dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ja na miejscu inwestora czym predzej załatwiałabym pozwolenie na przystosowanie budynku gospodarczego na cele mieszkaniowe (jakoś tak to się nazywa) a jakie papierki dokładnie trzeba w tej sprawie załatwić to powiedzą mu wydziale architektury z starostwie powiatowym lub przy odrobinie szczescia nawet w urzędzie gminy... a jeśli nie narusza to konstrukcji budynku to być może nie bedzie wymagane pozwolenie na budowe a jedynie zgłoszenie prac budowlanych nie wymagających pozwolenia ale to własnie powiedzą w odpowiednim urzędzie
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  2. #22

    Domyślnie

    Czyli jakie teraz mogą zrobić pierwsze kroki???gdzie i co łatwić????

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Do Urzędu Gminy do Wydziału budownictwa i tam przedstawic sprawę, że chce się adaptować pomieszczenia gospodarcze na mieszkalne (nie mówić, że już się to robi) i tam powiedzą jakie dokumenty należy złożyć i gdzie....
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję ślicznie za informacje. a proszę mi napisać chociaż tak mniej-więcej- jakie to są koszta?????ile ich by to wyniesło????????

  6. #26

    Domyślnie

    A jeśli remontują bez pozwolenia, to czy będą mogli później sprzedać ten dom????? czy nie????

  7. #27

    Domyślnie

    Nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Aleksandryta a możesz troche rozszerzyć czemu nie???????????

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    jeśli chcesz coś sprzedać muszą być papiery w porzadku...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał gopax Zobacz post
    jeśli chcesz coś sprzedać muszą być papiery w porzadku...
    Dokładnie!!
    myszka84 naprawdę trudno było się tego domyśleć ?

    Zadajesz pytania na poziomie 15-letniego dzieciaka I nie wklepuj tych rzędów znaków zapytania.

    PS. myszka84 zaraz się spyta, jakie papiery trzeba mieć w porządku...
    PS2 Nie napisałam o akcie notarialnym, bo zaraz padłoby pytanie, co to jest akt notarialny...

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    hehehe...
    po kija jasnego to remontować !!?!! przerabiać, kombinować, narabiać się, tracić pieniądze i ogólnie męczyć się - skoro, chcą to sprzedać!?!
    To teraz ja zadam pytanie - czy ci twoi znajomi, sprzedając to, chcą teraz komuś podrzucić śmierdzącego zbuka? znaczy - zamierzają się pozbyć kłopotu? bo, jakby nie było jest to dla nich kłopot. zakładam, że akt notarialny na to jest
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  12. #32

    Domyślnie

    Witam, zadaje takie pytania bo chce się upewnić,

    Tak jest akt notarialny.
    Znajomi nie chcą tego narazie sprzedawać, ale tak pytają ,bo nigdy nie przewidzi się co będzie za 10-20 lat.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Nie no... wszystko jest ok pytanie zadaje się po to, by uzyskać odpowiedź.
    Nie dziw się naszej lekkiej ironii (przynajmniej mojej) - naprawdę, zadajesz bardzo proste pytania, powiedziałabym aż za proste i lekko dziecinne. Ale... dajmy już temu spokój i wróćmy do tematu
    Twoi znajomi, chcąc zaadoptować pomieszczenia gosporarcze na mieszkalne powinni mieć na to odpowiednie plany, zatwierdzenia i pozwolenia. Bez tego mogą mieć (czego im nie życzę) kłopoty. Mogą, a nie muszą... pamiętaj jednak o jednym - podejmując się takich inwestycji i działań, nigdy nie należy się oglądać za innymi, np. bo coś ktoś zrobił, jemu się udało i nikt się do tego nie doczepił. Owszem, jemu mogło się udać, a tobie może się nie udać... na to też trzeba zwracać uwagę, bo nigdy nic nie wiadomo...
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ... no chyba, że ktoś lubi żyć na krawędzi ryzyka i niepewność go kręci to już jego wybór
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  15. #35

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Witam, to znów ja, prosze mi napisać gdzie dokładnie jest napisane jaki to budynek i wogóle????w księdze wieczystej(jak tak to jaki dział)?Czy gdzie konkretnie jest to opisane??Bo np.W jaki sposób mogą im udowodnić że ten budynek miał czy nie miał okien?czy np.tej ściany nie było?
    Bo znajomi mówią że nie mają żadnych dokumentów na ten budynek.
    Ostatnio edytowane przez myszka84 ; 26-07-2011 o 11:19

  17. #37

    Domyślnie

    I gdzie dokładnie można to sprawdzić ?
    Bo oni nie mają żadnych dokumentów na ten budynek,

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    jeśli kupili ten dom od kogoś lub jeśli dostali go w spadku muszą mieć na to papier(AKT NOTARIALNY) poza tym jest coś takiego jak KSIĘGA WIECZYSTA i tam jest sprecyzowane co to jest za nieruchomość, czy są zabudowania i jakie....
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  19. #39

    Domyślnie

    dziękuje, kupili od obcego faceta. a w księdze wieczystej w którym dziale to powinno pisać.
    Chodziło mi też o to że nie dostali od sprzedającego żadnych papierów, ze ten budynek był legalnie postawiony.

  20. #40

    Domyślnie

    znajomi mi powiedzieli że w księdze wieczystej nie są wyodrębnione budynki, pisze tylko nieruchomość rolna zabudowana.nic więcej nie pisze o budynkach.i co teraz????

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony