dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Posagowy koszmarek

    Czuję się zmotywowany do założenia własnego dziennika/niedziennika.
    Siedzę i poczytuje wasz wpisy i tak mi sie umyśliło coby cos swojego mieć.

    Jest nas czwórka- ja z małżonka oraz 2 psy piskle w drodzę.
    Jakiś czas temu tak z 2,5 roku przed slubem otrzymaliśmy pół domu - druga połowa nalezy do siostry teścia.
    Tak wiec w skład posagowego koszmarku wchodzi:
    Pietro i poddasze oraz podziemno/naziemny garaż
    Pietro zostało wyremontowane od razu- mstodami gospodarczymi i oszczednymi cobyśmy odrazu po ślubie mieli gdzie zamieszkać.
    Poddasze jest w stanie surowym zamknietym.
    Garaż... ech garaż może na póżniej...

    Pietro składa się z 2 pokoi- jeden salon i jedna sypialnia, kuchni, łazienki i przedpokoju. Jak dla dwóch osób i 2 psów było to wystarczająco dużo miejsca.
    Remont był kapitalny- oszczedosciowy.
    Zostało zrobione jak do tej pory
    1. w mieszkaniu na 1 pietrze
    -skute i połozone nowe sufity- bo stare odpadały
    -nowa instalacja CO wraz z piecem dwufunkcyjnym
    -nowa instalacja wodna i kanalizacyjna
    -nowa instalacja elektryczna
    -łatanie i szlifowanie ścian
    -wymiana posadzki w przedpokoju
    -cyklinowanie podłóg
    -wymiana okien na plastikowe
    -wymiana drzwi wewnetrznych wraz z ościeżnicami
    -wymiana całej łazienki
    -szlifowanie ścian
    -malowanie i meblowanie

    2. w domu jako budynku
    -wymiana poszycia dachowego- papa i gont + obróbki i podbitka
    -to samo nad gankiem
    -wymiana okien na poddaszu na plastiki
    -ułożenie płytek na balkonie + renowacja starej balustrady

    3. w garażu
    - wymiana instalacji elektrycznej
    - wymiana instalacji wodnej
    - wyprowadzenie wody i pradu na ogród

    tak więc narazie mieszkamy... i planujemy . a co planujemy- o tym w nastepnym odcinku
    Ostatnio edytowane przez sni6 ; 01-07-2011 o 15:31
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  2. #2

    Domyślnie

    A dzisiaj w ramach "relaksu" odmalowałem łazienkę- tzn poczyniłem pierwsze 4 fazy czyli:
    1. Strategiczna i z góry zaplanowana operacja wyniesienia wszystkich kosmetyków mojej zony ( boże ile ona tego ma...
    2. Akcja śrubokret czyli demontaz wieszaków, lustra kinkietów lampy i szafki
    3. Operacja "Taśma i folia" czyli jak zuzyć na łażienkę o powierzchni 4 m2 20 m2 folii , całą rolkę taśmy i narzekać że mało....
    4. Grande finale no.1 czyli pierwsza warstwa AkrylatexW kolor biały półmat...

    I teraz tak sobie na to patrzę i jakos tak nierówno mi się wydaje... no ale nic... zobaczymy jutro.
    Żonka pomagała ale z racji ciazy została wygoniona tak więc w operacji pomagał jedynie chaszczak... tylko szkoda że umie się jedynie gapić... ani wałka nie poda ani farby nie doleje....

    A po obiado kolacji ide odpoczać do garazu/warsztatu- powyżywam się na drewnie czyli oszlifuje deseczki na półki nad dziecięcym łóżeczkiem i moze zdążę polakierowac pierwszą warstwę...
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to poproszę jeszcze fotki
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #4

    Domyślnie

    Zdjecia bedą jak tylko opanuje dodawanie ich

    Narazie z planów na przyszły weekend:
    1. Dorwać i pogonic ekipe która ma nam wymienić drzwi wejściowe- wybraliśmy Gerdę
    2. Pogonić mistrzunia od okien w piwnicy bo 4 sztuki ma nam wymienić- stare się już skończyły- nawet korniki juz z nich wyemigrowały poniewaz groził im głód
    3. Zwymiarowac i dać do wyceny 2 okna na klatce schodowej- to juz bedzie koniec- wszystkie okna bedą z głowy

    No i coraz bardziej dorasta we mnie myśl coby poddasze wykańczać samodzielnie- w sumie w zime czas mam- jestem pracownikiem sezonowym
    A jak policzyłe sobie koszt ekip a koszt mojej roboty z materiałem to wychodzi mi ze jestem o co najmniej 50% tańszy... ale spokojnie nie wrywajcie się z zamówieniami
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Spoko... nie będę Ciebie wyrywać - bo, coby Żona na to powiedziała, a jej teraz nerwy niepotrzebne - Ty Jej teraz jesteś potrzebny....

    A tak poważniej... witam wśród remontujących i wytrwałości życzę
    - jeśli się troszkę znasz na remontach i budowlance, to nad czym się zastanawiasz? Ja już sama doszłam do tego, że robocizna jest połową poniesionych kosztów w remoncie.
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  6. #6

    Domyślnie

    2,5 roku temu nie znałem się... byłem niczego nie świadomym młodzieńcem wychowanym w bloku...
    to były długie 2 lata podczas których duuuuzo sie nauczyłem.
    Juz chyba nawet teść się mniej podśmiewa...

    narazie siedze w watkach o wyższości Rosckwoola nad Isoverem itd itp... i im więcej czytam tym mniej wiem... myślałem że moje planowane 15 + 10 cm izolacji to duzo a tu sie okazuje ze co najwyzej średnio z tendencjami na mało...
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Spokojnie człowiek uczy się całe życie - to raz, a dwa - spróbuj poczytać jeszcze więcej, może wówczas znajdziesz rzetelniejsze informacje w kwestii izolacji. A co chcesz ocieplać? Rozumiem, że poddasze, tak?
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ano to jest bardzo mało Ale to zależy jakie chcesz mieć źródło ogrzewania , jaki komfort itd.

    Ja daje 30cm wełny, jaką wełna tego nie wiem , ale są 3 wiec na pewno którąś dobiorę
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli mowa o ociepleniu poddasza to:
    15 cm między krokwie ( wiecej nie wlezie bo muszę zostawić około 5 cm wentylacji miedzy wełną a deskowaniem z powodu pokrycia papą) i na to prostopadle 10 cm na stelazu. Jeszcze się zastanawiam czy nie dać 15 cm na stelazy zamiast 10... w sumie pomieszczenie niewiele sie zmniejszy przez to...
    na to płyty OSB na scianach i GK na sufitach.

    Jak narazie z rana ciąg dalszy opejacji WEISE TOALETTE czyli ciąg dlaszy malowania łazienki.
    Z rana szybka akcja dywersyjna do sąsiedniego składu budowlanego w celu nabycia wałka do narozników i jazda drugą warstwę.
    Zostało mi trochę farby w korytku to na klatce jedną sciane machnołem- bo tylko jedna jest otynkowana

    Teraz sprzatanie, mocowanie z powrotem szafek wieszaków itp.
    A po śniadaniu ide - zobaczę ile przęseł płotu uda mi sie postawić w ten piękny słoneczny dzień.

    Aha- bedąc w składzie popatrzyliśmy sobie z zonką na nieobrobiona tarcicę - i tak sobie myślę że 2 takie techy w poziomie to ładna barierka na ganku by była
    trochę pracy ( zeszlifowanie i polakierowanie) i za niewielkie pieniądze można mieć oryginalnie wykończony taras
    Bo my mamy takie leśno/rustykalne zapędy
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Daj 15. Choć ja bym ci radził więcej ale wiadomo czasami jest trudno. I bardzo dobrze ze robisz wentylację między deskami a wełną. Ostatnio widziałem kilka sposobów tzn sznureczki albo dystansowe wkładki ze styropianu. Jakby co mogę poszukać.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Daj 15.
    tzn łącznie bedzie tej wełny 30 cm.
    15 cm miedzy krokwie w pionie i na to jeszcze 15 cm w poziomie przykrywając krokwie.
    dystanse beda z pocietego w paski styropianu układanego w pionie równolegle do krokwi.


    A na dzisiaj wykoanano:
    łazienka skończona
    Ogrodzenie- dzielimy nasz teren na to co nasze i na to co cioci - czyli drugiej osoby zamieszkującej dom.
    tak więc dzisiaj staneły pierwsze przęsła ogrodzenia panelowego.
    jako że mamy osobne wjazdy, osobne wejścia do domu i wszystko osobne bedzie się mieszkało jak w bliżniaku- tylko w układzie pionowym.
    Tak wiec na dniach powinniśmy być już "na swoim"

    W tym celu wykopałem dzisiaj około 15 dołków pod słupki, osadziłem pierwsze 4 słupki i zamontowałem pierwsze 2 panele.
    Miejmy nadzieję że jutro ciąg dalszy nastąpi
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  12. #12

    Domyślnie

    No i nastapił ciąg dalszy..... deszczu

    Wśród lejącej się z nieba wody udało mi się zainstalować kolejne przesło, a syn cioteczki kopie rowek pod podmurówke prefabrykowana.
    Następnie zona zagnała mnie na chwilę do prac ogrodowo-roślinnych.
    I chyba tyle na dzisiaj...

    Acha.... złamałem widły :/
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  13. #13

    Domyślnie

    W dniu dzisiajszym nastapił kolejny etap ewolucji naszego koszmarku
    Podjechało zółte Renault, wysiadło z niego dwóch szerokokarkich panów, otworzyli tynna klape i wyjeli..... nasze nowe drzwi wejściowe Gerda

    Nareszcie koniec z wiecznymi kłopotami z niedomykającymi sie drzwiami, koniec z zacinającym sie zamkiem ( zresztą jedynym działającym na 3 zamontowane), koniec z podwiewaniem zimnym powietrzem na klatke schodowa w zime. KONIEC KŁOPOTÓW Z DRZWIAMI

    Montaz szybki i sprawny, starannie i czysto- jedyne co to panowie po sobie nie zabierają smieci- tzn opakowań - ale przy tej cenie za drzwi z montażem jakoś to przeżyję Tak jestem z ekipy zadowolony.

    No i teraz drzwi pasują kolorystycznie do reszty domu

    No i kupiłem nowe widły- solidne ROMANIUK DRŻYJCIE PIGWY !!!!
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  14. #14

    Domyślnie

    Robót ciag dalszy...
    rezultaty- ogrodzenie stoi- postawiłem sam z teściem... bo druga strona straaaasznie rwała sie do pomocy...
    Trwało to praktycznie 3 tygodnie ponieważ pogoda skutecznie nas hamowała., następnie była akcja z zasypywaniem podmórówki i sianem trawy.
    A wczoraj wywiozłem żone na działkę a sam szybko powrót do domu. W pierwszej fazie remontu nie cyklinowaliśmy sypialni tylko połozyliśmy wykładzine- ot takie oszczędności. W związku z nadchodzącą juniorką ( tak juz wiem że to córa nastąpiła akcja cyklinowanie. i właśnie sobie patrzę jaki mam pięknie wyszlifowany 30 letni dębowy parkiecik
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak wyglądają te drzwi? Moze fotki
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #16

    Domyślnie

    sni6 ulituj się daj fotki tego cuda nooooo

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oj tak. Jedno zdjęcie daje tyle co strona pisania , albo więcej
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #18

    Domyślnie

    No dobra zdjecia na dniach....
    A teraz znowu bez zdjęc...
    Sezon urlopowo/remontowy otwarty.
    w zeszłym tygodniu wyleciała wykładzina z sypialni - pod wykładziną około 30- letnia dębowa klepka. Przyjechał przemiły pan, powarczał cykliniarkami, polerkami i innym sprzętem i ... w życiu bym nie momyslał jaki skarb mam pod ta pie... wykładzina. Parkiecik jak lustro... Jak sam "fachura" stwierdził yeraz już takich klepek nie robią A ja mam jeszcze jej 40m2 nówki około 30 lat sezonowana

    W związku z faktem że wszystkie meble były out z sypialni postanowiłem pomalować. Sufit i ściany poszedł pikuś, natomast połączenie tych powierzchni bedzie mi się sniło po nocach. Żonie zamażyło sie zeby kolor sufitu wchodził około 1-2 cm paskiem na ściany.... Mówiłem już że ściany są krzywe?? No waśnie

    No i zapadła decyzja. Zanim zona zapączkuje robimy klatkę i ganek... narazie szukamy płytek na schody i robimy rekonesans wśród wykonawców- sam tynkować nie umiem a moje umiejętności glazurnicze na schody sa stanowczo za słabe... Mnie szceka wykonanie autorskich barierek na ganku Będze robota w drewnie- lubie takie prace

    No i zła wiadomośc. Nie dostaliśmy zgody na przesunięcie bramy... o cały 1 metr... Tzn brame mogę sobie przesunąć tylko nie moge ruszyć krawężnika i chodnika... qżwa skarb ten chodnik... stare popekane i ruszajace się płyty.... masakra...
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  19. #19

    Domyślnie

    Koszmarek się pomału przepoczwarza.

    Po pierwsze primo- wielkie dzięki panu Sławkowi i jego armii za eleganckie zatynkowanie klatki schodowej. Nie dość że wygląda po ludzku to jeszcze ma teraz ściany w jednej płaszczyźnie. Ponadto panowie organizowali pracę tak żebyśmy mogli funkcjonować w domu, biorąc pod uwagę o której wychodzimy do pracy i wracamy składali i rozkładali 4 razy dziennie rusztowanie. Mało tego wszystkiego panowie codziennie po sobie sprzątali ... tak zupełnie do czysta....

    Po drugie primo- wybrane są płytki na schody- Tartan 7. Do tego na ścianę do wysokości 1,4 m bedzie położony marmurit. Dlaczego?? ano ze wzgledu na twardośc i łatwośc czyszczenia co przy 2 psach, poddaszu do wykończenia i magazynie firmy na 2 piętrze ma znaczenie Teraz tylko żonę czeka dobór koloru
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  20. #20

    Domyślnie

    Kurczę nie da tych zdjęć.......

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony