dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 144
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 2874
  1. #421
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    nic i nikt mnie nie przekona
    utwierdziłem się tylko we wcześniej przyjętych założeniach
    Nit i nic Cie nie przekona,że "białe jest białe a czarne jest czarne"

  2. #422
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    witaj.
    Pamiętaj że na razie przemy do przodu wyjątkowo sprawnie. Murarz nie poszedł inną budowę kończyc itd, pogoda dopisała, a ludzie mają bardzo różne z tym historie. Dużo za nami! Zresztą ty już jestes dużo dalej niż ja.
    Wiadomo że im prędzej tym lepiej ale jakieś poślizgi trzeba uwzględnić. Zwłaszcza na tym etapie. Różni instalatorzy, tynkarze też nie będą czekać aż będą mogli wejść tylko przyjdą gdy skończą inne prace.
    wydaje mi się że wpędzasz się w niepotrzebne stresy planując sobie imprezy na zapas (czyżby szło o ochy i achy bliskich? )
    I tak zaczniesz od parapetówy

  3. #423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i tak i nie

    20 tyś jest wstanie zrekompensować mi opóźnienie
    tylko 2 instalatorów mam do swojego domu : prąd i hydraulika - później wykończeniem zajmować ma się tylko 1 - i to zaprzyjaźniona ekipa - więc teraz już miało być z górki ...

    tymczasem jadę na budowę ... rozliczyć się z wykonawcą za SSO

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dziś temat WEŁNA
    po wszelkich możliwych obliczeniach i kalkulacjach na 99% zamawiamy wełnę Rockwool Toprock 035
    miałem ochotę na najlepszą wełnę ISOVER 030 ale jej cena jest jakąś jedną wielką pomyłką ...
    sorry za mały offtop... ale czy braliście pod uwagę maty izolacyjne Onduterm? - http://www.onduline.net.pl/?onduterm...e-termiczne,70 - parametry mają znakomite, tylko ta cena ...choć znajomy sprowadził takie maty z Francji za połowę tej ceny co w Polsce. Szukałem w internecie jakichkolwiek opinii użytkowników takich mat... ale bez skutku.

  5. #425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    z tego co widzę to jest tylko i wyłącznie produkt który może zastąpić membranę na dach
    nigdy nie zastąpi izolacji z wełny czy piany PUR

    podobna - znacznie tańszą folię widziałem do izolacji od wewnątrz (w końcu główne koszty i straty są w zimie , w lecie chodzi o komfort)
    wysłałem link do asolt'a do konsultacji

    zgodnie z tym co pisałem - odbyło się spotkanie z Panem Mariuszem Tabaką właścicielem firmy BUDMAR,która budowała nam dom SSO było kilka niedociągnięć i niedomówień które w dużej mierze wynikały z mojej niewiedzy, nie pytasz nie otrzymujesz odpowiedzi ... choć z 2 strony jako inwestor laik oczekiwał bym większego zaangażowania i pytania i mówienia z 2 strony - ogólnie NIE JEST ŹLE - całość ich prac mogę ocenić na 4 między innymi dlatego że finalnie zapłaciłem chyba 2,5 tyś miej niż się umawialiśmy - nie wiem czy się pomylili czy jak ??

    dla zainteresowanych podaje dane firmy:
    Mariusz Tabaka
    WÓLKA NIEDŹWIEDŹKA 513 ; WOJ. PODKARPACKIE
    TEL.FAX. - 017 7728360 ;KOM. 604 292 832 , 608 463 942
    E.MAIL: [email protected]
    http://www.budmar.rzeszow.pl

    są z okolic Leżajska i budują na pewno w odległości do 50-60 km

  6. #426

    Domyślnie

    Ale to nie jest folia tylko 2,5-3 cm mata (11 warstw),np.:
    Mata Onduterm 11 SP
    Wymiary rolki: 10 m x 1,5 m lub 9,81 m x 1,53 m
    Powierzchnia maty w rolce: 15 m²
    Ciężar rolki: 6,8 kg
    Ciężar 1 m² maty: 0,453 kg
    Grubość maty: 25 mm
    Wsp. przewodzenia ciepła λ = 0,019 W/(m·K)

    Dokładny opis maty, np. tu.
    Z tego co piszą: "Może ona być stosowana jako samodzielna izolacja termiczna lub w połączeniu z istniejącym ociepleniem. "
    Wszystko ładnie, tylko szukam osób, które potwierdzą że to cudo faktycznie jest takie dobre.

  7. #427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milano2 Zobacz post
    Ale to nie jest folia tylko 2,5-3 cm mata (11 warstw),np.:
    Mata Onduterm 11 SP
    Wymiary rolki: 10 m x 1,5 m lub 9,81 m x 1,53 m
    Powierzchnia maty w rolce: 15 m²
    Ciężar rolki: 6,8 kg
    Ciężar 1 m² maty: 0,453 kg
    Grubość maty: 25 mm
    Wsp. przewodzenia ciepła λ = 0,019 W/(m·K)

    Dokładny opis maty, np. tu.
    Z tego co piszą: "Może ona być stosowana jako samodzielna izolacja termiczna lub w połączeniu z istniejącym ociepleniem. "
    Wszystko ładnie, tylko szukam osób, które potwierdzą że to cudo faktycznie jest takie dobre.
    dla 3 cm grubości wychodzi U = 0,63
    trzeba by było ponad dwie warstwy aby spełnić wymogi budowlane czyli U = 0,3
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    aby dać 2 warstwy w moim przypadku dach od wewnątrz 206 m2 musiałbym zamówić 28 rolek po 430 zł wyszło by ok 12 tys zł
    to wolę już wełnę za ok 9 tys i sam ją położę

  9. #429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    aby dać 2 warstwy w moim przypadku dach od wewnątrz 206 m2 musiałbym zamówić 28 rolek po 430 zł wyszło by ok 12 tys zł
    to wolę już wełnę za ok 9 tys i sam ją położę
    Konrad
    u ciebie to z pięć warstw trzeba by było...
    jednym słowem szukanie naiwnych...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    dla 3 cm grubości wychodzi U = 0,63
    trzeba by było ponad dwie warstwy aby spełnić wymogi budowlane czyli U = 0,3
    aha.. czyli niepotrzebnie się napaliłem ;/
    Dziwne, że znajomy, który o mat.bud. ma całkiem spore pojęcie, zamiast wełny ociepla poddasze wyłącznie takimi matami - wypytam go dokładnie co to za model. Jak pisałem, maty sprowadza z Francji za połowę ceny.

  11. #431
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Jedyny feler to że Piczmana nie mam "pod ręką"
    Ja tu nie widzę żadnego problemu .
    Pisz a się dogadamy

  12. #432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie ostateczne wyniki OZC

    Miałem już dziś nic nie pisać ....

    ...ale przed chwilą otrzymałem od Asolt'a ostateczne wyniki dla mojego domu.

    Wcześniejsze założenia miały zawyżoną wymianę w WM na poziomie 0,9 co kilku forumowiczów jednoznacznie skomentowało że nawet dla założeń jest to stanowczo za dużo i realnie będzie to 0,5
    do tego kilka drobnych zmian miedzy czasie uzgodniliśmy wg których będę realizował izolacje na poddaszu
    i tak finalne wyniki prezentują się następująco

    Strefa klimatyczna: III
    Projektowa temperatura zewnętrzna θe: -20 °C
    Średnia roczna temperatura zewnętrzna θm,e: 7,6 °C
    Stacja meteorologiczna: Rzeszów Jasionka

    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 3266 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 173 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 419,8 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 18,9 kWh/(m2·rok)

    cena 1 kWh w taryfie nocnej w PGE 36 gr brutto = <1200 rocznie + opłaty stałe (abonament)


    i kto powiedział że z takiej Arizony Pasywnego domu nie wybuduje


    Edit: no dobrze dobrze - do pasywnego brakuje mi aż 3,9 kWh - ale to już odpuszczam
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-12-2011 o 17:14

  13. #433
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    Pisałeś ze garaż jest odcięty w jaki sposób?

  14. #434
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zobacz wykonanie płyty fundamentowej od ok 148 wpisu
    dodatkowo będzie styropian na ścianach miedzy garażem a domem i poddaszem

  15. #435
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    mam pytanie (czy raczej pomysl) odnosnie tego mostka w bramie garazowej co rozgryzales z Arturo.
    Wykombinowalem cos takiego (sorki jesli to ktos juz to "wynalazl", ale nie czytam wszytskiego) - nie jest to eliminacja tego mostka ale zmniejszenie strat przez niego powstajacych-jesli tak to moge nazwac.
    Otoz, myslalem zeby zrobic wyrzutnie z reku w garazu a nie na zewnatrz. Jakby nie patrzec wyrzucasz jakies +15 na dwor a mozesz wpompowac do garazu - zeby nie rozwalic nadcisnieniem wentylatorkow reku mozesz zrobic zwykly otwor w scianie garazowej z membrana ustawiona na ...iles tam Pa mniej niz wywalaja wentylatorki, zeby ci sie nie cofalo lub ich nie spalilo.
    Myslisz ze takie cos zadziala ?
    Mostek bedzie dalej ale temp. w garazu bedzie wyzsza i lekkie nadcisnienie stad migracja zimna do domu mniejsza.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  16. #436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    u mnie podobnie będzie z odkurzaczem centralnym - aby nie robić kolejnej dziury w ścianie powietrze z odkurzacza będzie wyrzucane w pomieszczeniu technicznym lub w garażu - jeszcze tylko nad filtrem "wodnym" muszę pomyśleć co by wszystkiego w garażu nie kurzyć (niby tylko 3% ale zawsze coś)
    tylko odkurzacz wyrzuca suche powietrze i chodzić będzie stosunkowo krótko a wentylacja prawie non-stop i wywala znacznie wilgotniejsze powietrze - problematyczna sprawa

    nad rozkładem WM pracuje Piczman jak tylko będziemy mieli finalny projekt opublikujemy go w DB
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-12-2011 o 18:01

  17. #437
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Otoz, myslalem zeby zrobic wyrzutnie z reku w garazu a nie na zewnatrz.
    Myślałem o takim rozwiązaniu przy okazji PCi do cwu,znalazłem na forum opinie,że w garażu będzie zbyt duża wilgoć,było opisane,że wilgoć spływa po ścianach...
    Przy PC to nie problem,bo ta wilgoć byłaby wchłonięta ale przy samym nawiewie ? Nie wiem

  18. #438

    Domyślnie



    W dniu Bożego Narodzenia;
    Dziś składamy Wam życzenia,
    Aby raźniej w duszy było,
    Aby Wam się dłużej żyło,
    Aby szczęścia i radości,
    Pomyślności i miłości
    Z życia nigdy nie ubyło,
    Aby Wam się lepiej żyło.
    W życiu bez smutku i cierpienia,
    Oto nasze są życzenia.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  19. #439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziękujemy za życzenia

    wszystkim czytającym nasz dziennik również życzmy spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia

    Pozdrawiamy
    Renata i Konrad

  20. #440
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie



    Kiedy gwiazdka zabłyśnie na niebie
    każdy złoży życzenia od siebie,
    łamiąc się opłatkiem nawzajem
    każdy wtedy ciepło podaje.
    Tak prosto do serca słowami
    ze świątecznymi życzeniami.
    I siadamy do stołu wokoło
    kolędy śpiewamy wesoło,
    choinka migocze lampkami
    przybrana kolorowymi bombkami.
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

Strona 22 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony