dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 111
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    dolejcie te kilka cm i nie panikujcie
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Mnie się zdaje, że te 2cm wylewki można spokojnie dolać, no ew. dać siatkę zbrojeniową, ale to dodatkowa kasa.
    Ciekawe co szef ekipy na tą fuszerkę powie?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    czy z tymi wylewkami coś się wyjaśniło?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ja tez wam kibicuję, na pewno się uda
    skoro nam wystarczyło na wszystko 100 dni, to wam ty bardziej wystarczy 5 miesięcy; dzieki temu, że wybraliscie taki projekt oszczędziliście sobie mnóstwo pieniędzy, czasu i kłopotów, a mieszkać będziecie tak samo komfortowo jak inni - niewielu inwestorów ma takie podejscie do sprawy. jak pomysle o moich znajomych, którzy wszystko robia sami z najtańszych materiałów, męczą sie już dwa lata nad stanem surowym, ale za to maja wykusz i trzy (trzy!) balkony......a młodzi nie są.....Boże, szkoda życia, szkoda każdych straconych wakacji, pięknych weekendów.....wszytko na budowie, a życie ucieka.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Trzymam za Was kciuki! Żeby tak dalej.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    odnosnie tej wylewki - jesli coś mozna poprawić, to poprawcie, bo potem będziecie żałować. Jażałuję, że szkoda mi było czasu na poprawienie pomyłki w zakładaniu kabli grzejnych - teraz mam przegrzany wiatrołap, a miała byc przegrzana łazienka. Jest to jedyny babol z mojej budowy, żałuję i nie mogę juz tego poprawić. Kilka godzin pracy i byłoby jak trzeba.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Rety jeszcze chyba nie widziałam takiego tempa budowy!

    Gratuluję świetnego pomysłu na tani dom, szybkiej realizacji i takiego samozaparcia.

    Kosztorys jest bajkowy, ceny bardzo dobre, pozazdrościć tak oszczędnej realizacji budowy.

    Będę zaglądać i kibicować dalej

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    A ja podziwiam i, znając trochę arkana budowy, jakoś chyba kibicować nie będę.
    Gratuluję pomysłu budowy domu w takim tempie! Ja osobiście, raczej bym się nie zdecydowała.
    Pomimo wielu, moim zdaniem, niedoróbek poszczególnych etapów, jakoś nie byłabym zadowolona, gdyby moi budowniczowie pracę zakrapiali alkoholem, nadto, sama raczej z taką inicjatywą bym tym bardziej nie wyszła..
    Sądzę, że w takim tempie stawiany dom, nie obędzie się bez późniejszych problemów, tj. pękania ścian, zapadania się posadzki, wiele na tym forum wątków na ten temat, gdy np. piasek nie został odpowiednio zagęszczony i ubity.
    Jak czytałam, macie maleńkie dziecko, nie boicie się zamieszkać w takim domu, stawianym za wszelką cenę i po kosztach?
    Zbudować tani dom, jak widać, nie trudno! Ale czy to rozsądne i bezpieczne?
    Myślę, że przydałoby się trochę, pisanych przez samo "h", "HAMULCÓW" ..
    Ostatnio edytowane przez koka1 ; 18-09-2011 o 13:58

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    koka1 bez przesady, to jest maleńki domek bez piwnicy, bez poddasza, nad czym tu się rozgrzebywać na wiele miesięcy???
    Tempo ekspresowe, ale bez przesady... niektórzy z poddaszem i piwnicą budują równie szybko.
    Z tym oszczędzaniem na budowaniu też bym nie przesadzała, co konkretnie ma tutaj być zagrożeniem dla nich czy dla dziecka? Że ściany z suporexu?

    Kupując dom od dewelopera, mieszkanie od pośrednika dostajesz chłam i fuszerkę, pełne błędów wykonawczych itd. to jest dopiero ryzyko, a tutaj sami pilnują, wiedzą co gdzie i jak jest zrobione.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Umówmy się, komentarze do dziennika, to nie dyskusja i nie forum. Każdy ma prawo do własnego zdania, ja też je wygłosiłam, może prekursorsko, ale to jest właśnie moje zdanie.
    W całym tym przedsięwzięciu, nie chodzi o maleńki dom, nie chodzi również o suporex (nota bene, sama z niego buduję i to metodą gospodarczą).
    Problem w tym, że są pewne normy, np. budowlane. I tak, np. czas wiązania betonu wynosi 28 dni. Nikt nikomu nie każe odczekiwać takiej właśnie ilości, ale co zrobi inwestor, który wie, że jego beton jeszcze się odpowiednio nie "związał", a już na nim coś jest wznoszone? I co zrobi, gdy po roku, dwóch, zaczną mu pękać ściany? Na własne oczy widziałam domy zbudowane w jeden sezon i nie chciałabym w takich zamieszkiwać.
    Nie każdy też musi, jak to się zwykło mawiać "wietrzyć" murów, ale skoro takie jest tempo budowy z założenia - 5 miesięcy, to zapewne piasek do fundamentów też się nie uleżał odpowiednio, a jak są oszczędności, to i pewnie zagęszczarki się nie używa. O tym też pisałam w moim poście, są na tym forum wątki ludzi, którzy tego właśnie nie zrobili i po roku, półtora, muszą metodą odkrywkową radzić sobie z opadającymi posadzkami.
    A zagrożeniem dla dziecka w całym tym wątku, jest to, że jak teraz rodziców przy sobie nie ma, bo wciąż gdzieś biegają i ganiają, by sprostać postawionemu celowi, to tym bardziej, mieszkając w takim domu, ich mieć nie będzie, bo może się okazać, że trzeba będzie naprawiać błędy podstaw budowy. Tyle.
    I wiem, co piszę, bo aktualnie mieszkam w domu, w którym ktoś realizował przy budowie te same schematy, co autorka nin. dziennika.
    Na moje nieszczęście, dowiedziałam się o tym zbyt późno.
    Efekt?
    Teraz buduję swój dom i już wiem, że oszczędzać można, ale tam, gdzie to ma sens.
    No chyba, że ktoś z założenia buduje dom na sprzedaż ....
    Pozdrawiam wszystkich czytelników!

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    o matko.... a nasz dom w 3 miesiące powstał, sero serio, od wbicia łopaty do całkowitego wykończenia wewnatrz i zewnątrz, i w niedziele nikt nie pracował. kwestia logistyki. 14 wrzesnia minęły dwa lata jak mieszkamy i sie nie zapadlismy. i dziecku nic sie nie stało (fakt, nasze dziecko ma 21 lat, moze dlatego)
    ja bardzo kibicuję, uważam że 5 miesięcy to aż nadto czasu, jeżeli ktoś budowe dobrze zorganizuje, a nie traktuje jej jak misji życiowej do spełnienia.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    A niby czemu komentarze do dziennika to nie miejsce na dyskusję? Taki postulat to może autor wątku przedstawić a nie gość-krytykant

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar qwerty2
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie Wylewki

    Jeśli będziecie wylewać - to póki ciepłe - czyli swieże, im później tym gorzej i faktycznie mogą pękać.
    Ale tu się nie znam i to moja teoria.

    To na czym się znam:
    Można nadlać zaprawami poziomujacymi - tylko to drogo, lub tzw samopoziomującymi - bardzo drogo.
    Nie wolno nadkładać klejem !!!!
    klej ma zbyt dużą siłę ściskającą i np po 2 latach moga sie pojawić pęknięcia na szkliwie.
    Natomiast zaprawy klejowe - sa na bazie cementu i oczywiście bardzo dobrze przewodzą i akumulują ciepło.
    Można położyć gresy, które są bardzo mocne.
    Jednak nie polecam - po prostu nie stosuje się i już.

    AHA i jeszcze jedno - jak bierzecie gościa od wykończeniówki płytki powinny już na niego czekać. Mozna się zdziwić, że na jakis element czeka się miesiąc lub dłużej. Chyba, że kupujecie to co się znajdzie w Casto.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    A ja podziwiam i, znając trochę arkana budowy, jakoś chyba kibicować nie będę.
    Gratuluję pomysłu budowy domu w takim tempie! Ja osobiście, raczej bym się nie zdecydowała.
    Pomimo wielu, moim zdaniem, niedoróbek poszczególnych etapów, jakoś nie byłabym zadowolona, gdyby moi budowniczowie pracę zakrapiali alkoholem, nadto, sama raczej z taką inicjatywą bym tym bardziej nie wyszła..
    Sądzę, że w takim tempie stawiany dom, nie obędzie się bez późniejszych problemów, tj. pękania ścian, zapadania się posadzki, wiele na tym forum wątków na ten temat, gdy np. piasek nie został odpowiednio zagęszczony i ubity.
    Jak czytałam, macie maleńkie dziecko, nie boicie się zamieszkać w takim domu, stawianym za wszelką cenę i po kosztach?
    Zbudować tani dom, jak widać, nie trudno! Ale czy to rozsądne i bezpieczne?
    Myślę, że przydałoby się trochę, pisanych przez samo "h", "HAMULCÓW" ..
    Budowa budowie nierowna. Nie mozna zakladac, ze kazdy dom budowany w 3-5 miesiecy bedzie pekal, osiadal, itp. Smiem twierdzic, ze dom budowany z duzym wkladem wlasnej pracy w krotkim czasie bedzie sie w znakomitej wiekszosci mial lepiej niz budowy nie wiadomo jak dlugo prowadzone przez wykonawce co mu sie tu i tam przylozyc nie chcialo bo zlecenia go gonia. Samo zapadanie sie posadzki nawet przy najlepszym wykonaniu i wyczekaniu wszelkich normowych przerw technologicznych nie jest wykluczone chociazby ze wzgledu na zmienne warunki gruntowe. Co do pekania scian, to u mnie i owszem, popekaly, ale tylko i wylacznie tam, gdzie elektryk z bruzdownica szalal, mimo, iz patrzylem na to sceptycznie zapewnial mnie, ze "sladu nie bedzie". Nijak szybkosc budowy z peknieciami zwiazku (w moim przynajmniej przypadku nie miala).

    Pozdrawiam i zycze inwestorom szybkiego wprowadzenia sie
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  15. #35

    Domyślnie

    jestem pod wrażeniem
    tempa i założonego budzetu i oczywiscie trzymam kciuki

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Trzymam kciuki i bede zaglądać

  17. #37

    Domyślnie

    Tak patrzę na te projekty i dla nie jeden gorszy od drugiego. Przepraszam,ale tak wiele włożyliście serca w ten dom żeby był funkcjonalny a te kuchnie to jakaś masakra! wiszące piekarnik i mikrofala, których tyły zawisną w łazience??
    Generalnie mam kiepskie pojęcie o odległościach i słabą wyobraźnię przestrzenną ale tu widać, ze to projekty być może do salonu meblowego a nie do życia i przygotowywania posiłków.
    Moim zdaniem najlepsza pod względem funkcji jest pierwsza wersja gdzie lodówka jest pierwsza od lewej.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Zerknąłem na tą ostatnią kuchnię i chociaż chłop to mnie się nie podoba:
    - umiejscowienie nad piekarnikiem - chyba mikrofalówki(?), bo jeśli to coś innego, to kto sięgnie do pokręteł na górze?- generalnie za wysoko( patrz na okap)
    - wejście do kuchni, jak okopy na wojnie
    - czarny kolor na ściankach mebli (fiolet jest ok)
    - obniżenie i odsunięcie mebli wokół piekarnika- efektowne, acz nieprzydatne.
    - funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia- najrzadziej używany sprzęt wyeksponowany na środku
    - nie zachowany "ciąg technologiczny" przygotowania potraw - kuchenka w jednym końcu, zlew w drugim końcu kuchni- nabiegać się trzeba ;-(
    - praktycznie brak miejsca na przygotowanie posiłków, bo tego małego skrawka blatu koło zlewu nie liczę.

    Zamieniłbym miejscami kuchenkę z piekarnikiem, zostawił blat przy zlewie i do niego dostawił kuchenkę. Następnie zrównał blaty aż do zabudowy piekarnika (więcej miejsca roboczego). Zależy ile osób będzie mieszkało i jeśli się da - odsunąć stół od ścianki z obrazkiem w stronę zlewu, żeby zmieścić np. taborety dla 4 osób, a ściankę wykorzystać jako oparcie. To tyle
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #39

    Domyślnie

    wow, podziwiam tempo budowy!! wielkie jest ono! az glupio sie przyznac ze u nas remont trwa juz ponad 3 mies i jeszcze nie jest skonczony no ale - tak to bywa. jeszcze moze ze 2-3tyg i sie powinnismy wprowadzic.

    co do kuchni to projekty moze i fajne, ale wg mnie praktycznosc zerowa. bardzo malo miejsca na chowanie rzeczy. obnizony blat pod wiszacym piekarnikiem - niestety niezbyt praktyczny. bo ani tam siedziec (po co w kuchni na blacie siedziec) ani tez cos zrobic bo chyba ze na kleczka.

    tak to bywa ze w kuchni gromadzi sie sporo rzeczy i warto zadbac o szafki do ukrycia sprzetu, talerzy etc!!

    Powodzenia!
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  20. #40

    Domyślnie

    Żytko pewnie miała na myśli to,że za coś tak absurdalnego nie zapłaciłaby ani złotówki.
    Moim zdaniem nie powinnaś się skupić maksymalnie na ergonomiczności kuchni, miejscach do przechowywania, zabudowa do sufitu, jeśli koniecznie chcesz piekarnik w słupku to również go maksymalnie zabudować. Poszalej z dodatkami, jakaś fajna lampa nad półwysep, dodatki alessi czy szałowa deska do krojenia, w mocnych kolorach. Bazę powinnas zrobic neutralną aby potem zmianiac własnie dodatkami. NIe dawałabym fioletowych frontów. Szybko Ci się opatrzą a zmiana ich będzie potem sporo kosztowała.
    Nie umiem zrobic wizualki, ani rysunków w skali ale na planie litery c patrząc od lewej:
    lodówka obok piekarnik z mikrofalą w słupku (taka ściana) (lub najpierw słupek, potem lodówka) potem blat roboczy, kuchenka, blat roboczy i pod oknem zlew potem ten półwysep.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony