dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 144
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 2874
  1. #1721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zgadza się - tylko nie wszystko da się zrobić już na moim etapie - te sufitowe widziałem - będę rozmawiał z Dandim czy i jak da się połączyć z ledną żarówką led w korytarzu ... zobaczymy
    lampki nocne i tak mam - przydaje się w pokoju synka gdy w staje w środku nocy automatycznie się włącza - on ma 6 lat i nie potrzebuje brać jej do reki w drodze do łazienki ... w bloku to co innego a w dużym domu co innego - dzieci mogą się czasami bać ... gdy będzie deszcz padał, gdy będzie wiatr gwizdał etc... dziecięca wyobraźnia nie zna granic ...

    pozwolę sobie przekleić wpisy z innego wątku dotyczące mojego domu

    Cytat Napisał budowlany szaleniec Zobacz post
    Konradzie liczyłes ile byłby wstanie zakmulować twój dom, w sensie, płyta fundamentowa, ściany, strop...? Tak się zastanawiam ile byłby wstanie "żyć" na tym cieple dom pasywny, jakby go porządnie załadować kominkiem. Możemy policzyć. Powiedz tylko ile ci poszło silki i ile m3 betpnu.

    Myślałem, że będziecie przerażeni tą konstrukcją na zdjęciu. Specjalnie poszedłem zrobić zdjęcie, ale widzę, że nikt nie docenił mojego zachodu
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    nie liczyłem bo nie wiem / nie umiem etc
    betonu poszło mi na płytę
    42m3 betonu C25 a na strop z pewnościa znacznie mniej ok 25m3

    silki ok 30 palet - gdzieś w mailach mam dokładne zamówienie - dom budowałem z 25 i to NP - czyli tej gęstszej o lepszych parametrach akumulacyjnych - ale gorszych izolacyjnych - w praktyce już tej zimy się przekonam jak to będzie - najprawdopodobniej ogrzewanie podłogowe będzie "pierdziało" raz na 2 dni

    co do akumulacji mojego domu ... mozna powiedzieć że na siłe go wietrzyłem całe lato - i jakiegoś większego wrażenia na nim to nie zrobiło - ciągle mam otwarte okna ... ale jak tylko zaczna być chłodne noce bedzie trzeba je pozamykać i łapać ciepło przez okna ...


    Cytat Napisał budowlany szaleniec Zobacz post
    Bardzo proste obliczenia, praktycznie jedynym działaniem matematycznym jest tu mnożenie. Będę liczył ze wzoru Q = m x cw x dT, jakby ktoś chciał sprawdzić czy się nie pomyliłem.

    Zacznijmy od silikatów. Zakładam, że paleta silikatów waży jakieś 1300 kg, zaś ciepło właściwego tego materiału to 900 J/(kg x K). Zamieniamy dżule na waty i wychodzi, 0,25kWh na tonę. Teraz największa niewiadome - o ile te ściany dadzą rade sie podgrzać. Załóżmy, że od środka muru są to 3 stopnie C, zaś na zewnątrz, przy styku ze styropian, jest to 1 C, załóżmy średnią 2 stopnie C. Dla wszystkich ścian otrzymamy więc 19,5kWh.

    Płyta fundamentowa. O ile da rade to podgrzać? Masz kable jeśli dobrze pamiętam. Nie byłem jeszcze, albo nie wiem że byłem, w domu grzanym tylko kablami. W swoim obecnym domu mam wodną podłogówka i dla niej chyba nie ma granicy rozgrzania tego betonu. W miejscach gdzie rurki są mocno zagęszczone ( np. w drzwiach) podłoga potrafi być gorąco. Załóżmy jednak że w wyniku grzania podwyższasz temperaturę płyty o 5,5 stopni. U powierzchni beton da rade rozgrzać się zapewne mocniej, ale liczmy średnią 5,5. Wyjdzie nam 0,27 x 2,5 x 43 x 7 = 159 kWh. Dodatkowo strop powiedzmy o 1,5 stopnie w górę, co daje jeszcze 25,3 kWh

    Na koniec jeszcze woda, Tu nie będziemy żałować i podgrzejemy te 140l o 70 stopni C. 0,16 x 70 = 11,4 kWh.

    Po porządnym rozgrzaniu domu mamy zatem:

    płyta fundamentowa: 159 kWh
    strop: 25 kWh
    ściany z silkitów: 19,5 kWh
    zbiornik 140l: 11 kWh

    Fizyki nie da się oszukać, więc wyniki te muszą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Różnić się mogą jednak temperatury (choć, to też jest do policzenia), gdybyśmy założyli, iż ściany podgrzeją się nie o 2 stopnie, a o 1, wtedy te 19,5 dzielić należy przez dwa. Nie mniej wniosek jest chyba oczywisty, całe ogrzewanie, cała akumulacje będzie się opierać na odgrzewaniu 100 ton betonu jaki jest w płycie. Z tych założeń wynika, że cały dom jest wstanie wciągnąć ok 215 kWh, co by oznaczało, że z domu Konrada, przy naprawdę dobrym wygrzaniu, ciepło uciekałoby przez 12 dni! (19kWh x 173m2 / 180 dni sezonu grzewczego = 18kWh na dzień) Jeden dzień grzania kominkiem i tydzień spokoju

  2. #1722
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Powiem szczerze,że jakoś ciężko mi uwierzyć w tak dużą akumulację płyty.Być może to jest skutek podgrzania płyty o 5,5st.C co w praktyce nie będzie występowało wg mnie.

  3. #1723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to prawda przy kablach grzewczych ustawia się kaganiec na temperaturę podłogi i grzeje się ją nie więcej niż +1 stopień względem docelowej temperatury w pomieszczeniu - ale wyliczenia te pokazują jaki potencjał ma płyta - i np wiedząc że bedzie brak prądu można zakumulować na zapas ....

  4. #1724
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ciekawe wyliczenia - budowlany szaleniec kocha matematykę
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  5. #1725

    Domyślnie

    Konrad, dzięki za obszerne wyjaśnienia z rysunkami dotyczące tej kostki Rady wykorzystamy w praktyce
    Szybko idziecie, zaczynaliśmy budowę praktycznie w tym samym czasie, ale my zostajemy za Wami w tyle. Nieźle Ci idzie płytkowanie. Mąż również postanowił zabrać się do tego sam, w przyszłym tygodniu zacznie od kotłowni. Pozdrowienia!

  6. #1726
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    No i napiszę jeszcze raz-super Ci to wyszło!!Doczytałam już "kogo" ten złoty dąb jest---producenta z mojego miasta... ))
    Gratuluję juz odebrania budowy!!!Papierologię czas zamknąć!!!!
    Czy jeszcze cos zostało w tym naszym głupim państwie?

  7. #1727
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ale wyliczenia te pokazują jaki potencjał ma płyta - i np wiedząc że bedzie brak prądu można zakumulować na zapas ....
    i czarno na białym pokazują dlaczego po fali upałów nie było gorąco w domu
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #1728
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    i czarno na białym pokazują dlaczego po fali upałów nie było gorąco w domu
    Potwierdzam,u mnie też mimo braku izolacji zewnętrznych i wewnętrznych i sporych przewiewów w domu w upały było zdecydowanie chłodniej niż na zewnątrz

  9. #1729
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Bez przesady chłopaki, nie tylko w domu z płytą fundamentową jest/było chłodniej.U mnie tylko chudziak, ściany zewnętrzne, okna i dach bez żadnych ociepleń i też było cały czas chłodniej niż na dworze, mimo, że na poddaszu pod blachą grzało nieźle. Parter był przyjemnie chłodny.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #1730
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    U mnie też nie ma płyty tylko sypki poliuretan zamiast piasku w fundamencie a ściany jeszcze bez jakiejkolwiek izolacji i podczas upałów było jak w chłodni. Nie mierzyłam temperatury wewnątrz ale różnica była bardzo mocno wyczuwalna. Moim zdaniem to min. zaleta silikatów.

  11. #1731

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie co do kafli drewnopodobnych Paradyża NOCE!? jak się je kładko? Nie było problemu? nie sa krzywe? jak się usuwało z nich brud? kupiłam je tez do łazienki na podłogę i częściowo na ścianę i jestem ciekawa jak się sprawują z góry dziękuję za informacje
    Pozdrawiam
    Sylwia J.

  12. #1732

    Domyślnie

    Wtrącę się, bo właśnie co położyłem 45m2 tych płytek w salonie i powiem tak ,szału nie ma! Są krzywe i drugi raz bym na nie pieniędzy nie wydał. Ale to kwestia gustu oraz podejścia co komu krzywe i na ile to komu przeszkadza a komu nie.Jeden woli córkę drugi teściową!

  13. #1733
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    każdy dom czy to na płycie czy na ławach ma pewien poziom akumulacji - nie można mowić ze ten czy ten lepszy - trzeba każdy przypadek przeliczyć indywidualnie - przy 30 stopniowych upałach w każdym domu będzie znacznie chłodniej niż na zewnątrz bo to znacznie może oznaczać 21 ,22 czy 24 stopnie - jest to różnica odczuwalna jako znaczna - a gdy jeszcze weźmiemy pod uwagę temperaturę w słońcu nasz organizm odczuwa wyraźny chłód


    Cytat Napisał sylwia1984 Zobacz post
    mam pytanie co do kafli drewnopodobnych Paradyża NOCE!? jak się je kładko? Nie było problemu? nie sa krzywe? jak się usuwało z nich brud? kupiłam je tez do łazienki na podłogę i częściowo na ścianę i jestem ciekawa jak się sprawują
    gdy kupowałem nie wiedziałem ze tego typu płytki tj długie a wąskie (chyba każdy rodzaj, z każdej firmy) są obarczone tendencja do wyginania się, nie ma wiec znaczenia jak się układa i co by się nie robiło zawsze się trafi raz na jakiś czas płytka z która jest problem podczas kładzenia - tu przyciśniesz tam się podniesie, tam dociśniesz tu utonie ... ponieważ płytki układałem pierwszy raz w życiu sądziłem ze to wynika z mojego braku wprawy i ewentualnie braku cierpliwości ... ogólny efekt mnie zadowala - takie małe nierówności przyjmuje ze mieszczące się w granicach normy i mojego wykonawstwa , w salonie płytki są czyste , gorzej w korytarzu - jeszcze nie czyściłem z brudu budowlanego - ale kupiłem już płyn do usuwania betonu i zaprawy spoinowej z płytek - tak wiec powinno być OK

    dziś na budowie dużo dłubaniny - mało widocznych efektów
    - zabrałem się za silikonowanie WC - gdzie nie gdzie będą jeszcze poprawki
    - montaż umywalki - do podcięcia była półka i płytki by rurki od wody zmieściły się o odpływ od otworu przelewowego
    - montaż misy - misa jeszcze do odkręcenia i ponownego przykręcenia - źle włożyłem tuleje ...

    - podciąć musiałem profil aluminiowy by móc włożyć oprawę oświetleniową


    pozostaje do zrobienia
    - w umywalce do podpięcia wężyki z wodą oraz syfon
    - w gebericie przycisk do spłuczki
    - poprawić fugi / silikonowanie
    - zawiesić lampkę
    - posprzątać
    - podmienić ledy w półce na słabsze
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 03-09-2012 o 16:04

  14. #1734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Bez przesady chłopaki, nie tylko w domu z płytą fundamentową jest/było chłodniej.U mnie tylko chudziak, ściany zewnętrzne, okna i dach bez żadnych ociepleń i też było cały czas chłodniej niż na dworze, mimo, że na poddaszu pod blachą grzało nieźle. Parter był przyjemnie chłodny.
    i wszystko jasne ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #1735
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    było o pstryczkach i gniazdkach
    a nie było fotki gniazda OC


    i znów fotka sterownika specjalnie dla Arturo który zastanawia się czy jest sens robić coś takiego przy dachówce jak kolektor dachowy ....
    fotka zrobiona o 21:40

    pod dachem nadal cieplej niż w czerpni północnej - WM czerpnie z połaci dachowej

  16. #1736
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    i znów fotka sterownika specjalnie dla Arturo który zastanawia się czy jest sens robić coś takiego przy dachówce jak kolektor dachowy ....
    fotka zrobiona o 21:40
    Dzięki
    Ja nie mówię,że nie ma sensu,wręcz przeciwnie,jest sens bo to parę groszy kosztuje ale ja się nie spodziewam takich rewelacji jak w przypadku blachy.
    Zobaczymy co będzie zimą

  17. #1737

    Domyślnie

    Chodzi o tą ostatnią pozycję z rzeczy do zrobienia , z jakich mocy na jakie wymieniasz te ledy?Masz wszystkie w domu o barwie ciepłej czy też są o zimnej jakieś sztuki?
    Co do płytek to podejrzewam że położyłeś je ok tylko one są cholernie niewdzięczne do układania.Kładłem już nie raz płytki ale te mnie wkurzały strasznie . Efekt tak jak i u Ciebie ,dla mnie ok , chociaż zajeło mi kładzenie tych 45m2 aż 3dni.Ale nikomu ich nie polecę.
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 04-09-2012 o 07:25

  18. #1738
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dzięki
    Ja nie mówię,że nie ma sensu,wręcz przeciwnie,jest sens bo to parę groszy kosztuje ale ja się nie spodziewam takich rewelacji jak w przypadku blachy.
    Zobaczymy co będzie zimą
    w przypadku blachy najprawdopodobniej o tej godzinie temperatury by się wyrównały - tak więc są + i -

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Chodzi o tą ostatnią pozycję z rzeczy do zrobienia , z jakich mocy na jakie wymieniasz te ledy?Masz wszystkie w domu o barwie ciepłej czy też są o zimnej jakieś sztuki?
    Co do płytek to podejrzewam że położyłeś je ok tylko one są cholernie niewdzięczne do układania.Kładłem już nie raz płytki ale te mnie wkurzały strasznie . Efekt tak jak i u Ciebie ,dla mnie ok , chociaż zajeło mi kładzenie tych 45m2 aż 3dni.Ale nikomu ich nie polecę.
    mam teraz w sypialni włożone 3 ciepłe i 3 zimne (lub po prostu słabsze - ale świecące inną barwą ) , w WC i łazience w półkach muszą być najsłabsze możliwe - czyli 1W , te które teraz mam są chyba 3W , a te 2 w sypialni 1,8W

    co do płytek - nie ma na dzień dzisiejszy jakiejś znaczącej alternatywy - wszystkie drewno pochodne płytki są robione w takim kształcie i na wątku o tego rodzaju płytkach wszyscy zgłaszają podobne uwagi - ja o tym wcześniej nie wiedziałem - i dobrze bo może bym nie kupił ... ale mam i jestem zadowolony

  19. #1739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś w zasadzie miałem nie pisać ... czynię to poniekąd pod wpływem tego co napisałem Rutonom w DB

    wczorajszy wieczór i dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem porządków
    jeszcze w tamtym tygodniu poprosiłem teścia by w przerwach "technologicznych" przy robieniu półek gdy szpachla schła usunął wszystko z 3 pokoi na końcu korytarza
    wczoraj zamiotłem te 3 pokoje i odkurzyłem je ,a dziś z korytarza, łazienki i salonu wyniosłem kartony, zamiotłem i odkurzyłem całość - teraz naprawdę przypomina "to" mieszkanie
    kolejny etap - uprzątnięcie przedsionka który stał się dosłownie podręcznym składem budowlanym - aż trudno wymienić to czego tam nie było
    znaczna część trafiła do garażu - do domu przeniosłem drewniane rozpórki i kliny które będą jutro i pojutrze potrzebne
    w garażu z kolei uprzątnąłem resztki płytek - te większe trafią na poddasze i zajmą miejsce obok dachówek w części nieużytkowej , pozostałe wylądowały przed garażem i zostały potłuczone młotkiem na drobne kawałki

    powinienem też wspomnieć że w domu pojawił się 1 mebel - 3 osobowa kanapa która służyła chyba ze 20 lat u rodziców ... później .... to przemilczę .... aż się nad nią zlitowałem i przygarnąłem - wylądowała w pokoju na poddaszu - gdy się nam znudzi lub będzie stać nas na nową trafi na śmietnik ...
    dziś 4 osoby ją musiały wnosić ... gdy powstaną schody i barierka nie będzie innej możliwości jak piła elektryczna i poćwiartowanie jej ....

    wracając do wpisu z DB Rutinów .... już niby koniec ... już niby tak niewiele ... a czas się dłuży i mało widać efekty ... aż mi przez myśl przeszło że do końca września to chyba nie zdążymy ... nic nas nie goni ale się nie poddaję - nie ma co odkładać tego na później

    rozkręciłem więc dziś 3 ościeżnice do pokoi na parterze - jutro najprawdopodobniej montaż

    kolejna sprawa którą dziś udało się pchnąć do przodu to blat do łazienki pod umywalkę i nad zabudowę geberitu - ala parapet
    pojechałem do lokalnego kamieniarza polecanego jakiś czas temu przez Andrzeja (tego od elewacji) ale niestety miał tylko 3 cm płyty a płyta czym grubsza tym droższa ... odesłał mnie do ogólnopolskiego potentata marmurów i granitów
    stanęło na marmurze Pure Black

    czas realizacji 7-10 dni
    ale przeglądając stronę www dział outlet znalazłem Ubatuba

    który znacznie bardziej pasował by do płytek - muszę jutro tam zadzwonić !!!

    domówiłem też 2 gniazda do OC - te dostępne w lokalnym sklepie są nie do przyjęcia - na FV i przy dostawie były 4 szt - KTOŚ MI JE PODPROWADZIŁ !!!! domówiłem więc 1 szt taką jak na fotce i 1 jako gniazdo techniczne do garażu / pomieszczenia technicznego

  20. #1740
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To ja też powtórzę to co napisałam u Rutinków - już bliżej niż dalej, już jesteście naprawdę blisko
    Głowa do góry i do przodu, powolutku i bez pośpiechu
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

Strona 87 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony