dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 105 z 107
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 2137
  1. #2081

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Komary tylko na to czekały!


    Koszenie wciąga i uzależnia. Ciekawe jak długo będzie mnie to kręcić. Bo na razie jest super. ja i moja spalinowa maszyna stanowimy jedność w walce z zielonym wrogiem. Tak niewiele brakło abym uległ mojemu skąpstwu i kosił teraz elektrycznie z wszechobecnym kablem...
    Rutino to byś się był szpetnie załatwił elektryczną kosiarką

    Mój mąż też uwielbia kosić , mam nadzieję że mu to nie przejdzie .Zasialiśmy w zeszłym roku trawę autostradową żeby jakoś ogarnąć chwasty i teraz trawa rośnie jak szalona i to bez żadnego podlewania , praktycznie można by kosić dwa razy w tygodniu .

    Miłego wypoczynku na własnym tarasie (Komary )

    Pozdrawiam

  2. #2082
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ah Rutino jak ja ci zazdroszczę tej jedności z kosiarką. Na razie jedność stanowimy ze szpachlą
    A piwko na tarasie nawet w towarzystwie chmary wygłodniałych komarzyc smakuje wybornie
    U nas na razie w akcji podkaszarka spalinowa bo na nasze chwasty kosiarka to za słaby sprzęciol.
    Pozdrawiam Wojtek
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #2083

    Domyślnie

    normalnie Wam zazdroszcze... ja juz sie nie moge doczekac naszej sierpniowej przeprowadzki wreszcie sobie usiadziemy na tarasie i wypijemy piwko w swoim wlasnym domku Pozdrawiam

  4. #2084
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Neszka, tego piwkowania na tarasie nie ma tak duzo, bo wiecej jest latania za dzieciakami Całe szczęscie, ze na dzien dziecka dostały huśtawki ze zjeżdzalnią. Plus basen i nie ma czasu na nudę
    Jedną z mozliwości zabezpieczenia się przeciwko komarom jest wysmarowanie się zwykłym, spozywczym olejkiem waniliowym. Komar się nie zbliży, a jak się ciasteczkiem pachnie

    Rutino dzielnie walczy z trawnikiem. Jego dziełem jest rosnący trawnik za i przed domem. Teraz męczy się z pagórkiem od strony wjazdu. Nie ma na to zbyt duzo czasu, ale i tak idzie to fajnie. Poza tym nic nas nie goni.

    W domu pojawiło się parę rzeczy. Jakiś obrazek, kwiatek, szafka na buty itd. Idzie to wolniutko, ale przestałam mieć parcie na natychmiastowe zrobienie domu na tip top. Nie wiem, moze to już ten wiek (w międzyczasie stuknęło mi 30 ).

    Zapomniałabym, nasze białe ściany już białe nie są Ale nie pomalowałabym ich na żaden inny kolor.

    Minusem jest niewykończony taras, czyli sam beton. To co się z niego łuszczy plus piach z dworu mam ciągle w domu. Dzieci wyjątkowo dbają, zebym co chwilę odkurzała
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  5. #2085

    Domyślnie

    hehe, patent na komary juz znam i potwierdzam, dziala bardzo dobrze. My bedziemy mieli sciany w kosc sloniowa czyli wlasciwie tez prawie biale wlasnie zakupilam dzis pierwszy "kibelek" az jestem ciekawa jak wyjdzie Co do wieku to my chyba ten sam rocznik mi wybije 30 za miesiac Ale juz w tym miesiacu przeprowadzka a urodzinki juz na nowym i to tak strasznie cieszy wreszcie cisza, spokoj, nikt nie gledzi pod uchem hehe to bedzie ale luksus nic wiecej mi w tej chwili nie potrzeba... troche odpoczynku od tego calego zgielku... teraz mieszka nas w domu osmioro o_O ciezko jest co tu duzo gadac dlatego fajnie Wam, ze juz mieszkacie

  6. #2086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Wrzucam zdjęcie najnowszego nabytku. Szafka na buty i obrazek Kiedys pojawi się ciekawszy stołek, ale na razie szkoda mi kasy na to
    Z szafki jestem bardzo zadowolona, jest pojemna, a kolor sprawił, ze pomieszczenie zrobiło się bardziej energetyczne
    Obrazek łączy kolorystycznie szafkę ze stołkiem. Normalnie paszcza mi się cieszy jak wchodzę do domu
    Rutino twierdzi,ze w ten sposób już przy wejsciu pokazujemy wszystkim, ze nie traktujemy tego domu na poważnie
    Ale kiedy mamy się bawić jak nie teraz?! Za 10 czy 20 lat będę miała juz pewnie bardziej klasyczną wizję domu i wtedy zrobię remont i będzie tak jak pan Bóg przykazał

    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  7. #2087

    Domyślnie

    pieeekna szafka my mamy caly parter z czerwonymi dodatkami nawet kontakty mam biale z czerwona ramka pieknie to wyglada i super ozywia wnetrze Podoba mi sie ta szafka nawet BARDZO!

  8. #2088

    Domyślnie

    Dawno mnie u Was nie było upał że można zwariować,widzę że postępy robicie na działce powolutku bez pośpichu i nerwów wszystko porobicie,na początku budowy człowiek goni,szaleje bo chcemy mieć wszystko "zapięte na ostatni guzik" a nie warto sobie nerwów psuć,na wszystko przyjdzie czas a teraz cieszmy się że jest cieplutko i można posiedzieć na tarasie,szafka i obraz w przedpokoju super

  9. #2089

    Domyślnie

    uwielbiam te szafki na buty!! sama u siebie te same planuję

    piękny domek - parterówki najlepsze
    elewacja zachwyciła mnie swą prostotą
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  10. #2090

    Domyślnie

    mam takie pytanko gdzie kupowaliscie te zaluzje co widzialam za fotce w kuchni??? i jesli mozna wiedziec jak to wyglada cenowo?

  11. #2091
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Madziu, robię sobie dzisiaj wycieczkę po wątkach osób, które do mnie ostatnio zaglądały i cieszę się, że byłaś wśród nich i Ty . Mnie też mniej na FM, choć do zamieszkania jeszcze droga daleka. Cieszę się, że Wam mieszka się dobrze .
    Wiatrołap wyszedł bardzo fajnie, spójnie i nietuzinkowo. Mnie pasuje
    Gratuluję trawki i trzymam kciuki by sympatia do kosy nie gasła .

  12. #2092
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Neszka, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Bylismy na krótkich wakacjach i nie miałam kiedy zajrzeć
    Te rolety robił nam człowiek z Jastrzębia, jakiś lokalny sprzedawca. Nawet za bardzo nie wiem, bo to Rutino go sprowadził
    Jak Rutin wróci do domu, to go zapytam ile to kosztowało, bo nie pamiętam. Ale nie było to dużo

    Ewcia, bardzo mi miło,ze do mnie zajrzałaś. Czekam z niecierpliwością jak ostatecznie będą wyglądały Twoje wnętrza. Bo że cudnie, to jest pewne!

    Chciałam wrzucić zdjęcia królestw moich chłopców. Nie, zeby były już wykończone, bo jeszcze im brakuje, ale w końcu udało się je do porządku posprzątać Tyle że własnie zauwazyłam, ze gdzieś zapodział się kabel z aparatu Jak tylko go znajdę to wrzucę.

    Rutino wsiąkł w ogród. Skonczył skarpę i mozna było zasadzić trawę. Myslałam,ze teraz trochę przystopuje, ale dalej siedzi i grzebie w ziemi
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  13. #2093
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutinowa żona Zobacz post
    ! (........ )Rutino wsiąkł w ogród. Skonczył skarpę i mozna było zasadzić trawę. Myslałam,ze teraz trochę przystopuje, ale dalej siedzi i grzebie w ziemi
    Brakuje mu budowlanej adrenaliny. Więc się wyzywa na ogrodzie sorry w ogrodzie
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #2094

    Domyślnie

    to moze jeszcze jedno pytanie, jak te zaluzje sa zamontowane??? zalezy mi na tym, zeby nie ingerowac zbytnio w okna

  15. #2095
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    chyba każde nasze okno ma inaczej.
    w kuchni jest "roleta dzień-noc" czyli taka żaluzja w paski, które gdy nachodzą na siebie to sąsiedzi nie wiedzą co będzie na obiad. W sumie przestaliśmy je przysłaniać. Robione na wymiar, jakieś 250zł. W łazience dwie zwykłe rolety, też na wymiar.
    w sypialni jest plisa czyli takie rozsuwane coś jeśli ktoś chce zasłonic tylko dół lub górę okna. Znalazłem ją w LeroyMerlin na wymiar naszego okna za chyba 70zł. Wszystko nieinwazyjnie, przyklejane lub dociskane zamknięciem okna.
    w dużym pokoju jest drewniana żaluzja z Ikei, też udało nam się trafić z wymairem bo na wymiar są kosmicznie drogie.
    sporym problemem są okna bez węgarka, przez co trudno na otwieranym oknie coś powiesić bo ograniczy to otwieranie. dotyczy to zwłaszcza okna tarasowego, u nas stanęło na firance na zazdrostkach.

    lato mi się kończy. trawnik idzie świetnie tylko coś dziwnego mi z kolana wyskakuje więc znowu bedę pracował w trybie 70latka.

  16. #2096
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    w sypialni jest plisa czyli takie rozsuwane coś jeśli ktoś chce zasłonic tylko dół lub górę okna.
    Wg mnie super sprawa,u mnie tylko to wchodziło w rachubę ze względu na płaskie listwy przyszybowe i nie było mozliwości zapakowania rolet.
    Obawiałem się efektu bo to była dla mnie nowość ale teraz jestem plisami zachwycony
    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    tylko coś dziwnego mi z kolana wyskakuje więc znowu bedę pracował w trybie 70latka.
    To nie ciekawie,u mnie jak wyskakiwało to okazało się,że więzadła krzyżowe są zerwane a jako,że grałem w piłę powiedzmy wyczynowo to jedyne wyjście na powrót do wyczynu to był przeszczep lub trudna operacja.Wybrałem rezygnację z ciężkiego sportu i skończyło się na wyczyszczeniu kolana,zapodaniu paru zastrzyków ale kopanie jest zakazane,nie mniej kolano czuję jak długo pochodzę
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-08-2013 o 00:31

  17. #2097

    Domyślnie

    dzieki rutino tez musze sie za czyms porozgladac bo u nas firany nie wchodza w gre i dlatego szukam jakiegos alternatywnego rozwiazania a my dzis caly dzien walczylismy i wymalowalismy kuchnie, gabinet, spizarnie i sufit w lazience salon, sypialnia i garderoba juz byly wymalowane wczesniej... wiec w zasadzie zostala jadalnia, hol na dole i u gory, klatka schodowa, wiatrolap i pokoj malej w zasadzie to do zamieszkania potrzeba nam juz tylko wymalowac pokoj malej i pomontowac ledy... wiec mam nadzieje, ze za dwa tygodnie juz bedziemy mieszkac jupi mam nadzieje, ze w koncu wszystko pojdzie zgodnie z planem bo ostatnio sie nam sporo pokomplikowalo i na dodatek mamy upierdliwego sasiada, ktory czepia sie nie wiadomo czego... wlazi nam na dzialke i robi zdjecia :/ koszmar jakis

  18. #2098
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    I czemu nie ma dalszej relacji z wnętrz?

  19. #2099

    Domyślnie

    Witam, bardzo fajne klimaty we wnętrzach
    Mam pytanie kuchenne: jak sprawuje się biały zlewozmywak w praktyce tzn. buraczki, niebieska kapusta etc. Trzeba o niego szczególnie dbać. Efekt wizualny jest o niebo lepszy niż gdyby był czarny, ale czy dziś nie żałujecie zakupu?

  20. #2100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wybudowali si, przeprowadzili .... i przepadli

Strona 105 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony