dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 144
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 2874
  1. #1521
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Najgorsza jest ta dłubanina tu trochę, tam trochę itp. itd.
    To jeszcze przed nami, na razie będą grubsze roboty.
    Konrad wytrwałości życzę i zdrowia (oczywiście dla całej twojej rodzinki)
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #1522
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Z tym plaskim dachem to nie tak latwo niestety Strasznie trudno dostac na to warunki zabudowy - nie wiem czemu urzedasy tak lubia skosne dachy....... moze maja dzialke od producentow dachowek ?
    Tradycja i uwarunkowania historyczne.
    W Polsce od zarania naszych dziejów budowało się dachy skośne. Płaskie pojawiły się głównie w latach 60 - tych i 70 - tych gdy stawiano tzw. kostki, które teraz przezywają druga młodość i są coraz bardziej popularniejsze choć nadal w zdecydowanej mniejszości do dachów skośnych.
    Jesli w danej gminie ponad 90% domów ma dachy skośne to w planach przestrzennych czy WZ będą określone skośne. Jakaś spójna wizja zabudowy musi być.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #1523
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    No jo ! Materiały on brał na ciebie ale za robotę m2 policzył i będzie wiadomo chociaż ile za m2 wziął za robotę reszta to pestka do policzenia!a co z tym pukaniem w te płyty?
    Przywitam się i ja. U mnie idzie niestety powoli bo od kwietnia murarze nie mogą skończyć. Pozostałe prace zamierzam również robić sam - wiadomo brak kasy.
    No i również szukam info odnośnie płyt KG zamiast tynków. Nie znalazłem lub nie zauważyłem odpowiedzi.
    Roboczo jestem zdecydowany - nie widzę problemu z przyklejaniem na grzebień do ścian. Tylko potrzebne info jak to cenowo wychodzi i czy się opłaca.
    Bo w teorii wygląda na to, ze tak.

    Kolega robił w moich stronach tynk zacierany piaskiem kwarcowym to robota go wyszła 22zł/m2 a materiał ok 7zł/m2.
    Ja za robociznę nie płacę bo robię sam tylko ile kosztują materiały dla tynku z KG.

    Jeśli nie chce ci się liczyć podaj przynajmniej ile płyt masz na fakturze i kleju oraz innych dodatków i w jakich cenach to już resztę sam policzę ile wyszło na m2.
    Pozdrawiam

  4. #1524
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ale trudne pytania zadajesz
    z tego co pamiętam to za jedną płytę płaciłem poniżej 20 zł (chyba 1 płyta ma 2,6x1,2 m

    czy to się opłaca nie wiem - są tacy co twierdzą że nie - u mnie prace były w środku zimy w umiarkowanych temperaturach - w takich warunkach nie mógłbym wykonać tradycyjnych tynków - więc nie było alternatywy - zresztą nie mam nic przeciwko KG - zależało mi na szybkim i czystym wykonaniu

    dziś rano wykonaliśmy 1 dren do POŚ i wykopaliśmy rów na drugi - ok 13 przyjechał mój tata i stwierdził że trzeba go wykonać do końca bo może lada moment padać / burza i oberwie ziemie w wykopie
    przed 16 skończyliśmy - ledwo żyję ...
    pozostała jeszcze jedna nitka do wykonania - nie mam żwiru więc chwilkę to potrwa za nim ją wykonamy

    przykleiłem ostatnie 2 płytki w WC - 1 pomieszczenie w kontekście docinania i przyklejania płytek - gotowe !!!

    w łazience na poddaszu dociąłem kilka płytek i przykleiłem je na ścianie
    zabrałem się też za obkładanie wanny płytkami te mnie dziś chciały wykończyć ... na stelażu płyta KG do tego klej i płytka - uginało się i sprężynowało - efekt będzie ..... hmmm - zobaczymy , mam nadzieje że płytki i klej usztywnią wszystko
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-07-2012 o 12:09

  5. #1525
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    m@rio: przecież mozna to samemu policzyc. Musisz znac wysokość docelową pomieszczeń + metraż scian do obklejenia. Na podstawie tych danych policzysz ile mniej wiecej potrzeba ci płyt k-g. Płyty maja wymiary standardowe. A klej przewaznie jest w workach 25 kg wystarczy poszukac w necie wydajność na ile m2 i też szacunek zblizony będzie. Ceny weź z alledrogo to będziesz miał ich górną granicę bo w hurtowniach sprzedadzą ci z upustem Jesli chcesz to porównac z tynkami no to za tynki musisz liczyc od 22 - 30 zł za m2 zalezy od ekipy. Weż średnią. Moja bierze 25 zeta za m2 z materiałem. I masz porównanie kosztowe. Niestety żeby to zrobic trzeba poświęcic trochę czasu inaczej se neda.


    Edit: płyta ma 2,6m x 1,2m koszt od 16 - 20 zł za 1 szt. przy dużej ilosci może byc jeszcze niższa
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 25-07-2012 o 16:48
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #1526
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad jak głęboko wkopujesz dreny do POŚ-ki. I gdzie fotki? Rozumiem nie było czasu.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #1527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    fotki są robione na bieżąco
    dren jest ok 30 cm pod ziemią na pakiecie 30x30 cm w geowłókninie , pod nim od 25-30 cm żwiru - czyli jakieś 90-100 cm pod powierzchnią ... i jest tam sucho !!!

  8. #1528
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Smile

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    m@rio: przecież mozna to samemu policzyc. Musisz znac wysokość docelową pomieszczeń + metraż scian do obklejenia. Na podstawie tych danych policzysz ile mniej wiecej potrzeba ci płyt k-g. Płyty maja wymiary standardowe. A klej przewaznie jest w workach 25 kg wystarczy poszukac w necie wydajność na ile m2 i też szacunek zblizony będzie. Ceny weź z alledrogo to będziesz miał ich górną granicę bo w hurtowniach sprzedadzą ci z upustem Jesli chcesz to porównac z tynkami no to za tynki musisz liczyc od 22 - 30 zł za m2 zalezy od ekipy. Weż średnią. Moja bierze 25 zeta za m2 z materiałem. I masz porównanie kosztowe. Niestety żeby to zrobic trzeba poświęcic trochę czasu inaczej se neda.


    Edit: płyta ma 2,6m x 1,2m koszt od 16 - 20 zł za 1 szt. przy dużej ilosci może byc jeszcze niższa
    U mnie tynk tradycyjny robota+materiał ok 30zł/m2.
    Dzięki za chęci obliczenia. Nie no taki wygodny to nie jestem, żeby mi gotowe dane podać.
    Mi kalkulacja wychodzi w okolicach 10zł/m2 za tynk z płyt KG
    płyta 12,5mm 17zł/szt = 5,45zł/m2
    klej ok. 3,96zł/m2
    Masa z gipsu szpachlowego ok 0,21zł/m2
    Taśma zbrojąca 0,09zł/m2
    razem 9,71zł/m2

    Chodziło mi raczej o praktyczne zużycie kleju przy kładzeniu na grzebień. Gdyż błąd obliczeń jedynie może wyjść na kleju. Nawet gdyby szło go więcej to max 11-12zł/m2 wyjdzie. Czyli ugram sporo bo ok 20zł/m2 x 811m2 = około 16000zł

  9. #1529
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar ŁukaszWP
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Łódź
    Dzielnica
    Stoki
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    U mnie tynk tradycyjny robota+materiał ok 30zł/m2.
    Dzięki za chęci obliczenia. Nie no taki wygodny to nie jestem, żeby mi gotowe dane podać.
    Mi kalkulacja wychodzi w okolicach 10zł/m2 za tynk z płyt KG
    płyta 12,5mm 17zł/szt = 5,45zł/m2
    klej ok. 3,96zł/m2
    Masa z gipsu szpachlowego ok 0,21zł/m2
    Taśma zbrojąca 0,09zł/m2
    razem 9,71zł/m2

    Chodziło mi raczej o praktyczne zużycie kleju przy kładzeniu na grzebień. Gdyż błąd obliczeń jedynie może wyjść na kleju. Nawet gdyby szło go więcej to max 11-12zł/m2 wyjdzie. Czyli ugram sporo bo ok 20zł/m2 x 811m2 = około 16000zł
    żeby porównać koszty to do tradycyjnego tynku musisz jeszcze doliczyć koszty gładzi, która "jest zawarta" w cenie ściany z płyt

  10. #1530
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś od 6:30 układanie krawężników - dokończony rząd "2" od strony kuchni - brakował tam 1,5 szt
    oraz wykonany 3 stopień






    w planach na dziś zagruzowanie stopnia 2 i 3 , tata ma kosić trawę za domem a teściu kończy łazienkę na górze

    wczoraj był jasiek71 - czujniki temperatury w połaci dachu wymienione - nabyłem nowej wiedzy / umiejętności - umiem nie tylko chodzić po dachu ale też demontować dachówki i je ponownie zakładać


    jasiek zalutował na wszelki wypadek więcej czujników temp. by więcej na dach nie wchodzić


    kolejną rzeczą w której pomógł mi jasiek to docięcie płytek pod 45st. i obłożenie zabudowy pod umywalkę w łazience na parterze

    niestety nie udało się tym razem zrobić jeszcze 3 półek - będziemy z nimi walczyć najprawdopodobniej za tydzień - na razie to temat do przemyśleń dla nas ....

    wspominałem że obłożyłem płytkami wannę - no więc płytki zostały skute - będę jeszcze raz podchodził do tego tematu - chyba na koniec tracę już cierpliwość - może jutro z tematem się zmierzę

    popołudniu drugie już koszenie trawnika

    z przodu jeszcze nie była siana - bo tu był ostry piach składowany - niedawno została posiana - za tydzień może będzie już zielono - ogólnie trawnik jeszcze jest słaby - ale dajemy mu szanse naturalnie się rozrosnąć - i tak realnie będziemy z niego korzystać dopiero na wiosnę

    jutro spróbuję zafugować WC
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-07-2012 o 17:41

  11. #1531

    Domyślnie

    Widzę że coraz bliżej gratuluje postępów. A jak dom z tymi zamkniętymi roletami jaka jest teraz temperatura w środku?

  12. #1532
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    postępów w ostatnich dniach brak
    chwilowo próbuje skoncentrować się na pracy

    w domu 22 stopnie - duszno i chyba jeszcze wilgotno - poddasze swoje robi - w przyszłym sezonie obowiązkowo markizy zewnętrzne
    dom przy wcześniejszych upałach nagrzał się - drzwi były otwarte i okna - ale nie przewiduje by osiągał w normalnym użytkowaniu więcej niż 23-23,5 stopnia
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 31-07-2012 o 23:30

  13. #1533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    w domu 22 stopnie - w domu duszno i chyba jeszcze wilgotno - poddasze swoje robi - w przyszłym sezonie obowiązkowo markizy zewnętrzne
    dom przy wcześniejszych upałach nagrzał się - drzwi były otwarte i okna - ale nie przewiduje by osiągał w normalnym użytkowaniu więcej niż 23-23,5 stopnia
    wystarczy że włączysz wentylację a przestanie być duszno...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #1534
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to wiem - prace trwaja - co chwile kladzie sie płytki cos klei - wilgoci zamiast ubywac przybywa - tzn gdzieś to musi przeciez odparować
    na razie okna otwieram ale jak nie ma mnie na budowie to raczej sa pozamykane
    WM na dobre uruchomie dopiero jak bedzie w domu posprzatane

  15. #1535
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    A ja już myślałam, że mieszkacie i brak netu.. bo cisza i cisza..

    do nas dziś reku przychodzi.. zamówiliśmy Jan gaza 500-tkę
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  16. #1536
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to centrala taka jak moja , zamawialiście bezpośrednio czy przez Pawła ?
    u nas cisza bo nic się nie dzieje - dziś o ile się zmuszę pojadę coś dłubać od 20 do nocy

    schody będą na ok 15 września i dopiero wtedy się przeprowadzimy - więc i tempo prac spadło

    w tym tygodniu plan jest taki by skończyć krawężniki przed domem , od przyszłego tygodnia mój tata kładł by kostkę
    teściu kończy jeszcze jakieś wyprowadzanie narożników w pokoju na poddaszu - WC już skończył jeszcze chyba coś w łazience na górze ma robić
    chciałbym też definitywnie skończyć układanie płytek - chodzi o obrobienie półek i wanny - zostaną płytki na 1 ścianie - dziś je zamawiamy

    przyszły tydzień fugowanie, malowanie na gotowo i powoli biały montaż
    mają też przyjść gniazdka podwójne i włączniki schodowe lub krzyżowe - któryś tam brakło ... Dandi w końcu zakończy swoją prace
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-08-2012 o 12:34

  17. #1537
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Zamawialiśmy przez Pawła miał przywieść go osobiście, ale nie jedzie w te strony, więc reku przyszedł kurierem wzięliśmy tą ze sterownikiem E5

    zobaczymy jak to będzie z naszymi schodami.. znajomy co je robi ma jeszcze raz przyjechać i wsio pomierzyć.. póki co cisza... a na połowę sierpnia niby mają być..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  18. #1538
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Jak to dobrze że u nas tylko schody strychowe.

    Konrad skoro planujecie przeprowadzkę na15 września to faktycznie nie ma po co się zarzynać. Masz 1,5 miecha coby skończyć dłubaninę.
    Ja skończyłem kłaść podłogę na strychu z płyt MFP (na razie tylko przez środek gdzie będzie ciąg komunikacyjny) i inne dłubaniny przed tynkarzami. Tynkarze obecnie walczą w środku. Fotki będą w moim DB jak skończą.
    Teraz muszę porobić na zewnątrz wokół domu przygotować grunt pod POŚ-kę odwodnienie i w końcu założyć rury spustowe do rynien
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #1539
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Konrad, a jak się Renata czuje?
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  20. #1540
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dokładnie - mamy 1,5 miesiąca - powoli do przodu ... coś tam zawsze ubywa ...

    Renia - turla się , lekarz terminu nie wyznaczył - kazał chodzić aż się coś samo znacznie dziać, wtedy ma wsiadać w auto i przyjeżdzać

    kolejny stopień wyznaczony krawężnikami - zostało jeszcze ułożenie 6 szt małych krawężników z boki i na stopniu zerowym
    to może jeszcze dziś sam już zrobię

Strona 77 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony