dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 144
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 2874
  1. #1681

  2. #1682

    Domyślnie

    Konrad czy w drenażu robiłeś może studzienki rewizyjne? Ja mam gotowy drenaż i zastanawiam się czy może zrobić ze dwie takie studzienki.

  3. #1683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał trafal Zobacz post
    Konrad czy w drenażu robiłeś może studzienki rewizyjne? Ja mam gotowy drenaż i zastanawiam się czy może zrobić ze dwie takie studzienki.
    nie robilem - działkę mam z duzym spadkiem , obok rów melioracyjny do niego odprowadzam ewentualna wilgoc z dzialki - studzienki to dla mnie to zbedny wydatek - w innych wypadkach moga byc konieczne

    Cytat Napisał Kicia&Panda Zobacz post
    uuups..

    Kamila
    Kamila val Kicia ... milo Cie powitac z naszym DB - oczywiscie pisac i pytac mozna - oby sensownie i nie przesadzac ... jesli chodzi o jakies starsze sprawy najlepiej na PRV - w wielu przypadkach okazuje sie ze juz ktos kiedys gdzies pytal lub sam pisalem o tym w DB - dlatego czytac czytac czytac a pozniej zadawac pytania - na 1 stronie jest spis tresci - co do projektwoania wnetrz - chyba juz za pozno jest - wybralismy pewien "styl" dla naszego domu i go realizujemy wg naszej wlasnej wizji , wg tego czym juz dusponujemy , wg tego co wiemy ze mozemy jeszcze dokupic jak nie teraz to za jakis czas



    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Co do słupa to do czego kręciłeś te wkręty ? pod Gamratem jest ocieplenie. Dawałeś jakieś listwy drewniane? na ocieplenie. Mnie też czeka jeden słup do obróbki.

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    o konstrukcję nie obawiam się - panele przylegają do filara na gładko bo drewniane listwy są w narożnikach zagłębione w piankę/izolację na "0" - całość dookoła poskręcana więc w zasadzie nie do ruszenia - można śmiało się opierać
    kolor ... zobaczymy ....
    czytać Wojtek - czytać - później obrazki oglądać
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-08-2012 o 17:19

  4. #1684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie BUDOWA ZAKOŃCZONA po 370 dniach .... przynajmniej na papierze

    ściana z lustrem w łazience na poddaszu zafugowana (fuga grafit)
    na wieczór zostaje wanna i fragment prysznica w łazience na dole (fuga czekoladowa)
    wnęka pod schodami gdzie również ułożone są płytki została zafugowana na biało - tej fugi najwięcej mi zostało ... ale że pojemnik był brudny od fugi grafitowej gdzie nie gdzie wyszedł kolor lekko szarawy - czyli OK bo takie są płytki tam ułożone - tam będzie i tak szafka - cała wnęka zabudowana a płytki będą stanowiły mało widoczne dno
    zagugowałem też spiżarkę - mały kawałek został na dziś wieczór

    skończyłem teoretycznie układanie paneli na ścianie i filarze - okazało się że brakło mi paska 100x8 m , będziemy jeszcze przed zimą dorabiać mały fragment paneli na elewacji koło drzwi - wtedy dokupię i dokończę to - na tą chwilę zostaje jak jest - nie wpływa to na całokształt i to kiedy się przeprowadzimy

    kilka godzin dziś spędziłem na przykręcaniu gniazdek i pstryczków (biały montaż elektryczny) parter zrobiony poza korytarzem i przedsionkiem gdzie będzie jeszcze malowane - jutro poddasze

    na piątek planuje silikonowanie płytek w obu łazienkach i WM we wszystkich narożnikach

    i jeszcze jedna - chyba NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA - w dniu wczorajszym tj 28 sierpnia 2012 po 370 dniach od uprawomocnienia się PnB POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO w moim mieście ODEBRAŁ BUDOWĘ - tym samym można powiedzieć że to już nie budowa a mieszkanie - dokumenty ma mój kierbud - muszę z nim się umówić / rozliczyć i odebrać papierki

  5. #1685
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kamil i Basia

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    100

    Domyślnie

    Śledzę Twój dziennik od dość długiego czasu i przyznam się, że podziwiam Cię za zapał zaangażowanie i dokładność w pracach. Wiele rozwiązań planuję wykorzystać przy swojej budowie więc już dziękuję za tak niesamowity temat! Gratulacje odebrania budowy, teraz tylko skończyć dłubaninę i do upragnionego mieszkania.Życzę wytrwałości, już niedługo. P.S. pozdrowienia dla Żony i Córeczki, jak się Twoje maleństwo rodziło ja właśnie ze swoją żoną i moją córeczką opuszczaliśmy mury owego szpitala. Kamil

  6. #1686
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Fajnie że udało Ci się przepchnąć papiery choć wiem że nie obyło sie bez perypetii. chyba dużo lepiej będzie Ci się teraz pracowało nad wykańczaniem mając już głowę wolną od urzędasów

  7. #1687
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nt papierów , dokumentacji tego co gdzie i na jakim etapie jest potrzebne dużo by mówić - potwierdza się to że sami urzędnicy nie wiedzą - może Tobie M.A.G i bratu teraz będzie łatwiej bo w niektórych sprawach "przetarłem szlak"

    przedwczoraj mój tata przekopał gorczycę która już kwitła i posadził łubin ... do jesieni znów coś wyrośnie ... skosimy i przekopiemy co by w tym miejscu ziemie była jak najbardziej żyzna
    wczoraj natomiast dorobił w 2 nitkach drenu do POŚ kominy wentylacyjne




    do wykonania najprawdopodobniej dziś pozostaje trzeci komin i będzie można nawozić ziemię i równać skarpę widoczną na 2 fotce - to będzie tymczasowa wewnętrzna granica działki - w pozostałej części mamy "dzicz" którą zajmować się będę późną jesienią gdy opadną liście

    dziś przyjechał teściu - może uda mu się w końcu dokończyć obróbkę tych 3 nieszczęsnych półek - dodatkowo koło 2 gniazdek/ pstryczków trzeba pod szpachlować bo widać otwory na puszki

    jeśli uda się mu skończyć to co jest zaplanowane będę mógł spokojnie dokończyć fugowanie i silikonowanie , jeśli nie kolejny wieczór będę dziś dłubał przy gniazdkach i pstryczkach - jeszcze trochę ich zostało

    ja dziś wstałem o 6 , załadowałem drzewo na auto i zawiozłem do stolarza jakieś 45 km ode mnie - kosztowało mnie to 1,5 h czasu i jakieś 50 zł paliwo - oszczędność na całych schodach co najmniej 1000 zł w porównaniu do wszystkich innych stolarzy z moich okolic w promieniu 20 km którzy wołali ok 200 zł od trepa a ten wykona za ok 150 zł - materiał mój
    wyznacznikiem były oferty z Alle -tanio.pl (tym razem tanio a nie drogo ....) gdzie stolarze z Rzeszowa i okolic robią trepy 40mm za ok 100-110 zł już z materiałem !!!!
    oczywiście w każdej cenie jest "jakiś" haczyk - oni kupują tzw "metraki" czyli drzewo cięte na 1m i nie robią trepów dłuższych niż 1m , na dodatek wykonują go z tzw klejonki - czyli cienkich pasków klejonych jeden do drugiego - ja mam swoje drzewo - oczywiście je też będzie trzeba pociąć na mniejsze kawałki i pokleić - ale to zupełnie inna bajka niż klejonka .... - nie wiem .... może takie trapy z klejonki w praktyce sprawować się będą równie dobrze ... musiałby się wypowiedzieć ktoś kto na tym dobrze się zna i jest wstanie dokładnie wykazać + i - żaden ze stolarzy z którym rozmawiałem nie powiedział mi tego czarno na białym ... co i jak ... a jak rozmawialiśmy o np lakierach to była zawsze rozmowa - "Panie ... to zależy jaki Pan lakier kupi można taki za 50 zł za 1l , są takie za 200 i za 400 - a ja polakieruje" ale żeby już powiedzieć który czym się różni ... dla nich to wszystko jedno - byle sztuka - podejrzewam że jak robią schody z materiałem to lakierują czymś tanim ! - wszelkie opinie i uwagi w tym zakresie mile widziane - lada moment mam muszę kupić lakier, i tralki oraz barierki - zastanawiam się też czy naturalne drzewo dębowe bejcować przed lakierowaniem - jeśli tak to na jaki kolor by pasowało do płytek My Way Noce


    do końca tygodnia chciałbym zakończyć wszelkie brudne prace
    na kolejny tydzień planuję
    - obsadzenie wszystkich drzwi wewnętrznych
    - zamówienie i obsadzenie blatu pod umywalkę do łazienki oraz parapetu nad geberit
    - zakończenie malowania
    - zmontowanie wszelkich gniazdek i włączników oraz lamp i kinkietów (poza miejscami gdzie tapeta)
    - tapeta zgodnie z publiczna deklaracją jaska ... czeka na niego ... wykonanie wg wolnych zasobów czasowych
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-09-2012 o 20:20 Powód: fotki

  8. #1688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    - tapeta zgodnie z publiczna deklaracją jaska ... czeka na niego ... wykonanie wg wolnych zasobów czasowych
    no...
    jak bym nie przeczytał ...
    to bym nawet nie wiedział że już masz ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #1689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    bo mam tylko do salonu , jeszcze do sypialni musimy kupić - a raczej zamówić druk wielkoformatowy - tylko nie możemy się zdecydować

    a poza tym wiem że czytasz więc było to z premedytacją

  10. #1690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RŁukasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Gratulacje, jeszcze troszkę i będziesz u siebie. Wiele pracy ale jaka satysfakcja.

  11. #1691

    Domyślnie

    Konrad ale tymi pstryczkami ,włącznikami gniazdkami nie pochwaliłeś się! Jakie , jakiej firmy,skąd kupiłeś (zdaje się że przez internet) i co najważniejsze dlaczego ? Dlaczego takie a nie inne i dlaczego właśnie od tego sprzedawcy a nie innego?

  12. #1692
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał RŁukasz Zobacz post
    Gratulacje, jeszcze troszkę i będziesz u siebie. Wiele pracy ale jaka satysfakcja.
    jeszcze trochę i będziemy wódeczkę na parapetówce pić (tylko nigdy nie wiem czy pisze Kasia czy Łukasz ... ) - a później będę leżał w hamaku lub na tarasie i oglądał Wasze wzmagania w DB na FM ... hahaha

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Konrad ale tymi pstryczkami ,włącznikami gniazdkami nie pochwaliłeś się! Jakie , jakiej firmy, .....
    nie pisałem ?? pisałem ... znów nie doczytałeś gdzieś czegoś - ale faktem jest że fotek nie było - no może jedna ta 1 (nie licząc ulotki)
    gniazdka i pstryczki OSPEL seria As




    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    .... skąd kupiłeś (zdaje się że przez internet) i co najważniejsze dlaczego ? Dlaczego takie a nie inne i dlaczego właśnie od tego sprzedawcy a nie innego?
    tyle razy już pisałem - tam gdzie można nie należy kupować przez internet i wszystkie włączniki, gniazdka, żarówki kupione są w lokalnej hurtowni po wcześniejszych negocjacjach cenowych - nie przepłaciłem - kupiłem taniej niż w niejednym sklepie internetowym ! - dlaczego ? bo należy wspierać lokalny biznes a nie wysyłać kasę na 2 koniec polski albo komuś w W-wie czy innym dużym bogatym mieście ... i nie chodzi oto że komuś lokalnie daje zarabiać , tylko oto że ludzie mają prace, że tu płacone są podatki że dzięki temu mam ładniejsze chodniki, trawniki że jest czysto, odśnieżone w zimie etc

    dlaczego taka seria ? po 1 miały być prostokątne , po 2. cenowo przystępne, po 3 w tej serii są wszelkie rozwiązania które były nam potrzebne , po 4. Dandi montował już wiele różnych osprzętów i twierdzi że są całkiem niezłej jakości ...

    tak wygląda efekt prac z ostatnich dni - oczywiście tylko wybiórcze punkty ....

    salon - listwa pozioma do stolika TV i Audio


    ściana w salonie - włącznik oświetlenia


    ściana w salonie - rolety i oświetlenie tarasu i włącznik gniazda zewnętrznego


    jeden z pokoi


    jak widać na fotkach nie kupowałem gniazdek RTV - przewody antenowe i kable od nagłośnienia wypuszczone są przez gniazda z zaślepkami w których wywierciłem otwory

    na ścianie kominkowej, w kuchni na płytkach oraz w łazience na poddaszu na płytkach Simon Classic Grafit - fotka nie moja - gdzieś z sieci ... niestety As nie występuje w kolorze grafitowym



    z innych prac
    - wanna zafugowana
    - dokończone fugowanie łazienki (gdzie nie gdzie potrzebne były poprawki które widać było dopiero przy świetle dziennym) na poddaszu i spiżarki
    - zamontowane kolejne anemostaty w łazience na poddaszu (W), pokoju (N) i schowku kolo klatki schodowej (W)
    - zamontowane kolejne gniazdka na poddaszu
    - półka w WC i 3 w łazience zrobione - czas na finalny montaż oświetlenia
    - maluje się elewacja na ostatniej północnej ścianie by Teściu


    jutro rano od 6-8 mieszamy suchy beton i mój tata będzie układał kostkę na ostatnim stopniu , ja będę woził ziemię do wyrównania terenu koło schodów i w części gdzie jeszcze nie posiany jest trawnik
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-09-2012 o 20:17 Powód: literówki, dodałem fotke

  13. #1693
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Gratuluję odbioru domu.
    O słupie fakt przyznaję się nie doczytałem. Ale dzieki za podsunięcie informacji mi pod nos
    I nie tylko ogladam obrazki, ale też przedewszystkim czytam
    Jeszcze raz gratulki . Juz blisko masz. Teraz najwieksza operacja która cię czeka to przeprowadzka.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #1694

    Domyślnie

    To z Teściem już doszedłeś do porozumienia? duża flaszka padła? Czy działacie jako niemi działacze skazani na Siebie?

  15. #1695
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jak widać na fotkach nie kupowałem gniazdek RTV - przewody antenowe i kable od nagłośnienia wypuszczone są przez gniazda z zaślepkami w których wywierciłem otwory
    Sprytnie,ja niestety nie pomyślałem i kupiłem 4x56zł a to przecież będzie zasłonięte...

  16. #1696
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No właśnie te antenowe cholernie drogie są- bez sensu zupełnie.
    Konradzie- jeśli stolarz chce stopnie lakierować, to lepiej niech tego nie robi.... bo nie wiadomo czym pomaże.
    Kup porządny lakier utwardzalny, jakaś bejca może być pod to i lakieruj od razu takim. Nie będzie mieszania różnych lakierów, wniknie dobrze w drewno, kolejne warstwy lakieru dobrze ze sobą się połączą. Po pierwszym lakierowaniu konieczne szlifowanie drobnym papierem ściernym- sam zobaczysz , że konieczne- "wstaną" pyłki, których nie widać.
    Nie wiem czy zaglądasz na wątek- "pochwalcie się swoimi schodami"- może tam więcej rzucą rad

    P.S. Pstryczki mają podświetlenie?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  17. #1697
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RŁukasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    jeszcze trochę i będziemy wódeczkę na parapetówce pić (tylko nigdy nie wiem czy pisze Kasia czy Łukasz ... ) - a później będę leżał w hamaku lub na tarasie i oglądał Wasze wzmagania w DB na FM ... hahaha

    Łukasz ostatnio nie ma czasu, wiec ja śledzę twoje zmagania. Skończyliśmy zmagania z urzędami (prawie 2 lata mu zeszło) ale dokumenty mamy złożone w starostwie. Na jesieni będą fundamenty a potem zobaczymy.

  18. #1698

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    No właśnie te antenowe cholernie drogie są- bez sensu zupełnie.
    Konradzie- jeśli stolarz chce stopnie lakierować, to lepiej niech tego nie robi.... bo nie wiadomo czym pomaże.
    Kup porządny lakier utwardzalny, jakaś bejca może być pod to i lakieruj od razu takim. Nie będzie mieszania różnych lakierów, wniknie dobrze w drewno, kolejne warstwy lakieru dobrze ze sobą się połączą. Po pierwszym lakierowaniu konieczne szlifowanie drobnym papierem ściernym- sam zobaczysz , że konieczne- "wstaną" pyłki, których nie widać.
    Nie wiem czy zaglądasz na wątek- "pochwalcie się swoimi schodami"- może tam więcej rzucą rad

    P.S. Pstryczki mają podświetlenie?
    Jakie są za i przeciw dla pstryczków podświetlanych?

  19. #1699
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Jakie są za i przeciw dla pstryczków podświetlanych?
    Moja żona wymyśliła sobie w holu podświetlane no i tak jest
    Za ? Wg mnie żadne ale kobiecie nie wytłumaczysz
    U nas w holu będzie "nocny" czujnik ruchu zapalający ledy na suficie gdy ktoś w nocy wstaje siusiu także pstryczki z podświetleniem są nie potrzebne ale co zrobisz jak się ładniejsza część uprze
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-08-2012 o 23:10

  20. #1700
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    seria AS nie jest podświetlana - dla mnie to nie argument - powiem nawet więcej - wkurzają mnie te migoczące pseudo żarówki w kontaktach - jak wstaje w nocy to przez sen - ledwo na oczy patrze i wszędzie po omacku ... dopiero światło w lodówce mnie budzi

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    To z Teściem już doszedłeś do porozumienia? duża flaszka padła? Czy działacie jako niemi działacze skazani na Siebie?
    flaszeczki nie było ... powiedzmy że są ciche dni ... skazani na siebie ... kilka dni go nie było ... Renia dzwoniła i pytała go w moim imieniu czy przyjedzie dokończyć to co zaczął (półki w WC i łazience) - wczoraj (w zasadzie przedwczoraj 30.0 cały dzień nad nimi pracował i w końcu skończył ... dziś cały wieczór powoli sprzątałem chałupkę .
    jakoś strasznie mi głupio bo pyta się co ma robić a ja nic już nie chce mu dawać by czegoś na finishu nie "popsuł" - dziś przyjechał i malował elewacje - co jeszcze nie wiem

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sprytnie,ja niestety nie pomyślałem i kupiłem 4x56zł a to przecież będzie zasłonięte...
    nie no - TY ???? nie przewidziałeś tego hehe sorki za żarcik
    mi Dandi to podpowiedział - chłopak ma łeb na karku - wie co robi ! i zna się na tym

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Za ? Wg mnie żadne ale kobiecie nie wytłumaczysz
    ja to chyba mam wspaniałą żonę ... nie czyta FM i nie wymyśla mi tu jakiś światełek w kontaktach - bo jak tak czytam czasami wątki prowadzone przez kobiety (zaraz posypią się gromy z nieba na mnie ze strony tych Pań albo przestaną czytać mój DB ) i te rozmowy na kilka stron nt. czegoś tam ... i czy ma być w paski żółto-czarne czy czarno-żółte to sam się dziwię że można mieć takie dylematy .... może właśnie dlatego się nie rozwiedliśmy przez budowę ... wspólne podejmowanie decyzji przychodzi nam niezwykle łatwo i szybko
    jasiek - tapeta do sypialni wybrana na wtorek lub środę będzie - niestety zamówiona w sieci - u nas ni ma w ogóle sklepów z tapetami .... nie wspominając już o dobrych sklepach ... gdzie kupisz każdy wzór ... jaki tylko sobie wymyślisz ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-09-2012 o 00:04

Strona 85 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony