dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 144
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 2874
  1. #1441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Nadanie nazwy drodze wewnętrznej - u nas można, nawet jeśli droga prywatna.
    Były tylko uwagi co do długości drogi. Nasza za krótka.
    Żeby zmienić/ustanowić nazwę, trzeba mieć zgodę wszystkich potencjalnych mieszkańców.
    Propozycja do gminy i po uchwale gminy mamy "swoją" nazwę.
    Nam się nie uda

  2. #1442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    z ta zgodą wszystkich to będzie ciężko ... wystarczy że wspomnę że sąsiedzi regularnie donoszą na mnie do straży miejskiej i na samym początku miałem już inspekcję z powiatowego nadzoru budowlanego .... propozycja jaka by nie była - będzie zła i na dodatek spowoduje zmianę ich adresu i nr bo są jedyni przy tej uliczce którzy mieszkają i maja adres z "głównej ulicy"

  3. #1443
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    z ta zgodą wszystkich to będzie ciężko ... wystarczy że wspomnę że sąsiedzi regularnie donoszą na mnie do straży miejskiej i na samym początku miałem już inspekcję z powiatowego nadzoru budowlanego ...
    Oj,bardzo nie ciekawe sąsiedztwo...
    Nie rozumiem jak może człowiek człowiekowi,tym bardziej sąsiad,być wilkiem...

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    wczoraj czas mnie ścigał bo wyjeżdżałem popołudniu do Katowic
    Trzeba było głośniej krzyknąć,na jakiegoś browka wieczorem byśmy się ustawili
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-06-2012 o 22:47

  4. #1444
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No właśnie a Bytom jest tak pośrodku między Katowicami a Gliwicami

    Tesciem się nie przejmuj przejdzie mu. A może się nie obraził i tylko z braku pracy pojechał do domu.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    po wyjeździe i nie przespanej nocy nie mogę dojść do siebie - niby obudziłem się o 6 rano ale tak mi się nie chciało ....
    dopiero po 7 wstałem , odwiozłem syna do przedszkola i na pojechałem na budowę - poszwendałem się trochę i doszedłem do wniosku że dokończę malować dziś elewację

    ściana zachodnia niemal skończona


    na późne popołudnie pozostał fragment nad oknem w kuchni i górna część na ścianie południowej


    zniknęły 2 wywrotki piachu - 1 była przed wejściem do domu , 2 na tymczasowym mostku


    tak wygląda teren przed domem


    i zaległa fotka wylanego boku mostka


    po kilku dniach "negocjacji" z firmą w której zamawialiśmy płytki do WC doszliśmy do porozumienia
    firma zaproponowała inne nico droższe płytki które miała na stanie magazynowych - te które zamawialiśmy będą dostępne w hiszpańskiej fabryce dopiero po 10 lipca co oznacza że do nas przyjechałyby ok 20 lipca czyli za ok 4 tygodnie
    z czystym sumieniem mogę polecić firmę And-bud która posiada duże salony w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Lublinie - i żeby nie było - nikt mi za reklamę nie płaci - jeśli ktoś jest dobry w tym co robi zasługuje na polecenie , jeśli ktoś gdzieś daje z czymś przysłowiowej d .... o tym też tu zawsze piszę

    jutro rano tzn koło 9 dostawa ostatnich 3 wywrotek piachu na działkę - po ich rozprowadzeniu zajmiemy się niwelacją hałdy czarnej ziemi zebranej z działki oraz rozkopaniem rowu i udrożnieniem przepływu - co by sąsiadom nie dawać więcej powodów do niepokoju
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-06-2012 o 16:41

  6. #1446

    Domyślnie

    Nie An-bud, tylko And-Bud (link prawidłowy).
    Firma rzeczywiście solidna.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #1447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    poprawione

    dodam jeszcze że w poście #1431 na tej stronie dodałem fotki z układania płytek na podłodze w łazience na poddaszu
    zapewne co bardziej wnikliwi zauważyli że w łazience nic nie ma a dokładniej chodzi o prysznic lub wannę

    wyjaśnię - wyciągam wnioski z projektowania WC w And-Bud'zie łazienkę na górze robić będziemy tak by było jak najmniej docinek w płytkach
    dlatego położę płytki na podłodze - następnie osadzę wannę i obuduje ją płytami KG tak by idealnie łączyły się płytki podłogi i obudowy wanny

    podobnie będą wyglądały prace w WC na dole - położę płytki na podłodze - następnie wykonam od nowa zabudowę geberitu i półki pod umywalką - obłożę ściany płytkami i następnie wykonana będzie półka pod umywalkę i zabudowa oświetleniowa nad geberitem

  8. #1448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad mam pytanie odnosnie jednostki centralnej OC. Będę zamawiał Vacuflo model TC488Q troche drogo ale chyba daje naj;epsze parametry. Ale do rzeczy w którym miejscu podłącza się kabel sterowniczy Czy masz bezpośrednio do jednostki centralnej czy dawałes specjalna puszkę na kable sterownicze. Najlepszą odpowiedzią byłaby fotka. Pozdrawiam.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  9. #1449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    powiem Ci że odkurzacza jeszcze nie podłączałem - w PG mam rurę z przewodem zasilającym wyprowadzoną a na ścianie gniazdko przewidziane - ale jak to do kupy podłączyć jeszcze nie wiem ... - miałem się pytać hydraulika - Mirka który robił mi instalacje i miał na dniach do mnie wpaść i dokończyć prace ... ale niestety już nigdy nikomu nic nie zrobi / dokończy ... zginął w tragicznym wypadku samochodowym z winny innego kierowcy który go wyprzedzał
    do tematu odkurzacza będę się przymierzał końcem przyszłego tygodnia ...

    fotki z 30 czerwca - z soboty

    od rana rozpoczęliśmy prace nad rozwożeniem czarnej ziemi jako "przedłużenie" przyszłego trawnika zaraz za tarasem
    mój tata wykosił część działki poniżej tymczasowego mostka


    po 9 przyjechały ostatnie już - 3 wywrotki piachu


    zakończyłem malowanie elewacji z 2 stron

    tylna ściana od strony pomarańczowego domu wymalowana w połowie - w wolnej chwili jako przerywnik dla innych prac będę malował dalej

    po południu na budowie był też Krzysztof - uzgodniliśmy szczegóły 2 mebelków które ma zrobić w 1 kolejności - pozostałe będą robione sukcesywnie
    rozmawiałem z nim nt luster - często montują je w drzwiach w szafach przesuwnych - postanowiłem mu zlecić dostawę wszystkich do naszego domu - okazało się że lustro o wymiarze 50x80 dostanę od niego od ręki w prezencie - jak stwierdził dla niego to odpad których ma kilka na stanie i chętnie mi sprezentuje 1 szt - jak miło

    dziś położyłem kolejną partię płytek w łazience na górze , jutro 3 partia i na tą chwilę ostatnia - powód - brakło płytek - 3 paczki - 12 szt - możliwe że uda się dokupić lokalnie - jutro będziemy sprawdzać dokładnie , jeśli nie to 10 dni czekania - ale to nie problem bo tak jak pisałem trzeba będzie zabudować wannę , podłączyć odpływ , wyprowadzić rurki do wody etc , w między czasie też położę płytki na ścianie z geberitem

    przyjechał dziś teściu - znów było spięcie ... - prace zaczęliśmy od obsadzenia drzwi w łazience - przygotował mnóstwo byle jakich klinów - no cóż było to jakiś już czas temu - ale nic mu nie mówiłem - nie chciałem mu zwracać uwagi - dziś przy pracy wyszło ... i był to powód naszej obopólnej irytacji
    obsadzamy ościeżnicę - a teściu - "ja bym wstawił tu drzwi otwierane w drugą stronę .... " i weź tu dyskutuj - jak drzwi zamawiane były 3 miesiące temu - po prostu nie ma tematu .... zaklinowaliśmy ościeżnicę , założyliśmy skrzydło by sprawdzić co i jak - okazało się że skrzydło trzeba wyregulować na obu zawiasach - zarówno tych w ościeżnicy jak i tych w skrzydle - sama ościeżnica była idealnie wypoziomowana we wszystkich możliwych kierunkach .... ale Teściu miał inne zdanie i znów zgrzyt
    wiecie jak to jest - dawniej były inne produkty , inaczej się robiło, niektóre rzeczy nadal są takie same - ale inne nie - np dawniej metalowe ościeżnice miały stalową rozpórkę na dole która później była w wylewce ...

    na koniec dnia oskórowałem wszystkie kable elektryczne - po 15 miał przyjechać Dandi i kończyć spinanie kabelków

    do zrobienia w tym tygodniu - łazienka na poddaszu, WC oraz panele w 3 pokojach i drzwi wewnętrzne

  10. #1450
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dzięki za pamięć odnośnie OC. Jak będziesz podłączał OC prosze zrób fotkę z podłączenia kabla sterujacego w jednostce centralnej. Gniadko elektryczne też mam wyprowadzone ale nie wiem gdzie się podłącza kabel sterujący z boku z lewej czy prawej strony czy może z tyłu od ściany. Jestem jeszcze przed tynkami więc chciałbym jak najbliżej odkurzacza pociagnąc kabelki pod tynkiem. A z tym nie mam aż takiego pospiechu tynkarze mają wejśc ok 15 lipca.

    Po malowaniu elewacji domek nabiera wyrazu. Pięknieje Malujesz jak rozumiem tak tymczasowo na biało do uzyskania świadectwa energetycznego i poprawienia wizualizacji domku. Później masz zamiar dać tynk jakiś czy farbę docelową?
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #1451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to podkład którym maluje się pod tynk - zawsze wygląda jakby dom był niedomalowany

  12. #1452
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Czyli rozumiem iz tynk będzie biały?
    My planujemy złamaną biel lub ewentualnie b. jasny szary ale do tego jeszcze daleko mamy haha.

    Wczoraj zaliczyliśmy porządną burzę z gradobiciem (kulki 1 cm) na szczęście nic poważnego się nie stało dach i wyłaz dachowy przetrwały. Jedynie tablicę informacyjną zerwało nam z elewacji.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  13. #1453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie jestem pewny na 100% ale podkład jest dla danej grupy zbliżonych kolorów ten sam - chodzi tylko oto by nie przebijał szary spod spodu
    a białego podkładu pod białbym lub złamanym białym tynkiem i tak nie będzie widać / szary byłoby widać

  14. #1454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Hejka! Melduję, że regularnie podczytuję i nieustająco kibicuję. Co do teścia to chyba też częściowo zmęczenie materiału. Ja z moją mamą wytrzymuję tydzień bez wielkiej irytacji. Potem ciągłe uwagi, że wszystko źle robię już gorzej znoszę . Także Ty i tak "Miszczu" jesteś.

  15. #1455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wczoraj wieczorem wspólnie z tatą rozpoczęliśmy usuwanie tymczasowego mostka oraz zagęszczarką potraktowaliśmy dotychczas nawieziony piach - głównie chodziło o skarpę
    po dzisiejszych dopołudniowych pracach teren przed domem wygląda tak




    wieczorem jeszcze jakieś 10-12 taczek piachu i będzie można nawozić ziemię na skarpę i na koniec posiejemy trawę by ja wzmocnić , między czasie jeszcze będziemy jeździć po skarpie zagęszczarką

    zdjąłem rozpórki w drzwiach i założyłem skrzydło



    okazało się że od wewnątrz (od środka łazienki) ościeżnica jest OK , z zewnątrz pianka zrobiła swoje i mam różnicę ok 5 mm - sprawdzę jeszcze ile da się wyregulować na zawiasach - jeśli nie będzie trzeba wyciąć ościeżnicę i jeszcze raz obsadzić

    od środka przymierzyłem listwę maskującą - idealnie przykrywa szczelinę między ościeżnicą a ścianą z płytkami


    najprawdopodobniej jutro będę dokładał płytki nad drzwiami


    a to już zaległa fotka skończonego geberitu


    dobrze że niewyraźna i nie widać co źle zrobiłem
    na górę zamówię "parapecik" z granitu w kolorze płytek ściennych

    w łazience na górze ułożyłem płytki - wszystkie jakimi dysponowałem



    teraz musimy obsadzić wannę i dopiero wtedy kolejne klejenie płytek

    w WC na dole też położyłem płytki




    zostało mi jeszcze 4 szt - ale muszę sprawdzić i dobrze wszystko rozplanować bo dysponuję innymi płytkami niż te co były w projekcie - pierwotnie na ścianach miały być 90 a teraz mamy 100 - będą więc odpady ... i obawiam się że chwalona we wcześniejszych postach firma AND-BUD dała taką sama ilość m2 płytek zamiast taka samą ilość w sztukach
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 04-07-2012 o 20:27

  16. #1456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zadzwonił rano Andrzej - drzewo wysuszone - do odbioru, pojechałem więc i przywiozłem, teraz musi przez tydzień poleżeć i rozprężyć się a później może trafi do jakiegoś stolarza ... choć coś czuje po kościach, że schody będą moją 2 zmorą budowlana - zaraz po oknach ....

    jutro przychodzi na budowę Krzysztof - ten od Darka co szpachlował wszystko, ma zająć się obrobieniem schodów - wyrównaniem stopni, wypionowaniem poszczególnych frontów stopni etc.

    teściu dziś przyjechał - dostał zadanie - wymalować poddasze z pierwszego ... indywidualna praca - nie będziemy wchodzić sobie w drogę ...

    wczoraj wieczorem wspólnie z tatą woziliśmy ziemię na skarpę , dziś rano o 6 mój tata jeszcze parę taczek przewiózł a ja dokończyłem ok 10 jak wróciłem od Andrzeja , następnie nawieziona ziemia i piach zostały zagęszczone, cd dziś wieczorem , do końca tygodnia powinniśmy wyprowadzić skarpę na gotowo
    na sobotę wstępnie planuję obsadzenie krawężników przed domem

    posprzątałem 2 pokoje tak dokładnie i 3 z grubsza , pozostaje w nim paleta z płytkami , przeniosę je na górę do łazienki jak teściu pomaluje ją

    wieczorem też zawiozę na budowę wannę - jutro będzie dzień walczenia z profilami - zabudowa wanny i poprawki zabudowy w WC w którym dziś dokończyłem kłaść płytki na podłodze


    i położyłem aż 4 płytki i 3 dekory na 1 ze ścian

    tak się to prezentuje


    zbliżenie


    tu widać do jakiego poziomu należy podnieść zabudowę geberitu - bo dekor ma być na krawędzi tej zabudowy
    pojawił się też nowy problem - wcześniej plan był taki że łazienka będzie w płytkach do sufitu - projekt który mamy i realizujemy jest taki że pytki na ścianach są do połowy , na jednej ścianie dojdzie jeszcze lustro na 60 cm wysokie , ściana z geberitem zabudowana ma być do sufitu
    jak widać na fotce nad dekorem mam gołą ścianę - i teraz pytanie - co i jak zrobić by było jak najszybciej, jak najprościej i najtaniej ?? pewnie odpowiecie że płyty KG , tylko czy takie cienkie występują ?? bo płyta + klej gładź i farba będą znacznie szersze niż klej + płytka ... tok coś czuję .....

    napiszę jeszcze coś nt samych płytek
    pierwotnie na podłodze miały być płytki Venis Cristal Black Floor w rozmiarze 43,3x43,3 a na ścianach Azteca Unik White i Black Glossy w rozmiarze 30x90
    ponieważ firma ich nie sprowadziła otrzymaliśmy płytki Venis Cristal White i Venis Cristal Black ścienne w rozmiarze 33,3x100
    wg przedstawiciela firmy który przywiózł nam do pokazania inne płytki które zaproponowano nam bez dopłaty a on wziął sam z siebie do auta właśnie Venis Cristal White i Venis Cristal Black są to płytki z pierwszej 10 na świecie ... ile w tym prawdy nie wiem - ale zarówno pod kątem jakości, wymiarów jak i cięcia nie mam żadnych zastrzeżeń - inne płytki podczas cięcia miały znacznie większe odpryski, te płytki są w wysokim połysku więc tym bardziej miałem obawy co do cięcia - niepotrzebnie - płytka tak twarda że do samego końca nie pękała - mimo dużych wymiarów, a to zdarzało się w cięciu innych płytek
    Mozaika Barwolf model GL_10002 - chyba


    i z ostatniej chwili - do końca tygodnia muszę pozakładać gniazdka , Dandi wpadnie może w sobotę i zakończy pracę , weźmie dziennik budowy i załatwi wpisy
    jutro umówiony jestem w sprawie odbioru wentylacji
    będę miał więc komplet papierków i mogę kończyć budowę - przynajmniej na papierze
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 04-07-2012 o 20:30

  17. #1457
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Płytki te to faktycznie I liga. B. ładne i z tym dekorem fajnie będzie wygladac. Na ścianę powyżej płytek ja bym dał samą gładź szpachlową. Ty masz równe sciany więc tej gładzi nie musi być grubo. Potem fajna zmywalna farba. Przemysl tę opcję.

    Edit: Zapomniałem zapytać o drzwi wewn jakiej to firmy. B. ładne
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 04-07-2012 o 17:45
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  18. #1458
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to teraz jeszcze bardziej spodobają Ci się - zrobiłem w końcu fotki aparatem i podmieniłem w postach
    a drzwi to DRE PRemium

    dodatkowo aktualna fotka domu i obejścia


    tu widać ile jeszcze piachu mi zostało - wygląda na to że starczy


    i rów


    spotkałem się z hydraulikiem - ustaliliśmy zakres prac końcowych - najprawdopodobniej w poniedziałek lub wtorek przyjedzie dokończyć wszystko po ŚP. Mirku
    zgodnie z założeniami na budowę przywiozłem wannę - jutro biorę się za zabudowy z profili aluminiowych


    a tak prezentują się cokoły w salonie i na korytarzu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 04-07-2012 o 20:41

  19. #1459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Widać na fotkach iz powoli zatapiasz zieloną łódź podwodną Czym zagęszczasz piasek?
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  20. #1460
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Konrad mam pytanie dotyczące odbioru. Chciałabym możliwie jak najwcześniej zrobić odbiór budynku. Orientujesz się co musi być zrobione w domu, żeby można było zrobić odbiór?

Strona 73 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony