dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 144
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 2874
  1. #521
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    cześć i czołem ekipo czytających

    dziś działo się wiele ...
    zacznę od końca
    siedzę właśnie przed komputerem i popijam butelkę wina musującego kupionego za śmieszne pieniądze na wyprzedaży po sylwestrowej
    pewnie zanim skończę pisać post i studiować ostatnie wpisy na subskrybowanych watkach butelka będzie już pusta

    wczoraj siedząc do późna w nocy na FM trafiłem na genialny wątek - Budowa Sauny krok po kroku i tknęło mnie
    już dawno myślałem o tym że w nowo budowanym domu chciałbym mieć saunę, ale to było jeszcze przed wyborem projektu i jakoś inne sprawy mnie tak pochłonęły że idea umarła śmiercią naturalną ...a tu wczoraj niespodziewanie została reanimowana
    mam spore pomieszczenie nieużytkowe na poddaszu nad garażem od strony bilansu cieplnego to była moja zmora - pomieszczenie nieogrzewane z temperaturą ok 0 stopni w zimie przy -20 ,a za ścianą łazienka +24 podczas użytkowania .... duże duże straty ciepła . Zastanawiałem się więc nad jakimś buforem , pomieszczeniem przejściowym i tak oto wczoraj wymyśliłem - zbuduję tam SAUNĘ !!! idealne miejsce , niskie , obok łazienka ... cud malina i orzeszki

    no dobrze sauna sauną a tu dziś ciąg dalszy prac na poddaszu - akcja wełna dzień trzeci (3)
    ale najpierw wrzucę fotki wykonane dziś a pokazujące efekt końcowy z wczoraj




    dziś pracowałem po przeciwnej stronie dachu tj nad garażem
    do ocieplenia 3 skosy
    prawa strona


    skos na wprost


    narożnik


    i skos po lewej


    jak widać na fotce wyżej całość przed rozpoczęciem prac została starannie uprzątnięta , drzewa nie wynoszę na zewnątrz by nie zmokło , po ociepleniu poddasza i wstawieniu okien będziemy grzać w domu jakaś kozą i kontynuować wszelkie prace

    krok po kroku jak wyglądały dziś prace












    to już ostatni skos - po lewej stronie


    aby zrobić tą część musiałem wcześniej ułożona stertę drzewa przenieść w inne miejsce


    po uprzątnięciu kontynuowałem prace


    i na tym zakończyłem prace na dziś


    jak widać dziś pracowałem bez sznurka - co nie oznacza że go nie będzie - ale doszedłem do wprawy i wełna nie wypada z między krokwi
    jutro dotnę brakującą wełnę ok 7m2 i zasznuruję całość

    na koniec 2 fotki pokazujące jak wygląda wełna między krokwiami z zewnątrz




    te pęknięcia wełny to jest to o czym pisałem we wcześniejszych postach
    na dzień dzisiejszy doszedłem do takiej wprawy że wełna już nie pęka podczas rozpakowywania jej z foli - są drobne wyjątki - ale wynikają one z pakowania w fabryce a nie tego jak ja to rozpakowywuję - folia bowiem jest wciśnięta w wełnę i podczas rozwijania i rozprężania jej folia wyrywa się z wełny

    Kamila i Marcin sznurka na 1 część poddasza zużyliśmy bardzo mało - miałem taką resztkę ok 1/4 szpuli i jeszcze starczy spokojnie na 2 część poddasza którą dziś robiłem - sądzę że 1 duża szpula sznurka do snopowiązałki (tego cieńszego) wystarczy na całe poddasze

    Mania18 dziękuję za gratulacje , kładzenie wełny nie jest trudne - ale jest czasochłonne - ja pracuje nad tym max 5-6 h dziennie bo jasno robi się późno , gdybym mógł zaczynać np o 6 rano wyrabiałbym dniówkę - ale jeśli nie muszę nie pracuję przy świetle sztucznym - jutro niestety będzie już praca w ciemnościach bo wszystkie prześwity między murłatą a dachem już pozatykałem
    a Twój mąż może wpaść bez problemu - choćby na 1-2 h zobaczyć czym to pachnie

    do KG to mi jeszcze daleko - bo nie będę ich zakładał do póki nie zrobię wylewki na poddaszu co by wilgoć nie szła w KG tylko w siną dal

    i na koniec jeszcze jedna historia która mi się dziś przydażyła
    - ogólnie wstałem chyba dziś lewą nogą, nie miałem humoru i całe szczęście że pojechałem na budowę i się pobiłem sam z sobą i myślami podczas pracy to mi przeszło odrobinę, później postanowiłem pojechać z żoną do Rzeszowa , bo pierwotnie miała jechać sama , zabrałem synka z przedszkola i pojechaliśmy, gdy żona załatwiała swoje sprawy my poszliśmy się przejść ... wracamy już a mój syn mówi
    o tata - portfel, gdzie? no na chodniku leżał - całe szczęście nikt nie szedł , cofnąłem się 2 kroki i wziąłem go, w środku prawko, DO, kilka kart stałego klienta, kart zniżkowych, kilka klubowych w tym 2 na stadiony , i kilka wizytówek ale żadna nie należała do właściciela zguby, 3 karty płatnicze w tym 1 kredytowa (wypukła) i ok 65 zł - wykonałem kilka tel do osób z wizytówek ale nikt nie znał jegomościa, myślę sobie jechać na policję? stracę z 1h lub 2 - zaczną spisywać zeznania , wypełniać formularze etc ... będąc między czasie w jednym z CH podszedłem na stanowisko z komputerami i poprosiłem sprzedawcę by sprawdził mi adres z prawa jazdy - postanowiłem odwieźć zgubę właścicielowi, przyjechałem na miejsce , w mieszkaniu studenci i mówią że nie znają gościa o którego pytam bo oni tylko wynajmują i chyba to poprzedni właściciel, dali mi nr tel do właściciela ale ten tylko miał nr do mamy tego co zgubił portfel , miedzy czasie sprawdziłem adres na DO i okazało się że jest inny więc pojechałem na 2 koniec Rzeszowa, po drodze zadzwoniłem do matki ta przekazała nr do syna i umówiliśmy się na przekazanie. Przyjechał właściciel portfela , mówi że nie ma kasy bo karty wszystkie zablokował i że ma 20 zł i chciał mi się tym odwdzięczyć za uczciwość ... ;/
    skwitowałem tym że syn znalazł i by jemu dał na cukierki , dodałem że portfel oddaje nienaruszony z PEŁNĄ zawartością

  2. #522
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    A nie boisz się iż wilgoć z wylewki na poddaszu pójdzie ci w wełnę.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #523

    Domyślnie

    noooo Konrad toś walnął posta fajnie fajnie Ci idzie to ocieplanie teraz możesz śmiało dać ogłoszenie "przyuczę do układania wełny " na FM i już masz darmową pomoc
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  4. #524
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    kładzenie wełny nie jest trudne - ale jest czasochłonne - ja pracuje nad tym max 5-6 h dziennie bo jasno robi się późno , gdybym mógł zaczynać np o 6 rano wyrabiałbym dniówkę - ale jeśli nie muszę nie pracuję przy świetle sztucznym - jutro niestety będzie już praca w ciemnościach bo wszystkie prześwity między murłatą a dachem już pozatykałem
    a Twój mąż może wpaść bez problemu - choćby na 1-2 h zobaczyć czym to pachnie

    do KG to mi jeszcze daleko - bo nie będę ich zakładał do póki nie zrobię wylewki na poddaszu co by wilgoć nie szła w KG tylko w siną dal
    Wiem, ze nietrudne, ale własnie o tą 3 nogę, rękę czy drugiego człeka za mało!! No i praca w pojedynkę wolniejsza....
    Mąż czeka na tynki, wylewki..coby ciut przeschło i bedzie zabierał sie za wełne...chociaz pan, ktory bedzie tynkowal usilnie twierdzi, ze welnie to nic nie bedzie szkodzilo, bo przeciez folie ma..a ładniej obrobią wszystko, jak jest juz wełna....ale wolimy poczekac...

    Piczman- dziękuję ślicznie za poradę, ide sie popytac co i jak do Ciebie..


    miedzy czasie sprawdziłem adres na DO i okazało się że jest inny więc pojechałem na 2 koniec Rzeszowa, po drodze zadzwoniłem do matki ta przekazała nr do syna i umówiliśmy się na przekazanie. Przyjechał właściciel portfela , mówi że nie ma kasy bo karty wszystkie zablokował i że ma 20 zł i chciał mi się tym odwdzięczyć za uczciwość ... ;/
    skwitowałem tym że syn znalazł i by jemu dał na cukierki , dodałem że portfel oddaje nienaruszony z PEŁNĄ zawartością
    - no tos sie najeździł i natrudził, zeby ustalic wlasciciela..szybciej by pewnie było na tą Policję?! )No i na czym wreszcie stanęłol?Dał na te cukierki, czy nie?Pokusił sie o odwdzięczenie zawartoscia portfela?czy 20 zł?

  5. #525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no dał te 20 zł i dopiero jak odszedł chyba sprawdził portfel - może nie sądził że ktoś mu zwróci z kasą ? nie wiem - dziwnie się poczułem - więcej na paliwo wydałem
    ale za to synek miał pierwszorzędną lekcję

    co do układania wełny przed wylewkami - oto się nie boję - temperatura na zewnątrz jest stosunkowo niska , wylewki będą schły długo a wilgoć będzie pojawiać się niezbyt intensywnie - nie tak jak czy 15-25 stopniach C, przy wylaniu wylewek nie będziemy jeszcze grzać w domu by nie przyśpieszać tego procesu , ale gdyby okazało się że są jakieś z tym problemy wypożyczę osuszacz który chłonie wilgoć

  6. #526
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Świetnie idzie praca. A do samodzielnego przytrzymania wełny można sobie sklecić podpory z kawałka deski i słupka z łaty (lepiej z dwóch kawałków obracanych na gwoździu o różnej długości- jak potrzebujemy krótki, to odwracamy i składamy (taki scyzoryk)- blokada z gwoździa konieczna z jednej strony, żeby się sam nie składał (kurcze.. chyba opatentuję)
    Jeszcze jedno:
    Napisał fotohobby
    Buduję sobie z silikatu (czy nawet ytonga). Kładę na to 18-20cm styropianu.
    Jaka jest różnica, czy ściana będzie murowana na zaprawie, czy na kleju ? Jakie mostki termiczne "co 20cm" powstaną ?"
    i drugi post: Napisał kid : " Przy 15cm styropianu nie ma sensu budować na klej bo i tak mostki termiczne można pominac."
    Co o tym myślicie?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wiesz co - napisz co asolt;a
    dla mnie jedyny słuszny wybór to klej - bo każda złotówka później na ogrzewanie będzie powodowała że będę płacił o 100-200 zł mniej niż gdybym odpuścił poszczególne tematy

    gdy buduje się dom 3-5l to wiele rzeczy jest pomijalnych ....

  8. #528

    Domyślnie

    Konrad wypożyczysz ten osuszacz od kogoś znajomego czy z wypożyczalni a jeśli to drugie to możesz mi powiedzieć ile kosztuje taka przyjemność ?
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Jaka jest różnica, czy ściana będzie murowana na zaprawie, czy na kleju ?
    Co o tym myślicie?
    Przy silikacie "mostkowo" bez różnicy.

  10. #530
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gingeros Zobacz post
    Konrad wypożyczysz ten osuszacz od kogoś znajomego czy z wypożyczalni a jeśli to drugie to możesz mi powiedzieć ile kosztuje taka przyjemność ?
    tu masz link - na szybko znaleziony w sieci >>

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Przy silikacie "mostkowo" bez różnicy.
    grzeniu666 - przy każdym materiale mostek jest taki sam - tylko ewentualne straty są mniejsze lub większe - dla domu pasywnego każda złotówka się liczy i zaprawa nie jest niczym mile widzianym , ale jak jest to dom 3-5 l i 20-25 cm styrop to taka 1 czy 5 zl w skali roku to żadna różnica - więc jak to ładnie piszą - mostek jest pomijalny, podobnie jak mostek w postaci kotew JBD w ciepłym montażu

    z dziś - MIAŁEM LENIA wełny co nie co położyłem - zostały jakieś 2-3 dziwne kształty do docięcia i zasznurowania wszystko
    miałem dziś kolegę do pomocy - Jasiek - pamiętasz go ??


    był na budowie dziś ze mną teściu
    wnęka na prowadnice do bramy garażowej otynkowana - a raczej oklejona klejem do silki








    co do wełny przed wylewkami już wszystko wiem - ogólnie temperatura ok +5C jest OK będzie wolno wysychać czyli mniej wilgoci niż np przy +15 czy 25
    do tego muszę mieć położona całą wełnę i zafoliowana od środka i można śmiało lać wylewki

  11. #531

    Domyślnie

    Dzięki Konrad z drugiej strony nie wiem czy ma sens przyśpieszać osuszanie pomieszczeń w trakcie suszenia posadzki
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  12. #532

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dla domu pasywnego ... zaprawa nie jest niczym mile widzianym
    Nie wydaje mi się. Tak rzeczowo gdzie ta różnica, skąd?

  13. #533
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    może zacytuje odpowiedz aslot'a liczącego mi OZC

    W przypadku tak dobrej izolacji termicznej 30 cm i 0,031 oraz stosowaniu silikatów o wsp 0,8 typ zaprawy która ma podobną lambdę (ok 1) , grubość i rodzaj zaprawy nie ma żadnego znaczenia, róznice mogą wystąpić na poziomie promili.

    Sytuacja zmienia sie gdy maleje grobość izolacji i stosujemy np bk o małej lamdzie lub silikaty o lambdzie 0,4, wtedy warto murować na cienkiej wartstwie
    kleju. Róznice też nie bedą duże ale kazdy przypadek trzeba przeliczać indywidualnie.
    Najwazniejsze w tych ścianach jest aby montaż styropianu był jak najbardziej dokładny, gdyz wtedy unikamy mostków termicznych

  14. #534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    miałem dziś kolegę do pomocy - Jasiek - pamiętasz go ??
    he he
    przecież nie chciał się odczepić... (od mojej kurtki )
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #535

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    W przypadku ... stosowaniu silikatów o wsp 0,8 typ zaprawy która ma podobną lambdę (ok 1) , grubość i rodzaj zaprawy nie ma żadnego znaczenia, róznice mogą wystąpić na poziomie promili.
    Sytuacja zmienia sie gdy maleje grobość izolacji i stosujemy np bk o małej lamdzie lub silikaty o lambdzie 0,4, wtedy warto murować na cienkiej wartstwie
    kleju. Róznice też nie bedą duże ale kazdy przypadek trzeba przeliczać indywidualnie.
    Najwazniejsze w tych ścianach jest aby montaż styropianu był jak najbardziej dokładny, gdyz wtedy unikamy mostków termicznych
    Otóż to, pisałem o zaprawie przy silikatach (nie BK).

    O, a co to, gdzie to, za silikaty z lambdą 0,4? O ile wiem silikaty mają lambdę >1 (pełne >>1).
    EDIT: e, faktycznie nie aż tyle (jak patrzę teraz na www), tak mi się z OZC pamiętało, zerknę jeszcze w domu.

    Szczelność położenia muru i styro to inna sprawa, oczywiście b. ważna.

    PS. Ciekawe jak Ci w realu wyjdzie zużycie na ogrzewanie. Nie masz kominka (?) to nie poszachrujesz
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 12-01-2012 o 12:27

  16. #536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post

    PS. Ciekawe jak Ci w realu wyjdzie zużycie na ogrzewanie. Nie masz kominka (?) to nie poszachrujesz
    dzięki łaskawej a jednocześnie bardzo stabilnej pogodzie udało się mi określić jaki mam dom

    przy 0* na zewnątrz (średnia z dwóch tygodni ) i dość stabilne 22* wewnątrz potrzebuję 52 kwh na dobę co daje nam 10400 kwh na sezon grzewczy (200 dni ze średnią 0* )
    10400 kwh : 154m2 = 67,53 kwh/m2
    czyli 6,75 LITROWY

    szacunkowo obstawiałem 5,2 litrowy ale jak się okazuje nieco się rozminąłem...
    oczywiście jak ja się budowałem ( 2001r )to nawet nie wiedziałem że są jakieś LITRY he he...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #537
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    Widzę, że z kociakiem od razu inna praca.Znalazłeś nie tylko trzecią rękę ale cztery łapy
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 20-11-2014 o 15:37

  18. #538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Otóż to, pisałem o zaprawie przy silikatach (nie BK).

    O, a co to, gdzie to, za silikaty z lambdą 0,4? O ile wiem silikaty mają lambdę >1 (pełne >>1).
    EDIT: e, faktycznie nie aż tyle (jak patrzę teraz na www), tak mi się z OZC pamiętało, zerknę jeszcze w domu.

    PS. Ciekawe jak Ci w realu wyjdzie zużycie na ogrzewanie. Nie masz kominka (?) to nie poszachrujesz
    trzeba pamiętać że ja wybudowałem dom z najcięższych silikatów i najgrubszych tj NP 25 które mają [W/mK]: 0,81
    dla porównania można by było dom wybudować z N24 [W/mK]: 0,46

    tak więc tu masz tą zasadniczą różnice miedzy zaprawa a Uw dla "standardowego" bloczka silikatowego

    co do braku komina - tego się nie obawiam - w razie jakiejkolwiek potrzeby w przyszłości postawię metalowy wewnątrz domu (przepust w stropie mam choćby na WM) i ściągnę kilka dachówek lub pociągnę go po zewnętrznej stronie domu - ale tego na 99,99% nigdy nie będę musiał robić

  19. #539
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dzięki za te cenne informacje. pozwoliłem sobie wkleić cytat z OZC asolta w temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...67#post5116667
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  20. #540

    Domyślnie

    Witam,
    właśnie przeczytałam Twój dziennik i jestem pod wrażeniem dokumentacja fotograficzna doskonała.
    Gratuluję powiększającej się rodziny.
    Przeglądałam galerię zdjęć użytkownika Jeti z budowy i zauważyłam w folderze "Budowa - Okna" ciekawy (chyba) sposób mocowania bramy garażowej. Wiem, że Ty już wymyśliłeś, jak to zrobić, ale może przyda się innym: https://picasaweb.google.com/jakub.w...39409768898722 i następne.
    Pozdrawiam i dalej będę podpatrywać.

Strona 27 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony