dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 144
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 2874
  1. #1701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Moja żona wymyśliła sobie w holu podświetlane no i tak jest
    Za ? Wg mnie żadne ale kobiecie nie wytłumaczysz
    U nas w holu będzie "nocny" czujnik ruchu zapalający ledy na suficie gdy ktoś w nocy wstaje siusiu także pstryczki z podświetleniem są nie potrzebne ale co zrobisz jak się ładniejsza część uprze
    U nas podobnie tylko że ledy będą na wysokości 20 cm od podłogi na ścianach ( 4 szt) naprzemiennie żeby nie raziły po oczach tylko oświetlały drogę do .... siusiolandii Te swiatełka będą świecic słabo kwestia tylko jaki kolor światła. I tu decyzję podejmie moja żona
    Co do podswietlanych pstryczków uwazam podobnie, iż nie ma potrzeby. Na szczęscie moja żona ma podobne zdanie w tej kwestii

    Edit: co do wyboru pstryczków i gniazdek to wybralismy Berkera B-Kwadrat białe i szary w zalezności gdzie będą. Podstawowa zasada mają nie rzucać się w oczy.
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 01-09-2012 o 07:40
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #1702
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    (......... ) ja to chyba mam wspaniałą żonę ... nie czyta FM i nie wymyśla mi tu jakiś światełek w kontaktach - bo jak tak czytam czasami wątki prowadzone przez kobiety (zaraz posypią się gromy z nieba na mnie ze strony tych Pań albo przestaną czytać mój DB ) i te rozmowy na kilka stron nt. czegoś tam ... i czy ma być w paski żółto-czarne czy czarno-żółte to sam się dziwię że można mieć takie dylematy .... może właśnie dlatego się nie rozwiedliśmy przez budowę ... wspólne podejmowanie decyzji przychodzi nam niezwykle łatwo i szybko ( ...)
    Moja żona też nie czyta FM. Wogóle jest w stanie notorycznej świętej wojny z komputerem
    U nas jak na razie też nie grozi rozwodem chociaż nie powiem, iż parę spięć już było i na pewno jeszcze będzie. Ale tego nie da się uniknąć. . Róznice zdań dotyczyły aranżacji łazienki i WC i tu głównie rozmieszczenia sanitariatów i ich kształtu i wielkości. Doszliśmy jednak do porozumienia w tej kwestii.
    W kwestii wystroju wnętrz decydujący głos ma moja żona bo po prostu mamy podobne gusta a ja musze pilnować kwestii technicznych i budowlanych. Chociaż ja staram się trzymać nad tym delikatną kontrolę. Najważniejsze to rozmawiać i tyle.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #1703
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Konrado, Konrado....

    Rutino też ma wspaniałą żonę Wprawdzie czyta forum, rozmysla na kilka stron na temat czegoś tam, ale nie wymyśla światełek w kontaktach. Wręcz przeciwnie- zabroniła światełek w kontaktach
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  4. #1704
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Dobra dobra.. nie wszystkie baby są takie złe.. ja nie rozwodzę się zbytnio nad kolorami.. czy ma być biało czarne czy czarno białe.. w każdym razie ja tu nie o tym..

    Przyjrzałam się stopniom przed Waszym domem i muszę przyznać, że super się prezentują.. my zastanawiamy się nad kostką.. i mamy ogromne dylematy, bo nie wiemy czy kupować kotkę czy formy.. powoli zaczyna mi brakować własnego zdania.. Marcin czasem pyta jak ma wykończyć coś.. i w zasadzie podoba mi się to wykończenie co więcej czasu trwa, ale mu odpowiadam, żeby zrobił to co szybciej mu pójdzie.. czy to u wszystkich tak??
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #1705
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a to już chyba Rutin powinien napisać

  6. #1706
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Pytałem o podświetlenie pstryczków, bo obecnie mam i nie wyobrażam sobie macać ściany w poszukiwaniu kontaktu. Poza tym, kiedyś sam takie przerabiałem na LEDy, wymieniając neonówki w kontaktach, żeby nie mrugały. Teraz już produkują lepiej świecące. Ale też zamierzam zrobić nocne światła uruchamiane czujnikiem ruchu, prawdopodobnie kilka punktów nad podłogą - LED oczywiście
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #1707

    Domyślnie

    Wrzućcie jakie to ledy montujecie w korytarzach w drodze do siusiolandii.

  8. #1708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    myślę że chodzi om o typowe oświetlenie schodowe do użytku oświetlenia nocnego w korytarzu
    coś jak na fotce


    u nas oświetlenia nocnego nie będzie
    mamy coś takiego






  9. #1709

    Domyślnie

    Też tak myślę że o takim czymś piszą koledzy ale to do tanich zabawek nie należy i podłączacie to na czujkę ruchu?.Zobaczymy co napiszą. Ale tego cuda nie widziałem jeszcze, co to jest ? lampka nocna przenośna czy coś jeszcze?A nad oświetlenie trepów schodowych myślicie?A propos tych zdjęć z folderu tej lampki gdzie tatuś prowadzi synka na siusiu w nocy to ja swojego syna muszę targać na rękach bo on się na nogach słania.
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 01-09-2012 o 12:03

  10. #1710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    przenośna lampka Philipsa "Guide Light" podłączona na stałe do prądu - świeci tylko wtedy gdy czujnik ruchu ją uruchomi , wyłącza się po chyba 10 sekundach , można ją ściągnąć z podstawki - wtedy świeci non stop przez kilkadziesiąt minut - na tej podstawce się ładuje - stawiamy na podłodze koło łóżka - jak tylko syn wstanie oświetlenie się włącza, przydaje się też gdy wchodzi się do niego do pokoju - by nie świecić lampki czy oświetlenia górnego

    koszt oświetlania nocnego nie jest duży - widziałem na allegro czujnik sufitowy za 20 zł - do tego 1 lampka LED i kilka metrów kabla - tylko trzeba wcześniej je przewidzieć

    trepy będą oświetlone - kable są wyciągnięte z boku na chyba co 2 lub 3 trepie - opraw jeszcze nie kupiliśmy - będzie jakaś tania sztuka ... z pewnością LED , może w wersji RGB

  11. #1711
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Bardzo fajna lampka i rzeczywiście niedroga (znalazłam po 65 zł), dzięki za pomysł, już zgapiam
    Podobnie zresztą jak schody i podcień z kostki i może obudowę słupów
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  12. #1712
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Fotka pokazana przez Konrada pokazuje dokładnie to o czym pisałem. Z tym iż u nas nie będzie tych lampek tak duzo tylko 4 szt. nie ma potrzeby wiecej a lampki to te same które kupuje sie do oswietlenia trepów na schodach. Koszt niewielki bo 1 czujnik + 4 lampki wraz z oprawkami + parę metrów kabelka tzw linki. Fakt trzeba to zawczasu przygotować przed tynkami.
    Elektryk dostał wytyczne i zrobił. Po prawdzie to chciał nas namówic na inne bajery ale trochę go ostudzilismy - bez przesadyzmu. Acha zapomniałem dodac iż czujnik będzie też połączeny z systemem alarmowym no i w przypadku braku prądu mają się świecic. Szczegóły zna elektryk i alarmowiec. Zobaczymy jak to wypali.
    To ma byc tylko funkcjonalne. Wogóle dom ma słuzyc nam a nie byc choinką na pokaz.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  13. #1713

    Domyślnie

    Wrzuć rewo 66 jakie masz te lampki i ile kosztowały , gdzie kupiłeś ,jaką masz tą czujkę ruchu sufitową czy inną ?

  14. #1714
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Wrzuć rewo 66 jakie masz te lampki i ile kosztowały , gdzie kupiłeś ,jaką masz tą czujkę ruchu sufitową czy inną ?
    Lampek jeszcze nie kupiłem bo moja zona jeszcze się nie zdecydowała które wybrac mamy 3 modele wybrane i na któryś trzeba będzie się zdecydowac ale teraz nie ma pospiechu. Inne zakupy na głowie. Jak zostaną kupione to podam u siebie w DB co do czujki to będzie na ścianie pod sufitem. Czujka wybrana prze alarmowca. Będzie montowana jak zostanie zrobiony sufit. Mam gdzieś podane w ofercie alarmowca jaka to czujka jak znajdę to zapodam.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #1715

    Domyślnie

    Witam!
    Jak macie rozwiązane połączenie kostki przy wejściu z domem? Na fotce widzę, że kostka podjeżdża pod same okna i drzwi, a tam przy samym oknie był przecież styropian? Nie wiem czy dobrze tłumaczę, ale chodzi mi o to miejsce gdzie powinien być parapet zewnętrzny. Czy kostkę macie ułożoną na tym styropianie?

  16. #1716
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pod oknami i drzwiami było jeszcze poszerzenie dolne na 5 cm - ono załatwiło sprawę - kostki zostały przycięte o 2 cm od spodu i weszły pod okna i drzwi - od strony kostki zrezygnowałem z parapetu , z boku tam gdzie chodnik jest znacznie niżej niż kostka będzie parapet


    edit:
    z samego rana tata zabrał się za układanie kostki - to już ostatni stopień ....

    reszta brukowania najprawdopodobniej na wiosnę

    ja popołudniu zabrałem się za usuwanie nadmiaru piasku koło schodów - wywiozłem chyba z 5 lub 6 taczek piachu na skarpę z kominami odpowietrzającymi do POŚ


    następnie zabrałem się za nawożenie czarnej ziemi i wstępne usypanie 2 skarp - tak by całość byla spójna ze schodami i "ciągami komunikacyjnymi" na podwórku


    a tak obecnie prezentuje się dom i jego otoczenie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-09-2012 o 20:33 Powód: relacja z dziś 1.9.2012

  17. #1717
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Fajnie to wszystko zaczyna sie prezentowac.
    Wjazd do garażu też masz zamiar robić z kostki w tym roku? I co zamierzasz z tymi pomarańczowymi grzybkami? wyrównasz ziemia do włazu czy obetniesz do poziomu gruntu?
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  18. #1718

    Domyślnie

    R&K, czyli tuż przy progu drzwi wejściowych masz na styropianie suchy beton a na nim przyciętą kostkę? Jak rozumiem pod spodem nie masz żadnej wylewki. Mąż właśnie się zastanawia jak to wykombinowac

  19. #1719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Fajnie to wszystko zaczyna sie prezentowac.
    Wjazd do garażu też masz zamiar robić z kostki w tym roku?
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    reszta brukowania najprawdopodobniej na wiosnę
    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    I co zamierzasz z tymi pomarańczowymi grzybkami? wyrównasz ziemia do włazu czy obetniesz do poziomu gruntu?
    na razie obetnę o połowę i zostawię na 3 pomarańczowe kręgi- teraz ma chyba 7 , i pomaluje sprayem na zielono , podobnie kominy wentylacyjne przemaluje z szarego na zielono
    czekam na 1 przykrywkę - kilka tygodni temu jak była nawałnica odfrunęła gdzieś w sina dal - jak mi producent dośle - od reki tym się zajmę i przymocuje na łańcuszkach te przykrywy

    Cytat Napisał rania Zobacz post
    R&K, czyli tuż przy progu drzwi wejściowych masz na styropianie suchy beton a na nim przyciętą kostkę? Jak rozumiem pod spodem nie masz żadnej wylewki. Mąż właśnie się zastanawia jak to wykombinowac
    nie pamiętam dokładnie w którym miejscu taśma jest przyklejona (pomarańczowa linia) - ale mniej więcej tak to wygląda

    ciemny niebieski - XPS
    różowy - kotka JBD
    pomarańczowy taśmy izolacyjne
    zielony - pianka
    jasny szary - poszerzenie dolne (nie pamietam czy czasem oni nie jest na całą szerokość ościeżnicy i do niego nie jest przyklejona taśma ...)
    ciemny szary z niebieskim - okno
    niebieski morski - wylewka
    fioletowy - płytki na kleju
    zgniły zielony + szary --> gruz z suchym betonem
    czarne prostokąty - kostka

    rysunek poglądowy - nie jest w skali (edit: na rysunku nie uwzględniono zelbetonowej płyty)

    taśma była wywinięta na styropian i jej końcówka z siatka przyklejona na kleju do niego
    klej został wykruszony, styropian podcięty a taśma (jej końcówka z siatką) puszczona pionowo w dół
    kostka leży na bardzo cienkiej warstwie suchego betonu lub bezpośrednio na betonie - nie ma to w tym miejscu większego znaczenia to i tak nie więcej niż 1/5 powierzchni kostki - pod pozostałą powierzchnią jest normalnie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-09-2012 o 21:20 Powód: błąad w rysunku

  20. #1720
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ta lampka nocna mnie rozbawiła. Do wc, jak z kagankiem Są specjalne przełączniki ścienne lub czujki ruchu. Kilka przykładów:
    Czujki ruchu: 1-ładniejszy, dyskretny, 2- większy.
    http://allegro.pl/czujnik-ruchu-do-w...542704274.html
    http://allegro.pl/czujnik-ruchu-360-...583808389.html
    Przełaczniki: 1-wł/wył, czujnik PIR; 2-wł/wył, PIR i MIC (mikrofon)
    http://allegro.pl/czujnik-ruchu-do-o...551171470.html
    http://allegro.pl/czujnik-ruchu-i-dz...603352284.html

    Trzeba zwracać uwagę, jeśli mają sterować LEDami- nie wszystkie się nadają.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 86 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony