dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 144
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 2874
  1. #1601
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Wokół słupów mam nadzieję też dałeś sporo luzu? Fajny kolor- coś jak złoty dąb.
    Kostka, na którą choruję. Mnie się podoba układ z lewej- pasek jasny między ciemnymi w nocy może pomóc w "odszukaniu" stopnia o zmierzchu.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #1602
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No ładnie te panele wyglądają, a jak będą na całości - miodzio

    Ja też obstawiam ułożenie kostki jak na zdjęciu z lewej
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  3. #1603
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Konrad być może nie doczytałam, ale czy Ty kładziesz panele na ogrzewanie podłogowe?

  4. #1604
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    układ kostki ten po lewej lepszy..

    widzę, że pod panele mamy ten sam podkład.. u mnie co prawda jeszcze się nie kładą, ale myślę, że w niedługim czasie się zaczną poza tym kolorek paneli przyjemny
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #1605
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ten wzór po prawej jeśli już to będzie z 1 rzędem grafitowego - 2 rzędy to za dużo
    ale też raczej obstawiamy ten z lewej strony

    panele w pokoju ułożone na powierzchni ok 3/4
    Edit: fotka - już po popołudniowej dostawie paneli

    Dezet - wokół filarów dałem 1 cm luzu - jak będę miał listwy to ewentualnie podetnę więcej
    paneli nie ułożyłem więcej bo .... mi brakło ... tu wychodzi to o czym pisałem w poprzednim poście do Budowlanego Szaleńca - kupowałem panele wg powierzchni użytkowej (szybki tel do żony - podaj mi powierzchnię pokoju.....) a ona nie obejmuje skosów poniżej chyba 1,5 m oraz najprawdopodobniej wnęki na szafę

    wyciąłem dziś ostatni otwór na głośnik w WC

    przygotowałem też kable do oświetlenia sufitowego - wieczorem najprawdopodobniej pozakładam oprawy z żarówkami

    i zrobiłem oświetlenie w półce nad geberitem


    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Konrad być może nie doczytałam, ale czy Ty kładziesz panele na ogrzewanie podłogowe?
    tak - nie ma żadnych przeciw wskazań by tego nie robić - bynajmniej przy ogrzewaniu elektrycznym gdzie sterownik będzie w zimie podgrzewał podłogę max do 24 stopni
    w pomieszczeniu będzie max 22,5 stopni

    ok 2 tygodnie temu jasiek u siebie mierzył temperaturę podłogi - słońce wpadające do domu przez szybę rozgrzewało podłogę do 28 stopni (LATO !!)
    wiec czemu w zimie miałoby się coś dziać z panelami ? to że panele mają być jakieś specjalne , czy mata pod panele jakaś super Extra drogie to wszystko jest bełkot marketingowy nie mający nic wspólnego z prawdę i faktami
    LoboM badał u siebie w ziemie temperaturę podłogi tj temperaturę paneli i terakoty - była taka sama
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-08-2012 o 10:18 Powód: dodałem fotki

  6. #1606
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Konrad jak będziesz wykańczał słupy na zewnątrz obite płytami kingspana? można je tynkować? i jaką grubość masz tych płyt, 14cm?

    Przepraszam za wcinanie się w temat wnętrzarski
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  7. #1607

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki. Powiem Ci czemu pytam. Teoretyzuje nad tym projektem Z211 i chyba go sobie odpuszczę. Pomimo doprowadzenia wszystkich przegród zewnętrznych do U=0,1 dołożeniu dobrych okien, drzwi, WM z Reku, nie jestem w stanie zejść poniżej 25 kWh/m2. Zastanawiam się jak ludzie mogą zejść do tak niskich wyników swoimi parterówkami, jeśli ja nie mogę zrobić tego swoim projektem. Zastanawiam się czy nie robię błędu przy odzysku ciepła z wentylacji, dlatego pytałem o twój współczynnik start energii na WM. Z211 wydawał mi się nie najgorszy, praktycznie nie wymagał zmian, zlikwidował w nim tylko dwa okna i komin. Dom, jest mały, piętrowy, o zwartej bryle (praktycznie kwadrat), z dwuspadowym dachem, bez wykuszy, kolumn, a 81% otworów okiennych skierowanych jest bezpośrednio na południe! To jednak nie koniec. Buduje przecież w najcieplejszym mieście w Polsce, we Wrocławiu. Gdybym ten dom miał wyrosnąć np. w Suwałkach, to przy tych samych parametrach nie jest to już moje 24,9 kW a 45,1 kWh/m2! To jednak jeszcze nie koniec Wszystko to dla temperatury 20 stopni C. To oczywiście rzecz subiektywna. Mam wrażenie, że mój ojciec mógłby żyć w domu nieogrzewanym i też byłoby mu ciepło. Dla większości ludzi 20 stopni to jednak za mało, dla mnie na pewno. Jeśli ustawiam dom na tyle ile lubię, czyli jako człowiek ciepłolubny - powiedzmy 22-23 stopnie (a ty Konradzie z małym bobasem tyle pewnie będziesz potrzebować ) to zapotrzebowanie znów skacze z owych 24,9 do 34kWh/m2*rok. Istna cieplna paranoja! Mógłbym sam siebie oszukać, i zapotrzebowanie na ciepło dzielić nie przez powierzchnie użytkową tylko całkowitą (wtedy nie byłoby to 25k Wh/m2 a 21 kWh/m2), ale po pierwsze: tak się nie robi, po drugie: zapotrzebowanie na energie dla domu liczone w kWh na rok, pozostaje takie same.

    Resumując, budownictwo pasywne nie spełnia moich nadziei. Pomimo znacznych nakładów, ponad 30 cm styropianu i 50 cm wełny, nie osiągam spodziewanych wyników. Nie wiem czy ludzie którzy idą za wszelką cene w pasywność trochę się nie oszukują, ale nie ważne. Okazuję się, że powtarzane przez wszystkich parametry będące wyznacznikiem pasywności, typu przegrody zewnętrze w graniach U 0,1 nie dają tej pasywności. Nie wiem, czy nie potrzeba aby projektu typowo pasywnego, z wielkimi południowymi frontami i jednospadowym dachem. Przy zwykłym projekcie, budowanie mające osiągnąć pasywność, daje ostatecznie budynek mocno energooszczędny, a wynik pasywny dałoby, nie wiem, chyba celowanie w budynek zero-emisyjny (chyba tak się to nazywa).

  8. #1608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zaraz po tym jak położymy kostkę - najprawdopodobniej będzie to w poniedziałek - na kostce zbuduję stelaż drewniany dookoła filara i obłoże tym samym materiałem co podbitkę czyli panele PVC ala siding / imitacja drewna

    płyty są 10 cm

    budowlany szaleniec - samo danie 30 cm styropianu czy 40 cm wełny to wg mnie nie aż tak wielki koszt ... zwłaszcza w skali całej inwestycji

    czy gdzieś popełniasz błąd w liczeniu - nie mnie to oceniać - mnie OZC przerosło i zleciłem wykonanie ....

    w OZC mój wynik był dla wymiany powietrza w WM na poziomie 0,5 choć normatywnie jest 1 - takie są wnioski wszystkich który mają WM
    Asolt bawił się moim projektem w OZC i nie udało się zejść poniżej 15,9 przy likwidacji okien dachowych i zwiększeniu wszędzie izolacji ... już nie pamiętam czy o 5 czy o 10 cm - i to byłoby już totalne szaleństwo - duże koszty, mały zysk ...

    temperatura z pewności w domu będzie wyższa - obstawiam 21,5
    i nie jest tak że sam siebie okłamuję ... że chce wierzyć że będzie mało ...
    liczę się również z tym że budując tak jak budowałem ileś tam błędów zostało popełnionych i wynik może być gorszy ... ile gorszy - nie wiem ... po 1 sezonie wszystko będzie jasne
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-08-2012 o 13:03

  9. #1609
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Dzięki a jaką masz grubość tych płyt?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  10. #1610

    Domyślnie

    Witam
    chciałam zapytać o obrzeża na schody
    jakiej są wysokości i grubości bo chcemy sami schodki zrobić i są 6cm na 20cm i 8cm na 25cm
    lepsze będą pewnie te wyższe tylko że sa grubsze

    pozdrawiam

  11. #1611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    obrzeża są 30x8 i 20x6

    przy schodach 25 będą za krótkie - różnica między schodami to powiedzmy 16 cm + grubość kostki 6 cm i na beton który trzyma obrzeże zostaje Ci jedynie 3 cm , a gdzie jeszcze piach lub suchy beton pod kostkę ?

    2 fotki z prac jaśkowych
    półeczki w łazience na parterze na przeciw prysznica

    pozostaje teściowi pewnie w poniedziałek obrobić je od spodu i zafugować
    ja później zasylikonuję i porobię oprawy oświetleniowe

    wanna w łazience na poddaszu

    zostało 5 płytek do przyklejenia - może jutro lub w sobotę to zrobię - najważniejsze że kanty są powyprowadzane i ładnie połączone pod kątem 45 stopni

    dodałem też fotki do wpisu z rana

  12. #1612
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    tak - nie ma żadnych przeciwskazań by tego nie robić - bynajmniej przy ogrzewaniu elektrycznym gdzie sterownik będzie w zimie podgrzewał podłogę max do 24 stopni
    w pomieszczeniu będzie max 22,5 stopni

    ok 2 tygodnie temu jasiek u siebie mierzył temperature podłogi - słońce wpadające do domu przez szybę rozgrzewało podłogę do 28 stopni (LATO !!)
    wiec czemu w zimie miałoby się coś dziać z panelami ? to że panele mają być jakieś specjalne , czy mata pod panele jakaś super Extra grode to wszystko jest bełkot marketingowy nie mający nic wspólnego z prawdę i faktami
    LoboM badał u siebie w ziemie temperaturę podłogi tj temperaturę paneli i terakoty - była taka sama
    Tylko wszędzie trąbią o słabej akumulacji paneli. Zastanawiam się cały czas nad położeniem paneli w sypialniach i trochę mnie pocieszyłeś, bo wszechobecne płytki jakoś do mnie nie przemawiają do końca - a tak planowaliśmy zrobić ze względu na grzanie prądem.

  13. #1613
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Tylko wszędzie trąbią o słabej akumulacji paneli. Zastanawiam się cały czas nad położeniem paneli w sypialniach i trochę mnie pocieszyłeś, bo wszechobecne płytki jakoś do mnie nie przemawiają do końca - a tak planowaliśmy zrobić ze względu na grzanie prądem.
    To nie panele mają akumulować ciepło,kafle też nie akumulują.Od tego są inne materiały
    Być może chodzi Ci o przewodność cieplną ale po pierwsze jest to mit,obalony przez większość użytkowników paneli a po drugie podłogówkę projektuje się w rozróżnieniu na materiały na posadzce,przy kaflach rurki są rzadziej rozkładane,przy panelach gęściej ale to wszystko zalezy od zapotrzebowania danego pomieszczenia na ciepło i pod to dobiera się rozstaw rurek.

  14. #1614
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    panele w pokoju na poddaszu niemalże skończone - został do docięcia pasek o szerokości 3-4cm po całej długości pokoju + kontynuacja na korytarzu jakieś 2m2
    jutro uporam się z tym w max 2h - jak zwykle 6-8 rano


    po południu będę kończył to co przez M.A.G.-ików dwóch nie zrobił jasiek

  15. #1615
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Z panelami mam takie samo zdanie jak Konrad i Arturo- bełkot handlowców, żeby więcej kasy wyciągać. Mały problem może być na początku, bo zanim panele osiągną temperaturę mogą trochę pracować/ wysychać , ale myślę, że to drobiazg. Profilaktycznie nie mocowałbym listew wykończeniowych na końcach, żeby ew. szpary dobić.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #1616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie Kostka brukowa na schodach i trawnik

    Dezet : rozwiń myśl z tym nie zakładaniem listew i dobijaniem ewentualnych szpar??

    dziś rano może i obudziłem się na tyle wcześnie aby pojechać na budowę - ale organizm domagał się odpoczynku - zastrajkował i spałem do 7:30

    na budowę mogłem dotrzeć dopiero po 15 - mój tata od rana walczył dzielnie - myślałem że już skończył , a ja zabiorę się za panele - okazało się że w ciągu dnia miał 2-3h przerwę i tyle mniej więcej mu zostało by skończyć to co zaplanował
    przebrałem się szybko i postanowiłem mu pomóc ... zdobywając kolejna sprawność harcerza - brukarstwo

    efekt prawie skończonego "2" stopnia




    wczoraj mój tata wykosił trawnik za domem i przed kosiarka (taką normalną , nie żyłkową) - trawnik wygląda już super. ... jutro fotki
    Edit: fotka - z przodu i z lewej strony dąbka trawnik był siany dużo później !

    dziś tylko jedna - trawnika sianego najpóźniej - przed domem- tuz obok kostki którą układaliśmy


    Edit:
    to samo miejsce tylko z innego ujęcia
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-08-2012 o 20:35

  17. #1617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    po południu będę kończył to co przez M.A.G.-ików dwóch nie zrobił jasiek
    nie płacz ...
    tapety ci nakleję na otarcie łez ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #1618
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad schody wychodzą bajera podoba mi się ta kostka no i jej kolorystyka - to chyba stary bruk czy coś koło tego jeśli się nie mylę.
    Kostkę na łączeniu widzę że ciąłeś czym? katówką z tarczą do kamienia.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #1619
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Arturo u mnie będą nie rurki a kable grzejne i faktycznie mi o przewodność chodzi. Przypuszczam, że z kablami jest jednak podobnie jak z rurkami? Jeśli mam dobrane kable pod płytki - to czyli już "po ptokach" żeby zmieniać je pod panele.
    Konrad schodami jestem urzeczona - będą prześliczne w całości.

  20. #1620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Dezet : rozwiń myśl z tym nie zakładaniem listew i dobijaniem ewentualnych szpar?
    Dezet-owi chyba chodziło o to, żebyś nie zakładał jeszcze listew wykończeniowych - by zasłonić szpary przy styku podłogi ze ścianą. Nie wiem czy ma to jakieś wielkie znaczenie jeśli chodzi o panele na tzw "klick" . Co innego jak dałbyś deski na pióro i wpust ale z panelami to chyba byłby problem...no i jeszcze ta powierzchnia. Efekt jeżeli jakikolwiek by się pojawił tyczyłby raczej pierwszych kilku rzędów.

    Odnośnie schodów - dla mnie BOMBA
    P.S. Jak się dzisiaj nadgarstki czują? Trochę po doopie dostają od tego młotka gumowego.
    Ostatnio edytowane przez desperadomn ; 19-08-2012 o 17:48 Powód: Na prośbę Konrada.;-)

Strona 81 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony