dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 144
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 2874
  1. #1641
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Trzym się Konrad, kibicujemy Ci nieustannie
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #1642
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no tak sierpień, sierpień ... - ten zmrok o 20 już tak na mnie zadział ... popatrzyłem w google 23 ... jesień się zaczyna i tak napisałem ... tylko z tą małą różnicą ze nie ten miesiąc ....

  3. #1643
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jestem zły ...
    jestem zmęczony ...
    jestem przerażony ....
    Bierz rodzinkę i wyjedź na kilka dni,chociażby na weekend.
    To dobrze robi
    Oczywiście telefony wyłączone,zero kontaktu z dniem dzisiejszym...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-08-2012 o 22:29

  4. #1644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jutro 23 września ....
    Normalnie zbaraniałem
    Gdyby nie to,że moja żonka ma właśnie dzisiaj urodziny to może i u mnie była by już jesień

  5. #1645
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad głowa do góry nie daj się handrze. "Feel the power"
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #1646
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Konrad, każdego z nas dopada czasem taka chandra, głowa do góry i do roboty, już bliżej niż dalej
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  7. #1647
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    KOnrad, mam nadzieję,ze dzisiaj już lepszy nastrój!!!
    A jesli nie, to proszę podejść do swojej córki, popatrzeć na jej cudną buźkę i na pewno będzie lepiej

    Każdy ma taki czas, że już ma wszystkiego dosyć.. Pod koniec budowy takich chwil jest chyba dosyć dużo. Zwłaszcza jak coś nie wychodzi.. Niby tak blisko końca a każda poprawka wszystko oddala. Rozumiem Cie doskonale. NO ale już tyle przeżyłeś to i końcówkę przeżyjesz
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  8. #1648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Jeszcze sa wakacje, jeszcze ludzie na urlop wyjezdzaja (chocby tygodniowy). To jak jest wynika z tego jak na to patrzymy. Konrad, jestes przemeczony i stad takie nastawienie. Zrobiles bardzo duzo. Wlozyles w te budowe bardzo duzo wysilku. Wiecej niz byloby stac wiekszosc z nas. Twoj stan chyba mozna zaliczyc do ... normalnych na tym etapie.

    W jakims czasopismie architekt opisywal wspolprace z inwestorem. Po zakoczeniu budowy wlasciciel domu zrobil huczna impreze. Zaprosil tez architekta. Wszyscy sie bawili tylko wlasciciel gdzies w kacie cicho siedzial. Na pytanie czy przypadkiem nie jest chory czy cos innego go trapi odpowiedzial, ze po prostu nie ma juz sily cieszyc sie tym domem. Po prostu nie ma sily, tyle kosztowalo go wysilku jego postawienie.

    Dlatego glowa do gory. To chyba normalny stan a poprawki, dorobki.. to bedziesz mial jeszcze przez dlugi czas. Jeszcze troche a nic nie podbuduje Cie tak jak spojrzenie na to co juz zrobiles. Rok temu w miejscu domu byl zielony trawniczek. Dzis masz dom. Wasz Dom.

  9. #1649

    Domyślnie

    Mi zostaly 2 miechy do wprowadzeie i mam juz dosc ale musimy sie jakoś trzymać.
    Kasy mało nerwówka sie robi...
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  10. #1650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    27 lipca 2011 napisałem coś takiego ...
    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    to byłoby mistrzostwo ?? co ?? - realnie chcemy się wprowadzić za równy rok - na wakacjach - powiedzmy 31 lipca .... za rok odniosę się do tego postu - zrobię fotoreportaż z budowy i napiszę co i jak ...

    zapomniałem o jednym małym szczególe - nie mam kasy
    trzeba jeszcze kredyt załatwiać ...
    - niestety nie udało się - jeśli nie wiadomo o co chodzi - chodzi o kasę - to co leniin napisał to święta prawda - ogólnie niewiele już zostało nam do kupienia by osiągnąć stan minimum ... ale wiadomo człowiek zawsze chce lepiej , więcej, perfekcyjniej

    tak jak pisałem dziś mija rok od momentu gdy nasze PnB stało się prawomocne i wjechała koparka na naszą działkę - już wtedy zaczęły się problemy ... dopiero 31 sierpnia realnie został wykopany dół pod płytę a prace ekipy budowlanej rozpoczęły się 22 września

    pytasz się rutinka jak dziś ... dzień rozpoczął się od ponownego spięcia z teściem ... w jego mniemaniu domu mieliśmy nie wybudować, przez budowę mieliśmy się rozwieźć , a ogólnie dom jest do d... bo nie ma kominów i ma za dużo kabli ... podstawowa sprawa która mnie na tym etapie już permanentnie drażni to , to że prace się ciągną i jest syf ... stanęło na tym że teściu ma dokończyć półki w łazience na parterze i mała ściankę w łazience na poddaszu (nie wiedzieliśmy czy ją prostować gładzią czy będziemy kleić płytki) i po tym sobie dziękujemy za współprace dla dobra jego i mojego samopoczucia ...

    dokończyłem dziś układanie płytek w spiżarce - jeszcze wieczorem jak płytki podeschną wstawię 2 cieniutkie paski na samym końcu i można fugować
    teoretycznie mogłoby się bez nich obejść - spiżarka jest długa i wąska a na końcu bardzo niska (bo jest pod schodami) i tam z pewnością nikt nie będzie wchodził ... no ale jak już coś robić to porządnie ... no nie ? nawet jeśli podłoga jest z resztek płytek

    wanna w łazience na poddaszu obklejona - zostały 2 płytki ale one będą na magnesy - zostawiłem do zaschnięcia 2 metalowe uchwyty przyklejone do płytki - zobaczymy co z tego będzie - bo klej był z jesieni - kupiłem go do mocowania prętów do rynien w murze

    specjalnie dla Artura (ktoś inny też na PRV mnie pytał oto ) zrobiłem dziś fotkę sterownika - WM działa , czujniki też , pod dachem ok 11 było ponad 40 stopni - jak widać na fotkach poniżej - w momencie gdy robiłem zdjęcia słońce dość niemrawo świeciło - a to ma duży wpływ na temperaturę w danej chwili ....
    z moich obserwacji pod dachem zawsze jest średnio o 15-20 stopni więcej niż w czerpni na ścianie północnej - zobaczymy jak będzie jesienią i w zimie

    a teraz zaległe fotki z wczorajszych prac - schody ....





    jutro od samego rana pracować będę nad elewacją - a dokładnie nad obłożeniem filara, później fugowanie i silikonowanie płytek

    na sobotę przewiduję prace porządkowe dookoła domu, równanie terenu przed oknem w kuchni i obok schodów oraz sianie trawy

  11. #1651

    Domyślnie

    Konrad, jestem "podczytywaczem" bo przecież nic nowego nie wniosę (sama jeszcze nie buduję). Jestem natomiast pełna ogromnego podziwu nad Twoją determinacją, zdolnościami i odwagą.
    Jeszzce nie minął rok od wbicia peierwszej łopaty a Wam już tak niewiele brakuje. Mało tego- mimo "złorzeczeń" teścia udało Ci się dom wybudowac, nierozwiodłes się a wręcz powiększyła Wam się rodzina (GRATULUJĘ !!! bo nie miałam okazji.
    Trzymam kciuki, zeby szybko Ci minęła ta zniżka nastroju. Już jesteś w ogródku już witasz się z gąską Pozdrawiam Magda

  12. #1652
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pytasz się rutinka jak dziś ... dzień rozpoczął się od ponownego spięcia z teściem ... w jego mniemaniu domu mieliśmy nie wybudować, przez budowę mieliśmy się rozwieźć , a ogólnie dom jest do d... bo nie ma kominów i ma za dużo kabli ... podstawowa sprawa która mnie na tym etapie już permanentnie drażni to , to że prace się ciągną i jest syf ... stanęło na tym że teściu ma dokończyć półki w łazience na parterze i mała ściankę w łazience na poddaszu (nie wiedzieliśmy czy ją prostować gładzią czy będziemy kleić płytki) i po tym sobie dziękujemy za współprace dla dobra jego i mojego samopoczucia ...
    Skąd ja to znam - u nas teściu też miał kafelkować i co...sami sobie kafelkujemy. Po n-tej kłótni z kolei powiedziałam dość - damy sobie radę sami, nie będziemy się prosić i potem do końca życia wysłuchiwać, że to dzięki niemu, że bez niego byśmy tego nie mieli...ogólnie atmosfera między nami napięta, ja już nawet nie poruszam przy nim tematu budowy - bo to NASZ DOM i MY w nim będziemy mieszkać Jak sobie zrobimy tak będziemy mieli
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  13. #1653
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    I jeszcze dodam - nam minęły już dwa lata od początku budowy i jakoś nie narzekam już widzę koniec więc znaczy że nie dużo nam zostało
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  14. #1654
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Ech wszędzie ten sam problem z "tesciami i rodzicami"oni wiedza lepiej itd..... moi najbardziej są wkurzeni ze siedze przed netem i "wymyslam" Oni za tym nie nadąrzają he he,nie ma co dobrze ze ma kto pomóc i ze mają checi trzeba to uszanowac i stulic uszy
    ps.budowa trzeci rok wcale mi się nie pali zeby zamknąc w jakims tam terminie ,lepiej dla wiezby pozadnie wyschnie potem rygipsy nie pękają,lepiej dla scian tynkow wyschną ,lepiej dla samego budynku osiądzie,nio chyba ze ktos chce sie zapisac do księgo rekordow hi hi -żart oczywiscie

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  15. #1655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wiesz Tomas - jak budujesz za gotówkę i nie ścigają Cię z banku żeby zakończyć budowę to możesz sobie powili sam lub z rodziną dłubać
    a jak płacisz tylko odsetki a nie spłacasz rat to masz ciśnienie żeby jak najszybciej zakończyć budowę - nie chodzi tu o żadne rekordy

  16. #1656
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Konrad mam nadzieje, że to chwilowa chandra była. Wasz dom i Twoja wiedza są tutaj dla nie jednego wzorem i skarbnicą wiedzy. Wykonałeś w galopie ogrom morderczej pracy i masz prawo być wykończony. U nas nawet M przestał ze swoimi rodzicami wchodzić w większe dyskusje na temat budowy bo też nam podobnie prowokowali i ciągle doradzali po swojemu-sybillowemu. Ogrzewanie prądem, trudne słowa jak rekuperator itp. ich po prostu przerastają, w ich czasach budowało i kupowało się zupełnie inaczej. Oni nie ogarniają współczesnych tematów budowlanych, więc to ich irytuje a przecież się nie przyznają że jajo mądrzejsze jest od kury.
    Kto wie jak my będziemy za 30 lat podchodzić do nowoczesnego budowania?
    Głowa do góry i szoruj choćby na weekendowy odpoczynek.

  17. #1657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    wiesz Tomas - jak budujesz za gotówkę i nie ścigają Cię z banku żeby zakończyć budowę to możesz sobie powili sam lub z rodziną dłubać
    a jak płacisz tylko odsetki a nie spłacasz rat to masz ciśnienie żeby jak najszybciej zakończyć budowę - nie chodzi tu o żadne rekordy
    Rozumie,ze jak sa jakies zobowiązanie to termin cisnie mimo wszystko wyluzuj dasz rade miesiąc w tą czy ..... nie robi roznicy a wlosow siwych na glowie więcej ,bierz rodzinke na 3 dni na maly wypad i wracasz bojowy i usmiechnięty na budowe,i z tesciem flaszaczke dla spokojnosci ....pomaga

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  18. #1658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wróciłem z budowy ....
    dziś mało pisania dużo fotek ale te za chwilę

    1. spiżarka skończona w 100% - tj układanie płytek - dziś były 2 małe docinki - jutro fugowanie
    2. płytki w łazience na poddaszu .... dziś 3 zerwałem - wyciąłem 1 - 80 cm -ową - tamte były nierówne ... nie podobało mi się


    dokończyłem cokół na półce za wanną ,

    zamocowałem 1 płytkę z magnesami i przygotowałem 2 - którą zaraz pojadę na budowę przymocować (bo zapomniałem ... ) - przy okazji może jakieś fotki dodatkowe zrobię


    3. trawa wokół domu wykoszona






    4. W KOŃCU ... wyczyszczone 2 filary w pokoju na poddaszu




    na koniec akcja OC- ta rura jest tą 2 "techniczną" do użytku garażowego ....


    5. ładnych kilka godzin .... i

    a) ta było do południa

    b) na 3 narożnikach podwójne listwy "J"-ki i pierwsze panele

    c) obsadzone 2 puszki na dzwonek i włącznik światła przed drzwiami

    d) ooo jak szybko i ładnie poszło ...

    e) no nie tak znowu szybko ... to były dopiero 2 boki - czas na 3

    f) między czasie wydłubałem co nie co styropianu i zamocowałem na piance listwy



    g) później już szybko poszło ... 3 bok niemal skończony , ściana również ...



    h) 4 bok


    i) brakło wkrętów i 1 listwy sidingowej (podbitkowej) - reszta po weekendzie
    finalny efekt


    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-08-2012 o 19:17 Powód: dodałem kilka fotek

  19. #1659
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Rewelacja!!!!
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  20. #1660
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i jeszcze jedno ....

    przekroczyliśmy 300 tyś ... wg moich obliczeń dziennik czyta ok 3000 osób ...
    czyniąc nasz dziennik jeden z bardziej poczytnych na FM
    DZIĘKUJEMY za zainteresowanie i wszelkie uwagi oraz komentarze

    Rania i Konrad

Strona 83 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony