dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 144
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2874
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jakie zużycie kleju wychodzi na ściany konstrukcyjne(24cm)? tzn, ile przeciętnie m2 wychodzi z worka?

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dokładnie Ci nie powiem - panowie w składzie budowlanym dobrali ilość kleju do ilości bloczków (pewnie zgodnie z wydajnością podana na opakowaniu) - ale widzę że zostanie bo ekipa daje naprawdę cienkie warstwy między bloczki - na szczęście mogę zwrócić nierozpoczęte opakowania

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    To na zakończenie murów będziesz mógł to podać. Widać że murują porządnie.

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Bardzo ładne postępy, sąsiedzie U nas w deszczu nikt nie pracuje! Liczę, że od nowego tygodnia ruszą z wykonaniem dachu:0 Ciekawe, czy się nie przeliczę...

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    faktycznie idziecie jak burza!
    Ja z ciekawoscia czekam na okna, a czy zamawiales teraz bo juz musicie, czy z Twoich obserwacji wynika ze teraz sa najlepsze ceny? Ja czytalam o promocjach zimowych i sie zastanawiam czy zamawiac juz teraz czy poczekac spokojnie do grudnia...okna chcemy montowac dopiero wiosna...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Przyglądam się z ciekawością na domek, jestem pełna podziwu szybkości murowania, my budujemy w zasadzie sami z pomocą najbliższych, mój mąż też murował cienkowarstwową spoiną i wychodziło mniej więcej worek kleju na paletę. U nas budowanie znacznie wolniej szło, ale na zimę chcemy zamknąć całkowicie.

    Pozdrawiam
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Domek rośnie aż miło.
    Za około 2 tygodnie działamy z GWC.

    Pozdrawiam.

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś będzie bardzo krótki i smutny wpis ...

    rano pojechałem do tartaku po deski na podciągi
    przed wyjazdem zaglądnąłem na budowę ok 8 i jeszcze ekipy nie było - czasami przyjeżdżają 8:10-15...

    gdy wróciłem z tartaku na budowę ok 9:45 nadal nikogo nie było

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    ekipa jest dość ciekawa ... szefem jest Pan Mariusz T. z okolic Sokołowa - to on 1 dnia był prawie cały dzień na budowie przy murowaniu 1 warstwy, w raz z nim był jego (1)brat który dostał do rąk listę otworów okiennych jakie mamy zapewnić do montażu okien na kotwach JBD (brak pomiarów montażowych, wymiary otworów są załącznikiem do umowy, które mamy zapewnić, w razie pomyłki ponosimy odpowiedzialność za trudności w montażu). Dziś Pana Mariusza nie było a wodze przejął 2 brat (był cały czas przy wykonywaniu zbrojenia płyty fund.) - i to on nie zapoznał się z załącznikiem który wczoraj omawiałem z ekipą. W ekipie jest jeszcze jeden brat (3) - był 1 dnia przy pracach nad płytą - panowie ramię w ramię pracują ze swoimi pracownikami - dziś na budowie miałem 11 osób , jutro ze względu na pogodę i kończące się bloczki będzie mniej osób
    w tym wpisie (wyżej) nie wspomniałem że 3 brat Pana Mariusza, ten który pomagał nam przy płycie, nie pracuje gdyż leży w szpitalu, któregoś dnia kilka chwil rozmawiałem z jednym z braci (1), opowiedział mi o firmie i braciach - bo nawet bym nie wiedział ...



    dzwonie do Pana Mariusza
    - czy dziś chłopaki będą pracować ?
    - niestety nie - zmarł mi brat
    (.....)


    dla mnie oznacza to stratę 2 w miarę pogodnych dni .... ale cóż to jest ...


    -----------------------------------
    Życie choć piękne tak kruche jest
    Wystarczy jedna chwila by zgasić je
    Życie choć piękne tak kruche jest
    Zrozumiał ten kto otarł się o śmierć

    I nie do końca piękny jest ten świat
    Gdy wciąż odwieczne prawa łamie
    Zabiera miłość, młodość, słońca blask
    Lecz my nie chcemy wiedzieć o tym, że:

    Życie choć piękne tak kruche jest
    Wystarczy jedna chwila by zgasić je
    życie choć piękne tak kruche jest
    Zrozumiał ten kto otarł się o śmierć
    ----------------------------------

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    To na zakończenie murów będziesz mógł to podać. Widać że murują porządnie.
    tak na koniec policzę ile poszło dokładnie bloczków i ile kleju

    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    (...) a czy zamawiales teraz bo juz musicie, czy z Twoich obserwacji wynika ze teraz sa najlepsze ceny? Ja czytalam o promocjach zimowych i sie zastanawiam czy zamawiac juz teraz czy poczekac spokojnie do grudnia...okna chcemy montowac dopiero wiosna...
    ja zamawiałem bo chcę zamknąć na zimę i w środku coś dłubać , na okna będę czekać 2 m-ce - jeśli pogoda pozwoli zamykać będziemy w połowie grudnia, większość promocji jest w typowym sezonie zimowym gdzie zamówienia są przyjmowane wraz z kasą ) , a realizacja na wiosnę

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-03-2012 o 19:50

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ależ idziecie szybko do przodu! I równiutko jak u mnie .

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    przerwa potrwa do jutra
    z pracami ekipa znów rusza w środę - dobrze że pogoda ma być ładna
    środa i czwartek

    12°/-2° 14°/-1°

    w sobotę przywiozłem trochę desek na budowę - ale patrząc na dziennik Alicji - chyba będę musiał przywieźć "trochę" więcej ...

    jest jedno małe ale - szykuje mi się kolejny wyjazd na kilka dni

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dom się muruje to może odrobinę "inspiracji"

    obecnie jesteśmy na etapie wyboru dachówki - decyzja ze względu na okres oczekiwania możliwe że do podjęcia bardzo szybko - tj w najbliższych 2-3 dniach
    i tak faworytem jest Nelskamp ciemnoszary angobowany


    lub metalik




    dużym minusem jest okres oczekiwania - ok 45 dni
    wysłałem maila z prośba o potwierdzenie tego terminu - może coś się zmieniło ...

    najkrótszy termin ma Piano - ale wycena ok 8 tys wyższa - może różnica widoczna na poszczególnej dachówce gdy ma się ją w ręku - ale jak bedzie leżała na dachu - wyglądają wszystkie "podobnie"

    w drugiej kolejności Figaro


    wysłałem maila z pytaniem o dostępność - cena porównywalna z Nelskamp

    tak jak pisałem okna wybrane będzie kolor Antracyt

    w ciągu max 2 tyg powinienem wybrać drzwi - kusi mnie Adeco - ale Hormann będzie najprawdopodobniej bardziej przystępny cenowo - tylko czy zrobią go na ościeżnicy 82 mm - bo w katalogu widziałem że ma wymiar 80?? do sprawdzenia

    a teraz co nie co w temacie wnętrza
    łazienka na górze obok sypialni


    łazienka na dole


    kuchnia


    na razie to tyle

    reszta w praktyce , krok po kroku będzie prezentowana

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Jeśli o mnie mowa z tym drewnem, to próbuję sobie przypomnieć ile zakupiłam już desek do szalunków i wychodzi mi, że ok 11m3 samych desek. Do tego różne pasy (takie grube jak krokwie), trochę stempli... A nie wiem czy jeszcze nie trzeba będzie dokupić desek.

  13. #213

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    To inspiracje kuchenne?
    u mnie aż tyle desek nie będzie potrzeba - firma ma swoje płyty które używa do rusztowań i do stropów oraz mają swoje metalowe podpory zamiast stempli
    deski będą potrzebne tylko tam gdzie płyty już nie wejdą, na podciągi oraz wieniec - jutro będę wiedział czy jeszcze coś dokupić

    tak to są kuchnie, które odpowiadają nam wizualnie i najbardziej zbliżone są wymiarem do naszej kuchni - duża nie będzie ok 10 m2, ciężko jest się wzorować np kuchnią która się podoba ale jest 2x większa

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ooo to masz dobrze. A ja tylko dokupuję i dokupuję, po troszku żeby nie zostało. Filozofia pana wykonawcy, niby dobra ale wg mnie zamawianie 4 razy po trochu to przesada. Niedługo za transport zapłacę drugie tyle.

    cze idę spać, bo padam na przysłowiowy pyszczek, a wracając ze spotkań zapomniałam zatankować im kanister z benzyną do agregatu i jutro muszę baaardzo wcześnie wstać wrrr

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    obecnie jesteśmy na etapie wyboru dachówki
    Też planuję płaską dachówkę Nelskamp Nibra G10 i mam zapisane takie kontakty do zakupu, może ci się przydadzą:
    > MILLENNIUM PROJECT S.C., wroclaw, [email protected] (71) 315-46-75
    > [email protected] Konstantynów Łódzki, + 48 42 211 31 36 + 48 42 211 32 06 + 48 600 22 36 60
    > Zapolski - wawa http://www.plus-dachy.pl/page, Łódź, tel. (0-42) 650 33 11 [email protected] [email protected]

    Pozdr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzięki za namiary - niestety obawiam sie że zaden sklad nie trzyma zadnej dachowki na stanie - tak by ja kupic od reki - wszytskie zamawiane są na bierząco - a termin realizacji tej dachówki wynosi obecnie 8-10 tyg wiec będe musiał zdecydować się na inną
    wstepnie typuje Figaro - jest w podobnej cenie - mam nadzieje że nie będe musiał siegać po Pioano (termin realizacji 10 dni)
    niestety nie wiedziałem że az tak zle jest z terminami realizacji - a my chcemy w tym roku przykryc i zamknac dom

  18. #218

    Domyślnie

    Z dachówką Nelskamp pobróbuj tutaj:
    Sebastian Barański 600 - 223 - 660.
    Firma pod Łodzią, ale są bezp. importerem z Niemiec i nie ma rzeczy niemożliwych.

    Kibicuję

    pzdr

    PS Sorry nie zauważyłem, że wyżej jest ten telefon, ale pogadaj bezp. z ww człowiekiem.
    Ostatnio edytowane przez ProStaś ; 26-10-2011 o 07:42
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no faktycznie - jestem mile zaskoczony - dachówka Nelskamp w 1 kolorze dostępna od ręki , a 2 kolor alternatywny za 3 tyg - tyle czasu to mam ... trzeba więc podejmować decyzję

    dziś panowie wrócili na budowę - rano chyba z 1h rozładowywali auto - przywieźli stemple i płyty oraz belki do podtrzymywania stropu




    zabrali się za kończenie ścian nośnych - 1 warstwa nad nadprożami była do zrobienia na ścianie północnej i kończyli ścianki konstrukcyjne i działowe które były zaczęte w ubiegłym tygodniu

    i tu znów pojawił się kłopot - wymurowali wszystkie bloczki "12" i mówią mi że przydało by się jeszcze ze 4-5 palet bo wyprowadzili by część ścianek działowych razem z konstrukcyjnymi
    tylko jak pytałem się wcześniej - to mówili że wszystkie ściany działowe będą stawiać jak będzie gotowy strop - więc w PCMB dowieźli wszystkie bloczki NP 25 i 3 palety "12" a pozostałe umówiliśmy się że z 3 dniowym wyprzedzeniem dam znać i dowiozą np koło 3-5 listopada

    no więc wsiedliśmy w 2 auta dostawcze Iveco i Renówke i dawaj do Rzeszowa po bloczki - założenie 2 palety na auto
    w praktyce 2,5 palety weszło na Iveco i 1,5 do Renówki i 1,5h z głowy

    fotki z dzisiejszych prac jutro , bo teraz już w pracy jestem

    widok z korytarza na salon


    widok z przeciwległej strony na korytarz, salon, kuchnie, spiżarkę (pod schodami będzie)


    wyznaczone już są wszystkie ścianki


    i jeszcze raz widok na salon z perspektywy pokoi
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-10-2011 o 07:35 Powód: fotki

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Stan z dnia wczorajszego dziś szybko się zmienił

















    jak widać nie wszystkie ścianki są gotowe - to co wczoraj przywieźliśmy (4 palety) ekipa wymurowała - dostawa bloczków "12" - jeszcze 11 palet w poniedziałek o 9 rano

    na jutro do zrobienia podciągi w drzwiach wewnętrznych, nad bramą garażową i ekipa zaczyna prace nad podciągami i stropem
    2 listopada ekipa ma nie pracować (na 90%) więc zalewanie stropu najprawdopodobniej w czwartek za tydzień

    zamówiłem trochę żwiru okrągłego do wylania słupa nośnego przed domem, mieli dowieźć dziś - nie dowieźli - może jutro rano

    walczymy .... dalej
    nie poddamy się



    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-03-2012 o 19:58

Strona 11 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony