dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Osiołkowi w żłoby dano ....

    Witam
    Otrzymałem kilka wycen na okna i chciałem Was prosić o pomoc w wyborze.
    Parametry podobne a cenowo różnica między nimi to ok 2k. Oknoplusa mam na miejscu więc w razie problemów może było by łatwiej reklamować ....
    Co byście wybrali?

    OKNO PLUS NorskStil IQ7000
    Adams BluEvolution 82
    Vertex V82

    (pakiety 3szybowe,szyby 4mm, 3 uszczelki itd)

    dzięki za wszystkie sugestie.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    W mojej ocenie wszyscy producenci godni rozważenia, jeden plus już sam znalazłeś na korzyść OP, podpytaj jeszcze jak wygląda kwestia montażu, może ktoś z sąsiadów już działał z którąś z firm montażowych ?
    2k różnicy to dużo ? czy mało ? jeżeli mówimy o całkowitej kwocie 10k to sporo jeżeli 30k to już wygląda to inaczej no i pytanie czy aby u Wszystkich usługa wygląda tak samo ?
    Teoretycznie biorąc pod uwagę tylko profil to OP powinien być najtańszy wszak to jedyna "70" w zestawieniu ale to tylko drobny szczegół.

    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    A które z nich mają "ciepłą ramkę"? Na takie stawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    W mojej ocenie wszyscy producenci godni rozważenia, jeden plus już sam znalazłeś na korzyść OP, podpytaj jeszcze jak wygląda kwestia montażu, może ktoś z sąsiadów już działał z którąś z firm montażowych ?
    2k różnicy to dużo ? czy mało ? jeżeli mówimy o całkowitej kwocie 10k to sporo jeżeli 30k to już wygląda to inaczej no i pytanie czy aby u Wszystkich usługa wygląda tak samo ?
    Teoretycznie biorąc pod uwagę tylko profil to OP powinien być najtańszy wszak to jedyna "70" w zestawieniu ale to tylko drobny szczegół.

    Pozdrawiam
    MMichal dzięki za odpowiedź.

    Różnica w kasie jest między 18k a 20k i faktycznie OP jest najtańsze. Co do montażu to ciężko powiedzieć, wszyscy twierdzą, że robią super.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał DrAko Zobacz post
    MMichal dzięki za odpowiedź.

    Różnica w kasie jest między 18k a 20k i faktycznie OP jest najtańsze. Co do montażu to ciężko powiedzieć, wszyscy twierdzą, że robią super.
    Czyli różnica pi razy oko 10% - jak dla mnie do zaakceptowania - ale to dla mnie
    Zerknij sobie jeszcze na właściwości użytkowe poszczególnych okien i wybierz te na których Tobie najbardziej zależy.

    A co do montażu to może poproś o 2-3 adresy gdzie można zobaczyć wykonane prace - jesteśmy w środku sezonu więc nie będzie z tym problemu Pod warunkiem, że firmy nie będą bały się pokazać

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.124

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    A które z nich mają "ciepłą ramkę"? Na takie stawiam
    W przytoczonych wyżej nazwach "okien" nie są wyszczególnione informacje o ciepłej ramce. Trzeba by szukać na stronach producentów w ich specyfikacji technicznej.
    W mojej ocenie okna trzyszybowe ale bez ciepłej ramki to pomyłka. Tzn. da się, jest taniej, ale tak po prostu nie wypada i świadczy o skłonnościach producenta do fałszywie pojętego oszczędzania. Pytanie: jak daleko to odchudzanie okna idzie.. ?

  7. #7

    Domyślnie

    Letniowiec

    Wszystkie mają ciepłą ramkę. Nikt nawet nie proponował innej. Teraz chyba tu już standard.

    MMichał - właśnie się umawiam na oglądanie montażu. Firma sama zaprasza na pokaz instalacji więc dobrze to o nich świadczy.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał DrAko Zobacz post
    Letniowiec

    Wszystkie mają ciepłą ramkę. Nikt nawet nie proponował innej. Teraz chyba tu już standard.

    MMichał - właśnie się umawiam na oglądanie montażu. Firma sama zaprasza na pokaz instalacji więc dobrze to o nich świadczy.
    Ja już nie widuję pakietów wykonywanych na "nie ciepłych" ramkach.

    A co do firmy zapraszającej na montaże to plus za otwartość - jak będziesz po wizycie daj znać co i jak zawsze to warto taką firmę pochwalić z "imienia i nazwiska"

    Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to większość producentów deklaruje,że ich okna mają ciepłą ramkę. Pytanie z czego jest ta ramka?
    Mam dwie oferty okien z podobnymi parametrami i z ciepłą ramką: jedna jest z aluminium, druga z tworzywa. Którą wybrać? Bo chyba ramka ramce nie równa

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    z ciepłą ramką: jedna jest z aluminium,
    Uzyskanie krawędzi szyby zespolonej o ulepszonych parametrach cieplnych spełniających zależność Σ (di * λi) ≤ 0,007 jest niemożliwe o ile w jej konstrukcji wykorzystano ramkę/ramki dystansowe z aluminium.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony