dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 93
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1850
  1. #1101

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    theme

    też bym w to nie uwierzył, gdyby mnie to samego nie spotkało. Rozmawiając dzisiaj z handlarzem dowiedziałem że także za jego działalności w wykonaniu firmy Wikęd podobna .... sytuacja nie miała miejsca.

    O tym też mówię. Nie zawsze fabryka jest "winna" za całe zamieszanie. Pamiętaj, że te drzwi pokonują długą drogę zanim dotrą do Ciebie.
    Fabryka -> hutrownia ->sprzedawca -> Ty.
    Niekiedy sprzedawca złoży złe zamówienie w hurtowni, albo hurtownia źle przepisze zamówienie do producenta. Tu o tyle dobrze, że Wikęd ma opcję bezpośredniego zamawiania u producenta, a hurtownia tylko przyklepuje zamówienie. Ogranicza to czynnik ludzki i możliwość popełnienia błędu.

    Tak czy siak - taki problem to nie problem i szkoda, że u Ciebie jakoś tak na okrętkę to poszło. Oczywiście czekamy na znak jak poszło u Ciebie.

  2. #1102

    Domyślnie

    ja mam drzwi wikend z naświetlem bocznym i górnym. Drzwi są lekkie. Ale mimo to szczelne. Jestem zadowolony i w sumie polecam. Uzywam prawie 2 lata

  3. #1103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Angry

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Tak czy siak - taki problem to nie problem i szkoda, że u Ciebie jakoś tak na okrętkę to poszło. Oczywiście czekamy na znak jak poszło u Ciebie.

    Jutro minie tydzień od spotkania z serwisantem.. mam nadzieje że Pan ten nie zaginął gdzies po drodze do Luzina. W czasie spotkanie wrażenie na mnie zrobił BARDZO DOBRE starał się jak mógł zaradzić w zastanej przez niego sytuacji. Widać, że facet ten lubi swoją pracę. Tacy ludzie to skarb w wielu firmach.


    A co do obecnej sytuacji...

    Jak na razie cisza... zero kontaktu.. zarówno od firmy jak i od handlarza...

    Pewnie wszyscy szykują się już na Sylwestra.




    W sumie "racja".. po co być w kontakcie z klientem... po co zapewniać go ze zależy im na rychłym załatwieniu sprawy.. przynajmniej słownie skoro w działaniach - delikatnie mówiąc - nie za bardzo wychodzi.
    A na koniec - jak gdyby nigdy nic - poprosić o dobre referencje, tudzież o to, by o jednej czy drugiej firmie wyrażać się tylko w samych superlatywach.
    Ot takie polskie prowadzenie biznesu.
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 25-10-2016 o 19:53
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  4. #1104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Lightbulb

    1.
    Rozmawiałem dziś z handlarzem. Tydzień temu hadlarz dostał ostatnia informację od Wikędu w sprawie reklamacji. Wynika z niej, że Wikęd "od zawsze" postepuje tak iż "nie informuje salonów sprzedaży o przyjeździe serwisu".

    Wniosek 1.1: handlarz nawet jakby chcial to i tak nie mógl dostarczyc na budowe szyldów poniważ nie wiedzial czy i na kiedy je dostarczyć. Możliwe że nie wiedział nawet, że będą potrzebne... Wszak mogł zakładać że serwisanci wszelkie niezbedne części mają ze sobą.

    Myslę że nkomu z Wikędu korona z głowy nie spadnie jeżeli będą dokladniej ustalać z handlarzami (pośrednikami) jaka jest sytuacja dotycząca danej reklamacji zanim wyślą w Polskę serwisantów. Wystarczy jeden telefon, a przez to i koszty i zamieszanie mniejsze
    Wniosek 1.2 - Z powyzszego wynika, że handlarz zostal wyautowany z procesu rozpatrywania reklamacji. Tak ja to rozumiem. Być może błędnie.



    2.
    Handlarz poinformował mnie także, że z wiadomosci otrzymanej od Wikęd wynika, iz serwisant umówił się z ich klientem (czyli ze mną) w celu ponownej wizyty w przyszłym tygodniu.

    Wniosek 2.1: Pomijajac fakt że nikt się ze mna na ten tydzień - jak na razie - nie umawiał cieszy mnie ogromnie ze już w tym tygodniu zakonczy sie temat drzwi.

    Wniosek 2.2 https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl...acje/rekojmia/
    "W sytuacji wystąpienia wady konsument może złożyć do sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmi i zażądać jednego z czterech działań:
    1. wymiany towaru na nowy;
    .....
    .....
    .....
    "




    EDIT

    własnie sie dowidzialem dzowniąc do Wikęd że został ustalony jakiś temin nie na obecny tydzień ale na połowę listopada. Drobny rozrzut


    Kto z kim ustalał - nie wiem. Być może Wikęd ustalił to jakoś wewętrznie. Wtedy pewnie puszczają serwisantów w Polskę. Tak przypuszczam.
    W takim razie oczekuję cierpliwie.

    CDN
    (z pewnością)





    PS 1 firmo Wikęd - zanim puścicie pana serwisanta uzgodnijcie proszę z handlarzem czy aby ten ostatni nie musi dowieźć na budowę wspominanych wielokrotnie szyldów tudzież jeszcze czegos innego. Szkoda wszak by serwisant - po raz kolejny - przyjechał na darmo.

    PS 2 pozdrawiam panią W.
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 26-10-2016 o 15:29
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  5. #1105

    Domyślnie

    forscher, nie obraź się, ale czy nie za bardzo rozkminiasz tą całą sytuację? Pytam poważnie. Analizujesz każdy detal postępowania każdej ze stron, a chyba ani ta usterka ani postępowanie ludzi zaangażowanych w tą sprawę nie jest tego warte. Pewnie masz rację, ale co z tego. Opcje są dwie: albo się ogarną i z obsuwą to z obsuwą, ale poprawią i git, albo dadzą ciała i będziesz w plecy 3k - życie. Niech Twój Zen nie cierpi z powodu jakichś tam drzwi. To tylko DRZWI, do diaska

  6. #1106

    Domyślnie

    Witam
    Temat do użytkowników drzwi Optimum z Premium. Przy drzwiach zamkniętych na zamek(i) po naciśnięciu klamki drzwi otwierają się na ok 2 mm i można nimi tak szarpać robiąc sporo hałasu. Czy u was też tak się dzieje? czy jest możliwość takiej regulacji, żeby wyeliminować ten efekt? Z tego co zaobserwowałem to przyczyną tego jest zbyt szerokie wycięcie w rozecie framugi gdzie wchodzi dużo węższy język zamka.Co prawda w środkowym otworze włożony jest plastik zmniejszający go ale i tak to wszystko dość irytująco lata.

  7. #1107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrAko Zobacz post
    Witam
    Temat do użytkowników drzwi Optimum z Premium. Przy drzwiach zamkniętych na zamek(i) po naciśnięciu klamki drzwi otwierają się na ok 2 mm i można nimi tak szarpać robiąc sporo hałasu. Czy u was też tak się dzieje? czy jest możliwość takiej regulacji, żeby wyeliminować ten efekt? Z tego co zaobserwowałem to przyczyną tego jest zbyt szerokie wycięcie w rozecie framugi gdzie wchodzi dużo węższy język zamka.Co prawda w środkowym otworze włożony jest plastik zmniejszający go ale i tak to wszystko dość irytująco lata.
    Cześć

    W drzwiach Optimum masz pełną regulację w ościeżnicy od strony zamkowej. W otworach o których piszesz są blachy zaczepowe regulowane na imbus wystarczy odpowiednio wyregulować. Aczkolwiek musisz mieć świadomość, że język zamka i haki nie mogą iść w jednej linii, gdyż po zamknięciu drzwi na język jeśli haki byłyby w jednej pozycji szorowałyby w ościeżnicy o blachę zaczepową, więc luz technologiczny w tym miejscu jest jak najbardziej wskazany. Przekręć klucze wysuń haki i sprawdź też czy góra i dół równo przylega do ościeżnicy.

    pozdrawiam

  8. #1108
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak jest z szybami w drzwiach? Czy są one jakoś wzmocnione?


    I jak jest z przetłoczeniami, czy można z nich zrezygnować?

  9. #1109

    Domyślnie

    Piotrze dzięki za pomoc

    2 minuty roboty i jest super

    Pozdrawiam

  10. #1110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzeszczot_33 Zobacz post
    A jak jest z szybami w drzwiach? Czy są one jakoś wzmocnione?


    I jak jest z przetłoczeniami, czy można z nich zrezygnować?
    W Wikędzie masz szyby klejone na ramie. Pakiet składa się z 3 szyb.
    Przetłoczenia są zrobione zgodnie z wzorami. Jeśli nie chcesz przetłoczeń to pozostaje Ci skrzydło gładkie czyli wzór numer 1.

  11. #1111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ejj
    co znaczą szyby klejone na ramie? W sensie zespolone jak pakiet w oknie. Ale pytanie chyba dotyczyło "antywłamaniowości" i przyznam, że przeglądam właśnie katalog i nie widzę odpowiedniej informacji..
    W naświetlach widzę pakiety trzyszybowe, z zewnętrzną szybą bezpieczną 33.1. Daleko jej wytrzymałością do szyb P4 które kiedyś były dobrym standardem. Ale to dawne czasy i teraz każdy patrzy na ciepło a nie "pancerność"..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #1112
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    W Wikędzie masz szyby klejone na ramie. Pakiet składa się z 3 szyb.
    Przetłoczenia są zrobione zgodnie z wzorami. Jeśli nie chcesz przetłoczeń to pozostaje Ci skrzydło gładkie czyli wzór numer 1.
    Tylko ze wzor nr 1 jest bez szyby

  13. #1113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli zrezygnujesz z przetłoczeń, to będziesz miał skrzydło płaskie, takie jak we wzorze 1
    Częściej realizowałem odwrotne kombinacje, np. do wz12 dodawałem przetłoczenia. Także plusem Wikęda jest elastyczność w tym zakresie. Trzeba tylko skonsultować z nimi taką możliwość i wycenić (bo to jest odrobinę kombinacji na produkcji)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #1114

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ejj
    co znaczą szyby klejone na ramie? W sensie zespolone jak pakiet w oknie...
    Dokładnie o to mi chodziło. Ciężki dzień i z myśleniem słabo było .
    Miałem na myśli to, że szyby są zespolone na ramce jak w oknie. Przedzwoń do Wikędu albo napisz do Piotra Jażewicza o taką możliwość wyprodukowania 1-ki z szybą. Wikęd to przyjazna firma i nie policzy +500% do zamówienia za nietypowość

  15. #1115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rdkn

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, czy wiecie może jakie właściwości akustyczne posiadają drzwi stalowe firmy Wikęd?
    Poszukuję drzwi wewnątrzklatkowych - obecne Gerda TT które założył deweloper są według mnie tragiczne (na papierze 30dB) - słyszę krzyki dziecka sąsiadów przez moje, jak i przez sąsiadów drzwi (i jestem pewny na 100% że to wina drzwi, a nie ścian).
    W wikęd interesuje mnie seria Premium lub Optimum - z tego co widzę to różnią się m.in. grubością - czyli wnioskuje z tego, że Optimum bardziej tłumią dźwięki. Ale czy warto dopłacać ~600zł?

    Ewentualnie w grę wchodziłyby również KMT przeciwpożarowe z wełną i właściwością akustyczną 37dB.

    Przy okazji, jeśli jest na forum jakaś osoba która "pracuje z drzwiami" w woj. pomorskim to proszę o kontakt. Jestem zainteresowany wymianą obecnych lub założeniem drugich drzwi (tutaj przydałaby się również osoba znająca prawo budowlane czy w ogóle można), budżet to 2000-2500zł z montażem. W rozliczeniu mógłbym oddać nieszczęsne Gerdy TT
    Ostatnio edytowane przez rdkn ; 21-11-2016 o 07:59

  16. #1116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tetetki od Gerdy są "na stryropianie". Lepsze drzwi robi się z wypełnieniem z pianki. Patrzę w katalog Wikęda - dla drzwi Premium z ość. termo podają31 db. Dla Termo prestige - 32. Więc bez szaleństw.
    Natomiast co do przyczyny hałasu u Ciebie: sprawdź uszczelki, doleganie drzwi. Wynik 30 db jest lepszy niż przeciętne okna, także hałas może wynikać z nie dość dobrego montażu (pokurczone uszczelki, za mocno podpiłowane zaczepy, za nisko próg itp.

    A jeśli szukasz drzwi cichszych, to wiesz na co patrzeć (Rw) Wg mnie lepsze są z płytą wiórową w środku, np. Porta Opal lub Polskone B30.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1117

    Domyślnie

    Tak, tylko że drzwi z wypełnieniem styropianowym inaczej rezonują i przenoszą hałas. Ja mam takie subiektywne odczycie, że drzwi z wypełnieniem pianowym o tym samym Rw co drzwi styropianowe lepiej tłumią hałas. Na pewno technologia wykonania ma wpływ jak sama gęstość materiału.
    Styropian jest wklejany jako płyta, a piana wtryskiwana pomiędzy dwa arkusze blachy, gdzie łączy się z nimi na trwałe.
    Porta Opal ma też znów 32dB więc też bez szaleństw. Raczej przyzwoity standard.
    Ja znowu jakbym miał wybierać pomiędzy Portą Opal a Wikędem w klasie Premium to chyba wolałbym tego drugiego. Jakoś płytówki mnie nie przekonują jako wejściowe do mieszkania.

    Moim zdaniem 32dB z pianką w środku albo z płytą do mieszkania w bloku wystarczą w zupełności. Zadbaj o elementy wymienione przez Fina a będzie zupełnie inaczej.
    Ostatnio edytowane przez theme ; 22-11-2016 o 16:34

  18. #1118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rdkn

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Fachowiec od regulacji drzwi pojawi się u mnie w tym tygodniu i zobaczę jaką wyda opinię.
    Tak czy siak jutro odbieram pisemne pozwolenie zarządcy i montażu drugich drzwi (otwieranych na klatkę) i na 99% zdecyduje się na montaż.
    W zależności od ceny/terminu realizacji wybiorę coś z Stolbud / KMT / Wikęd / Gerda (?)
    Porta i Polskone mnie nie przekonują, szczególnie te drugie mają bardzo złe opinie (głównie problemy z uznaniem gwarancji/reklamacji).

  19. #1119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski, bo ja, jako stały uczestnik forum mam inne zdanie. Zawodowo także.
    Jak już będziesz wybierać, to zwróć uwagę na B30 od P-S. Moim zdaniem warto w takiej sytuacji jak u Ciebie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #1120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rdkn

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Oczywiście wnioski wyciągam po tym co przeczytam w internecie, a tam opinie nt. Polskone nie są za wesołe. Nawet sam w jednym temacie przyznajesz, że bywają sztuki lepiej i gorzej spasowane. W wielu wątkach nie brakuje narzekań na samo podejście firmy do klienta, odrzucanie wszelkich reklamacji itd.
    Jednakowoż są to tematy dość stare (2009, 2013) więc może coś się zmieniło. I jak sam piszesz w jednym temacie - bardzo ważny jest montaż.

Strona 56 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony