dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 144
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 2874
  1. #1841

  2. #1842
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    juz jest lista rzeczy do zrobienia po przeprowadzce , nawet drzwi do PT na razie nie wstawiam ... bo szkoda czasu , a nie wpływa na przeprowadzkę

  3. #1843
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    juz jest lista rzeczy do zrobienia po przeprowadzce , nawet drzwi do PT na razie nie wstawiam ... bo szkoda czasu , a nie wpływa na przeprowadzkę
    Wiadomo. Trzeba wychodzić z rytmu budowlanego powoli i stopniowo żeby nie dostac szoku z nadmiaru wolnego czasu
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  4. #1844
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wieczorna wizyta na budowie? nie w domu .... zaowocowała
    - skończeniem malowania schodów - będą jeszcze poprawki związane z kolejnym punktem oraz zmianą miejsc gdzie wychodzą kable do oświetlenia
    - wykonałem dodatkowy cokół z płytek na korytarzu na boku schodów
    - dociąłem i przykleiłem płytki pod ościeżnicą między korytarzem a przedsionkiem - tam jest 5 cm różnicy poziomów i ościeżnica jest zamontowana względem wyższej posadzki
    - wyniosłem 80% płytek (resztek) do schowka na poddasze
    - umyłem podłogę na całym parterze
    - Renia umyła od środka okna w kuchni, 3 drzwiowe drzwi tarasowe, okno w salonie oraz w 1 pokoju - jutro cd

    Rano by też Krzysztof (ten od kuchni) w sprawie pomiaru wnęk na szafy - na pewno 1 zabudowę będziemy przenosić z obecnego mieszkania do domu

    zgodnie z przewidywaniami mój tata popołudniu przetarł i zaszpachlował ościeżnicę (listwę maskującą) , do rana raczej nie wyschnie ... zobaczymy, wykosił też trawę wokół domu - to chyba jedno z ostatnich koszeń w tym roku - trawa rośnie coraz wolniej, ale dzięki opadom ładnie wzeszła w końcu trawa w miejscu gdzie była siana tj przed szambem

  5. #1845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w salonie zniknęły już wszelkie rupiecie , stolik z którego teściu pracował na wysokościach , 2 drabiny trafiły do garażu , jeszcze 1 została w salonie - bo jutro będą malowane wnęki w suficie na szaro i korytarz oraz przedsionek
    na stole w kuchni centrum operacyjno narzędziowe ... zniknie dopiero za tydzień - gdzieś muszą takie rupiecie leżeć ... dopiero na końcu trafią do garażu
    drzwi w przedsionku obrobione i pomalowane z 1 , dziś małe korekty gładzią by było idealnie i można malować na gotowo
    z garażu pozostała część płytek trafiła na poddasze , rozpoczęliśmy jednak walkę z 2 drzwiami - tymi w pomieszczeniu technicznym , przy okazji dorabiamy odpływ kanalizacyjny dla kranika który jest w garażu - miał on być tylko do podłączania węża ogrodowego ... ale kto go tam wie jak to będzie w praktyce
    odpływ ten będzie wykorzystany też do odprowadzenia skroplin z nagrzewnicy od GGWC

    Renata wymyła już wszystkie okna z zewnątrz i wewnątrz , oraz wyczyściła kamień na ścianie kominkowej
    w kolejnym rzucie idą podłogi na gotowo - czyli czyszczenie , skrobanie , pucowanie etc
    na wtorek lub środę będą listwy przypodłogowe - byłem dziś w Rzeszowie ... w markecie cena 13,99 ... w sieci 8,99 , akcesoria w markecie 4,5 zł w sieci max 2 zł , wysyłka max 30 zł , oszczędność względem najwyższej wyceny z wysyłką 420 zł to 160 zł - BARDZO DUŻO !!!
    jutro też muszę zająć się szybą prysznicową (dziś już rozpocząłem działania dot. wyboru) , oraz listwami progowymi - te możliwe że zamówię razem z listwami przypodłogowymi
    na sobotę planuje prace związane z oświetleniem - tj zakładanie kinkietów i opraw oświetleniowych - tam gdzie jeszcze ich nie ma - choć niektóre kinkiety, gniazdka i pstryczki muszą poczekać na tapety

    zaraz po weekendzie rozpoczniemy powolne prace chyba nad wywożeniem poszczególnych mebli, kartonów oraz wyposażenia

    i jeszcze jedno - był dziś serwisant z Fabryki Okien SZEWPOL plus Sp. z o.o. aby wyregulować okna - montowane były wiosną - gdy była inna temperatura , praktycznie nie były otwierane - jedynie uchylane ... sprawa załatwiona szybko i rzeczowo - przynajmniej finalnie dobre wrażenie robią , a może po prostu przydarzyło się im ... i na mnie trafiło ...
    gdyby nie ten incydent ocena była by na 6 - finalnie jest na "4"
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 04-10-2012 o 15:56

  6. #1846
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    trochę rozczaruje co poniektórych czytających - teraz już fotek będzie coraz mniej, pojawiać się będą fotki poszczególnych rozwiązań , detali ... etc ale nie będzie gotowego całokształtu jesli chodzi o wnetrza - że tak się wyrażę

    dziś na pocieszenie - 1 fotka ogólnego i aktualnego stanu domu z zewnątrz i otoczenia


    widać jak już trawka ładnie powschodziła - jeśli pogoda będzie sprzyjała to może się doczeka jeszcze jakiegoś 1 koszenia

    w domu:
    - drzwi w garażu do PT jednak zamontowane
    - przy okazji wykonane zostało odwodnienie pod zlew techniczny w garażu
    - drzwi z przedsionka do garażu finalnie przymalowane i przytarte
    - łazienka na poddaszu i klatka schodowa pomalowana , schody również - jeszcze jakieś drobne korekty do wykonania

    plan na dziś
    Renia właśnie walczy z płytkami na podłodze - usuwanie resztek kleju i betonu etc
    Tata ma wymalować dziś przedsionek
    ja kończyć będę ścianę w jednym ze schowków , obróbkę drzwi w korytarzu tak by jutro wymalować korytarz , wieczorem też malowanie wnęk sufitowych w salonie , czyszczenie drzwi i zakładanie uszczelek, sprzątanie na gotowo pokoi - odkurzenie, wymycie i zamkniecie
    musimy też z tatą pozdejmować skrzydła drzwi i dopasować zawiasy by były jednakowo wysunięte

    w sobotę popołudniu zakładamy siatkę na rynny , później kinkiety
    w poniedziałek rano ma zaglądnąć Dandi , będzie jeszcze musiał coś popoprawiać w oświetleniu klatki schodowej - pstryczki działają jak chcą - nie mogę się doszukać jakiejś logiki

  7. #1847
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    To że będzie coraz mniej fotek to zrozumiałe przynajmniej dla mnie. Budowa to budowa ale dom zamieszkały to coś innego jakaś prywatność musi być i pomijam tu jeszcze inne względy.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #1848
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Z jednej strony się cieszę bo docierasz do celu do którego tak wytrwale zmierzałeś - własny dom. Z drugiej oznacza to mniejszą aktywność na forum, trochę jak pożegnanie... coż, jak czas pozwoli to zajrzyj czasem, doradź, na pewno taki doświadczony głos się przyda.
    Przede wszystkim jednak cieszczcie się domem i sobą nawzajem - dom ma przecież być przestrzenią dla rodziny.
    Pozdrawiam i dziękuję za kawał dobrego dziennika
    blekowca
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  9. #1849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rewo - innymi względami się nie przejmuje - złotych klamek w domu mieć nie będziemy , w zasadzie 90% wyposażenia pochodzić będzie na tą chwilę z mieszkania w którym mieszkamy , wiele rzeczy nie będzie zrobionych bo po prostu brak kasy na tą chwilę

    blekowca - z FM nie żegnam się , codziennie tu zaglądam i będę zaglądał , śledzę inne DB i ulubione wątki , DB będzie aktualizowany i z pewnością pojawiać się będą wpisy z wrażeniami z mieszkania oraz ze "skanami rachunków" za prąd - bo to wiele osób z pewnością będzie ciekawić - mnie również ...

    zawiązałem Społeczny Komitet Przeprowadzkowy składający się z grona budujących się znajomych - cel - oni pomagają mi , my pomagamy im , myślę że będziemy pomagać sobie wszyscy nawzajem, a wraz z kolejnymi przeprowadzkami nabierzemy coraz lepszej wprawy ... tak sobie też myślę że po takich pracach wieczorkiem fajna spontaniczna imprezka będzie "na kartonach"
    na chwilę obecną razem z nami jest 5 małżeństw (jedno niepełne) czyli 9 osób - przeprowadzka powinna pójść dość sprawnie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 06-10-2012 o 08:59

  10. #1850
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RŁukasz

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    To jest nas już 9 osób????!!!!!! Społecznościowy Komitet Przeprowadzkowy - zaczyna działać.

  11. #1851
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałam a tu już prawie przeprowadzka! Pozdrawiam serdecznie i uciekam dalej

  12. #1852
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wczoraj był Rafał (Dandi) w domu pozakładał puszki do oświetlenia schodowego, poprawił podłączenie pstryczków od rolet by rolety podnosiły się i opuszczały zgodnie ze strzałkami na przyciskach, założył 4 puszki obok drzwi w garażu (przerzucaliśmy pstryczki na 2 stronę drzwi )
    jutro cd, tj podłączenie płyty indykcyjnej, podłączenie pstryczków w garażu etc

    między PT a garażem ościeżnica obsadzona i obrobiona KG
    odpływ pod zlew w garażu dorobiony i podłączony do głównego pionu kanalizacyjnego , płytki na podłodze docięte i przyklejone

    w kuchni zawisł zegar, a w salonie pierwszy kinkiet na ścianie z biokominkiem




    w salonie pomalowane zostały wnęki na szary kolor




    w drzwiach wewnętrznych na parterze pozakładane uszczelki, wieczorem jeszcze ostateczna regulacja zawiasów

    przedsionek pomalowany , jutro montaż oświetlenia i pstryczków oraz czyszczenie podłogi
    najprawdopodobniej jutro kupię 2 syfony i listwy progowe , maja też jutro przyjechać listwy przypodłogowe

    pisałem o temperaturze w domu na innym wątku, jeszcze ok 2 tyg temu w domu było ok 21-21,5 stopnia
    po ochłodzeniu się na zewnątrz i prawie non stop zamkniętych roletach (brak zysków słonecznych) temperatura spadła w granice 19 stopni

    wczoraj w południe było 18,8 , dziś rano o 8 już tylko 18,6 - ale od rana świeciło piękne słońce i temperatura nieco wzrosła tj wróciła w południe do 18,8 - rolety pozostawiłem otwarte by trochę słońca jeszcze nałapać
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-10-2012 o 16:07

  13. #1853
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mgk
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Przeprowadzka zbliża się wielkimi krokami. Zazdraszczam i chylę czoło.

  14. #1854
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Zegar bardzo fajny taki klimatyczny.
    Jak jest światło w domu to jest już fajny nastrój.
    Twój sufit w salonie mi się podoba ale u nas będzie niestety zupełnie prosty czyli total minimalizm. Tutaj moja żoncia jest nieugięta ma swoją wizję i kropka. Chociaż z drugiej strony to tak po cichu się nawet cieszę bo ja go będę malował
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #1855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Dandi dziś dokończył montaż 4 pstryczków w garażu , podłączył płytę indukcyjną i poprawił pstryczki i ich podłączenie na klatce schodowej

    w pokoju synka przed montażem szafy trzeba było przykleić we wnęce z boki jeszcze płytę KG - wczoraj zostało to zrobione , dziś popołudniu przytarcie i zagruntowanie , jutro malowanie

    dzień zaczął się dziś dość wcześnie - pobudka , jeszcze ciemno , na 7 już w domu musiałem być - przyjechał 1 z montażystów od hydrauliki sprawdzić co ekipa dzięki której miałem zalana kuchnie skopała z ciepłą wodą
    okazało się że wąż łączący bojler z układem był przed założeniem włożony w piankową otulinę, następnie instalator wziął zapewne 2 klucze i przykręcał 1 śrubę , później 2 i to na siłę aż skręcił węża tak że ciepła woda ledwo co leciała


    kupiłem dziś 2 syfony i wężyki do podłączenia baterii w WC i łazience , na wieczór pozostał 1 syfon gdzie trzeba przedłużyć 1 rurkę - nie zdążyłem już tego zrobić dopołudnia
    podłączyłem też panel prysznicowy - działa !!


    kurier dowiózł listwy przypodłogowe - wieczorem montaż
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-10-2012 o 20:20

  16. #1856
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Konrad, ten zegar miałam w swojej głowie, zanim jeszcze wiedziałam jaki dom zbuduję Wiedziałam, że jaki ten dom by nie był, to taki dokładnie zegar będzie wisiał między kuchnią a jadalnią. Więc uważam, że wybór świetny Ech jak ja Wam zazdroszczę takiego stanu.

    Kiedy odpalasz ogrzewanie??

  17. #1857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jutro przyjeżdża jasiek i zaprogramujemy sterowniki na 13-14 i na noc by podgonić trochę temperaturę do góry
    patrząc na temperaturę domu Kamili i Marcina moje 18,5 stopnia bez grzania to rewelka ich nico gorzej zaizolowany domek i 14 stopni

    jutro pojawia się tapety i ostatni montaż gniazdek i pstryczków , oraz montaż kinkietów
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 11-10-2012 o 09:32 Powód: literówka

  18. #1858
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jutro przyjeżdża jakiek i zaprogramujemy sterowniki na 13-14 i na noc by podgonić trochę temperaturę do góry
    patrząc na temperaturę domu Kamili i Marcina moje 18,5 stopnia bez grzania to rewelka ich nico gorzej zaizolowany domek i 14 stopni
    hola hola .. ale my nie mamy jeszcze styro dom będzie za niedługo ocieplany.. poza tym jeszcze nie działa u nas rekuperacja..
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 10-10-2012 o 17:43
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  19. #1859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dobry wieczór,
    znalazłam Wasz dziennik i zostawiam ślad do swojego.
    superowy domek, ja już dawno bym się wprowadziła, Wy już wszystko macie!!!
    pozdrawiam
    am glad

  20. #1860
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    hola hola .. ale my nie mamy jeszcze styro dom będzie za niedługo ocieplany.. poza tym jeszcze nie działa u nas rekuperacja..
    faktycznie - zapomniałem że nie macie ocieplenia - a te 14 wydawało mi się jakieś dziwnie niskie ...

    Cytat Napisał amglad1 Zobacz post
    dobry wieczór,
    znalazłam Wasz dziennik i zostawiam ślad do swojego.
    superowy domek, ja już dawno bym się wprowadziła, Wy już wszystko macie!!!
    witam
    w wolnej chwili rzece okiem co tam powypisywaliście

    dziś rano byłem w domu ok 2 h , dokończyłem podłączenie syfonu do kanalizacji w łazience na parterze oraz zamocowałem listwy przypodłogowe w 2 pokojach
    pokój córeczki zrobiony na gotowo

    - w weekend zamocuje 2 drążki we wnęce by można wieszać jej rzeczy , na ścianie do przyklejenia naklejki , kiedyś tam karnisz i firanka , w weekend z mieszkania przewieziemy łóżeczko oraz komodę z przewijakiem to będzie na tą chwilę 100% wyposażenia
    w pokoju synka listwa zrobiona w 90%

    została do dorobienia 1 listwa na odcinku ok 1,5 m ale to będzie możliwe dopiero po wykonaniu szafy we wnęce - samo wnętrze szafy może dziś będzie gotowe u Krzysztofa - trzeba będzie przewieźć i zmontować wszystko na miejscu - montaż we własnym zakresie , w pokoju synka będzie łóżko na którym obecnie śpi oraz duże biurko typu drabina - kiedyż może wrzucę fotkę - bo biureczko jest ciekawe a już Vox ich nie produkuje ...
    za ok godzinę przyjeżdża jasiek i będzie kleił tapetę w salonie we wnęce, w której stanie nasz duży imprezowy stół 200x90 rozkładany do 300x90 (18 osób mieści się przy nim spokojnie), oraz w sypialni na ścianie szczytowej, po montażu tapet będzie można zawiesić zawieszać lampki przy łóżku oraz kinkiety w salonie , oraz w sypialni montować listwy przypodłogowe, w samej sypialni na razie stanie tylko i wyłącznie łóżko i może kiedyś 2 stoliki nocne , jest też wnęka na małą szafę - ale jej realizacja w bliżej nieokreślonej przyszłości
    Renia od 2 dni pakuje nas - w domu karton na kartonie , dziś na tapecie kuchnia i całe jej wyposażenie .
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 12-10-2012 o 12:24

Strona 93 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony