dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 104
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 2078
  1. #1921

    Domyślnie

    Witam,
    Początkowo zakładaliśmy standardowo pod wylewkę i ogrzewanie podłogowe tylko styropian. Wykonawcy zaproponowali nam zamiast styropianu styrobeton. Zainteresował nas temat szczególnie ze względu na dokładne wypełnienie szczelin/dziur miedzy instalacjami itd. Cena jest jednak wysoko, poza tym właściwości termoizolacyjne też dużo gorsze. Musimy zastosować 20 cm styropianu bądź styrobetonu. Wpadliśmy na pomysł zastsowania 10 cm styobetonu (wyrówna całą powierzchnię, wypełni szczeliny + jakieś tam właściwości termoizolacyjne) a na to 10 cm styropianu podłogowego. Wykonawcy przytaknęli. Nie jestem jednak przekonana i proszę o radę. Czy w ogóle warto realizować taki pomysł, czy lepiej zostać przy styropianie, a może zamiast 10 cm styrobetonu dać pelitobeton?

  2. #1922
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Sadze, ze stryobeton na chudziaka to nie najlepsze rozwiazanie. Chodz moge sie mylic.
    Poprosilbym Adama o zarkniecie tutaj
    Sa lepsze miejsca aby go zastosowac - to na pewno.
    Ale na chudziaka, tak jak Tworca tematu perlit z gipsem.

    Pozdrawiam

  3. #1923
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    [QUOTE=Patrycja8;6884923]Witam,
    Wykonawcy zaproponowali nam zamiast styropianu styrobeton. Zainteresował nas temat szczególnie ze względu na dokładne wypełnienie szczelin/dziur miedzy instalacjami itd. QUOTE]

    Sensu w tym nie widzę ,zmniejszycie izolację podłogi.Wszelkie przepusty,rowki pod instalację wypełnijcie pianą i po problemie.O ile masz spore nierówności to wystarczy ,żeby ekipa wyrównała to cieniutką warstwą perlitu ,czy nawet zwykłego żwiru.

  4. #1924

    Domyślnie

    witam,
    przeczytałem już dość dużo na temat ocieplenia podłogi na gruncie ale cały czas mam pewne wątpliwości na które nie mogę dostać konkretnej odpowiedzi.
    Planuję ocieplić dom lepiej niż to ustawa przewiduje tj. 30cm wełny na dach 20cm styro na ściany, 15cm styro fundament no i podłoga......
    W projekcie mam 10cm ocieplenia, ale na ogrzewanie podłogowe według Was oraz w stosunku do całości ocieplenia może to być trochę za mało .
    Chudziak nie jest jeszcze wylany a piasek jest podsypany pod ławy w taki sposób, żeby wylać go na równo z ławami (tj. 10cm betonu).
    Słyszałem też coś o ciągłości zachowania izolacji co według moich majstrów znaczy tyle, że chudziak musi być na równo z ławami i wtedy na to przychodzi izolacja.
    Czy tak rzeczywiście jest, czy mogę wybrać jeszcze powiedzmy z 5cm żwiru, (wtedy chudziak byłby 5cm poniżej ław) co pozwoliłoby na położenie 15cm styro.

    proszę o odp

  5. #1925
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Witam
    Czytam ten wątek i po prostu nie wierzę, wielkie Bóstwo tego forum niejaki adam_mk myli pojęcia!!
    Po pierwsze nie stosuje się pap smołowych, nawet nie wolno już ich produkować!!!
    To smoła reagowała ze styropianem!!
    Po drugie papa asfaltowa nie reaguje ze styropianem !!! Jedynie co może reagować to rozpuszcalniki w różnych lepikach i mazidłach bitumicznych, sam bitum nie reaguje ze styropianem !!!!

    Po trzecie początek wiązania cementu to kilka godzin, po tygodniu to cement ma kilka razy większą wytrzymałość niż gips, nie trzeba czekać 28 dni.
    Po 28 dniach to cement ma znormalizwaną wytrzymałość.

    Po czwarte perlit jak i gips mają większą nasiąkliwość niż styropian. Wolę nasiąknięty styropian niż nasiąknięty perlitogips.

    Po piąte nie słuchajcie bezgranicznie Adama_mk, koleś i może jakąs wiedze ale nie jest omnibusem we wszystkim a do tego jeszcze ten sposób wypowiadania się na forum, echh

  6. #1926
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pikvic

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-683
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam.
    Przeczytałam wątek od początku(mam nadzieje że ze zrozumieniem)
    Większość buduje nowe domy równe ścianki itp.,a ja mam chatke ponad 100-letnią,zerwane stare podłogi na legarach wybrano troche piasku,wylany chudziak.
    Na ocieplenie,jastrych i warstwe końcową zostało ok.30cm.Zdecydowałam sie na perlit,ale... ponieważ fundamenty mam z głazów/kamieni to nie bardzo wiem jak położyć na to pape .Oczywiście brak izolacji poziomej,nie wiem czy robić?Adam gdzieś pisał ze takie fundamety dobrze funkcjonują bez izolacji(nota bene wszystkie tynki juz poaronastoletnie były suchutkie bez zacieków).
    No i tu pytanie właściwe bo o to jeszcze nikt nie pytał-czy w mojej sytuacji nie mogąc położyc papy na góry i doliny moge wszystko powiedzmy trzykrotnie posmarować dysperbitem na wodzie?łącznie z chudziakiem?jeśli nie,to jakie sugestie w moim przypadku?

  7. #1927
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Bo kiedyś wiedziano gdzie budować, dziś buduje się byle gdzie i na byle czym.
    Wylewałeś sam ten chudziak czy już był ?

    Pozdrawiam

  8. #1928
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pikvic

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-683
    Posty
    9

    Domyślnie

    Chudziak laliśmy juz sami,niestety musieliśmy sie pozbyć starej podłogi bo musimy troche obniżyć poziom a i deski juz były mocno wychodzone i zaniedbane przez poprzednich właścicieli,może uda mi sie je odratować np. na sypialnie...
    Właściwie to mam jeszcze jedno pytanie... maży mi sie podłogówka i w salonie oraz kuchni(jedno pomieszczenie ok.40m2) beton dekoracyjny/architektoniczny szlifowany ale czy na perlicie nie będzie jednak pękał?czy muszę z czegoś zrezygnować?będzie ciężko

  9. #1929
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Grunt pod chudziakiem byl suchy, pamietasz ? Przypuszczam, ze tak.
    Nie ma zadnego problemu aby zrobic podlogowke na takiej izolacji z perlitu.
    Bardziej zastanawiam sie dlaczego chcesz podlogowke tylko w kuchni i salonie a nie w calej chalupie ?

    Pozdrawiam

  10. #1930
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeśli mogę coś zasugerować to podłogówkę zrób wszędzie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #1931
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pikvic

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-683
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tak,podłoże tez było bardzo suche na fundamenty i ściany zwracałam szczególną uwage.
    Wszystko było zasypane piaskiem pod legary,troche wybraliśmy ale sporo piachu jeszcze zostało.Podłogówka będzie wszędzie jak dobudujemy to "wszędzie" .Chwilowo remontujemy to co stoi czyli łazienka,wiatrołap i właśnie solon-kuchnia,razem na chwile obecną jakieś 65m2.
    To jak z tym dysperbitem?bo papa i folia chyba odpadają?smarować czy wogóle odpuścić sobie izolacje?
    Ostatnio edytowane przez pikvic ; 07-09-2015 o 11:25 Powód: literówka :)

  12. #1932
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Tak jak Ci pisalem, kiedys bardzo starannie wybierano miejsce gdzie pstawiano dom. Tą pape i dysperbit sobie daruj. Poloz folie i na to perlit zgodnie z receptura Adama, pamietajac o tym aby rury od wody szly w srodku tego ocieplenia. O podlogowce troche pozniej.

    Pozdrawiam

  13. #1933
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pikvic

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-683
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Tak jak Ci pisalem, kiedys bardzo starannie wybierano miejsce gdzie pstawiano dom. Tą pape i dysperbit sobie daruj. Poloz folie i na to perlit zgodnie z receptura Adama, pamietajac o tym aby rury od wody szly w srodku tego ocieplenia. O podlogowce troche pozniej.

    Pozdrawiam
    dzięki,nie ukrywam że takie rozwiązanie mi pasi
    czy ktoś był odważny i na perlit z gipsem+jastrych zafundował sobie beton dekoracyjny?bo nic takiego nie znalazłam

  14. #1934
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Zgodnie z obietnica, przesylam. Adam juz to opisywal nie jeden raz wiec nie ma sensu przepisywac.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4825011

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6346574

    Przyklad klipsow do montazu rurek (te drugie: "Klipsy szybkiego montażu")
    http://www.kotar.pl/pl/oferta/klipsy-montazowe.html

    Pozdrawiam

  15. #1935
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam,
    mam taki problem mam nadzieje, że mi pomożecie. Majster walnął się i niestety zamiast 15 cm miejsca na posadzce na styropian (planuje ogrzewanie podłogowe w całym domu - brak piwnicy) zostało tylko 6cm. Kierbud jak i szef ekipy stwierdził, że nie ma wyjścia trzeba skuć posadzkę wybrać 9cm piasku i zalać na nowo chudziak. Wyjdzie na to, że chudziak bedzie 9cm niżej niż koniec ściany fundamentowej. Zastanawiam się czy nie będzie problemu z izolacją poziomą między ścianą fundamentową a ścianą z porothermu (jest papa na zakład okolo 10cm). Jak to zrobić żeby było dobrze I drugie pytanie czy jak już wybieram 9cm piasku to nie wybrać 14cm i dać 20cm styro żeby jeszcze lepiej odizolować się od podloża. Bylbym wdzięczny za pomoc.

  16. #1936
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pikvic

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-683
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Zgodnie z obietnica, przesylam. Adam juz to opisywal nie jeden raz wiec nie ma sensu przepisywac.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4825011

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6346574

    Przyklad klipsow do montazu rurek (te drugie: "Klipsy szybkiego montażu")
    http://www.kotar.pl/pl/oferta/klipsy-montazowe.html

    Pozdrawiam
    dzięki,właśnie zaczynam zgłębiać temat

  17. #1937
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Czy styropian Termoorganiki Termonium dach- podłoga nadaje się do garażu?
    "Poziom wytrzymałości na zginanie BS100 ≥ 100 kPa
    Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym CS(10)60 ≥ 60 kPa"
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  18. #1938
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Czy styropian Termoorganiki Termonium dach- podłoga nadaje się do garażu?
    "Poziom wytrzymałości na zginanie BS100 ≥ 100 kPa
    Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym CS(10)60 ≥ 60 kPa"
    Lepiej poszukaj informacji czy jest sens ocieplac podloge w garazu

    Pozdrawiam

  19. #1939

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie przygotowania chudziaka do wykonania ogrzewania podłogowego. Grubość chudziaka 10 cm na zagęszczonym piasku – tradycyjna ława fundamentowa. W związku z tym że chudziak jest krzywy (3 cm różnicy między skrajnymi częściami domu) jestem zmuszony do wyrównania tematu. W planach posadzka powinna wyglądać tak:

    Chudziak 10 cm
    Folia budowlana
    Styropian przewidziane jest 10 cm stropianu (5+5 cm na zakład)
    Folia pod podłogówkę
    Rurki podłogówki
    Wylewka z mikso-kreta 6,5 cm
    Wykończenie 1,5 cm
    Razem: grubość posadzki 18 cm.

    Jak najlepiej wykonać wyrównanie chudziaka? Styropianem czy wylewką?

    Jeżeli wylewką to w najwyższym punkcie mamy jedynie 3,5cm warstwę na rurkach podłogówki. Trochę mało Wtedy zmniejszyć ilość styropianu (4+4 cm)? Grubość wylewki w najwyższym punkcie będzie wynosić 5,5cm a w pozostałej części domu do 8,5cm. To z kolei może powodować nie równe nagrzewanie się podłogówki.

    Czy starć się wyrównać chudziak samym styropianem? Podcinając styropian?

    Zalecacie układać styropian pod podłogówkę o EPS co najmniej 100. U mnie izolacja termiczna wyniesie jedynie 10 cm, czy w takim przypadku układania styropianu dopuszczalne jest układanie na zakład dwóch warstw o różnym EPS? Na przykład styropian Termoorganika: 5cm TERMONIUM dach-podłoga EPS 60 + 5cm GOLD dach-podłoga EPS 100?

    Może jakieś inne rozwiązanie?

    Proszę o radę doświadczonych forumowiczów.
    Ostatnio edytowane przez saker ; 26-09-2015 o 11:04

  20. #1940
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał saker Zobacz post
    Witam, jestem na etapie przygotowania chudziaka do wykonania ogrzewania podłogowego. Grubość chudziaka 10 cm na zagęszczonym piasku – tradycyjna ława fundamentowa. W związku z tym że chudziak jest krzywy (3 cm różnicy między skrajnymi częściami domu) jestem zmuszony do wyrównania tematu. W planach posadzka powinna wyglądać tak:

    Chudziak 10 cm
    Folia budowlana
    Styropian przewidziane jest 10 cm stropianu (5+5 cm na zakład)
    Folia pod podłogówkę
    Rurki podłogówki
    Wylewka z mikso-kreta 6,5 cm
    Wykończenie 1,5 cm
    Razem: grubość posadzki 18 cm.

    Jak najlepiej wykonać wyrównanie chudziaka? Styropianem czy wylewką?

    Jeżeli wylewką to w najwyższym punkcie mamy jedynie 3,5cm warstwę na rurkach podłogówki. Trochę mało Wtedy zmniejszyć ilość styropianu (4+4 cm)? Grubość wylewki w najwyższym punkcie będzie wynosić 5,5cm a w pozostałej części domu do 8,5cm. To z kolei może powodować nie równe nagrzewanie się podłogówki.

    Czy starć się wyrównać chudziak samym styropianem? Podcinając styropian?

    Zalecacie układać styropian pod podłogówkę o EPS co najmniej 100. U mnie izolacja termiczna wyniesie jedynie 10 cm, czy w takim przypadku układania styropianu dopuszczalne jest układanie na zakład dwóch warstw o różnym EPS? Na przykład styropian Termoorganika: 5cm TERMONIUM dach-podłoga EPS 60 + 5cm GOLD dach-podłoga EPS 100?

    Może jakieś inne rozwiązanie?

    Proszę o radę doświadczonych forumowiczów.
    Cofnij się do pierwszego postu tematu w którym zadałeś pytanie, masz tu wszystkie odpowiedzi

    Pozdrawiam

Strona 97 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony