dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 144
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 2874
  1. #441
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    1. okna będą te które zamówiłem wcześniej SI82+/82 - sam pracuje w handlu i znam 2 stronę medalu - powiedzmy że postanowiłem nie stwarzać problemów - mamy jeszcze dograć drobne szczegóły - ale tu chyba problemu nie będzie
    2. zamówiłem wełne Rockwool TopRock 0,035
    3. zapłaciłem za dotychczasowe materiały elektryczne
    4. znalazłem najlepszego bo najtańszego dostawcę na kable Devi i sterowniki - kupię wszystko w 1 miejscu oczywiście bez wysyłki - namiar dzięki elektrykowi - wycena znacznie lepsza niż w jakimkolwiek sklepie internetowym




    ---------------
    stopka zaktualizowana
    --------------

  2. #442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Konrad ja mam u siebie zamontowane takie...
    http://allegro.pl/sterownik-termosta...001471937.html
    ale mam z nimi same problemy...
    ten twój to ta sama firma, ma także taki sam opis...
    u mnie okazało sie że cewka przekaźnika wewnątrz obudowy ma wpływ na czujnik temperatury i bez przerwy zmieniają się odczyty, w żaden sposób nie idzie tego ustawić...
    od wczoraj wszystko przestawiłem na czujniki podłogowe...
    jak ten twój ma takie same bebechy to sobie można go w d... wsadzić
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Zdrowych i wesołych świąt życzą Rutiny dwa

    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  4. #444
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ... jak ten twój ma takie same bebechy to sobie można go w d... wsadzić
    coulignon go ma i u niego żadnych problemów nie było - tylko on do czego innego używa
    sprawdzę u sprzedawcy czy maja takie same bebechy ...
    jeśli tak to kupię auraton 3000

  5. #445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    coulignon z tego co wiem używa czujnika zewnętrznego do sterowania bojlerem (???)
    problem jest z wbudowanym wewnątrz...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    WESOŁYCH ŚWIĄT
    życzy jasiek71
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Zdrowych, pogodnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia życzy Wojtek z rodziną.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i po świętach ....
    a ja chylę głowę i biję się w pierś ... ZGRZESZYŁEM ... ZGRZESZYŁEM ... jak co roku zresztą

    wczoraj i dziś jestem na diecie ...

    z budowlanych spraw: dziś z teściem pracowaliśmy przy bramie garażowej (fotki jutro) - napiszę tylko że nieodzownym narzędziem była duża szlifierka kątowa z tarczą do cięcia betonu - potocznie zwana "boschem" (chyba z tego ta firma zasłynęła na naszym rynku) do tego przecinak i duży młotek

    tak się zastanawiam ... ile jeszcze będzie demolki i ile gruzu z domu wyniosę ... po elektryku na razie są 2 wiaderka, a to dopiero początek,
    my dziś też sporo naprodukowaliśmy , przy GGWC również 1 wiaderko gruzu , będzie jeszcze hydraulika, woda, odkurzacz centralny i cd elektryki

    na jutro zostało mi jeszcze max 1-2h pracy i otwór do montażu bramy będzie gotowy
    w nowym roku otynkuje go i jeszcze belkę drewnianą obniżającą prześwit muszę zamontować

    w przerwach gdy szlifierka trochę odpoczywała rozpocząłem znosić oczyszczone deski w jedno miejsce - teściu przywiózł mi takie małe pocięte listewki na przekładki między deski - jutro powinienem zakończyć układanie desek i będzie można sprzątnąć salon

    jutro dostawa wełny - zaraz po nowym roku rozpoczynam akcję ocieplania poddasza

    dziś potwierdziłem też zamówienie na kable grzewcze i szukam miejsca gdzie zamówię sterowniki >> znalazłem 150 zł brutto za szt / Auraton 3000
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-12-2011 o 16:03 Powód: sterowniki już zamówione

  9. #449
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    czy znajdziesz trochę czasu na policzenie ile kg zaprawy klejowej poszło na wymurowanie 1m2 ścian nośnych?

  10. #450
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Też mam pytanie
    Czym dokładnie bruzdował Twój elektryk,bo widzę jakąś nie znaną dla mnie maszynkę? Jak to szło ?

  11. #451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    czy znajdziesz trochę czasu na policzenie ile kg zaprawy klejowej poszło na wymurowanie 1m2 ścian nośnych?
    jeśli chodzi o wydajność kleju do silki - a raczej wydajność ekipy która u mnie murowała

    razem bloczków
    "12" 2944 szt
    "25" 2823 szt

    25x25x 16 szt = 1m2*
    12x25x 30 szt = 1m2*

    * liczone na 1m2 powierzchni murowania - a nie na 1m2 muru - nie wiem jak wydajność podaje producent

    2944 / 30 = 98 m2
    2823 / 16 = 176 m2

    razem 274 m2

    zaprawa wg składu budowlanego 71x25 silmur m5 = 1775 kg
    zużycie wg producenta: 4 kg/1 m2 / 24 cm wg producenta

    274m2 * 4 kg = 1096 kg = 44 op
    mialem 71 - 17(zostało) = 54 op = 4,92 kg na 1m2

    producent podaje 4 kg dla ściany "24" u mnie wyszło 4,92 dla ściany "25"
    znacznie więcej niż podaje producent , ale znacznie mniej niż wyliczyli mi na składzie budowlanym


    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Też mam pytanie
    Czym dokładnie bruzdował Twój elektryk,bo widzę jakąś nie znaną dla mnie maszynkę? Jak to szło ?
    to Pilarka Bosch podłączona do odkurzacza by nie była równolegle pylarką
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-12-2011 o 20:06

  12. #452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    ile kg zaprawy klejowej poszło na wymurowanie 1m2 ścian nośnych?
    W hurtownii okolicznej polecili mi "Cienkowarstwowa zaprawa murarska do betonu komórkowego" Euromix 9.02, którego wg nich wychodzi ok. 1,5 worka 25kg na 1 palete N24 (64szt/pal. czyli 3,6m2), zaś wg producenta ok. 8kg m2 ( http://www.euromix.com.pl/pl/produkt...idpodkat=4&m=1 ). Ja takowy zakupiłem (13,9zł/25kg) do silikatów - na wiosnę późną ruszam ze ścianami
    Pozdro
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  13. #453
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    i po świętach ....
    a ja chylę głowę i biję się w pierś ... ZGRZESZYŁEM ... ZGRZESZYŁEM ... jak co roku zresztą wczoraj i dziś jestem na diecie ...
    Jeśli będzie to dla ciebie jakimś pocieszeniem to nie tylko ty zgrzeszyłeś. Ja też jestem na diecie ale tylko do piątku

    Jak czytam to działałeś dziś na budowie. Czemu musiałeś podcinać otwór bramy masz za nisko wieniec czy otwór bramy za wąski. U mnie kończą dach ale idzie im obecnie jak krew znosa już mnie to wk...%#@*& A najbardziej mnie (pip pip) to że co chwilę muszę domawiać a to 3mb pasa nadrynnowego, a to 50 szt dachówek, a to 3 szt wróblówki I tak w ten desenik. Nie mówiąc o syfie jaki zostawiają po sobie. Już nie mogę się doczekać kiedy skończą i pójdą sobie. Czekam na fotki z twoich dzisiejszych działań.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #454
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Czemu musiałeś podcinać otwór bramy masz za nisko wieniec czy otwór bramy za wąski.
    Ja się domyślam o co chodzi

  15. #455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ocieplenie 30 cm + silka 25 = brama zagłębiona 55 cm
    do tego pewna firma nie wyjaśniła mi w sposób wystarczający jak brama jest mocowana - szerokość otworu zrobiłem dobrze - wysokość sądziłem że można dostosować - tj zainstalować np bramę na określonej wysokości a resztę zakryć warstwą ocieplenia

    finalnie brama będzie przymocowana w murze a nie na jego krawędzi - ale tak jakby była to krawędź - dlatego wycinam część bloczków, do tego jeszcze spróbujemy zamocować bramę w jakiś "ciepły sposób"

    fotki jutro
    a tymczasem walcze z VZM - bo czas nagli ...

  16. #456
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Ja swoje VZM złożyłam około 13 grudnia i jak dobrze pójdzie to pod koniec stycznia będzie na gotowo dobrze mieć znajomości.. szybko mi poszło, bo pani z urzędu zaznaczyła mi każdą pozycje na fakturach, więc pozostało mi tylko wpisać do formularza, tzn do programu

    My jeszcze walczymy z dachówką.. bo niestety mąż przeważnie ma tylko jednego pomocnika i idzie mu to ciut wolniej, ale już bliżej końca niż początku
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  17. #457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    VZM zrobione w 90% - korzystam z jakiegoś darmowego programu - co by później nie przepisywać ręcznie jak się gdzieś pomylę - ale nie wszystko się policzyło ... muszę sprawdzić coś źle wpisałem ... a

    oto kilka fotek z prac nad otworem do bramy garażowej








    dziś niestety nie zrobiłem nic !!!
    zamiast na budowę pojechałem z żona potwierdzić zamówienie na drzwi wewnętrzne - niestety stanęło na tym że muszą najpierw podjechać na budowę i pomierzyć wszystko - bo zamawiamy drzwi z montażem
    model


    kolor taki - fotka real


    koło 9 przyjechał transport wełny - myślałem że 1h i będzie po sprawie
    ale jak zawsze człowiek nastawia się na 1 a wychodzi zupełnie inaczej
    kierowca przyjechał takim oto maleństwem i nie był wstanie wjechać w drogę dojazdową


    z rozładowaniem nie było problemów - poszło całkiem sprawnie - 1h i tir rozładowany - 8 palet = 63,3 m3 = 3,2 t




    i tu pojawił się kolejny problem - jak to teraz przenieść do domu ... ?
    w rekach ? na ramieniu ... ?
    po kilku próbach najlepszym rozwiązaniem okazało się turlanie


    i tak wymiękliśmy - po ok 10 kursach 2 osoby po 2 rolki - czyli po 1/4

    na szczęście kolega Andrzej - tak tak - ten od elewacji ze swoim sąsiadem mieli chwilkę i przyjechali swoim autem dostawczym - kilka kursów i wełna przewieziona i ułożona w domu, cały salon i garaż

    zaraz po nowym roku zaczynam ocieplać dach

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-01-2012 o 22:05

  18. #458
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    oto kilka fotek z prac nad otworem do bramy garażowej
    Konrad
    Sprytnie,nawet bardzo

  19. #459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wiesz Arturo72 - TY jeszcze nie budujesz ... masz czas ... pomyśl z bramą garażową to chyba mógłbyś zrobić identycznie jak z oknami lub bardzo podobnie - tj wysunięcie bloczka w warstwę ocieplenia - tak aby od wewnątrz brama była na styku płyty fundamentowej i ocieplenia płyty

    ps. a ciężalufka i wełna nie podobała Ci się ??

  20. #460
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    wiesz Arturo72 - TY jeszcze nie budujesz ... masz czas ... pomyśl z bramą garażową to chyba mógłbyś zrobić identycznie jak z oknami lub bardzo podobnie - tj wysunięcie bloczka w warstwę ocieplenia - tak aby od wewnątrz brama była na styku płyty fundamentowej i ocieplenia płyty

    ps. a ciężalufka i wełna nie podobała Ci się ??
    Też myślałem o wysunięciu bloczka podobnie jak z oknami ale temat jeszcze jest do przemyśleń
    Wełna robi wrażenie,ja bym jej u siebie na działce nie zmieścił i raczej nie dane będzie mi przeżyć coś takiego.
    Na tą chwilę wygrywa styro w stropie

Strona 23 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony