dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 144
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 2874
  1. #501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    z garażu na pewno nie będziemy rezygnować, projekt wybierany był z uwzględnieniem tego co nas może czekać , czyli układu 3+2 bo najprawdopodobniej zamieszka z nami teściu

    co o akcji "wełna" wczoraj została rozpoczęta , nie zrobiłem wiele - położyłem raptem 22,5 m2
    wszystko dlatego że najpierw musiałem posprzątać część poddasza nieużytkową - ekipa po sobie niby posprzątała - ale tylko na środku - to czego nie widać na 1 rzut oka zostało
    dodatkowo musiałem poobcinać śruby (pręt gwintowany) którymi mocowana była murłata

    tak wygląda rozłożona wełna z 1 rolki


    wydawać by się mogło że to prosta czynność - rozpakować wełnę - nic bardziej mylnego, nie wiem jak przy innych grubościach wełny ale "20" w rolce jest dość mocno ściśnięta i podczas rozcinania i rozwijania trzeba uważać i robić to umiejętnie bo w przeciwnym razie wełna pęka z powodu zbyt szybkiego rozwijania się i rozprężania

    to że wełny ma być więcej wiedziałem ale w moim przypadku nie o 2-3 tylko 4-5
    pierwsze kawałki uciąłem tylko o 2-3 cm większe i wypadały pod swoim ciężarem


    skoro już mowa o cięciu to do tego nadaje się idealnie duży kuchenny nóż, ale nie gładki tylko taki do pieczywa z małymi ząbkami ala "piłka"

    wełnę układałem do wysokości ścianki działowej dzielącej pokój z częścią nieużytkową




    na tej fotce widać sznurowanie - to czynność do której przydają się 2 osoby, ja do tego zadania z lenistwa wziąłem zszywacz biurowy i napiszę to by nikomu innemu taki pomysł do głowy nie przyszedł - to urządzenie biurowe jak sama nazwa wskazuje nadaje się do biura a nie na budowę, ma za krótkie wszywki i jest nieporęczny, jutro muszę skoczyć do firmy i wziąć właściwe urządzenie





    dlaczego 2 osoby ? bo jedna napręża sznurek a 2 go mocuje zszywaczem co najmniej w 2-3 miejscach bo 1 wszywka jest niewystarczająca sznurek potrafi się przesunąć pod zszywką - dlatego to zadanie pozostawiłem sobie na jutro do dokończenia

    jak widać momentami brakowało mi 3 ręki






    a tak naprawę to nie dlatego że znów źle dociąłem wełnę tylko wstawione zostały tam kawałki które pękły podczas rozpakowywania rolek i nie były tak sztywne i wyginały się bardziej pod ciężarem

    to chyba tyle ... akcja potrwa co najmniej tydzień
    tak więc relacje w kolejnych dniach będą bardzo nudne wełna , wełna, wełna ...

    aha wczoraj dokończyłem też wycięcie otworu pod bramę garażową , może jutro lub w poniedziałek teściu ją wytynkuje , musimy też przygotować drewnianą belkę

    wykopałem też dołek pod rurę drenażową która koło domu wystawała z ziemi, w poniedziałek muszę go dokończyć / pogłębić i doprowadzić rurę do rowu

    Pozdrawiam
    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 31-03-2012 o 15:33

  2. #502
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No ładnie ładnie.
    Fakt do układnia wełny w skosach lepiej żeby robiły to 2 osoby. Jest wtedy dokładniej i bardziej estetyczniej to wygląda. Przezyłem to na własnej skórze gdy ocieplałem poddasze u tesciów. Bez pomocy drugiej osoby to bym sie pierd..... z tym dwa albo trzy razy dłuzej.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #503

    Domyślnie

    Konrad mam pytanie - z góry mówię że jestem laikiem ale jak się pytałem moją ekipę jak miałbym ocieplić poddasze to wszystko ładnie mi wytłumaczyli nie będę tutaj pisał o całości bo u Ciebie wszystko jest OK z jednym tylko wyjątkiem względem tego co oni mówili a mianowicie - między folią a wełną też powinien być sznurek żeby wełna nie dotykała foli tak aby był przewiew po to aby woda skraplająca się na folii nie miała bezpośredniego kontaktu z wełną i w nią nie wsiąkała.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  4. #504
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zapewne masz pełne deskowanie ?
    przy pełnym deskowaniu stosuje się szczelinę , wtedy idzie też inna membrana

    edit: yghtttt? !!?? TY nie masz pełnego deskowania ... czemu więc tak Ci mówili to ja nie wiem ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 07-01-2012 o 12:57

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    zapewne masz pełne deskowanie ?
    przy pełnym deskowaniu stosuje się szczelinę , wtedy idzie też inna membrana

    edit: yghtttt? !!?? TY nie masz pełnego deskowania ... czemu więc tak Ci mówili to ja nie wiem ...
    Tak jak mówiłem na początku nie znam się na tym ale powiedzieli że musi być wentylacja między wełną a folią żeby powietrze mogło sobie hulać w sumie to co mówili wydaje mi się na chłopski rozum logiczne zresztą myślę że warto jeszcze dopytać bo inaczej szkoda by było żebyś za jakiś czas musiał poprawić
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  6. #506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gingeros Zobacz post
    Tak jak mówiłem na początku nie znam się na tym ale powiedzieli że musi być wentylacja między wełną a folią żeby powietrze mogło sobie hulać w sumie to co mówili wydaje mi się na chłopski rozum logiczne zresztą myślę że warto jeszcze dopytać bo inaczej szkoda by było żebyś za jakiś czas musiał poprawić
    po to jest właśnie membrana paro przepuszczalna, jak zrobisz przewiew to część energii wywieje razem z tym powietrzem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    po to jest właśnie membrana paro przepuszczalna, jak zrobisz przewiew to część energii wywieje razem z tym powietrzem...
    Jasiek zrób sobie prosty eksperyment weź kurtkę z membramą i do jednego rękawa włóż np. butelkę klocek drewniany cokolwiek właściwie i naciągnij na owym przedmiocie materiał do drugiego nie wkładaj nic - teraz zmocz kurtkę z zewnątrz i sprawdź który szybciej wyschnie ( możesz też włożyć szmatę zwiniętą w rulon i sprawdzić ile wody przejmie od rękawa tak jak mówię tłumaczę sobie to po chłopsku )
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  8. #508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gingeros Zobacz post
    Jasiek zrób sobie prosty eksperyment weź kurtkę z membramą i do jednego rękawa włóż np. butelkę klocek drewniany cokolwiek właściwie i naciągnij na owym przedmiocie materiał do drugiego nie wkładaj nic - teraz zmocz kurtkę z zewnątrz i sprawdź który szybciej wyschnie ( możesz też włożyć szmatę zwiniętą w rulon i sprawdzić ile wody przejmie od rękawa tak jak mówię tłumaczę sobie to po chłopsku )
    wełna pod membraną to nie bawełniana szmatka czy kawałek drzewa...
    włókna izolacji są nie nasiąkliwe więc nie przeniosą tego w głąb, jak nalejesz wody na wełnę to ona przesiąknie na drugą stronę a nie rozejdzie się po niej...
    woda pod poszyciem dachu to skroplina, przy grubej izolacji i szczelnym poddaszu tam jest cały czas temp. podobna do tej zewnętrznej więc co się ma skroplić ?
    problem będzie dopiero wtedy jak zaczniesz tam wpuszczać dużo ciepłego i wilgotnego powietrza
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #509
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gingeros Zobacz post
    Tak jak mówiłem na początku nie znam się na tym ale powiedzieli że musi być wentylacja między wełną a folią żeby powietrze mogło sobie hulać w sumie to co mówili wydaje mi się na chłopski rozum logiczne zresztą myślę że warto jeszcze dopytać bo inaczej szkoda by było żebyś za jakiś czas musiał poprawić
    Należy odróżnić- jest folia dachowa - nisko paro-przepuszczalna i membrana -wysoko paro-przepuszczalna. Do pierwszej konieczna jest szczelina wentylacyjna, przy drugiej wełnę układa się na styk z membraną.

    Konradzie wywołałeś banana na moją facjatę- jak przeczytałem o zszywaczu biurowym - to pierwszy raz (taker jest jednak lepszy),
    a potem jak zobaczyłem miotłę podpierającą wełnę... ale cóż- ja zawsze mówię, że ludzie powinni mieć 3 ręce.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #510
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą co do ilości rąk. Ja bym poszedł dalej przydałaby się 3 noga (rezerwowa) co by móc kopnąc w d...sko niektórym fachofcom przy okazji oszczędzając te dwie najważniejsze.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #511
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jak zwykle w pracy po 18 odrobina luzu i czas na wpis w FM

    oczywiście akcja "wełna" trwa - dziś skończyłem 1 pomieszczenie nieużytkowe na poddaszu - tzn 1 warstwę 20 cm między krokwiami , tak się zastanawiam jak się robi 2 warstwę tam gdzie nie będzie karton-gipsów , chyba i tak stelaże będę musiał położyć by trzymały wełnę ??
    fotki z dziś jak zwykle wieczorem w tym poście pod "edit:"

    z innych ważnych spraw - podjęta decyzja co do CWU - będzie zbiornik Neptun Lux Elektronik 140 l
    wygląda tak:


    dlaczego ten ?
    1. ma 140l , bałem się że 120l będzie za mało
    2. jest w ociepleniu z pianki poliuretanowej

    pomocne były informacje od doradcy technicznego Galmetu
    "Strata temperatury dla zbiornika ocieplonego w polistyrenie 1,2°C/h; w poliuretanie 0,9°C/h. (straty dla zbiornika gdzie temperatura pomieszczenia wynosi około 20°C, i temperatury wody w zbiorniku 65°C)
    Dla grzałki 2kW dobowe zużycie energii elektrycznej [kWh/24h] wynosi 2,8; zużycie energii na podgrzanie do temp. 65°C [kWh] 8,9"

    pozostaje kwestia CWU w kuchni - pierwotnie myślałem o 1 obiegu z pompką - ale wszyscy "fachofcy" przekonują że za duże straty i lepiej do kuchni wziąć przepływowy (ok 10 m rury od PG)

    dziś podjąłem też decyzję odnośnie odkurzacza centralnego - zamówiłem taki jak planowałem wcześniej tj jednostka Vacuflo TC 488Q wersja Premium Plus + wybrane akcesoria , w promocji Vroom gratis (lub gratis zestaw garażowy i separator popiołu do kominka - ale tych 2 nie potrzebuję) - odkurzacz kupiony za radą i namową Pana Czarka z FM vel jewrioszka - oczywiście w dobrej cenie


    dla wyjaśnienia czym jest Vroom oto 2 filmy




    tak więc z kluczowych spraw dla domu pozostaje oczyszczalnia i tynki z którymi mam zamiar rozprawić się do końca miesiąca

    Konrad

    edit: fotki układania wełny - dzień 2

    wełna przytrzymana sznurkiem


    dalsze układanie




    i ostatnia część
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-01-2012 o 21:26 Powód: dodane fotki

  12. #512

    Domyślnie

    Konrad mam nadzieję że Ci się przyda
    http://isover.eserwer24.pl/filmy/Fil...ach_skosny.wmv

    kiedyś dawno temu oglądałem i teraz mi się przypomniało
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  13. #513

    Domyślnie

    Konrad odnośnie oczyszczalni - jakie bierzesz pod uwagę ??
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  14. #514
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Odkurzacz całkiem całkiem.

    "Jednostka Centralna 488Q to ulepszona wersja modelu TC480. Dzieki specjalnemu wygłuszeniu poziom hałasu jaki emituje jednostka wynosi 60-61. Firma HP zastosowała w tej jednostce bardzo wydajny silnik wiodącej na rynku swiatowym, firmy Ametek jednostka uzyskała sprawność 412 AirWatów. Turbina 2-stopniowa potrafi obsłużyc do 9 punktów ssących oraz maksymalna długość instalacji 45 m! W zestawie oryginalny Tłumik do zamontowania na wylocie instalacji, elastyczne tuleje wraz z opaskami zaciskowymi. Dzięki zastosowaniu Filtracji Cyklonicznej, moc ssąca nigdy nie maleje wraz z naplywem zanieczyszczeń. W jednostce nie występuja worki / filtry dzięki czemu jej eksploatacja ograniczona jest do minimum".

    Moim faworytem był Beam ale ten jest też niczego sobie no i cena całkiem nawet fajna. Fajny wybór.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #515
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    film się przydał - dzięki - teraz jeszcze bardziej przekonałem się do tego ze zrobię to sam
    tylko uchwyty zamocuje później - bo znając swoje szczęście nie raz bym się na nie nadział

    co do oczyszczalni - wstępnie rzuciłem okiem na to co jest na rynku, ale ponieważ większość firm nie była wstanie wykonać jej jesienią (dłuższe terminy realizacji) zostawiłem temat na wiosnę - w ciągu max 2 miesięcy będę wiedział i coś w tym kierunku robił

    bardzo możliwe że zlecę to lokalnie działającej firmie - na zasadzie "tania sztuka", a może sam wykonam ...... czas pokaże
    na pewno będzie z drenażem rozsączającym poprowadzona wzdłuż rowu przy drodze który idzie ku dołowi - czyli naturalny spadek + odsączenie później oczyszczonej wody w II kl. czystości do rowu

  16. #516

    Domyślnie

    a to oczyszczalnię chyba robił będę sam
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  17. #517
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    z innych ważnych spraw - podjęta decyzja co do CWU - będzie zbiornik Neptun Lux Elektronik 140 l
    dlaczego ten ?
    1. ma 140l , bałem się że 120l będzie za mało
    2. jest w ociepleniu z pianki poliuretanowej

    pomocne były informacje od doradcy technicznego Galmetu
    "Strata temperatury dla zbiornika ocieplonego w polistyrenie 1,2°C/h; w poliuretanie 0,9°C/h. (straty dla zbiornika gdzie temperatura pomieszczenia wynosi około 20°C, i temperatury wody w zbiorniku 65°C)
    pozostaje kwestia CWU w kuchni - pierwotnie myślałem o 1 obiegu z pompką - ale wszyscy "fachofcy" przekonują że za duże straty i lepiej do kuchni wziąć przepływowy (ok 10 m rury od PG)
    Czyli wygląda na to,że Neptun jest lepszy od Herosa ?
    Co do cwu do kuchni i łazienki myślałem pod szawką wstawić mały bojlerek z 10l,też grzany w II taryfie do 40st.C i zasilany z dużego bojlera.
    Mocych przepływowych się "boję" bo nie wiem ile faktycznie będzie zużycia cwu a tak zawsze ciepła woda będzie
    Z tej przyczyny zmienił mi się pogląd na duży bojler,zamiast 140l będzie chyba 120l
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-01-2012 o 22:04

  18. #518
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Ile poszło Ci sznurka na podwiązanie wełny?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  19. #519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    Witaj!!

    Spóźnione gratulacje nowego domownika!!

    Tak patrzę na te Twoje wysiłki z tą wełną, nie jest taka taka hop-siup robota, jak sie wydaje..A!Mąż powiedział, ze przyjechałby do Ciebie-on by sie podszkolił i wprawił, a Ty miałbyś darmowego "naciągacza sznurka".. ))
    Chociaz on woli na obrobke płyt gk...bo zastanawia sie jak je połaczyc, coby w przyszłości nie pękały!?Mowie tutaj o naszym drewnianym stropie...

    No i jaki ten sznurek sie kupuje, dasz jakies parametry?

  20. #520
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mania18 Zobacz post
    Chociaz on woli na obrobke płyt gk...bo zastanawia sie jak je połaczyc, coby w przyszłości nie pękały!?Mowie tutaj o naszym drewnianym stropie...
    Gips zbrojony ( np. Uniflot ) i flizelina .
    U mnie 2,5 roku i ani jednego pęknięcia .
    Polecam !

Strona 26 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony