dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 144
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 2874
  1. #361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a czy uwzględniliście u siebie w garażu kratkę odwadniającą ? bo ja nie i muszę teraz rynienkę w posadzce zamontować - więc wylewkę będę musiał zrobić

    rynienkę wkuje częściowo w płytę / do poziomu zbrojenia/ a część będzie wystawać i będzie trzeba zalać ją wylewką i położyć może jakieś płytki lub wymalować farbą do betonu

    marcos - może być Twoja ta Tatra - jeśli lubisz ...

  2. #362
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja uwzględniłem mam odpływ zrobiony bezpośrednio do kanalizy ułożonej pod chudziakiem.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #363

    Domyślnie

    A jakiego koloru masz rynny i jaka będzie podbitka?
    Pozdrawiam

  4. #364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rynny grafitowe - chyba też RAL 7016 - ale tego nie sprawdzałem bo po prostu przywieźli i pasuje do reszty

    podbitka, taras i elewacja przy wejściu do domu będzie w 1 kolorze - na pewno drewno lub coś drewnopodobnego - kolor jeszcze nieokreślony - z tym mamy czas -będziemy te rzeczy robić na wiosnę

    Edit: tak u nas będzie wyglądała elewacja przy drzwiach wejściowych, przy tarasie i na podbitce, nie wiem jeszcze czy filar będzie obłożony - same okna i drzwi wejściowe grafitowe RAL7016


    okna u nas będą z szyby przyciemnionej - lekko imitującej lustro weneckie


    podjazd do garażu będziemy mieć równie stromy

    dziś okazało się że pilnie czeka nas wizyta w sklepach - trzeba wybierać armaturę - bo przy wykonaniu hydrauliki i kanalizacji trzeba już to uwzględnić

    dodatkowo pojawił się kolejny "zonk" - hydraulik chce robić dziurę w dachu - odpowietrzenie kanalizacji - nasz dom ma nie mieć dziur ... nawet wyrzut od odkurzacza centralnego będzie w pomieszczeniu technicznym z jakąś dodatkową hybrydą filtru wodnego co by nie kurzyć w tym pomieszczeniu ...
    nie wybudowałem ani jednego komina a ten dziś mi mówi że dziura w dachu potrzebna ... zna ktoś może jakieś alternatywne rozwiązanie ???
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-12-2011 o 09:14 Powód: zdjęcia elewacji

  5. #365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ...... zna ktoś może jakieś alternatywne rozwiązanie ???
    Likwidacja kibelków w domu i wychodek na dworze
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #366
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    A tak na poważnie. Ileż ci tego ciepła ucieknie wg mnie to są śladowe ilości - zrób jeden odpowietrznik do całej kanalizy i szlus tylko musisz dokupić dachówkę z kominkiem wentylacyjnym. Odpowietrzenie kanalizacji musowe bo inaczej nieprzyjemny zapach może przenikać ci do środka domu. Ja u siebie będę miał dwa kominki wentylacyjne w dachu jeden z łazienki i jeden z WC-cika.

    Zastanawiam się czy mozna podłączyć wywiew z WM bezpośrednio. Tworzące się tam gazy zawsze mogą podnieść temperaturę powietrza w WM i podnieść wydajność odzysku ciepła.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no właśnie wiem że to śladowe ilości - ale ktoś kiedyś napisał że złotówka do złotówki i robią się większe oszczędności

    a z WM nie kombinowałbym - bo można w ten sposób zagęścić atmosferę w domu

    może jednak zrobię napowietrzacz w łazience w najwyższym punkcie pionu lub dokupię tą dachówkę - choć jej koszt to ok 170-190 zł

    asolt napisał mi właśnie
    "Takie rozwiazanie nie wpływ na szczelnosc domu gdyż kanalizacja jest wykonywana szczelnymi polączeniam,i a od wnetrza domu oddzielona jest syfonami. Jedynie przepływ powietrza od sieci kanalizacyjnej do wylotu moze powodowac pewne straty ciepła niewielkie, cięzkie do oszacowania, ale niestety nieuniknione. "

    a kajmanxxl - dom pasywny niema kominów wentylacyjnych ani z pieca ale wentylację kanaliza mieść musi, jedno co możesz zrobić to dobrze tą rurę zaizolować, lub przy odpowiednio zaprojektowanej kanalizacji i łazienkach to trzeba przemyśleć w fazie projektowania możesz użyć zaworów napowietrzających w domu a rurę główną odpowietrzyć poza domem, czy ta rura stworzy aż taki mostek termiczny by miała sens aż taka kombinacja, pamiętaj o tym że leci ona z ziemi więc tworzy komin czyli powietrze w niej ma temperaturę gruntu

    tak więc temat rozwiązany - dziękujemy Ci FM

    Edit: tynki
    nieco z małym poślizgiem prezentuje fotki ściany zaciągniętej klejem do kładzenia płytek

    1. tynk tradycyjny CM


    2. klej


    3. porównanie


    muszę zbadać tylko czy na do da się położyć jakąś gładź lub tynk wapienny żeby jeszcze bardziej wyrównać ścianę - przydatne tam gdzie będzie ściana kolorowa - na białej jest to w zupełności wystarczające!!!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 13-12-2011 o 21:47 Powód: tynki

  8. #368

    Domyślnie

    R.K kiedyś na jednej z konferencji niedaleko Wa-wy byłem w hotelu gdzie szyby z zewnątrz był "pół" lustrzane z zewnątrz wyglądało fajnie z środka też wszystko ok tylko było troszkę ciemno ;/
    Ale nie to jest największym problemem ( też się nad taką opcją zastanawiałem ) problem w tym że przez 7h spotkania w te szyby walnęło z jakieś 15ptaków z czego 3 tego nie przeżyły ;( obsługa hotelu tylko chodziła z łopata i zbierała to wrony to wróble to gołębie i inne - jak gadałem z operatorem łopaty to powiedział że jak nie nakleją naklejek ptaków drapieżnych ( takich jak na szybach autostradowych ) to za chwilę nie będzie ptaków w okolicy w tym roku też tam byłem - naklejki są ptaki podobno walą rzadziej ( a może już wszystkie się wytłukły ?) ale efekt wizualny już całkiem inny
    Sęk w tym że drzewa odbijają się w lustrach i wygląda to tak jakby drzewa i las był wewnątrz budynku ptaki wlatują pełnym impetem w owe szyby - tamte szyby były pokryte folią anty włamaniową ale taka normalna szyba w bliskim spotkaniu np. z wroną czy wytrzyma ???
    Dlatego jeśli masz małe dzieci albo po prostu nie chcesz robić cmentarzyska pod oknami to myślę że warto jeszcze raz przemyśleć owe okna weneckie
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    no właśnie wiem że to śladowe ilości - ale ktoś kiedyś napisał że złotówka do złotówki i robią się większe oszczędności

    a z WM nie kombinowałbym - bo można w ten sposób zagęścić atmosferę w domu

    może jednak zrobię napowietrzacz w łazience w najwyższym punkcie pionu lub dokupię tą dachówkę - choć jej koszt to ok 170-190 zł

    asolt napisał mi właśnie
    "Takie rozwiazanie nie wpływ na szczelnosc domu gdyż kanalizacja jest wykonywana szczelnymi polączeniam,i a od wnetrza domu oddzielona jest syfonami. Jedynie przepływ powietrza od sieci kanalizacyjnej do wylotu moze powodowac pewne straty ciepła niewielkie, cięzkie do oszacowania, ale niestety nieuniknione. "

    a kajmanxxl - dom pasywny niema kominów wentylacyjnych ani z pieca ale wentylację kanaliza mieść musi, jedno co możesz zrobić to dobrze tą rurę zaizolować, lub przy odpowiednio zaprojektowanej kanalizacji i łazienkach to trzeba przemyśleć w fazie projektowania możesz użyć zaworów napowietrzających w domu a rurę główną odpowietrzyć poza domem, czy ta rura stworzy aż taki mostek termiczny by miała sens aż taka kombinacja, pamiętaj o tym że leci ona z ziemi więc tworzy komin czyli powietrze w niej ma temperaturę gruntu

    tak więc temat rozwiązany - dziękujemy Ci FM

    Edit: tynki
    nieco z małym poślizgiem prezentuje fotki ściany zaciągniętej klejem do kładzenia płytek

    1. tynk tradycyjny CM


    2. klej


    3. porównanie


    muszę zbadać tylko czy na do da się położyć jakąś gładź lub tynk wapienny żeby jeszcze bardziej wyrównać ścianę - przydatne tam gdzie będzie ściana kolorowa - na białej jest to w zupełności wystarczające!!!!

    Jeśli pomalujesz białym matem to i owszem jest ok ale jeśli satyną nooooo to już całkiem inna sprawa a z drugiej strony tynki strukturalne są w modzie tak w kolorze jak i białe zawsze można pociągnąć bejcą albo jakimś werniksem
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  10. #370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś jeden z tych magicznych dni gdzie można w końcu napisać - SSO ociągnięty w 100% - no w zasadzie 99,99 ale to tylko dlatego że z 1 oknem dachowym coś jest nie tak - miał przyjechać dziś serwisant FAKRO ale nie dojechał - uprzedzał że jak nie dziś to jutro - bo był w trasie i wracał najprawdopodobniej po zmroku już

    oto kilka fotek z dziś
    rano :



    znów te palety ... 2 dni temu wywiozłem 64 palety po silce - odzyskałem ponad 1 tyś kaucji
    a tu kolejne palety po dachówce - też trzeba sprzedać bo to palety EURO



    kosz


    narożnik południowo-wschodni - tu brakło kilku "kaczek" na szczycie




    które zostały dziś dołożone - rano byłem po nie specjalnie w Stalowej Woli - w Rzeszowie , Mielcu na składach budowlanych brak było tych gonsiorów - znalazłem je w Jaśle ale finalnie o 7 rano pojechałem do Stalowej


    następnie panowie zrobili spusty rynnowe










    w czasie gdy oni pracowali nad rynnami ja pojechałem do Rzemienia na główny skład pokryć dachowych firmy Regamet po dachówkę do wentylacji kanalizacji - tej dachówki akurat w Stalowej Woli w Mrówce nie mieli

    po założeniu tak to wygląda



    Dandi wierci coraz więcej dziur w domu


    i wycina rowki ...


    takim oto sprzętem



    na koniec takie małe podsumowanie prac budowlanych - wyciąg z kalendarium:
    23 sierpnia wjechała na działkę koparka i ściągnęła tylko humus
    29 sierpnia wytyczenie budynku
    31 sierpnia koparka wykopała dołek pod płytę
    8 września zakończyłem prace związane z wymianą gruntu pod płytę
    9 września - kanalizacja
    12 września - chudziak
    19 września - przyjechała stal na płytę
    21 września - gotowe korytko z XPS
    22 września - weszła ekipa budująca - zbrojenie
    24 września - wylana płyta
    11 października - przyłącz wody
    18 października - dostawa silki i początek murowania
    2 listopada - rozpoczęcie prac nad szalunkiem do stropu
    9 listopada - wylany strop
    16 listopada - ściana kolankowa
    23 listopada - przyjechała dachówka, rozpoczęcie prac nad ociepleniem
    24 listopada - start - więźba dachowa
    26 listopada - GGWC
    2 grudnia więźba gotowa
    5 grudnia - SSO - wersja PURE - folia i łaty
    6 grudnia - elewacja gotowa (bez tynków - to na wiosnę)
    7 grudnia - start dachówka i obróbki blacharskie
    13 grudnia - koniec murowania i start elektryki
    14 grudnia - koniec prac przy dachówce i rynnach

    dodam tylko że dziś na Podkarpaciu była cudowna jesienna pogoda - co widać na fotkach
    cały dzień świeciło piękne słońce - na termometrze 9 stopni - bajka ...

    jak pogoda się utrzyma i sprawdzi się prognoza długoterminowa z TVN to wstawiamy okna przed świętami

    przed świętami ma być wykonane też przyłącze prądu - jak stwierdził wykonawca - będę robił wszystko by zrobić w tym roku, bo na wiosnę tam będzie bagno ...

    Pozdrawiamy
    Renata i Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-12-2011 o 20:13

  11. #371

    Domyślnie

    no ładnie ładnie rozumiem że podbitka na wiosnę ??
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  12. #372
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    okna w przedsionku na 100% będą takie jak pisałem - bo już zamówiłem - mam nadzieję że u nas dramatu z ptaki Hiczkoka nie będzie

    co do tynków strukturalnych - takie będziemy robić ale nie wszędzie - pojawią się może gdzie nie gdzie

    a podbitka - kto to wie, jak pogoda pozwoli to może znacznie szybciej
    dziś rozpocząłem "akcje zamawiania" wełny na poddasze, potrzebny będzie jeszcze styropian, teoretycznie podbitkę można byłoby zrobić szybciej - ale poczekam z nią do ostatniej transzy kredytu - najpierw muszę zrobić inne "wymagalne" rzeczy

    rzeczy do ogarnięcia w najbliższym czasie
    1. elektryk już walczy, robi instalacje na razie elektryczną ,i teletechniczną , wykona też najprawdopodobniej instalacje do centralnego odkurzacza, i podłączy kable grzewcze
    2. okna do świąt
    3. drzwi wejściowe styczeń
    4. hydraulik - czym wcześniej tym lepiej - najpóźniej 15 stycznia kanalizacja + woda + bojler
    5. brama garażowa 1 połowa stycznia
    6. ocieplenie poddasza
    7. WM z reku
    8. zamówić drzwi wewnętrzne
    9. tynki

    na ostatnia transze zostanie
    1. oczyszczalnia
    2. podłogi
    3. taras
    4. schody
    5. tynki na elewacji + deski i podbitka
    6. biały montaż

    jak na razie trzymam się założonego budżetu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-12-2011 o 17:48

  13. #373

    Domyślnie

    Możesz napisać jaką będziesz robił oczyszczalnię ?? z tego co pamiętam miałeś dość nieciekawą sytuację z wodą na działce i stąd moje pytanie ?
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  14. #374

    Domyślnie

    Wrócę na chwilę do sprawy kanalizacji. Ogólnie przyjętą zasadą jest stosowanie przynajmniej jednego odpowietrzenia kanalizacji, ale spotkałem się z sytuacją, że pozostałe piony maja tzw. zawór napowietrzający. Otwiera się on gdy spływająca woda wytwarza podciśnienie i zasysa powietrze z pomieszczenia a w zwykłym położeniu jest zamknięty, nie powodując przedostawania się smrodku Zawory te stosuje się także, gdy jest duża odległość od pionu aby spływająca woda nie wysysała z syfonu oraz po prostu szybciej spływała.

  15. #375
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    faktycznie teren był trudny - ale w dużej mierze dlatego że nieużytkowany - teraz jak przekopany został choćby podczas robienia przyłącza wody - sytuacja powinna wyglądać na wiosnę i podczas deszczy znacznie inaczej - ziemia została spulchniona i woda znajdzie sobie ujście - działkę mam nachyloną w stronę południową

    oczyszczalnia przydomowa to dla mnie trudny temat - nie przestudiowałem go jeszcze w sposób wystarczający - ale najprawdopodobniej będzie z drenażem rozsączającym - to o czym pisałem wyżej powinno powodować że będzie OK - puszczę drenaż wzdłuż rowu w miejscu gdzie było kopane przyłącze wody w kierunku południowym - tj zgodnie ze spadkiem , mam czas do wiosny bo w tym roku już nikt nie ma czasu na wykonanie

    obecnie walczymy z elektryką - główna skrzynka będzie w garażu - w zasadzie 2 skrzynki - tu będą schodziły się wszystkie kable z domu
    puszczać je będziemy sufitem - będzie podwieszany w całym domu

    tu 1 kabel z garażu


    poprzez WC


    pokój i korytarz


    poszedł do najbardziej oddalonego pokoju "wschodniego"












    takich 100m zwojów Dandi przywiózł dziś 4x


    ale to będzie stanowczo za mało ...


    w całym domu pojawiają się już puszki - które stopniowo będą łączone kablami




    ja dziś od samego rana robiłem porządki na budowie i dookoła domu
    - zniknęły wszystkie worki foliowe, resztki styropianu nie nadające się już do niczego, kartony - jednym słowem zlikwidowałem dotychczasowy "śmietnik"
    - wszystkie palety Euro po dachówce załadowałem na auto i jutro wywiozę do skupu
    - przeniosłem wszystkie deski z przed domu do środka - w kuchni i salonie zrobiłem tymczasowe składowisko - jutro z pomocą teścia będziemy je czyścić i wyciągać gwoździe - potem znów trafią na zewnątrz - ułożymy je wszystkie ładnie
    jutro też przeniosę kupkę gruzu z silki i pociętych dachówek w inne miejsce bo od poniedziałku będzie przywożona ziemia - a raczej piach na działkę by ją nieco podrównać i poprawić wsiąkanie wody w grunt

    tak obecnie wygląda dom i jego obejście


    jutro też przyjeżdżają panowie z Rzeszowa w sprawie pomiarów i podpisania umowy na bramę garażową Hormamm

    dzięki pomocy Marcina (Lobo_M) wiem już ile i jakie kable muszę zakupić
    wycena kabli i termostatów Devi to 11 500
    z termostatami Auraton będzie ok 2-2,5 tyś taniej - tylko muszę sprawdzić czy posiada podobnie jak Devi czujnik temperatury podłogowy i powietrza

    pracuje też nad zamówieniem wełny do ocieplenia poddasza oraz drzwiami wewnętrznymi ...

    i jeszcze jedna informacja - kredyt w Deutsche Bank okazał się z perspektywy czasu bardzo dobrym rozwiązaniem - pomimo wcześniejszych problemów z kwotą kredytu - teraz przy rozliczeniach poszczególnych transz nie ma najmniejszych problemów i brak jest dodatkowych kosztów - właśnie otrzymaliśmy 3 transzę i możemy działać dalej - czyli nie zwalniamy tempa !!!

    pozdrawiamy
    Renata i Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 20-12-2012 o 17:25

  16. #376
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Jakie kable w końcu dajesz - wszedzie 3 x 1,5 mm? czy standard światło 3 x 1,5 mm a gniazdka 3 x 2,5mm?
    Plan dotyczący robót następnych masz ambitny ale biorąc dotychczasowe dokonania wierzę że ci się uda.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #377
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no właśnie jestem pełen obaw - wysłałem maila do Fabryki Okien Szewpol plus Sp. z o.o. w sprawie okien ... cisza ... dziś dzwonię ... i słyszę że są jakieś problemy ... jutro ma poznać szczegóły ... jak nie zamknę domu na zimę to się w....$@!%$@%^%
    cała reszta na razie idzie jak w szwajcarskim zegarku - zobaczmy

    kable standard: światło 3 x 1,5 mm a gniazdka 3 x 2,5mm

    Konrad

  18. #378
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    R&K
    Mam pytanie:
    Chłopaki od ocieplenia dawali piankę na łączeniach płyt przed przyklejeniem następnej czy tylko po położeniu?

    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  19. #379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Konrad
    jaki planujesz max wydatek powietrza z WM ?

    Pozdrawiam
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Chłopaki od ocieplenia dawali piankę na łączeniach płyt przed przyklejeniem następnej czy tylko po położeniu?
    styropian był pocięty bardzo równo - niestety XPS na płycie fundamentowej (izolacja pionowa/boczna) cięty ręcznie powodował pewne nierówności w związku z tym każda płyta była klejona do ściany a pianka była dawana w 2 pasach na każdym boku przed kładzeniem kolejnej płyty
    następnie na koniec prac wszystkie szczeliny były dodatkowo wypełnione pianką

    a swoja drogą widzę że jesteś na podobnym etapie tylko bez ocieplenia
    ja wczoraj też zamówiłem bramę garażową

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Konrad, jaki planujesz max wydatek powietrza z WM ?Pozdrawiam
    decyzja co do centrali jeszcze nie zapadła decyzja - w ciągu najbliższych 2-3 tyg podejmiemy decyzje - wpływ na to ma między innymi zmiana cen w Jan Gazie,

    pierwotnie centrale tej firmy brałem pod uwagę (350), ostatnio Paweł namawia mnie na nieco większy , biorąc pod uwagę obecne ceny Jan Gaz rozważam też Brink Renovent

    gdy zapadnie decyzja na pewno napiszę

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-12-2011 o 08:44

Strona 19 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony