dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 144
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 2874
  1. #401

    Domyślnie

    Witam
    Od jakiegos miesiaca czytam Twoj dziennik
    Jak bym byl na Twoim miejscu to bym szukal jakiegos sprawdzonego sprzedawce i pytal czy sie wyrobia na polowe stycznia z oknami i bral zadatek z % od aktualnego. Jesli bym nie znalazl to walczyl bym o znizke 20% bo koniec stycznia nierealny raczej poczatek lutego i temperatura wtedy nie pozwalajaca na montaz.
    Ale to moje zdanie

  2. #402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    coś mało osób chyba czyta ... tylko jeden komentarz przy do tak trudnej sytuacji jaka nas spotkała ??
    a może wszyscy inni się cieszą że po 3 miesiącach budowy jak w szwajcarskim zegarku mamy zastój z tego powodu ?? i to na co najmniej 1,5-2 miesiące

    no cóż ... samo życie

    dzień bez myślenia o budowie i bez jakiś tam działań jest dniem straconym

    dziś temat WEŁNA
    po wszelkich możliwych obliczeniach i kalkulacjach na 99% zamawiamy wełnę Rockwool Toprock 035
    miałem ochotę na najlepszą wełnę ISOVER 030 ale jej cena jest jakąś jedną wielką pomyłką

    wolę dać nieco słabszą wełnę ale grubiej niż mniej ale drogo ...
    w zasadzie powierzchnia i wysokość poddasza mnie nie ogranicza - grubsza izolacja to lepsze wyniki izolacji i mniejsza kubatura do ogrzania

    będzie więc TOPROCK ok 40 cm - w szczycie domu chyba nieco więcej - asolt liczy mi ostatnia wersję OZC dla mojego domu - dziś też rozliczyliśmy się - na koniec budowy będzie wystawił mi świadectwo energetyczne

    a teraz coś nt ceny
    wełna TOPROCK 200 mm kosztuje (podobno) "cennikowo" ok 50 zł netto
    od tej ceny dystrybutorzy udzielają od tej ceny rabat

    najlepsza oferta jaką znalazłem na allegro to 24,29 zł brutto za 1m2 wełny 20 cm i to w firmie w której kupowałem SWISPOOR na elewacje
    no więc jako stały klient rozpocząłem negocjację ... okazuje się że ta cena 24,29 i tak jest już czymś rewelacyjnym większość sprzedawców sprzedaje za 24,90 i więcej ... zeszliśmy niewiele poniżej 24 zł

    jutro tylko muszę dokładnie dach wymierzyć i zamówić albo 350 albo 400 m2 - jeśli mi braknie mają na stanie i będę mógł dokupić , ewentualnie jeśli zostanie mogę zwrócić - bo są ok 30 km ode mnie

    wełnę na poddaszu będę układał sam - przynajmniej 1 warstwę - 2 będzie kładziona razem ze stelażem pod zabudowę K-G

  3. #403
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Nic nie piszę bo nie mam czasuuuuuu, ale jak już prosisz o komentarz to rozwiązanie, które wybierzesz zależy od tego na ile opóźnienia wobec zakładanych planów sobie dajesz. Ja się nie spieszę z budową i dlatego czekałabym na takie okna jakie zamawiałam. Ale gdybym musiała bardzo szybko się przeprowadzać (bo np koszty wynajmu mieszkania) to brałabym inne okna i teraz pytanie czy te rabaty Cię satysfakcjonują?
    Pozdrawiam - mistrzu logistyki podziwiam jak Ty to wszystko zgrywasz!!!!

  4. #404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Pierwszy przestój i człowiek niech nie wpada w depresję..., na budowach tak właśnie jest.

  5. #405

    Domyślnie

    Co do okien ja bym się wstrzymał ten miesiąc i odebrał 10%, siły "obce" przegrupowałeś, a samemu przy nadmiarze czasu pewnie z miliard spraw budowlanych różnych do przemyślenia - czemu nie teraz...

    Co do wełny, moim zdaniem jak Cię przestrzeń nie ogranicza daj coś tańszego (chyba nie ma co się bać mniej renomowanych marek), ewentualnie jak przy okapach wysokości braknie coś lepszego. Pod fundament moim zdaniem przegiąłeś, na ścianie spoko (ino mur gruby). Do kompletu ze 60cm "zwykłego" np. Schrenka (ew. przy okapach inaczej) i pewnie taniej i cieplej niż 40cm premium.

    PS. Na Twoim miejscu robił bym podłogówkę wodną, ale pewnie już za późno (?). PS2. Mam też przeczucie że przerzucenie części kosztów z XPS i EPSa na rzecz taniej PCi poskutkowałoby mniejszymi rachunkami, ale to już na poewno za późno

    Jakby nie było 2,5L - wynik prima sort, gratuluję i zazdroszczę.

  6. #406

    Domyślnie

    R@K

    A ja poddałbym Ci pod rozwagę do ogrzewania połączenie reku i powietrznej PC.
    Masz GWC i "pod ręką" Piczmana. Można wszystko fajnie policzyć i za grosze grzać chałupę.

    Jak będziesz zainteresowany to daj znać.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    plan był taki żeby na ok 20 czerwca już mieszkać - syn ma urodziny 22 i chcieliśmy już je zrobić w domu - i taki sobie termin roboczy wyznaczyliśmy - i do zeszłego tygodnia był całkowicie realny

    co do tego co pisze Alicja - nie do końca jest tak że da się brać co dają - okien drewnianych nie zamontuje przed pracami mokrymi - nie jestem szaleńcem
    nie mam schizy że ma być PVC czy drewno - nawet drewno pierwotnie brałem pod uwagę - tylko wstępne wyceny były nie do przeskoczenia

    jeśli zdecydowałbym się na drewno to .... i tak niewiele moich problemów by to rozwiązało, dom i tak na najbliższe 2-3 miesiące trzeba byłoby inaczej zabezpieczyć i wzrosłyby koszty ogrzewania "roboczego" dla ekip

    pvc czekać tyle ... fajnie bo miałbym to co chciałem - ale aż tyle później - rabat nie odzwierciedla powagi sytuacji i obciążeń między innymi finansowych jakie się z tym wiążą dla nas

    wycofywać się z umowy ... teoretycznie najprostsze rozwiązanie - zadałem nawet Panu Michałowi pytanie czy kasa zostanie zwrócona od ręki ... nawet jeśli napiszą że tak ... a zwrócą 100% zamiast 200% ... sąd, nerwy czas ...

    a takiej sytuacji tak naprawdę mnie ma dla mnie dobrego rozwiązania
    pytanie tylko które moje straty zminimalizuje ... jak najmniej bo to że pokryje je w 100% nawet nie wierze, bo 1,5 miesięczna obsuwa na 90% powoduje przeprowadzkę w innym terminie ... a urodziny synka ... w nowym domu ... coś wspaniałego ... bezcennego , chwilę po tym urodziny żony , coroczna/cykliczna imprezka wraz ze znajomymi ... bezcenne

    jedno małe zamieszanie - agusiazet - to nie depresja - to wku....
    bo zrobiłem wszystko ... a nawet więcej by było OK ... a nie jest
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-12-2011 o 17:37

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pvc czekać tyle ... fajnie bo miałbym to co chciałem - ale aż tyle później - rabat nie odzwierciedla powagi sytuacji i obciążeń między innymi finansowych jakie się z tym wiążą dla nas
    To jak czas ciśnie a możesz mieć szybciej te okna w profilu "bez plusa" to nie widzę przeciwskazań (poza mniejszym rabatem

  9. #409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i gorszymi wynikami

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    i gorszymi wynikami
    Do przeliczenia. Osobiście obstawiam że prędzej wymienisz okna jak "plusy" na siebie zarobią, a już na pewno różnica w najgorszym razie pomijalna.

  11. #411
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    "Panie Konradzie chciałbym Panu zaproponowac 3 opcje do rozważenia.

    1. profil schuco si82 i si82+ ale w terminie koniec stycznia poczatek lutego - od nas 10% rabatu
    2. profil schuco si82 (umowa skorygowana oczywiście o wartość profila) w terminie poczatek stycznia - od nas 5% rabatu
    3. okna w drewnie (jak w zalaczniku) termin montazu w koniec grudnia.
    jesli chodzi o drewno to oczywiscie w kolorze RAL 7016 mozemy tez manipulowac promieniami krzywizny R
    np R2, R6 lun R12 cena jak obecne zamowienie.

    jutro bede wiedział wiecej jesli chodzi o pcv jak tylko dotra do mnie informacje to niezwlocznie je przesle. "

    należy dodać że jest jeszcze jedna możliwość - z której mogę skorzystać w ostateczności - tj rozwiązanie umowy zgodnie z KC Art. 394. § 1 i rządać zwrócenia zadatku w kwocie dwukrotnie wyższej a że przedpłaciłem dużo - to kwota była by całkiem pokaźna

    każde z rozwiązań ma swoje + i -
    jeszcze nie zdecydowałem na co się zdecyduję - czekam jeszcze na kilka kluczowych informacji z Fabryki

    jestem ciekaw jakie jest Wasze zdanie i co Wy byście na moim miejscu zrobili

    Nie masz nic do stracenia,z czasem jesteś już do tyłu,nie wiem jak masz sformuowaną umowę ale można zaryzykować i żądać odszkodowania za nie dotrzymanie termiunu.Nie jestem prawnikiem i nie znam się za bardzo
    Opcja 2 też nie jest głupia

  12. #412
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Konrad nie łam się. Czytając perypetie ludzi z oknami to tylko taki termin wydłużenia realizacji zamówienia to w zasadzie norma. Co do wyborów firm znalazłem ranking jakościowy na http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC...lasciwosci.php

  13. #413
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ty się chłopie nie wk...... i nie wpadaj w deprechę z tego tytułu. Zaplanowałeś sobie okna w takim profilu i do tego zmierzaj. Przecież nie wstawiasz ich na 1 sezon tylko na lata.

    Ja cię rozumiem że super sprawa jest zrobić urodziny syna i żony już w nowym domu, ale nie obraź się przecież tych urodzin będziesz miał bez liku przez następnych kilkadziesiąt lat daj boże lat kilkaset. Dom budujesz przecież na lata i buduj go tak żebyś był z tego zadowolony i póżniej nie wkurzało cię że mogłeś jednak dążyć do tego co zaplanowałeś. Potraktuj to jako pierwsze potknięcie podczas przygody o nazwie budowa własnego wymarzonego domu. Jakie masz gwarancje że któraś z następnych ekip jakie zaprosisz do pracy u ciebie też z jakiś przyczyn nie spowoduje obsuwy w realizacji prac. Nie masz takiej gwarancji. Buduj taki dom jaki sobie zaplanowałeś/liście i wymarzyłeś/liście i kropka.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    R@K

    A ja poddałbym Ci pod rozwagę do ogrzewania połączenie reku i powietrznej PC. Masz GWC i "pod ręką" Piczmana. Można wszystko fajnie policzyć i za grosze grzać chałupę. Jak będziesz zainteresowany to daj znać. Pozdrawiam.
    Zgadzam się całkowicie. Ja własnie to rozwiązanie wybrałem tylko muszę jednak zmodyfikować o GWC tzn dodać GWC bo dotychczas nie brałem tego pod rozwagę. Jedyny feler to że Piczmana nie mam "pod ręką"
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #415
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o okienka.. zamawiając w innej firmie także będziesz musiał poczekać do końca stycznia, bo czas realizacji zazwyczaj to minimum 4 tygodnie.. Wzięłabym pierwszą opcję, jeśli bardzo zależy Ci na tych konkretnie oknach lub zastanowiła się nad opcją ostatnią czyli czwartą (tą Twoją pod warunkiem jeśli faktycznie miałbyś dostać 200%) tylko wtedy tak czy siak będziesz miał okna końcem stycznia..

    Powiem szczerze, że urodziny syna w czerwcu to nadal plan do zrealizowania.. szybko Wam idzie i myślę, że nawet przy takiej obsuwie zdążysz wyprawić nawet moje urodziny 31 maja
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  16. #416
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    obiecałem że napiszę o oknach - więc to czynię
    Konrad, przedstaw producentowi opcję nr 4 (zwrot podwójny wysokiego zadatku) i na tej podstawie negocjuj wyższy rabat z opcji nr 1.
    Przedświątecznie pozdrawiam
    Piotr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  17. #417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Co do okien ja bym się wstrzymał ten miesiąc i odebrał 10%, siły "obce" przegrupowałeś, a samemu przy nadmiarze czasu pewnie z miliard spraw budowlanych różnych do przemyślenia - czemu nie teraz...
    tak jak wiele osób pisze/ sugeruje - 10% mnie w takiej sytuacji nie satysfakcjonuje/ nie urządza - "straty" są znacznie wyższe

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Co do wełny, moim zdaniem jak Cię przestrzeń nie ogranicza daj coś tańszego (chyba nie ma co się bać mniej renomowanych marek), ewentualnie jak przy okapach wysokości braknie coś lepszego. Pod fundament moim zdaniem przegiąłeś, na ścianie spoko (ino mur gruby). Do kompletu ze 60cm "zwykłego" np. Schrenka (ew. przy okapach inaczej) i pewnie taniej i cieplej niż 40cm premium.
    tu niestety się mylisz
    jeśli climowool DF 042 na ich stronie kosztuje 39.01 netto
    a climowool DF1 039 - 39.69 netto = 48,8187

    a na allegro ten 2 można kupić za 19,68 brutto

    a ja kupie TopRock 035 za powiedzmy na okrągło 24 zł / 1m2

    to stosunek ceny do jakości i grubości którą proponujesz jest niewspółmierny
    wg mnie TopRock jest optymalnym rozwiązaniem - dla mnie dla całej inwestycji różnica w cenie zakupu 400m2 wełny 20 to ok 1600-1700 zł - a TY chcesz bym dodał + 50% wełny więcej czyli jakieś 4800 zł

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    PS. Na Twoim miejscu robił bym podłogówkę wodną, ale pewnie już za późno (?). PS2. Mam też przeczucie że przerzucenie części kosztów z XPS i EPSa na rzecz taniej PCi poskutkowałoby mniejszymi rachunkami, ale to już na poewno za późno
    za późno ale i tak 2x bym tak samo wybudował

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Jakby nie było 2,5L - wynik prima sort, gratuluję i zazdroszczę.
    dziękuję , przy okazji poznałem nowe określenie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-12-2011 o 20:54

  18. #418

    Domyślnie

    RK, co do wełny jeszcze się nie przyglądałem (mam czas) ale TU jest po 16,30 za 039, czyli w cenie toprocka masz prawie 60cm i wyraźnie cieplejszą przegrodę. Moim zdaniem niekonsekwentne jest potężna i drooooga ("stosunek ceny do jakości"?) izolacja płyty (zwykle najsłabsza w trio grunt/ściana/dach) i tylko dobra dachu (na którym dużo niższym kosztem możesz wyhamować szerszy potok ciepła, choć autokontrą: rozumiem argument "niemodyfikalności" izolacji pod płytą). Masz dom w OZC, możesz zapytać jakie zmiany daje 10cm XPS / 10cm wełny / 0,05 Uw okna dla bilansu domu (ile kosztuje masz pod ręką)

  19. #419
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    grzeniu666 zmiana wełny wpływa w nastepujący sposób na zmiane wyników

    skosy w pom ogrzewanych 30 cm wełny 039
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4586 kWh/rok
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 26,5 kWh/(m2·rok)

    zmiana wełny z 30 na 40 cm z 039 na 033
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4150 kWh/rok
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 24,0 kWh/(m2·rok)

    60 cm nie wcisnę - nie wszędzie ....

    ok 19 odwiedził mnie jasiek71 nasza krótka pogawędka trwała 21:30
    wiem już na pewno że nie ma mowy o wodnej podłogówce - nic i nikt mnie nie przekona
    utwierdziłem się tylko we wcześniej przyjętych założeniach

    najlepsze jest to że z budowy do domu nie wróciłem sam ...
    nie...nie ... jasiek pojechał do swojego domu ...

    ja do domu przytargałem kociaka

    okazało się że on już wprowadził się do Arizony ... my rozmawialiśmy a on biegał jak głupi .. czuł się jak u siebie w domu
    niestety jutro chyba będę musiał go tam odwieźć - jestem uczulony na kocią sierść





    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-12-2011 o 06:35 Powód: fotki kotka - specjalnie dla firewall'a

  20. #420
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A kiedy zdjęcie kociaka którego przygarnąłeś? I pamiętaj że przygarnięcie kociaka poniżej 16 lat jest karalne

Strona 21 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony