dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 144
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2874
  1. #1481
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Chyba chodzi o użytkownika Tezoja

    nawet ma coś co mi się podoba


    ale zanim zaczniemy górną łazienkę to troszkę czasu upłynie..

    baterie kupiliście bardzo ładną..

    a i jeszcze pytanko, za wanną będzie taka wielka półka?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  2. #1482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w skrócie z ostatnich dni

    po wizycie hydraulików zalało nam kuchnie

    fotka nie odzwierciedla tego ile było wody
    szafka pod zlewem do wymiany - szef ekipy zasłonił się polisą, której do dziś nie otrzymałem - za robociznę mam nie płacić - jedynie do uregulowania rachunek w sklepie z częściami hydraulicznymi
    Krzysztof obiecał pomoc w wykonaniu i wymianie szafki na nową

    w sobotę z tatą rozpoczęliśmy prace nad obsadzaniem krawężników przed domem które wytyczą schody do domu , podjazd i parking

    krawężnik przed wejściem wyznaczył pierwszy podest - hmm czy to tak można nazwać ?

    krawężnik obok domu oddzielający trawnik od części parkingowej

    na koniec dnia wrzuciliśmy gruby gruz i zasypaliśmy drobnym


    płytki w łazience na poddaszu położone w połowie - padła tarcza diamentowa - dziś ściągnięta - może jutro kupie i założę nową



    teściu wytynkował ściany w WC , trzeba jeszcze położyć gładź i przetrzeć wszystko
    zabudowa nad geberitem zrobiona - dziś musiałem ją częściowo zdemontować byśmy mogli wstawić lustro, po zamontowaniu lustra dokończę zabudowę i położę ostatnie 3 płytki i można będzie zabrać się za biały montaż , czarne płytki zostały zafugowane w 80% , białe jeszcze nie

    w łazience na parterze teściu zafugował płytki w ubiegłym tygodniu - ja dziś przykleiłem lustro

    siostra wymalowała sufit z salonie i kuchni, pozakładałem już na gotowo oświetlenie i nagłośnienie , jutro maluje ściany , obsadzone są już gniazdka i włączniki, po malowaniu do założenia ramki

    w sobotę kupiłem w Casto w promocji panele do 3 pokoi na parterze AC4 8 mm za 25,99 zł kol dąb - dziś ułożyłem całą sypialnie

    i kawałek pokoju teoretycznie przewidzianego dla Teścia - ale Renata coś przebąkuje że teściu i tak na stałe się do nas nie przeprowadzi więc będzie pomieszkiwał na poddaszu a najmniejszy pokój będzie dla małego dzidka
    edit: 2 pokój już też ułożony

    1 fotka robiona w dzień , 2 wieczorem przy oświetleniu ledowym - stąd różnica w kolorze

    jutro 3 pokój

    dziś był facet od schodów - nie będę nic pisał co by się nie denerwować niepotrzebnie
    był też geodeta i wyznaczył mi dwa narożniki działki

    fotki wieczorem
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-07-2012 o 21:37 Powód: fotki

  3. #1483

    Domyślnie

    Witaj! Czasami tak jest że idzie jak po grudzie, wszyscy mamy takie sytuacje w czasie budowy ale głowa do góry będzie lepiej! Możesz pokazać jak wygląda twoje oświetlenie salonu, jakie masz lampy , halogeny czy żyrandole? Czy jakieś ledowe oświetlenie? Pozdrawiam

  4. #1484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak wygląda sufit w salonie


    gotowa i świecąca część w kuchni

    zbliżenie


    w salonie we wnękach będą jeszcze taśmy ledy - jeszcze nie są zamontowane - więc nie ma czego pokazywać
    lamp brak - wszędzie punktowe oświetlenie ledowe i laśmy led

  5. #1485

    Domyślnie

    A możesz wrzucić jaki masz model tych oprawek a bardziej mnie interesują jakiej mocy są te żarówki ledowe i jakiego producenta . Bo mam w salonie przewidziane jakieś tam oświetlenie ale chcę je zmienić na ledowe właśnie punktowe lecz się boję jak one będą doświetlać pomieszczenia po zmierzchu. W innych pomieszczeniach również masz tego typu oświetlenie?

  6. #1486
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    oprawy najtańsze bodajże Kanluxa dla żarówek halogenowych do 40 W, do tego kostka GU10 do żarówek ledowych
    same żarówki kupiłem 2 rodzaje zwykłe LED 1,2W i SMD 2,4 W i większości miejsc będą te mocniejsze zamontowane
    o sam salon sie nie boje bo jeszcze dojdą taśmy więc w razie potrzeby doświetlą salon
    w pokojach też jest takie oświetlenie i na tą chwilę wydaje się w zupełności wystarczające - zobaczymy jak będzie po wstawieniu mebli i zaciemnieniu pomieszczeń

  7. #1487
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Konrad - będzie dobrze .
    Zdrówka Tobie, Żonie i dzieciaczkom.

  8. #1488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RŁukasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo mi się podoba lustro a raczej jego oprawa w łazience na dole. Od ostatniej mojej wizyty na twojej budowie wiele się zmieniło. Już widać finisz. Szkoda tylko tych szafek w kuchni ;(. No ale co zrobić. Pozdrawiam

  9. #1489
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Kurcze dobrze, że masz w kuchni kafle, bo tak to jeszcze podłoga byłaby do wymiany..

    jeśli chodzi o ledy w kuchni.. też zdecydowaliśmy się na żarówki ledowe smd, ale ja kupuję 4,5 wat (400 lumenów) barwa ciepła biała.. w kuchni muszę mieć dobre oświetlenie, przy słabszych żarówkach i zimnej barwie po prostu źle się czuję..
    teraz w dużym pokoju mam starsze żarówki i świecą fatalnie.. na próbę kupiliśmy u jednego gościa żarówkę 60 ledowę (3,6 wat) i 24 ledową (4,5 wat) zamontowaliśmy w pokoju to muszę przyznać, że jedna bardzo ładnie oświetliła pokój o powierzchni 16 m2


    a jaką kostkę do żarówek GU10 kupowałeś? chodzi o gniazdo czy coś innego?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  10. #1490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    No wreszcie jakieś wieści z pola Już myślałem że się przeprowadzasz i nie masz czasu zeby pisac Fajnie że idzie w miarę sprawnie. I na zewnątrz już będzie inaczej jak krawężniki ustawicie. Konrad układasz już panele.. powiedz bo pytał o to mój architekt - jaki jest komfort chodzenia po płytkach ułożonych na płycie fundamentowej. ma wątpliwości czy amortyzują w jakiś sposób bo tradycyjne warstwy podłogi (folia, styropian, podłogówka, wylewka, płytki) nie są sztywne a u Ciebie jak to się zachowuje?? Jest to jakoś wyczuwalne?? na górze masz chyba na styropianie podłogę prawda? Jest inaczej? I czy akustycznie jest róznica? PS. Kuchni rzeczywiście szkoda...

  11. #1491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Kurcze dobrze, że masz w kuchni kafle, bo tak to jeszcze podłoga byłaby do wymiany..

    jeśli chodzi o ledy w kuchni.. też zdecydowaliśmy się na żarówki ledowe smd, ale ja kupuję 4,5 wat (400 lumenów) barwa ciepła biała.. w kuchni muszę mieć dobre oświetlenie, przy słabszych żarówkach i zimnej barwie po prostu źle się czuję..
    teraz w dużym pokoju mam starsze żarówki i świecą fatalnie.. na próbę kupiliśmy u jednego gościa żarówkę 60 ledowę (3,6 wat) i 24 ledową (4,5 wat) zamontowaliśmy w pokoju to muszę przyznać, że jedna bardzo ładnie oświetliła pokój o powierzchni 16 m2


    a jaką kostkę do żarówek GU10 kupowałeś? chodzi o gniazdo czy coś innego?
    w kuchni na próbę właśnie założyłem te słabsze i będę je podmieniał - np w sypialni dam słabsze
    w pokoju synka pow ok 10 m2 mam 8 punktów na suficie , w sypialni tylko 4 , w małym pokoju 6 , w każdym przypadku włączanie na "2" 1/2 + 1/2
    Gu 10 - tak gniazdo , bo normalnie w oprawach w standardzie jest na halogeny takie małe na 2 bolce na wcisk

    Cytat Napisał RŁukasz Zobacz post
    Witam
    Bardzo mi się podoba lustro a raczej jego oprawa w łazience na dole. Od ostatniej mojej wizyty na twojej budowie wiele się zmieniło. Już widać finisz. Szkoda tylko tych szafek w kuchni ;(. No ale co zrobić. Pozdrawiam
    tak blisko a tak daleko ..... szafka na szczęście tylko 1
    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Już myślałem że się przeprowadzasz i nie masz czasu zeby pisac Fajnie że idzie w miarę sprawnie. I na zewnątrz już będzie inaczej jak krawężniki ustawicie. Konrad układasz już panele.. powiedz bo pytał o to mój architekt - jaki jest komfort chodzenia po płytkach ułożonych na płycie fundamentowej. ma wątpliwości czy amortyzują w jakiś sposób bo tradycyjne warstwy podłogi (folia, styropian, podłogówka, wylewka, płytki) nie są sztywne a u Ciebie jak to się zachowuje?? Jest to jakoś wyczuwalne?? na górze masz chyba na styropianie podłogę prawda? Jest inaczej? I czy akustycznie jest róznica? PS. Kuchni rzeczywiście szkoda...
    do przeprowadzki spokojnie jeszcze ze 4 tygodnie , nic nas nie goni więc jeśli będzie to ze 5 czy 6 tygodni to też nic się nie stanie - na pewno nie będziemy mieć zbyt szybko zrobionych schodów ... zobaczymy jeszcze po weekendzie bo jeszcze jedno spotkanie mam w sobotę

    co do płytek ułożonych na płycie fundamentowej lub tradycyjnej posadzce - nie widzę żadnej różnicy

    akcja krawężniki - cd jutro - zaplanowałem sobie dzień urlopu na to
    dziś kupiłem tarczę do płytek i kolejnych kilka sztuk ułożyłem w łazience na poddaszu , później ułożyłem panele w pokoju synka

    - kupiłem za 1 razem panele do 3 pokoi , we wszystkich już panele są ułożone - została mi dosłownie 1 deska - wyliczone idealnie - już dawno na budowie nie miałem takiego precyzyjnego zakupu - albo kupisz czegoś za mało albo za dużo ...

    plan na ten tydzień
    - zakończyć prace nad WC i łazienką na parterze - chodzi o prace związane z układaniem płytek i fugowaniem
    - zamontować OC
    - ułożyć krawężniki i zagruzować
    - zakończyć tam gdzie się da malowanie ścian i sufitów już na gotowo
    - dokończyć montowanie gniazdek, włączników i oświetlenia (chyba już przedostatnia wizyta Dandiego na budowie - zagląda tak z doskoku i tak to się ciągnie)
    - dokończyć prace nad skarpą i posadzić trawę
    - ułożyć płytki w łazience na górze na ścianach i dokończyć zabudowę wanny

    kolejny tydzień
    - układanie płytek na wannie, półka pod umywalkę
    - biały montaż w WC i łazience na dole
    - listwy przypodłogowe w 3 pokojach na parterze
    - malowanie na gotowo pokoju na poddaszu
    - układanie paneli w pokoju na poddaszu i listw przypodłogowych
    - malowanie klatki schodowej i korytarza na parterze oraz przedsionka
    - tapetowanie salonu i sypialni
    - montaż szafy w przedsionku, montaż komody w korytarzu, montaż mebli w salonie
    - przewiezienie części mebli

    co jeszcze - sam nie wiem ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 18-07-2012 o 20:21 Powód: fotka

  12. #1492
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My w kuchni chcemy 6 punktów a ma ona około 10m2 i wszystkie halogeny mocy 4,5 W, w małej łazience będą 3 halogeny, w holu na dole 5 i w wiatrołapie 2.. potem na górze w holu 4.. w pokojach raczej zwykłe lampy.. Marcin coś jeszcze wspominał o salonie.. ale jednak w salonie chyba chce normalne lampy..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  13. #1493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RŁukasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Plan niezły. Będą,siły i chęci to może jeszcze coś dołożysz Powodzenia, czekam na zdjęcia a może i zajrzę jak będę w okolicy.

  14. #1494
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad plan robót masz wypasiony po brzegi. Nie zajedź się chłopie. Fakt końcówka jest zawsze najcięższa bo widać że już niedługo koniec. Ale to jest złudne. Wiadomo każdy chce skończyć i trochę odetchnąć. Kibicuję dalej i zyczę powodzenia w pracach bez dodatkowych atrakcji jak np. zalana kuchnia. Jak tam żona się czuje?

    Ja ostatnie 10 dni spędzałem na 2 etatach. W robocze dni Od 7.00 do 15.00 w pracy i od 17.00 do 21.00 na budowie a w soboty i niedziele od 9.00 do 20.00 i juz padam na pysk (robię podłogę z płyt MFP na poddaszu nieużytkowym sam). Dziś i jutro robię sobie urlop od spraw budowlanych. W czwartek i piątek znowu powalczę a w sobotę i niedzielę wyjazd do teściów na prace zlecone: zrobienie odwodnienia rynien do rowu. Czeka mnie weekend z panem szpadlem i panią łopatą
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #1495
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Witaj! Czasami tak jest że idzie jak po grudzie, wszyscy mamy takie sytuacje w czasie budowy ale głowa do góry będzie lepiej! Możesz pokazać jak wygląda twoje oświetlenie salonu, jakie masz lampy , halogeny czy żyrandole? Czy jakieś ledowe oświetlenie? Pozdrawiam
    specjalnie dla Ciebie zrobiłem dziś fotki sufitu




    tak na dzień dzisiejszy prezentuje się salon

    moja siostra wysprzątała go - normalnie szok - nabrał zupełnie innego wyglądu - już takiego bardziej realnego ...

    rano trochę po docinałem i poukładałem płytki
    w łazience na dole w końcu zabrałem się za ułożenie płytek nad drzwiami - na razie 1 rząd - jutro kolejny i to już koniec , pozostaje obrobienie półek - to zadanie dla super uniwersalnego forumowicza specjalisty od wykończeniówki tj jaśka


    dokończyłem ścianę z geberitem i pralką w łazience na poddaszu

    te braki w ostatnim rzędzie też już zostały docięte i przyklejone

    następnie zabrałem się za zabudowę wanny
    na razie zrobiona półka za wanną - jutro zabudowa pionowa - ale najpierw muszę zabetonować stopy od wanny
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 18-07-2012 o 20:26

  16. #1496
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    podzieliłem dziś działania na 2 wpisy - za dużo fotek i pisania

    po zakończeniu układania płytek zabrałem się dziś za działania łopatologiczne
    moja duża hałda czarnej ziemi powoli się kurczy
    dziś poziomowałem miejsce gdzie już została wybrana by była równo z trawnikiem za domem

    w tym miejscu najprawdopodobniej powstanie w przyszłym roku mały warzywniak - za tydzień lub 2 posadzimy jakieś zielsko co by użyźniło blebe na przyszły sezon


    fotka zrobiona z czubka hałdy ziemi

    widać dokonania mojego taty z ostatnich dni i moją ziemię którą woziłem w okolice skarpy nad rowem
    tak to wyglądało z poziomu gruntu


    i widok na cały dom - fotki z godziny 15:00


    podczas nawożenia czarnej ziemi udało mi się zrobić taką fotkę - trochę nie ostra bo ze zbliżenia w telefonie

    kocica 4 razy przechodziła przez naszą działkę i szła w kierunku pobliskiej łąki i za każdym razem wracała z myszą w pysku - zanosiła je swoim 2 małym kociakom

    po obiedzie wspólnie z moim tatą ułożyliśmy kolejny rząd krawężników przed domem




    a pod koniec dnia wyrównaliśmy ciemną ziemię która nawiozłem

    i posialiśmy trawę




    na koniec 2 fotki mojego trawnika z 2 stron domu




    i tyle ziemi jeszcze zostało mi do wyrównania i rozwiezienia po działce
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 18-07-2012 o 20:50

  17. #1497
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    specjalnie dla Ciebie zrobiłem dziś fotki sufitu
    Sufit świeci się jak psu j..ca
    Wygląda tak jakby tam były panele PCV

  18. #1498
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Czym masz wykończony sufit w salonie? Widać, że to nie jest zwykły tynk/gips, bo odbija światło..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  19. #1499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sufit świeci się jak psu j..ca
    to nie sufit świeci tylko coś robi na nim "zajączka"...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #1500
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    to nie sufit świeci tylko coś robi na nim "zajączka"...
    Przeca wiem ale żeby coś się na czymś lub w czymś odbijało to te drugie musi mieć lustrzaną powierzchnię

    Ostatnio widziałem taką lustrzaną powierzchnię zrobioną z tynku gipsowego tak super zatartego,normalnie na lustro

Strona 75 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony