dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Napełnienie glikolem instalacji kolektora słonecznego

    Witam,
    dostałem w spadku po poprzednim właścicielu domu instalację słonecznego ogrzewania wody. Ciśnieniomierz wskazuje mi tylko 1 atmosferę glikolu. Czy to znaczy, że glikolu jest za mało?
    Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w jaki sposób można glikolu dolać? czy gdzieś w okolicy kolektora powinien być jakiś zawór, którym można dolać glikol? Czy samo dolanie spowoduje wzrost ciśnienia?

  2. #2

    Domyślnie

    Przy grupie pompowej są króćce do napełniania/opróżniania instalacji. Do tego będziesz potrzebował specjalnej ręcznej pompki lub pompy elektrycznej przystosowanej do napełniania instalacji.

    Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o co biega w tym temacie to bym to zlecił firmie. Dla pewności spuścić glikol, bo nie wiadomo ile już tam jest i jakie ma parametry, poza tym nabiją do odpowiedniego ciśnienia a przy okazji odpowietrzą układ.

  3. #3

    Domyślnie

    Poleci ktoś fachowca "solarowego" ze Śląska?

  4. #4

    Domyślnie

    spytaj poprzedniego właściciela, w kompletach solarnych są pompki do uzupełniania glikolu w instalacji a samo uzupełnienie to prosta obsługa, takie ciśnienie jest dopuszczalne, jeśli układ nie jest zapowietrzony. Jeśli miałbyś problem ze zdobyciem takiej pompki to skontaktuj się z Hewalexem - na pewno prześlą. U mnie pompka jest ciągle podłączona do układu na poddaszu odcięta zaworem.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  5. #5

    Domyślnie

    No a skąd wiadomo, że glikolu jest za mało? czy wlewa się "ile wlezie"?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony