dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 144
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 2874
  1. #1761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Dandi zakończył swoją prace - jak to ładnie powiedział z miesiąc chciałby do mnie już nie przyjeżdżać, ale jeszcze będzie musiał bo nie podłączył płyty grzewczej oraz pstryczki od rolet są odwrotnie popodpinane - na bliżenij nieokreśloną przyszłość zostaje odłożone oświetlenie LEDowe w salonie we wnękach sufitowych - ze względu na koszt
    wszystkie kable w domu pochowane,

    wszędzie są już gniazdka,

    oraz działa oświetlenie , pojawił się nawet dzwonek ....

    a pstryczek przy drzwiach do łazienki przerzucony został na 2 stronę

    zabrałem się też za montaż oświetlenia w podbitce

    jutro muszę kupić ze 3-4 różne zarówki ledowe (ciepłe zimne i z róznym kątem świecenia) i sprawdzić jakie rozwiązanie będzie najlepsze

    silikonowanie łazienek zakończone



    w wolnej chwili wróce jeszcze do ponownego silikonowania WC gdzie nie podoba mi się efekt moich prac (tam zaczynałem)
    łazienka i pokój na poddaszu uprzątnięte - wieczorem może zabiore się za mycie , musze jeszcze z 1 schowka wynieść profile aluminowe , które są tam chwilowo składowane - przydadza się jeszcze do sufitu podwieszanego w pomieszczeniu technicznym - ale to już po przeprowdzce

    teściu obrobił otwory w drzwiach - ale tylko z 1 strony - znów był zgrzyt .... oraz cokoły w przedsionku

    zabrałem się też dziś za czyszczenie schodów - a dokładniej za zeskrobywanie zacieków po wylewce samopoziomującej która na każdym stopniu się poprzelewała

    podczas skrobania naruszone zostały piony które będzie jeszcze raz przeciągnąć szpachlą - mam wrażenie że Pan Krzysztof który obrabiał schody dał d.... powinien zrobić to w odwrotnej kolejności ... no ale trudno ...

    na wieczór (20-24) zaplanowane
    - dokończenie czyszczenia schodów
    - obróbka drzwi - to czego teściu powiedział że nie zrobi
    - wytarcie podłogi w pokoju i łazience
    - przełożenie kilku paneli w pokoju na poddaszu
    - skręcenie 2 ościeżnic do pomieszczeń na poddaszu i wstępne ich obsdzenie (przymiarka) i może zapiankowanie
    co jeszcze - sam nie wiem - ale jest tego na tyle że nudzić się nie będę

    Edit: dodałem fotki i ....
    - łazienka posprzątana
    - panele zdemontowane i ułożone od nowa
    - ościeżnice skręcone i przymierzone



    okazało się że płytę KG trzeba przyciąć i to znacznie - tu widać ile


    kolejna sprawa to drzwi które miałem obrabiać
    - nie obrobiłem , już są obrobione .... całe do południa teściu mówił że ich nie obrobi bo zaprawa nie ma na czym się wesprzeć chciał jakieś listwy montować lub czekać aż zamontuje listwy maskujące do ościeżnic - ale przecież to nie tak - robi się tynk a listwa dochodzi na gładko ... powiedział że on tego nie zrobi - to ja OK wieczorem sam zrobię...
    do tego trzeba dodać jedną ważną informacje - dyskutowaliśmy jak to zrobić by było OK i padło na to że skuwamy gładź , dajemy siatkę na kleju i od nowa gładź

    przyjeżdżam do domu ... a tam drzwi obrobione - myślę sobie ....nagadał się , nagadał ... ale zrobił ... sprawdzam jak ... przykleił płytę KG ... siatki brak ....

    dzwonie ... pytam czemu zrobił .... czemu zrobił źle ...
    odpowiedz - jest dobrze , nie będzie pękać ... ja mówie że sam tata mówił że z siatką będzie lepiej ... a ten że jak chce to mogę oderwać bo klej jeszcze nie związał , a w ogóle to powinienem być wdzięczny i nie wkur....ć go .... no to powiedziałem "nawzajem i dobranoc"

    a oto efekt prac


    i to za co wkurwiam się od jakiegoś czasu ...

    ościeżnica uwalona szpachlą, ściana też powyżej drzwi na ok 20 cm ... grrrrr

    nie powiem - jestem zajebiście wdzięczny za wkład teścia w tą budowę - ale na tym etapie nie może pomoc wyglądać tak że jedno się robi a 2 się psuje / brudzi
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 12-09-2012 o 22:50

  2. #1762

    Domyślnie

    [QUOTE=R&K;5523403]z listy powyżej odhaczone pozycje:
    - montaż drzwi wewnętrznych - w trakcie


    o prosze - właśnie ciekawi mnie jak wykończysz ościeżnice na rogu po prawej, tam gdzie drzwi ze ścianą tworzą kąt prosty.. u siebie będę miał kilka takich akcji do zrobienia

  3. #1763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    listwa maskująca od ościeżnicy będzie docięta idealnie na wymiar - będzie miała może ze 2 cm a nie 5 czy 6

  4. #1764
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem z 1 otworem na drzwi tj. do sypialni ale mam mozliwość przesunięcia bo otwór mam 100 cm a drzwi pójdą 90-tki tez się głowiłem jak to zrobić w przyszłości. Z jednej strony przykleje gazobetoniki o grubości 5 cm i szerokości lica otworu i zostanie mi 95 cm dalej na zmieszczenie ościeżnicy. A gazobetoniki zakryje ościeżnica ma 6 cm szerokości.
    Takich szczególików problemików mnozy mi się coraz więcej i to mnie zaczyna wkurzać ale cóż da się radę.

    Konrad głowa do góry wiadomo jak się chce mieć zrobione dobrze to niestety trzeba czasami samemu to zrobić.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na szczęście montaż schodów będzie nie w poniedziałek lecz koło czwartku za tydzień
    więc mam kilka dni więcej na ogarniecie tematu obróbki drzwi oraz na zajęcie się schodami oraz 2 ścianami na klatce schodowej - pierwotnie był pomysł na jakiś tynk strukturalny - chwilowo temat zaniechany - trzeba na szybko ścianę doprowadzić do ładu i pomalować
    szykuje się kilka ciężkich dni - tzn pracowitych
    dziś 20-24
    jutro 6-12 , 20-24
    sobota 15-20 - może 22
    w niedziele też będzie trzeba podłubać ... muszą prace ubywać ....

  6. #1766

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    listwa maskująca od ościeżnicy będzie docięta idealnie na wymiar - będzie miała może ze 2 cm a nie 5 czy 6
    Wybaczcie, ale czy mieliście te otwory drzwiowe w projekcie? Że teraz jest problem z ościeżnicami! czy może murarze sobie znacznie ułatwili prace? Ja sam budowałem dom i takich kwiatków nie mam kosztowało to trochę zabawy ale zawsze we wszystkich otworach drzwiowych mam minimum 10cm węgarek. Konrad te ościeżnice drzwiowe montujesz tylko na pianę czy coś tam jeszcze ? Jaką masz do tego pianę(producent)?

  7. #1767

    Domyślnie

    Konrad weź jutro teściowi postaw piwo za jego pomoc a nie obrabiaj go na fm. U mnie jak sam ocieplalem poddasze albo sam przykrecalem płytę gk do sufitu ( i przy tysiącach innych prac) to marzyłem chociaż o jednej dodatkowej ręce a co dopiero o parze rąk.

  8. #1768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    amigo - gdy murarze budowali - nie miałem pojęcia jak jest z drzwiami i jaki jest margines błędu - później przyszły na to płyty KG i chłopaki pozmniejszali otwory (chyba) wg swojej wiedzy i doświadczenia - ościeżnice montuje na zwykłej piance montażowej nisko rozprężnej

    lelelek - zrobiłby to mój ojciec wkurzyłbym się tak samo i tez to opisał, kiedyś napisałem że będę wszystko opisywał czarno na białym , te dobre rzeczy i te gorsze też - to są normalne sprawy z którymi sporo osób się spotyka podczas budowy - nie jest to nic nienormalnego - od taka różnica zdań, charakterów i poglądów oraz życiowego doświadczenia , a z Teściem żyje na co dzień w dobrych relacjach - ostatnio za dużo spędzamy czasu razem a budowa wszystkich już męczy - uzgodniliśmy już że nie będzie mi więcej pomagał - i tak zrobił bardzo dużo i naprawdę doceniam jego wkład w nasz dom - koniec tematu

    i jeszcze jedno - odnośnie brakującej ręki .... - to co piszesz nie jest mi obce i kilka osób miało niezły ubaw gdy ocieplałem sam poddasze




    i żeby nie było - dziś również oberwało się mojemu dobremu znajomemu u którego zamawiałem rolety - powód - 2 rolety w przedsionku podłączyliśmy do 1 sterownika , rolety zainstalowane jakiś czas temu - nie były podłączone do prądu , po jakimś czasie elektryk podłączył, a rolety jeżdżą jak chcą - jedna szybciej , druga wolniej, jedna startuje druga nie etc... okazało się że sterownik za wolno przekazywał impuls w prądzie stałym lub zmiennym (nie wiem, nie znam się) - można było dokupić jakiś tam dodatkowy przekaźnik - Dandi jednak doczytał że można zmienić ustawienia w naszych sterownikach i wydłużyć czas przekazywania impulsu - nie wiem dokładnie - coś porobił, coś po zmieniał i rolety działają poprawnie z małym ale (o tym później) ...
    ekipa monterska od rolet gdy była je regulować i poprawiać - w kuchni i łazience też były źle wyregulowane - nie założyła maskownic do momentu "naprawienia" , gdy elektryk zakończył prace dzwonię do znajomego że kasety można z powrotem zanitować - gdybym miał nitownicę i grafitowe nity sam bym to zrobił - ale myślę sobie są na miejscu dla nich to 2-5 min i zrobione - żaden problem. Jeden, drugi , trzeci dzień a blacha stoi przed domem i czeka na nich ... a oni nie dzwonią i nie przyjeżdżają, jeszcze ktoś ją pożyczy i nie odda - w końcu bez słowa przyjechali i pod moja nieobecność zamontowali je - a przed założeniem osłon trzeba było jeszcze 1 roletę wyregulować (chyba mechanicznie - tak zrozumiałem z tego co mówił Dandi) bo siłownik zbyt długo ją dociąga do maksymalnej pozycji i straszny żegot jest - i oto najbardziej mi chodziło ....
    do tego sam montaż osłony jak na mój gust mało estetyczny - a wykrzywiona blacha wskazuje na to że powinna być o coś zahaczona

    dzwonie więc do niego - zgłaszam problem - wysłałem MSM-a - był we Francji twierdzi że nie może obejrzeć fotki ... ale rozmowa w kontekście - wszystko było dobrze wyregulowane tylko elektryk podpinając do prądu bez przekaźnika rozregulował ... niech on Ci teraz to zrobi ...
    w końcu dziś przyjechał ... znów gadka taka sama - wkurzyłem i się pytam ile to będzie kosztować - by ktoś przyjechał i to poprawił - on że nie chce kasy .... i zostało jak jest zabrał się i pojechał ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 13-09-2012 o 22:52

  9. #1769
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Papraki montowali- ktoś to robił chyba pierwszy raz nie wiedząc jak ma być zmontowane -ważne, że nit trzyma, estetyka-a co to takiego?
    A szef - pewnie tak samo się zna
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #1770

    Domyślnie

    Jak już przyjadą do Ciebie Ci od rolet to załatw sobie tych nitów w kolorze na zaś bo jeszcze nie raz będziesz musiał roznitować te skrzynki to się przydadzą i sam to sobie zrobisz.

  11. #1771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    obróbki drzwi po teściu nie ruszałem - zostaje jak zrobił , przytarłem dziś wszystkie 4 drzwi i nałożyłem gładź gipsową - jeśli będzie pękać ... wiem kto będzie poprawiał
    schody które oczyściłem z zacieków po wylewce samopoziomującej również wyrównałem - teraz wszystko musi dobrze wyschnąć , przetrę papierem i jak będzie gdzieś jeszcze trzeba poprawić to się poprawi i na poniedziałek lub wtorek koniec z brudzeniem ...
    wymyłem łazienkę na dole - ta czynność jeszcze kilka razy pewnie będzie musiała być powtarzana - gdzie nie gdzie jeszcze trzeba będzie usunąć fugi - jutro kupuję preparat do usuwania zaprawy spoinowej
    na poddaszu wypoziomowałem ościeżnice i delikatnie przyłapałem pianką - wieczorem sprawdzę czy ustawione są nadal w pionie i poziomie - jeśli tak wtedy rozpórki i piankowanie na gotowo - dlaczego tak ? ten sposób wydaje się być optymalny - i tak do drzwi 2x podchodziłem tylko sposób piankowania się różnił - mniej więcej 50/50 były piankowane - teraz wydaje mi się że znacznie lepszym rozwiązaniem jest przyłapać je po całości delikatnie a później zapianować resztę czyli jakieś 20/80

    na dziś wieczór zaplanowane
    - zapiankowanie 2 ościeżnic na poddaszu
    - uprzątnięcie pomieszczenia nieużytkowego
    - montaż opraw oświetleniowych w łazience w 2 półkach
    - montaż lampki wiszącej w WC
    - czyszczenie okien i odklejanie foli ochronnej z nich oraz zdejmowanie foli z parapetów

    sobota
    rano: wizyta w hurtowni elektrycznej oraz w sklepie z farbami
    po południu: malowanie korytarza przy wejściu, klatki schodowej i przedsionka oraz łazienki na poddaszu oraz wnęki w suficie w salonie - będą popielate / jasno szare oraz montaż opraw oświetleniowych w podbitce

  12. #1772
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    wysłałem MSM-a .
    Słyszałem,że MSM jest bardzo drogi,w jakiej sieci lewitujesz przez MSM i jaki koszt lewitacji ?

  13. #1773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    oj tam oj tam nie czepiaj się - literówka jakich wiele ....

    farba do malowania wnętrz kupiona - wczoraj nie malowałem , dziś raczej też nie będę - trzeba czas spędzić z rodzinką
    kupiona też farba a raczej grunt do dokończenia malowania elewacji

    podjęta decyzja co do oświetlenia w WC i łazience na parterze - będą żarówki LEDowe o barwie białej zimnej - w WC już żarówki wymienione
    w łazience na górze gdzie są 2 ściany i spory sufit biały będzie światło białe ciepłe

    założone kilka opraw oświetleniowych z 2 rodzajami LEDów w podbitce - dziś wieczorem - po 20 - jadę zobaczyć czy będą ciepłe czy zimne - dopiero wtedy kupie ze 3 szt z mniejszym kątem świecenia i sprawdzę jeszcze tą opcję


    drzwi na poddaszu do łazienki i pokoju zapiankowane
    część foli z parapetów i okiem poodklejana
    dokończyłem zakładanie (wkładanie w otwory) opraw oświetleniowych we wszystkich pokojach - tam gdzie już jest wymalowane

    z innych ciekawostek - zakwitły pierwsze zimiwity przed domem , trwa bardzo powoli rośnie - widać dopiero 2-3 cm pierwsze małe trawki ...


    w moim "ogródku" wyrosły krzewy pomidora i nawet maja owoce ....

    w domu panuje przyjemne ok 21 stopni ... wczoraj na koniec dnia było nieco chłodniej - pozamykałem w końcu wszystkie okna

    mimo zimnego i pochmurnego dnia dach jak zwykle ma kilka stopni wyższą temperaturę
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-09-2012 o 10:15

  14. #1774

    Domyślnie

    Wrzuć wieczorne zdjęcia oświetlenia dachowego. W jakich odstępach masz w podbitce oprawki? Czym (jak) wycinasz w sufitach otwory na oprawki?

  15. #1775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie











    odstępy ok 150-160 cm - co 2 krokwie dawałem , otwory wierciłem podczas robienia podbitki wiertarka z otwornicą do drewna
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-09-2012 o 19:49

  16. #1776
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Pięknie, pięknie.
    Kiedy wprowadzasz się?

  17. #1777

    Domyślnie

    Konrad a w sufitach wewnątrz gdzie dandi ci powystawiał kabelki jak robiłeś otwory na oprawki?też tą otwornicą?ilu watowe te żarówki a zewnątrz?

  18. #1778
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Konrad pięknie domek wygląda w podświetleniu.
    Mam pytanie odnośnie ocieplania elewacji. Czy u Ciebie ściany przed przyklejeniem styro były czymś gruntowane a styropian był szlifowany po wierzchu w celu zniwelowania nierówności ?

  19. #1779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Kiedy wprowadzasz się?
    jak wszystko zrobię
    żartuję - za miesiąc na 100% już będziemy mieszkać - obstawiam 1 lub 2 tydzień października - będziemy sukcesywnie kończyć i przeprowadzać się ...

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Konrad a w sufitach wewnątrz gdzie dandi ci powystawiał kabelki jak robiłeś otwory na oprawki?też tą otwornicą?ilu watowe te żarówki a zewnątrz?
    miejsca wszystkich punktów świetlnych były ustalone w momencie zamykania sufitów - Dandi w większości przypadków sam je rozrysował i powywiercał - było 2 przypadki gdzie nie byliśmy pewni co gdzie i jak i zaznaczył tylko gdzie kabel jest pod płytą a później sam wierciłem - zarówno on jak i ja do wiercenia otworów w KG używaliśmy takiej samej właśnie otwornicy

    co do oświetlenia na zewnątrz - obecnie są to 3 szt x 3W zimne i 3szt x 4W żarówki ciepłe - skłaniamy się ku barwie zimnej - przy białej elewacji będzie to lepiej wyglądać - tylko muszę kupić żarówki z mniejszym kątem świecenia i sprawdzić jak będzie wtedy wyglądać

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Konrad pięknie domek wygląda w podświetleniu.
    Mam pytanie odnośnie ocieplania elewacji. Czy u Ciebie ściany przed przyklejeniem styro były czymś gruntowane a styropian był szlifowany po wierzchu w celu zniwelowania nierówności ?
    ściany nie były gruntowane . nie były równane - nie było takiej potrzeby , po zakończeniu klejenia - przed siatkowaniem i nakładaniem warstwy kleju styropian były równany tarką

    coraz mniej widocznych efektów prac w domu - tu coś dłubiesz tam coś zrobisz ... nic nie widać a czas mija ...
    schody które były potraktowane gładzią zostały dziś przetarte papierem ściernym , podobnie nadproża nad drzwiami
    gdzie nie gdzie jeszcze były małe ubytki , więc zostały uzupełnione - jutro powinienem zakończyć temat nadproży

    przemalowałem jedną ścianę na schodach - wymagać będzie jeszcze ponownego malowania by biały nie przebijał z pod spodu
    z klatką schodówą będzie najwięcej pracy - nie wszytsko dokładnie da się zrobić przed położeniem schodów - reszta gipsowania, tarcia , malowania po położeniu trepów - będzie wymagało to dużej staranności i dokładności ...

    usunąłem z domu już wszystkie kartony - jutro gdy skończę z tarciem nadproży zamiatanie, odkurzanie i mycie podłóg
    usunięte też są wszystkie folie z parapetów i ok 60% foli ochronnej na oknach - dziś może zakończę obdzieranie ... później już tylko skrobanie farby i mycie okien

  20. #1780
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jak wszystko zrobię
    żartuję - za miesiąc na 100% już będziemy mieszkać - obstawiam 1 lub 2 tydzień października - będziemy sukcesywnie kończyć i przeprowadzać się ...
    my też mamy taki plan no może połowa października ale zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości.. a mamy duuuuuużo więcej do zrobienia

    aaa ostatnio pisałeś, że kupiłeś środek do usuwania pozostałości po fugach.. możesz napisać konkretniej co to jest i czy dobry?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

Strona 89 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony