dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 144
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2874
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Postępy niesamowite!
    U mnie pierwsza warstwa silki (na fundamencie, i na chudziaku działówki, i teraz na stropie) była murowana na papie jakiejś podkładowej. Tłumaczyli mi, że nie można bezpośrednio na betonie. U Ciebie tak samo?

  2. #222
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Tłumaczyli mi, że nie można bezpośrednio na betonie. U Ciebie tak samo?
    Mieli rację

  3. #223

    Domyślnie

    a fakt nie doczytałem, dzięki. swoją drogą tego rodzai (typów,podobnych nazw?) znalazłem sporo, różnią się od siebie znacznie?czy parametry zbliżone? a może to jakaś większa ściema? jutro poszukam czegoś, poczytam specyfikacje bo to coś mi śmierdzi.

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Alicjo - u Ciebie jest tradycyjny fundament więc folia lub papa jest konieczna. u mnie jest już izolacja na poziomie płyty fundamentowej - dlatego jej nie dawałem

    greyhawk - nie bardzo rozumiem Twój wpis - o co caman?

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-10-2011 o 10:36

  5. #225

    Domyślnie

    w szale czytania Twojego dziennika pomyliłem okienka, wpis dotyczył innego wątku, już usunąłem. ten też mogę jak zaśmieca, ale zamiast tego: śledzę uważnie bo po lekturze forum doszedłem do prawie identycznych wniosków i budować będę bardzo podobnie - płyta, podłogówka, silkaty... na razie trzymam kciuki za Ciebie, jak ktoś napisał, na kimś trza się uczyć

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    OK nie ma problemu - zdarza się - miło słyszeć że jest nas coraz więcej tj osób budujących w sposób przemyślany technologicznie

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem a tu takieeeeeee postępy gratulacje. Jesli pogoda nie zawali to powinieneś spokojnie zadaszyć do końca roku. U mnie też wariactwo jak ekipa wlazła na plac 17.10.2011r. tak 02.11.2011r. wylewamy chudziaka i stan zero będzie gotowy (ledwie nadążałem zamawiać im materiał). No a dalej ,też chciałbym zadaszyć w tym roku coby zimą w środku trochę podłubać przy znosnych temperaturach. Ale nie mamy presji co będzie to będzie. Czytałem twój opis przy kredycie u mnie ten sam problem stan zero + mury robimy za własna kasę ale reszta już kredycik. Chcemy I transzę więksżą bo daszek u nas dosyć duży a bank chce dać równe. Jak ja bym temu analitykowi przyłozył równo #$%$%%%%. Zajrzę niebawem życzę budowlanej pogody. Kurczę muszę mój zapuszczony dziennik uzupełnić. Hejka
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Tak czytam wypowiedzi związane z kredytem.. my nie mieliśmy problemu rozdzielić transze jak chcemy pierwsza to była 46,3% druga będzie 40%, trzecia około 7% i czwarta około 6,7%.
    Dlatego bardzo zdziwiona jestem, że takie problemy napotkaliście.. no chyba, że trafiliśmy na dobry bank lub też kwota kredytu nie jest aż tak wielka i dlatego pozwolili nam na takie transze

    PS dachóweczka ładna, chcieliśmy coś takiego ale nas nie stać..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  9. #229

    Domyślnie

    jak już się chwalisz bankiem to napisz coś więcej kwoty i takie tam to może zbyt prywatne, ale nazwa banku i kilka danych o procentach chyba nie ew. czy na budowę z działka itd. będę wdzięczny, chciałem brać w DB, ale po wypowiedziach forumowiczów chyba odpuszczę

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Bank Pekao SA, jest to kredyt preferencyjny, rodzina na swoim, mamy już sporo wkładu własnego, bo działkę mieliśmy już kupioną i do więźby dachowej robiliśmy z własnych środków, kredyt braliśmy głównie na PC, dachówkę i wełnę na ocieplenie, okna ścienne i dachowe, styropian fasadowy i parę drobnych rzeczy typu kontakty podłogi.. resztę jeszcze będziemy robić za swoje

    Jakie oprocentowanie kredytu.. hmm chyba 5,98% ale ręki nie dam sobie uciąć. To był pierwszy bank do którego weszliśmy i zarazem ostatni, było troszkę załatwiania, ale nas popędzał czas.. jestem w ciąży i zawsze to jeden osobnik mniej do dzielenia zarobków..
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 28-10-2011 o 10:51 Powód: literówki
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  11. #231

    Domyślnie

    GRATULUJĘ i zdrowia!

  12. #232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    marcopo - może dlatego że mniejszy kredyt na wybrane części inwestycji a nie całość ??

    ja mam kredyt w DB - transze na 4 równe części choć chcieliśmy 1 większą - na szczęście Bob Budowniczy idzie nam nam rękę - robimy pewne rzeczy - bank jes zalicza jako wykonane i rozliczone w wcześniejszej - a płacimy mu jak wypłacają kolejną transzę - dzięki temu też możemy zamawiać więcej towaru tak by nie mieć przestojów na budowie

    co do oprocentowania też jest OK , marże mam na poziomie 0,9 (w TV teraz reklamują się z promocjami marża 0,95 w 1 roku tylko lub 1,0 )

    ale mimo tego wszystkiego i tak ekipa powoli zaczyna mnie wkurzać - a może najbardziej jej właściciel
    jadę dziś na działkę koło 8:30 bo miała być dostawa tego żwiru - nikogo na działce nie ma - dzwonie pytam się - ich dziś nie będzie... łaskawie słyszę
    k.... może by mnie ktoś uprzedził wcześniej ....

    co do rozliczenia 1 transzy i wypłaty kolejnej
    mam zrobione ściany nośne, konstrukcyjne i działowe i wpłaciłem 90% na okna - wykonałem i/lub zapłaciłem na 80% 1 transzy - jak zaczną robić strop bedę mógł wezwać pracownika banku do zrobienia dokumentacji fotograficznej i zatwierdzenia rozliczenia
    Bob B. zamówił już drzewo na więźbę dachową, a my w poniedziałek na 90% zamawiamy dachówkę - więc przestojów na budowie nie będzie
    styropian SWISSPOR dostępny w ciągu 7 dni więc zamawiam zaraz jak dostane kasę z 2 transzy kolo 10-15 listopada wtedy będzie też już dach robiony - jak tylko skończą robić dach , bierzemy się za elewacje

    z roletami i bramą będę musiał się wstrzymać najprawdopodobniej do momentu aż będą zamontowane okna, bo okna 82 mm montowane ok 7 cm za licem muru w warstwie ocieplenia, a rolety dopiero do okien się ustawia ... - muszę sprawdzić w firmie która dostarczy ten sprzęt
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-10-2011 o 12:05

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Być może faktycznie tak jest, że możemy kredyt rozdzielić jak chcemy, bo nie braliśmy go na całość.. trudno orzec, kredyt mamy na 10 lat
    dokładniej doczytałam, że oprocentowanie 5,88 (w tym marża 1,29) ale na cały okres kredytowania oprocentowanie wyniesie 5,81%, nie mam pojęcia jak oni to liczą
    aaa i co najważniejsze, z pierwszej transzy mogę rozliczyć się fakturami, bo drugą transze chce wziąć zanim okna będą zamontowane, także jest to duży plus.. nie muszę czekać 1-1,5 miesiąca aż dachówkę mąż położy czy też okna zamontują

    I tak podziwiam tempo prac u Ciebie na budowie.. idzie jak burza..

    PS greyhawk dziekuje
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    marcopo - nie możesz mieć stałego oprocentowania - żaden bank na takie inwestycje nie daje stałego % - kredyty długoterminowe zawsze mają oprocentowanie zmienne, oprocentowanie = Libor(wibor) + marża , czym wyższa marża tym wyższe oprocentowanie. Libor/ wibor zmienia się raz na 3 miesiące i tak banki najczęściej zmieniają oprocentowanie

    a teraz o tym co dziś działo się na budowie

    rano niepewność - ekipa przyjedzie - nie przyjedzie ... tel do Pana Mariusza ... przyjedzie
    ponieważ dziś pracowałem - budowy i ekipy doglądał mój tata

    ok 9:30 telefon ze składu stali - zgodnie z ustaleniami rano mieli dostawę prętów "12" i mogą dziś dowieźć stal na strop na plac budowy (16,12,6)
    ustalono godzinę 10:30 - i tak się pojawili - niestety brak fotek

    ekipa dziś pracowała nad wieńcem i podciągami
    oto efekt ich prac

    ściana garażowa


    narożnik północno-wschodni


    ściana wschodnia - widać również gotowe nadproża w drzwiach wewnętrznych


    narożnik południowo-wschodni - podciąg w salonie


    narożnik poludniowo-zachodni - kuchnia


    i widok tego samego narożnika z zewnątrz i widoczna stopa filaru


    stopa nieco mniejsza niż jej fundament zostanie wylana w poniedziałek - zostanie zrównana ze stanem "0" - a na niej będzie pustak z ISOMUR aby odizolować filar i podciąg od fundamentu i gruntu

    tak więc gotowe są 3 ściany domu (z 4) i 1 podciąg (z 2) oraz stopa filaru

    w poniedziałek:
    - dostawa bloczków "12" oraz ciąg dalszy murowania ścianek działowych - to już końcówka
    - przygotowanie wszystkich nadproży w drzwiach wewnętrznych
    - dokończenie podciągu nr 1 oraz zrobienie podciągu nr 2
    - wieniec od strony zachodniej wraz z filarem oraz nadprożem w garażu i przedsionku

    strop ma mieć 15 cm , zbrojony prętami 16,12,6 - łącznie ok 3t stali
    strop będzie wylany razem z wieńcem i podciągami w przedsionku i garażu oraz filarem
    wieniec ma mieć po zewnętrznej ok 23 cm - jeśli dobrze pamiętam (czyli strop będzie na 8 cm "poduszcze")

    Edycja:
    brakujące fotki stali - trochę nie ostre - z tel.


    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-11-2011 o 15:17 Powód: fotki stali

  15. #235

    Domyślnie

    Witam
    DomPasywny - czy możesz podać namiar na Twoja ekipę budowlaną ?

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w poniedziałek z rana przyjechało auto z 12 paletami silki - bloczki 12


    to już ostatnia dostawa - firmę PCMB w 120% polecam z czystym sumieniem - wszystkie dostawy odbyły się zgodnie z umową w dniu i z dokładnością co do 30 min

    część ekipy murowała a część przygotowała wieniec
    - ściągnięte zostały szalunki z nadproży drzwi wewnętrznych i domurowane nad nimi bloczki


    część psuła i murowała od nowa


    okazało się że ścianka wymurowana została nie z tej strony osi i nie pokrywała się z podciągiem

    a tak wyglądały prace nad wieńcem w przedsionku


    widać też gotową stopę pod filar który będzie w wymiarze 25x25cm


    koło 13 przyjechał bloczek ISOMUR do odizolowania filaru od jego fundamentu - tak by filar nie podciągał wilgoci i nie uciekało przez niego ciepło
    sam filar wraz z wieńcem będzie ocieplony



    na koniec dnia ekipa wykonała też szalunek nad bramą garażową

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-11-2011 o 20:48

  17. #237
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Witaj Konrad, jak dobrze widzę to garaż jest na tej samej płycie fundamentowej co dom i ściany garażu nie są oddylatowane od ścian domu? Z tego co piszesz masz zamiar dobrze odizolować dom od garażu. Nie boisz się jednak mostków na połączeniu płyty i ścian domu z garażem. Mam dylemat czy oddylatować garaż od domu, tak jak to zrobił Marcin Cetera, czy sobie darować i zrobić wszystko razem. Pzdr.

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Crazy - należy odróżnić garaż który jest dostawiany do domu (nawet jeśli pod wspólnym dachem - choć zazwyczaj robi się tak że ma osobną konstrukcje dachu) a taki który jest w bryle całego budynku.

    u mnie jest ten 2 przypadek - zrobiłem dylatacje w płycie - sam garaż, nieogrzewany, będzie w bryle budynku - a cały dom ocieplony 30 cm warstwą styropianu
    buforem dla samego garażu są pomieszczenia wokół niego (łazienka, pomieszczenie techniczne oraz wnęki na szafę), do tego najprawdopodobniej garaż będzie ocielony od wewnątrz - dlatego mostków nie będzie

    inaczej jest gdy robi się garaż który jest dostawiany do zasadniczej bryły budynku - wystarczy dylatacja i dobre ocieplenie wspólnej ściany (przyjmuje się że ściana w garażu powinna być ocieplona tak samo jak każda inna ściana na zewnątrz domu)

    to chyba tyle w tym temacie

    oto relacja z dzisiejszych prac na budowie

    zaległa fotka z wczoraj - gotowy szalunek w garażu


    a tak już prezentuje się całość z zewnątrz razem z filarem


    dokończone zostały wszystkie nadproża wewnątrz - to ściana którą wczoraj panowie stawiali od nowa


    szalunek pod strop




    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-11-2011 o 12:31

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Miło widziec domek z silikatów. Ogólnie podobne zdjęcia do naszych, etap też zbliżony (u nas lanie stropu ma się odbyć 5 listopada)
    Widzę że na budowie wszystko porządnie przemyślane, pozdrawiamy!

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    niestety od 3 listopada do dziś przebywałem w delegacji, stąd brak wpisów i fotek
    moje Kochanie zrobiło jedynie fotki 4 listopada i to jedynie z poziomu gruntu
    nie mam więc zdjęć zbrojenia - widać jedynie ekipę kręcącą druciki



    narożnik południowo-wschodni i moje ulubione drzewko na działce - dąbek




    wschodnia


    ściana północna




    środek










    front




    front + południe


    dziś wróciłem już po zmroku - ale pierwsze co pojechałem na budowę ... oglądnąć wszystko i powiem Wam coś niesamowitego stanąć w domu który ma juz sufit czy na stropie i obejrzeć okolicę z tej perspektywy

    jutro fotki z wylanym stropem i schodami

    Konrad

Strona 12 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony