dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 144
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 2874
  1. #1741
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    My parapety już wybraliśmy na zewnątrz będą stalowe malowane proszkowo w kolorze białym a wewnątrz z konglomeratu wzór POLAR taki śnieznobiały bardzo nam się spodobał. Kolorystykę parapetów wymuszają oczywiście okna koloru białego.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #1742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    akurat półka która powstała przez zabudowę geberitu nie może mieć takiego koloru jak parapety jak przy oknach - parapety mamy jasne - wnęka okienna jest biała , a płytki są grafitowe i ten parapet nad geberitem będzie taki sam jak blat pod umywalkę
    wszystkie inne parapety już dawno mamy

    z ważnych rzeczy do zrobienia pozostają
    - montaż drzwi wewnętrznych : dziś i jutro
    - montaż drzwi w garażu i pomieszczeniu technicznym
    - montaż listew w progach
    - listwy przypodłogowe w pokojach gdzie panele
    - pomalowanie korytarza i przedsionka
    - powkładanie wiszących opraw oświetleniowych oraz głośników
    - montaż kinkietów
    - zakup i montaż lampki w WC
    - zamówienie szyby do prysznica do łazienki
    - montaż panela prysznicowego oraz misy , montaż umywalki jak będzie już gotowy blat z marmuru
    - foto tapeta do pokoju synka ? o ile kupimy - kasa ....
    - tapety w sypialni i salonie - po nich ponowny montaż gniazdek i pstryczków
    - w kuchni wymiana szafki która uległa zniszczeniu przy zalaniu wodą
    - uszczelnienie zaworu w kuchni
    - powieszenie lampy nad stołem w kuchni i kinkietów w salonie
    - w spiżarce włącznik i oświetlenie oraz anemostat
    - montaż potencjometru do WM w kuchni na ścianie
    - izolacja rur od GGWC
    ....
    pewnie jeszcze coś się znajdzie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 05-09-2012 o 10:05

  3. #1743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    do listy którą wczoraj napisałem dochodzi - obróbka wokół drzwi - wszystkie otwory są o 1-3 cm za duże (za wysokie)

    rano spędziłem 2h na budowie celem przygotowania otworów do montażu drzwi wewnętrznych
    chodzi oto że gdzie nie gdzie można je przesunąć +3-4 cm w prawo lub w lewo - tylko w płytach KG lub ściankach działowych trzeba było podkuć otwory po zawiasy (mechanizmy widoczne od wewnętrznej strony)

    po godz. 20 akcja - montaż właściwy - efekt 3 ościeżnice z drzwiami zamontowane - oczywiście to jeszcze nie koniec prac - jutro 2 etap piankowania , ściągnięcie rozpórek i przygotowanie do obrobienia drzwi - co zajmie ze 2-3 dni (pianka/ klej / szpachla nakładana etapami)

    jutro kolejne 2 pary drzwi i pater zrobiony , drzwi na poddaszu dopiero gdy poprawie panele , po weekendzie drzwi w garażu i pomieszczeniu technicznym

    fotek brak
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 06-09-2012 o 22:47

  4. #1744
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Po tej budowie będziesz mógł dorabiać jako wysokoopłacany fachowiec do wszystkiego

  5. #1745
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    Po tej budowie będziesz mógł dorabiać jako wysokoopłacany fachowiec do wszystkiego
    To fakt tylko czy by chciał?
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #1746
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    z listy powyżej odhaczone pozycje:
    - montaż drzwi wewnętrznych - w trakcie



    - montaż potencjometru do WM w kuchni na ścianie - Dandi musi tylko założyć takie małe zaciski na kabelki by móc je podłączyć z potencjometrem
    - powkładanie wiszących opraw oświetleniowych oraz głośników

    walczyłem też z slikonem - dziś na tapecie kolor czekoladowy - zasilikonowany odpływ linowy w prysznicu, narożnik wewnętrzny, lusterko oraz 3 półki - to w łazience na parterze, a na poddaszu wanna
    jutro lecę z kolorem grafitowym - chyba 1 puszka to za mało - trzeba na starcie dokupić kolejną
    brakło też pianki montażowej do drzwi - na wieczór potrzebuję myślę że ze 2 puszki ....

    Rutin i Rewo - ja to może i bym chciał - tylko kto by mnie tam zechciał

    Artur - dziś mamy mocno pochmurny dzień - słońce ledwo co przebija się przez chmury - pod dachem temperatura wyższa o 5 stopni
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 08-09-2012 o 19:24

  7. #1747
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    To fakt tylko czy by chciał?
    I czy by miał czas
    Stwierdzam,że gdybym miał czas od rana do wieczora to dom ze wszystkimi instalacjami zbuduję sam
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Artur - dziś mamy mocno pochmurny dzień - słońce ledwo co przebija się przez chmury - pod dachem temperatura wyższa o 5 stopni
    Konrad,nie przeczę,u mnie dachówka jest wyraźnie cieplejsza niż otoczenie ale właśnie te 5st.C to dla mnie nie jest za dużo tzn.nie tak dużo jak jasiek pisze.
    W lato ta tamperatura nie jest nam za bardzo potrzebna a w zimie będzie ona zdecydowanie niższa,wg mnie podobna do temp. z czerpni.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 07-09-2012 o 23:28

  8. #1748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    te 5 stopni było w pochmurny dzień - czyli promieniowanie słoneczne tak czy inaczej do ziemi dociera mimo chmur i generuje zyski - to chciałem pokazać - duże różnice są tylko wtedy gdy świeci słońce monstop i jest wstanie nagrzać dachówkę - ale to nie ma znaczenia - przynajmniej dla mnie - dla mnie jest to układ niskotemperaturowy - nie będę nim podrzewał CWU tylko ZWU do max 23 stopni , dodatkowo ma on zmniejszać straty ciepła wynikające z czerpania powietrza zimniejszego niż temperatura panująca w domu - czerpnia dachowa zaoewniać będzie prawie zawsze w ciągu dnia wyzsza temperaturę niż czerpnia północna

    oczywiście będę raz na jakiś czas wrzucał informacje i fotki sterownika z temperaturami

    wczoraj zamontowaliśmy drzwi do sypialni - pozostają na parterze drzwi w korytarzu między wiatrołapem a domem
    z ościeżnicą w sypialni były problemy - otwory do pokoi były robione na równo ze ścianą prostopadłą - czyli nie ma na czym przymocować ościeżnicy - ale to nie jest problem bo piankuje się i ościeżnica trzyma się ściany - tyle że otwór został zrobiony z małym luzem a nie uwzględniał dodatkowych 5 cm na ościeżnicę która w świetle otworu musiała się zmieścić - rozwiązania były 2 - poszerzyć otwór tj ciąć boschem silkę (ściana nośna 25 cm ) o te 1 do 5 cm (czym więcej tym wygodniej zapiankować drzwi) = siwy dym w całym domu lub drugie rozwiązanie obciąć ościeżnicę o 0,5-1 cm - bo tyle wystarczyło i tak zrobiliśmy - godzina 21:10 - telefon do przyjaciela i 10 min później ościeżnica była już docięta - idealnie !

    kolejne cięcie ościeżnicy będzie przy drzwiach między domem a przedsionkiem - tam mam uskok w poziomie posadzki - trzeba będzie podciąć o kilka cm od dołu część ościeżnicy - ale to wydaje się już znacznie łatwiejsze

    w spiżarce pokleiłem rurki do OC i zamontowałem ostatni element układu - czyli Vroom - zamocowany na spacjalnej podstawce która była w komplecie - przykręcony na 5 śrubach do podłogi - dlatego musiałem mieć ułożone płytki w spiżarce - Vroom to podręczne urządzenie z 3 m rurą samo-zwijającą się do szybkiego usuwania zabrudzeń w kuchni - zasięg rury sprawdzony - sięga do najdalszych zakamarków kuchni - tyle że rura dość mocno sprężynuje i wymaga to nieco siły

    edit: popołudniowa wizyta i kolejne dłubania na budowie - łazienka na dole w 80% zasilikonowana na grafitowo
    drzwi opiankowane, szczelina nad drzwiami wypełniona styropianem i pianką - w poniedziałek teściu będzie równał klejem i na koniec szpachlą
    ościeżnica do drzwi w wiatrołapie skręcona i przymierzona - nie będę jej docinał ze względu na próg tj różnice poziomów między wiatrołapem a korytarzem - wstawię wg poziomu podłogi w wiatrołapie a szczelinę w korytarzu zrobię w postaci cokołu z płytki takiej jak na podłodze
    zawisła też 1 i ostatnia lampa w domu - tj w kuchni nad stołem

    do domu zawiozłem też 6 krzeseł które będą stały przy stole - na razie nie rozkręcam - musimy z tym poczekać do generalnych porządków
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 08-09-2012 o 19:22 Powód: wpis wieczorny

  9. #1749
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    teściu obrabia drzwi (otwory o 2-3 cm za duże od góry), do poprawy obróbka jednej półki w łazience - 1 otwór za duży na oprawę oświetleniową , 2 otwór "popsuł" się podczas rozwiercania
    środek do usuwania zaprawy spoinowej z płytek zamówiony
    ościeżnica między korytarzem a przedsionkiem wstępnie ustawiona i przyłapana w kilku miejscach pianką - jeśli będzie OK wieczorem ją zapiankuję na gotowo
    wieczorem też muszę rozebrać część paneli i ułożyć od nowa - później będę mógł skręcić ostatnie 2 ościeżnice do drzwi na poddaszu
    walczę też silikonowaniem górnej łazienki ...

    do końca tygodnia chciałbym uporać się z łazienkami, drzwiami , również tymi garażowymi oraz w pomieszczeniu technicznym oraz wymalować przedsionek (wiatrołap) i korytarz oraz klatkę schodową i łazienkę na górze a od poniedziałku zabrać się z sprzątnie pokój po pokoju .... podłoga do mycia , do usunięcia folia z parapetów, folia z okien, okna do mycia w tym gdzie nie gdzie ościeżnice od farby oraz montaż listew przypodłogowych
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-09-2012 o 14:56

  10. #1750
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Już za chwileczkę już za momencik .......
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #1751

    Domyślnie

    r&K, ratuj! Robiłeś płytę fundamentową i zapewne rozmawiałeś z innymi "płytowcami", był wśrod nich ktoś z zachodniopomorskiego????? Tyle miesięcy cieszyłam się że będę miała płytę, wbijamy właśnie łopatę i już ulubiony koleś męża wybił mu z głowy płytę! ja do domu dzis nie wracam! To po co ja tyle myślałam przed budową co i jak....

  12. #1752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pytaj na wątku z płytą fundamentową - oto link >>>>
    a to mąż jest "ten teges" że ma ulubionego kolesia i nie słucha żony ?? (żart!)

  13. #1753

    Domyślnie

    chyba tak. w szoku jestem. Po prostu jest takim dusigroszem, że wystarczy że "koledze 2 lata temu krzyknęli tyle i tyle za plytę to nam jeszcze wiecej krzykną" i juz zaciera łapki do ław! przez tyle miesiecy co ja sie upewniam, że podjęlam słuszne decyzje projektowe on grał w grepolis! Bo przecież jeszcze nie budujemy. i teraz taka grepolisowa osoba zmienia moje decyzje?!?! Może gdybym nie szukała wiedzy, to by mi też bylo wszystko jedno byle taniej, ale niestety ja wiem, że ja tego domu ze ściankami fundamentowymi nie chcę, niech nie buduje wcale....

  14. #1754

    Domyślnie

    KONRAD NA KTÓREJ STRONIE było o zabudowie wanny i ktoś podał link tam na zabudowę wanny ze styropianu?

  15. #1755

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    chyba tak. w szoku jestem. Po prostu jest takim dusigroszem, że wystarczy że "koledze 2 lata temu krzyknęli tyle i tyle za plytę to nam jeszcze wiecej krzykną" i juz zaciera łapki do ław! przez tyle miesiecy co ja sie upewniam, że podjęlam słuszne decyzje projektowe on grał w grepolis! Bo przecież jeszcze nie budujemy. i teraz taka grepolisowa osoba zmienia moje decyzje?!?! Może gdybym nie szukała wiedzy, to by mi też bylo wszystko jedno byle taniej, ale niestety ja wiem, że ja tego domu ze ściankami fundamentowymi nie chcę, niech nie buduje wcale....
    Przepraszam , a dlaczego tak się nastawiłaś na płytę? Jakieś inne pobudki niż że ma być płyta i już?

  16. #1756

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    chyba tak. w szoku jestem. Po prostu jest takim dusigroszem, że wystarczy że "koledze 2 lata temu krzyknęli tyle i tyle za plytę to nam jeszcze wiecej krzykną" i juz zaciera łapki do ław! przez tyle miesiecy co ja sie upewniam, że podjęlam słuszne decyzje projektowe on grał w grepolis! Bo przecież jeszcze nie budujemy. i teraz taka grepolisowa osoba zmienia moje decyzje?!?! Może gdybym nie szukała wiedzy, to by mi też bylo wszystko jedno byle taniej, ale niestety ja wiem, że ja tego domu ze ściankami fundamentowymi nie chcę, niech nie buduje wcale....
    Przepraszam , a dlaczego tak się nastawiłaś na płytę? Jakieś inne pobudki niż że ma być płyta i już? niestety jestem z Pomorskiego na granicy z zachodniopomorskim i mam płytę i to zajebistą (tak jakby co)

  17. #1757

    Domyślnie

    odpowiedź jest w moim poście wyżej. Bo szukałam wiedzy, uczyłam się i dowiadywałam, a że jestem z branży to wszystko prawie zrozumiałam, przeżyłam rewolucję, szkoda że tylko ja i teraz nie wyobrażam sobie dać gorsze rozwiązanie. Absurdalne rozwiązanie jak wyobrażę sobie po 30 cm ocieplenia z lewej strony ławy, z prawej i pod spodem... Amigo74 a tą płytę robili Ci tubylcy? Może w Niemczech poszukam...

  18. #1758
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    myślałeś o zabudowie wanny czymś takim http://allegro.pl/zabudowa-obudowa-s...445689575.html ? nie jest to aż takie drogie a wydaje się stabilne i proste w montażu

    łazienka nabiera kształtu.. i ta mozaika czerwona.. nadaje wyrafinowany wygląd
    amigo pozwolę siebie zacytować
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  19. #1759

    Domyślnie

    Dzięki jestem zobowiązany.

  20. #1760

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    odpowiedź jest w moim poście wyżej. Bo szukałam wiedzy, uczyłam się i dowiadywałam, a że jestem z branży to wszystko prawie zrozumiałam, przeżyłam rewolucję, szkoda że tylko ja i teraz nie wyobrażam sobie dać gorsze rozwiązanie. Absurdalne rozwiązanie jak wyobrażę sobie po 30 cm ocieplenia z lewej strony ławy, z prawej i pod spodem... Amigo74 a tą płytę robili Ci tubylcy? Może w Niemczech poszukam...
    Płytę robiłem sam z ojcem(78lat) 370m2 z ogrzewaniem podłogowym wodnym w płycie. Zaczeliśmy 2 maja 2011r i 2 czerwca 2011 roku piliśmy piwo patrząc na zalaną betonem płytę. Powiem tylko że zbrojenie było wiązane wszystko na budowie , żadnych gotowych siatek.

Strona 88 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony