dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 93
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 1850
  1. #1461

    Domyślnie

    Co do wyboru drzwi, to zalezy czego od nich oczkujesz, prócz standardowego zabezpieczenia twojego domu przed wizytą niechcianego gościa. Jak przeglądałem ofertę wikęd to mają spory wybór, jeśli chodzi o wygląd. Kilka nawet wyglądem jest podobnych do tych, które można znaleźć w ofercie
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 01-02-2019 o 12:32

  2. #1462

    Domyślnie

    Wyglądem bym się nie przejmował. Myślę, że u większości producentów, znajdziesz modele które są do siebie podobne. Ty akurat widziałeś coś podobnego do . To tak naprawdę kwestia gustu. Bardziej bym patrzył pod kątem specyfikacji i ewentualnie dostępnych dodatków, zwiekszających bezpieczeństwo
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 01-02-2019 o 12:33

  3. #1463

    Domyślnie

    ssik, to czy drzwi otwierają się do środka czy nazewnątrz jest akurat mało istotne. Możesz wybrać takie, które otwierają się na zewnątrz, do wewnątrz, i będą albo lewe, albo prawe. Kwestia gustu i wygody. Porównaj przede wszystkim materiał z jakiego są wykonane i to jaką wartość przyjmuje Ud.

  4. #1464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Spamerzy aluhałs atakują szerokim frontem. Aż im się plączą posty. Jak tylko dotrę do kompa to zrobię odpowiednią pamiątkę
    Cytat Napisał grandosa Zobacz post
    ... Kilka nawet wyglądem jest podobnych do tych, które można znaleźć w ofercie aluhaus.
    Cytat Napisał adamNICKIEWICZ Zobacz post
    ....coś podobnego do aluhaus...
    A jestem pewien, że widziałem jeszcze jeden post z takim samym przekazem...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 01-02-2019 o 12:29
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #1465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Spamerzy aluhałs atakują szerokim frontem. Aż im się plączą posty. Jak tylko dotrę do kompa to zrobię odpowiednią pamiątkę
    A do tego piszą bzdety.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #1466

    Domyślnie

    Jak jest montowany okapnik, ktory jest w standardzie przy drzwiach otwieranych do wewnatrz ?? klej, spaw, zgrzew ??

  7. #1467

    Domyślnie

    Opaknik jest wklejany. Jak masz np. balkon czy inne duże zadaszenie nad drzwiami to od biedy można zrezygnować z tego, choć generalnie okapnik ma swoją funkcję którą musi spełniać - czyli odpychanie wody spływającej po skrzydle.
    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale chciałbym podkreślić, że najlepsze okapniki mają w amelino-hałsie hahaha

  8. #1468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Szpada to ewidentny montaż i to do sprzedawcy kieruj roszczenia. Pocenie się to wilgotność/Też nie wina drzwi/ Ale wada nr 1 może mieć w tym swój udział.
    Dokładnie tak często jest - niestety ja też się sparzyłem kiedyś zaniedbując dobry montaż. A o ile z wewnętrznymi laik sobie jeszcze poradzi, to zewnętrzne wymagają już trochę wiedzy i też umiejętności.

  9. #1469

    Domyślnie

    Szczególnie, że Wikędy (poza najniższą serią) mają zasuwnicę hakową i jednak trzeba ją dobrze ustawić względem ościeża aby wszystko dobrze pracowało. Osoba, która robi to pierwszy raz może mieć problem z tym, ale jest to wykonalne. Wszystko kwestia czasu i determinacji montującego.

  10. #1470
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojcieszkom

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ostrowy nad Okszą
    Kod pocztowy
    42-122
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Panowie zakupiłem drzwi Wikęd optimum. Problem jest taki że z ościeżnicy wypada mi uszczelka. Chodzi mi o uszczelkę znajdująca się od strony zamka. Nie da się jej za żadne skarby włożyć do drzwi ponieważ przy otwieraniu odrazu wypada. 2 pozostałe uszczelki się trzymają ale tak prawdę powiedziawszy to wyglądają jakby zaraz miały wypaść. Czy ktoś ma może na to jakiś patent? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  11. #1471

    Domyślnie

    Montażysta powinien sprawdzić przy montażu co i jak i ewentualnie podkleić uszczelkę. Nic nadzwyczajnego, a szkoda że od razu tego nie zrobiono.

  12. #1472
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojcieszkom

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ostrowy nad Okszą
    Kod pocztowy
    42-122
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Dla mnie to nie problem, jeżeli tak może się wydarzyć. Mam tylko pytanie czym podkleić tą uszczelkę? Silikonem? I jak to najlepiej zrobić? Z tego co widzę to wyciągają ją drzwi od strony zewnętrznej ościeżnicy. Czy posmarować tą ściankę delikatnie silikonem, czy zrobić to tylko jakoś miejscowo co ileś cm?

  13. #1473
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanson

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć, Poszukuje tylne drzwi na szerokość 100cm, umiejscowienie - kotłownia(ogrzewanie podłogowe - pompa ciepła lub gaz):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	429296
    Wymyśliłem sobie Wikęd Premium z ościeżnica Termo 54mm - 90N
    bez wstawek czyli całe w kolorze antracyt, otwierane na zewnątrz z wizjerem szerokokatnym
    Czy to dobry wybór ? Czy warto inwestować w ciepły próg ? Coś warto jeszcze dołożyć do tych drzwi?

  14. #1474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanson Zobacz post
    Cześć, Poszukuje tylne drzwi na szerokość 100cm, umiejscowienie - kotłownia(ogrzewanie podłogowe - pompa ciepła lub gaz):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	429296
    Wymyśliłem sobie Wikęd Premium z ościeżnica Termo 54mm - 90N
    bez wstawek czyli całe w kolorze antracyt, otwierane na zewnątrz z wizjerem szerokokatnym
    Czy to dobry wybór ? Czy warto inwestować w ciepły próg ? Coś warto jeszcze dołożyć do tych drzwi?
    W ościeżnicy termo jest cieply prog. Tylko czy potrzeba az takiego wypasu ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1475
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanson

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    finlandia a na/co byś zmienił ?

  16. #1476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Ja na zwykle Premium. Ew Optimum.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1477

    Domyślnie

    Zwykłe Premiumy wystarczą. To tylko kotłownia.

  18. #1478

    Domyślnie

    Drzwi założone we wrześniu 2017.

    Latem 2018 zaobserwowałem problem polegający na tym, że klamka powoli zaczęła się robić coraz luźniejsza "wzdłużnie" (w osi otworu na klamkę w zamku). Kiedyś w klamkach drzwiowych były takie otwory do wsadzenia gwoździka, którego zadaniem było trzymanie całej klamki w kupie. I wyglądało to tak, jakby ten gwoździk wyjąć; normalnie w starych drzwiach klamka przy pociągnięciu za nią natychmiast by się rozłożyła – tutaj przez tygodnie powoli się rozsuwała.

    Zgłosiłem problem do firmy z autoryzacją Wikędu, która instalowała drzwi. W końcu klamka się sama rozłożyła. Drzwi na gwarancji, więc sam w tym nie grzebałem, tylko czekałem na monterów.

    Trzpień klamki wyglądał mniej więcej tak, jak na załączonym dalej zdjęciu. Moim zdaniem było z nim coś nie tak – wydaje mi się, że tam powinna być taka okrągła pojedyncza dziurka, a nie podłużna. Monterzy, którzy przyjechali do naprawy, po prostu tę klamkę złożyli i na tym polegała cała naprawa. Fakt takiego, a nie innego wyglądu trzpienia klamki zignorowali. Nie protestowałem uznając, że skoro są specjalistami, w dodatku autoryzowanymi przez Wikęd, to chyba wiedzą, co robią.

    Ostatnio jednak problem wystąpił ponownie. Wczoraj klamka wyszła ponownie (choć objawów problemów z nią nie było za bardzo widać, może była trochę luźniejsza, niż wcześniej, ale tylko lekko), w dodatku jeden z domowników (starsza osoba) doznał przy tym fizycznego urazu upadając na schody...

    W tym momencie klamka wygląda tak:







    Czy według was to jest normalne? Czy firma montująca nie powinna tej klamki (lub chociaż tego trzpienia, o ile da się go oddzielić od jednej z części klamki) wymienić?

    A w ogóle – ostatnio zauważyłem, że uszczelka po stronie zawiasów nie dochodzi do samego szczytu ościeżnicy. Jest tam kilka centymetrów przerwy, tak jakby monterzy za bardzo przycięli uszczelkę i ten fakt zignorowali. Czy tak ma być?

    Drzwi to były Wikędy Premium.

    Zastanawiam się, czy kontaktować się jeszcze z firmą montującą, czy od razu z Wikędem...

  19. #1479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Klamki Axa - zdominowały polski rynek (występują w wielu drzwiach uznawanych za markowe). Są niezłe, ale nie najlepsze. Zwyczajnie wygrywają w relacji cena/jakość/dostępność. Faktycznie często bywają na nich luzy. Jakiś czas temu Axa zaczęła śrubki blokujące klej smarować klejem do gwintów.
    Być może trzpień u Ciebie wystarczy przełożyć w drugiej części klamki.

    Montażyści nie docinają uszczelki w skrzydle (chyba że mowa o tej w ościeżnicy).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #1480

    Domyślnie

    Mowa o uszczelce w ościeżnicy.

    Co sądzisz o tej klamce? Czy ona jest wadliwa i powinno się ją wymienić?

Strona 74 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony