem zatkać?

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Poziomą płytę krzemianową zabezpiecz od spodu dwoma, trzema profilami do GK. Płyta nie spadnie, jak np pęknie...
    Taka podpórkę myślałem zrobić z paska płyty ustawionego pomiędzy przednią i tylną ścianką, tak aby z "pokrywką" wyszło takie T z długim daszkiem...
    Metalowy profil z racji innej rozszerzalności cieplnej szkód nie narobi?


    Na razie skompletowałem rury, dzisiaj je dotnę i będzie się paliło
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160817_235323.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	365017

  8. #1588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To delikatne profile i najlepiej je położyć na pionowych elementach, pod płytą poziomą. Z luzem...(odpowiednio zacinając końcówki).

  9. #1589

    Domyślnie

    Pali się!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160818_214238.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	365086

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160818_214339.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	365087

    Ale słabo na razie, drzwiczki musiały być uchylone żeby było widać ogień, po domknięciu ogień zdychał. Sprawdziłem kanał dolotowy - tylko jeden zdechły pająk siedzi w środku - więc to nie jego wina, drugi test był z odczepioną rurą spiro od kanału doprowadzającego powietrze do kominka - efekt ten sam... Dzisiaj spróbuję jeszcze z zupełnie odczepionymi blachami doprowadzającymi powietrze - ale się nie spodziewam zmiany, bo wydaje mi się że podłączenie powietrza zrobiłem dobrze...

    Czyli palenia się trzeba będzie nauczyć...

  10. #1590

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniekManiek Zobacz post
    Pali się!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160818_214238.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	365086

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160818_214339.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	365087

    Ale słabo na razie, drzwiczki musiały być uchylone żeby było widać ogień, po domknięciu ogień zdychał. Sprawdziłem kanał dolotowy - tylko jeden zdechły pająk siedzi w środku - więc to nie jego wina, drugi test był z odczepioną rurą spiro od kanału doprowadzającego powietrze do kominka - efekt ten sam... Dzisiaj spróbuję jeszcze z zupełnie odczepionymi blachami doprowadzającymi powietrze - ale się nie spodziewam zmiany, bo wydaje mi się że podłączenie powietrza zrobiłem dobrze...

    Czyli palenia się trzeba będzie nauczyć...
    Jak długi jest kanał doprowadzający powietrze i czy jest w poziomie - za wyjątkiem podejścia które widać na zdjęciu ?
    Odczep rurę spiro i sprawdź czy dmucha ?

  11. #1591

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Jak długi jest kanał doprowadzający powietrze i czy jest w poziomie - za wyjątkiem podejścia które widać na zdjęciu ?
    Odczep rurę spiro i sprawdź czy dmucha ?
    Kanał ma około 3 metrów i jest poziomy, jakieś 2,5m do ściany, potem w ścianie zakręt do góry, 30 cm pionowo i kolejny zakręt 90 stopni do czerpni na zewnatrz.
    Jak zdejmę rurę to nie dmucha, bo pootwierane okna mam w domu, to i chyba nie ma jak dmuchać... Jak był wiatr w zeszłym tygodniu - to dmuchało, bo akurat w czerpnię z reguły wiatry wieją.

  12. #1592
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Dekompresja ?
    Darek B

  13. #1593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniekManiek Zobacz post
    Pali się!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160818_214238.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	365086

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160818_214339.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	365087

    Ale słabo na razie, drzwiczki musiały być uchylone żeby było widać ogień, po domknięciu ogień zdychał. Sprawdziłem kanał dolotowy - tylko jeden zdechły pająk siedzi w środku - więc to nie jego wina, drugi test był z odczepioną rurą spiro od kanału doprowadzającego powietrze do kominka - efekt ten sam... Dzisiaj spróbuję jeszcze z zupełnie odczepionymi blachami doprowadzającymi powietrze - ale się nie spodziewam zmiany, bo wydaje mi się że podłączenie powietrza zrobiłem dobrze...

    Czyli palenia się trzeba będzie nauczyć...
    Czeba, czeba.... To taki typ...

  14. #1594

    Domyślnie

    A gdyby tak na kanale dolotowym założyć wiatrak, i regulator obrotów?
    Wczoraj próbowałem palić jeszcze raz, i znów paliło się tylko przy uchylonych drzwiczkach. Trochę słabo - bo jak dokończę zabudowę, to ścianka nad kominkiem będzie mocno grzana, i czy się od tego nie rozlezie?
    Chyba że w lecie generalnie się słabo pali...

  15. #1595

    Domyślnie

    Do tych którzy mają kominek.

    Jeśli w salonie chcę położyć płytki oraz chcę mieć kominek. To płytki należy położyć również pod kominkiem (w powierzchni zabudowanej), czy tam kominek na stojaku kłaść na gołą wylewkę?

  16. #1596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wnętrze kominka czasami się odkurza. Dostęp jest zwykle przez dolne otwory, kratki nawiewne. Łatwiej sprzątać płytki, niż szorstki beton...

  17. #1597

    Domyślnie

    Do domu jest doprowadzone powietrze z zewnątrz.
    W domu również jest zaplanowana rekuperacja,
    czy w takim przypadku powinienem mieć tą kratkę o której wspomniałeś?

    oraz kolejne pytanie jeśli bym jej nie miał, to mogę jakoś zamontować linkę od przepustnicy aby nie było przedmuchów przez wkład do komina jeśli się w kominku nie pali?

  18. #1598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To jest kratka nawiewna, podająca powietrze chłodzące wkłąd w obudowie, wiec być musi
    Jak masz szczelny wkład, to nie ma tam żadnych przedmuchów do komina.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1599

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak masz szczelny wkład, to nie ma tam żadnych przedmuchów do komina.
    ma szybę narożną, nie jest ona gięta tylko dwie szyby do siebie dosuwane także minimalna szparka tam się pojawi
    jednak poza tym jest w pełni szczelny i zalecany do domów z rekuperacją.

  20. #1600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Sam budujesz ten kominek? Trochę dziwne pytania zadałeś w sprawie kratek.....

Strona 80 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony