dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 144
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 2874
  1. #1861

    Domyślnie

    co do pracy hydraulików - to ręce opadają - jak tak można skręcić i zostawić to
    aa panel prysznicowy zajefajny, dużo to czarne cudo kosztowało ?

  2. #1862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no to teraz co niektórzy niech usiądą ... bo nie wszyscy znają ceny tych paneli ...i mogą być zszokowani
    mój kosztował aż 600 zł >> link <<

  3. #1863

    Domyślnie

    Ty, no ja dałem za swój 801 brutto!!!!!!!!

  4. #1864
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My za swój daliśmy 665zł



    eee to już kartony to chyba w weekend przeprowadzka
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #1865

    Domyślnie

    Z głowicą termostatyczną?

  6. #1866
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monkeyman

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Na początku może się przywitam - dzień dobry, dobry wieczór.

    Konradzie, opis budowy jak i samo wykonanie super. Gratuluję siły woli i zaparcia. Rok z małym okładem, sporo pracy własnej i jak widać można pobudować się solidnie i za rozsądne pieniądze. Wątek przeczytałem od deski do deski, trwało to ze 3 tygodnie Kusiło mnie, żeby zajrzeć na koniec, ale nie, twardo wpis po wpisie, strona po stronie. Cieszę się, że zdąrzyłem przed przeprowadzką. Gratuluję i zazdroszczę - ja jestem na samym początku - wczoraj kupiłem działkę No ale nie o mnie ten wątek, więc kilka pytań początkującego:

    1. Też planuję zbudować energooszczędny dom (pewnie jak wszyscy teraz ). W wielu miejscach pisałaeś, że robisz solidnie ocieplenie, zdecydowanie powyżej standardów i na tym nie będziesz oszczędzać teraz. Wg mnie słusznie. Interesuje mnie jednak, czy robiłeś kalkulację porównującą szcowane oszczędności w eksploatacji domu vs. koszty obsługi większego kredytu.

    2. 2 dni temu spotkałem się z architektem. Sporo mu opowiedziałem o moich potrzebach, gość ma bardzo dobre rozeznanie rynku. Specjalizuje się w projektach energooszczędnych i pasywnych, wygląda też na takiego, co troszczy się o portfel inwestora. Mam go z polecenia, a osoby polecające potwierdziły ten fakt. Wiedząc, że chcę zbudować dom energooszczędny i tani w utrzymaniu architekt namawia mnie jednak na ławy fundamentowe (nie dlatego, żeby bał się płyty, bo i takie projekty robił) oraz na ogrzewanie gazowe a nie PC, twierdząc, że czas zwrotu inwestycji jest zbyt długi - tu akurat nie ma on żadnego interesu, bo wybór źródła ogrzewania nie wpływa chyba na projekt. Pytanie co Ciebie przekonało do Twoich rozwiązań?

    A tak już całkiem na boku - zastanawiałem się czy Ty naprawdę gdzieś pracujesz przez cały czas przez ostatni rok byłeś na budowie. Szkoda, że ja nie będę miał takiego komfortu i muszę więcej zlecić obcym.

    I już zupełnie na koniec - gratulacje z powodu narodzin potomstwa. Pozdrowienia dla Renaty. Wielki szacun dla Was obojga.

  7. #1867
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    my nie mamy termostatu.. mi zależało na kaskadzie
    mamy taki
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  8. #1868

    Domyślnie

    wow to cena fajowa... w porównaniu z tym co jest w marketach
    na głowicy termostatycznej mi nie zależy za bardzo, przy wyjsciu ze zbiornika mam takową
    Ostatnio edytowane przez Jacekss ; 12-10-2012 o 09:10

  9. #1869
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monkeyman Zobacz post
    Wiedząc, że chcę zbudować dom energooszczędny i tani w utrzymaniu architekt namawia mnie jednak na ławy fundamentowe (nie dlatego, żeby bał się płyty, bo i takie projekty robił) oraz na ogrzewanie gazowe a nie PC, twierdząc, że czas zwrotu inwestycji jest zbyt długi - tu akurat nie ma on żadnego interesu, bo wybór źródła ogrzewania nie wpływa chyba na projekt.
    Fundament ławowy w domu energooszczędnym czy pasywnym wg mnie jedynie z odcięciem mostków do gruntu.
    Można tanim sposobem zasypując perlitem pierwszą warstwę bloczków ale systemowe rozwiązania typu Isomur czy szkło piankowe to drogie rozwiązania.W moim przypadku koszt isomuru wyniósłby ok.8tys.zł i bardziej kalkulowało mi się wykonać płytę.

    Co do pompy ciepła(chociaż Konrad jej nie ma),do samego ogrzewania w domu wysoce energooszczędnym nie za bardzo się kalkuluje ale już w przypadku gdy zużycie na cwu będzie wysokie czas zwrotu inwestycji w pompę ciepła to ok.5-6 lat przy obecnych cenach prądu,które są zmienne
    Co do dylematu gaz/pompa ciepła to oczywiście jestem za pompą ciepła,którą to można nabyć w cenie instalacji gazowej(16tys.zł) czyli rachunek jest raczej prosty
    Oczywiście piszę o powietrznej a nie gruntowej.

    A żeby było w temacie,Konrad,panel prysznicowy bardzo ładny,kolor też swoje robi
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-10-2012 o 09:15

  10. #1870

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Renia od 2 dni pakuje nas - w domu karton na kartonie , dziś na tapecie kuchnia i całe jej wyposażenie .
    Pamiętam to u siebie sprzed roku

    Nie wyciągaj za szybko wniosków ze zużycia energii jak się wprowadzicie. Dom masz jeszcze zimny (a sporo tego betonu w płycie, no i ściany z silikatów), do tego wilgotny. Obserwuję to u siebie. Rok temu wprowadzaliśmy się do domu o temp. ok. 20*, teraz po lecie, zaczynam sezon z 22,5*. Do tego wilgotność: rok temu >60%, teraz kilkanaście procent mniej.

    Ogólnie gratulacje za samo podejście do tematu - życzyłbym sobie takiej świadomości energooszczędnej u innych budujących w kraju. Nie musiałbym teraz szukać filtrów EU9 do rekuperatora
    Kibicuję Wam, liczę na wieści i obserwacje z użytkowania domu.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  11. #1871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Pamiętam to u siebie sprzed roku

    Nie wyciągaj za szybko wniosków ze zużycia energii jak się wprowadzicie. Dom masz jeszcze zimny (a sporo tego betonu w płycie, no i ściany z silikatów), do tego wilgotny. Obserwuję to u siebie. Rok temu wprowadzaliśmy się do domu o temp. ok. 20*, teraz po lecie, zaczynam sezon z 22,5*. Do tego wilgotność: rok temu >60%, teraz kilkanaście procent mniej.
    sezon grzewczy rozpoczęty
    stan licznika: prze uruchomieniem


    stan rano


    temperatura ani drgnęła

    sterowniki jeszcze nie poustawiane - jakaś chińszczyzna ...

    tapety są




    fotka zrobiona rano w świetle promieni słonecznych wdzierających się przez okno do sypialni


    resztę napisze i odpiszę wieczorem na spokojnie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 12-10-2012 o 12:26

  12. #1872
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Jezuu, Konrado ta druga tapeta przepiękna!!!!

    Zazdroszczę tego pakowania
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  13. #1873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monkeyman Zobacz post
    1. Też planuję zbudować energooszczędny dom (pewnie jak wszyscy teraz ). W wielu miejscach pisałaeś, że robisz solidnie ocieplenie, zdecydowanie powyżej standardów i na tym nie będziesz oszczędzać teraz. Wg mnie słusznie. Interesuje mnie jednak, czy robiłeś kalkulację porównującą szcowane oszczędności w eksploatacji domu vs. koszty obsługi większego kredytu.
    nie nie liczyłem - od początku wiedziałem jaki ma być dom , jak zaizolowany i ile kasy potrzebujemy na niego - bank przyznał nam o 40 tyś mniej kredytu niż mieliśmy, dysponowałem na starcie jedynie 20 tyś gotówki, bez kredytu NIGDY domu bym nie wybudował - izolacja jest jednym z najtańszych i najłatwiejszych elementów do wykonania - dodatkowe 10 cm styropianu to koszt 3 tyś zł, dodatkowe 10 cm wełny to 2,5 tyś zł - wiec taka kwota jak zwiększy Ci kredyt i rozłożysz na raty - 10,20-30 lat to nawet nie odczujesz ... nie ma się nad czym zastanawiać

    Cytat Napisał Monkeyman Zobacz post
    2. 2 dni temu spotkałem się z architektem. Sporo mu opowiedziałem o moich potrzebach, gość ma bardzo dobre rozeznanie rynku. Specjalizuje się w projektach energooszczędnych i pasywnych, wygląda też na takiego, co troszczy się o portfel inwestora. Mam go z polecenia, a osoby polecające potwierdziły ten fakt. Wiedząc, że chcę zbudować dom energooszczędny i tani w utrzymaniu architekt namawia mnie jednak na ławy fundamentowe (nie dlatego, żeby bał się płyty, bo i takie projekty robił) oraz na ogrzewanie gazowe a nie PC, twierdząc, że czas zwrotu inwestycji jest zbyt długi - tu akurat nie ma on żadnego interesu, bo wybór źródła ogrzewania nie wpływa chyba na projekt. Pytanie co Ciebie przekonało do Twoich rozwiązań?
    do mnie ławy nie przemawiają , płyta tak
    gaz mam na działce - policz sobie ile kosztuje projekt i samo podciągnięcie gazu do domu - dla mnie to był wystarczający argument by z niego zrezygnować
    co mnie przekonało ... sam nie wiem ... od początku wiedziałem ze dom ma być niskoenergetycznym i w jednym z 1 wpisów była już mowa o ogrzewaniu elektrycznym - niezbyt wygórowane koszty inwestycyjne / kosztów utrzymania domu
    wyjściem obliczeń były rachunki z bloku - 520 zł czynsz / ciepło / woda + do tego gaz i prąd - razem jakieś 9 tyś rocznie - więc jeśli mogę płacić mniej za rachunki - kasa zostaje mi w kieszeni - mogę spłacać kredyt - nikt w banku nie przyjmie CI wyliczeń typu ... buduje dom pasywmy , płacić będę mało , oni przyjmują uśrednione wartości na członka rodziny

    Cytat Napisał Monkeyman Zobacz post
    A tak już całkiem na boku - zastanawiałem się czy Ty naprawdę gdzieś pracujesz przez cały czas przez ostatni rok byłeś na budowie. Szkoda, że ja nie będę miał takiego komfortu i muszę więcej zlecić obcym.
    tak - pracuje na 3 etaty
    tak naprawdę można powiedzieć że mam nie normowany czas pracy co nie oznacza że mało pracowałem, na budowie byłem zazwyczaj od 6 lub 8 rano do 12 lub 14 i po 20 do 22-24 , do tego pracuję często też w soboty a nawet w niedziele - wiec tygodniowo wyrabiam duzzzooo godzin

    Cytat Napisał Monkeyman Zobacz post
    I już zupełnie na koniec - gratulacje z powodu narodzin potomstwa. Pozdrowienia dla Renaty. Wielki szacun dla Was obojga.
    dziękujemy i zapraszam częściej

  14. #1874
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Konrad,ten licznik jest jednotaryfowy tak ?
    Poszukuje elektronicznego dwutaryfowego ale one są mega drogie i skończy się chyba na analogowym

  15. #1875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    sezon grzewczy rozpoczęty
    stan licznika: prze uruchomieniem


    stan rano


    temperatura ani drgnęła
    zapodaj ze 200kwh to drgnie ...

  16. #1876
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    zapodaj ze 200kwh to drgnie ...
    Przypuszczam,że zanim płyta dostanie odpowiedniej temperatury to pochłonie znacznie więcej kWh.

  17. #1877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wbrew pozorom w południe w domu zrobiło się 19,2 stopnia ...
    sterowniki na dzień wyłączone były, załączyły się na wieczór - jutro walka z docelowym programowaniem sterowników

    Renata śmieje się ze mnie ze mam HAUSE BLUES'a

  18. #1878
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Rozgryzłeś już sterowanie auratonami?

  19. #1879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Mieszkamy!!!!

    po ok 10 godzinach walki , ok 10 kursów 2 busami udało się przewieźć 100% naszego dobytku z mieszkania w bloku
    pomagało nam w sumie 5 osób w tym 3 z FM
    dzień rozpoczął się zbyt szybko - zaplanowane było spotkanie na 8 rano w mieszkaniu w bloku , po położeniu się poprzedniego dnia o 1 w nocy szybko okazało się że to zbyt wcześnie, na całe szczęście większość dotarła znacznie później
    Renia pakowała resztki rzeczy do kartonów a my ładowaliśmy 1 transport na autko, po przewiezieniu 2 ładunków zabraliśmy się za za skręcanie szafy 2 osoby oraz skręcanie krzeseł , kolejne transporty obejmowały łóżko synka, jego biurko, łóżko do sypialni, łóżeczko córeczki, komodę oraz wiele wiele kartonów i innych pakunków
    90% grubych przedmiotów jest na swoim miejscu , pozostają głównie dodatki, dekoracje oraz nasze ubrania i przedmioty codziennego użytku w kartonach
    koło 13 z palca uruchomiłem z M.A.G.- iem ogrzewanie które chodziło do 15 , wieczorem zaprogramowałem 4 sterowniki, kolejne 4 zaprogramuje za chwilę - u ukłon w stronę adiqq-a który wytłumaczył mi co i jak ... sama instrukcja i suchy tekst nie wszystko wyjaśniały w sposób wystarczający
    w tej chwili uśredniona temperatura w domu (korytarz na parterze wzdłuż salonu) pokazuje 19,5 stopnia , w niektórych pomieszczeniach jest już 20,5 stopnia - po nocy najprawdopodobniej wszędzie będzie w okolicach 21 stopni , obecne wskazanie licznika to 128 kWh czyli w 2 dni zużycie 90
    uruchomiony TV z DVD na którym dzieciaki obejrzały bajkę a my wieczorem słuchaliśmy muzyki , całość podłączona na razie pod 2 głośniki w salonie - z pozostałymi będę wałczył na dniach, człowiek od anten umówiony na poniedziałek na 9 rano,
    odpalony biokominek w celu przetestowania

    ... ogień spokojny niezbyt duży ale dający sporo ciepła

    w chwili obecnej najgorsza jest spora liczba kartonów na korytarzu i w pokojach z którymi w znacznej mierze uporamy się jutro i pojutrze oraz brak pomontowanych klamek w drzwiach wewnętrznych - to obowiązkowo do zrobienia jutro - nasz syn z synem kolegi zamknęli się w pokoju na poddaszu i 30 min tam siedzieli .... zanim się zorientowaliśmy że jest zbyt spokojnie ...

    teraz już idziemy spać ... oby przyśniło się coś miłego i fajnego w nowym miejscu

    cdn ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 15-03-2013 o 15:01

  20. #1880
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Gratulacje ciężki dzień za Wami, pewnie z wrażenia ciężko będzie zasnąć, a od jutra teraz już na spokojnie dokręcanie śrubek
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

Strona 94 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony