dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 144
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 2874
  1. #541
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    amka - dziękuję za wizytę i gratulacje

    brama u Jeti montowana w świetle otworu - w wątku o płytach fundamentowych badaliśmy ten temat - rozmawiałem również z montażystą bram Hormann - maja taki montaż - ale nie polecają go - chodzi o działające siły i naprężenia podczas pracy bramy

  2. #542

    Domyślnie

    Czytam również wątek o płytach fundamentowych, ale do dywagacji na temat montowania bram garażowych w świetle otworu nie doszłam jeszcze Wszystko przede mną. Planuję budować dom energooszczędny i na razie próbuję zorientować się w temacie, a Twój dziennik w przystępny sposób pokazuje laikowi, w jaki sposób można rozwiązać niektóre problemy.

  3. #543
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    Podglądam od jakiegoś czasu i postanowiłam się przywitać w końcu Pęknie to wszystko wygląda - super fotorelacja plus opis. A i gratulacje z okazji dwóch kresek
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  4. #544
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Konrad - jestem na etapie powolnego nadrabiania zaległości na FM - także spóźnione, ale szczere GRATULACJE z okazji przyszłego powiększenia rodziny .

  5. #545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    carolinka witam w moich skromnych progach

    Alicjo - śliczne dzięki i jedna prośba Twoja obecność na FM i DB jest dla innych czymś niesamowitym - nie rezygnuj z tego

    dziś na budowie
    1. zasznurowaliśmy i dołożyłem brakujące kawałki wełny nad garażem


    2. rozpoczęliśmy prace ociepleniowe w pokoju na poddaszu - tak to wyglądało
    a) strona południowa z oknem



    tu widać jak zbyt duże kawałki wełny nie mieszczą się między krokwiami i się marszczą



    b) część wschodnia - za ściana działową była układana wełna 1 i 2 dnia


    c) część północna



    jak widać kota dziś nie było i mimo że pomagał mi pracownik z mojej firmy rąk brakowało



    dziś kurier przywiózł 2 paczki
    1. z odkurzaczem centralnym - jeszcze nie rozpakowałem
    2. przyszło też 3m2 płyty ECOTHERM - PłYTA ECOTHERM SLIMLINE, 107 MM 0.023 W/mK którymi obłoże filar przed przed przedsionkiem - lepsza lambda oznacza cieńszą izolację - filar ma 25x25 cm gdybym chciał go obłożyć styropianem grubości 20 cm miał by wymiar 65x65 - jakiś kolos


    ocieplenie poddasza 1 warstwą wełny planuję zakończyć za 3-4 dni robocze po 6h max termin za tydzień w sobotę - gdyż nie codziennie będę mógł nad tym pracować

    z generalnym wykonawcą wykończeniówki ustaliłem że w poniedziałek bądź wtorek za tydzień przyjdą pozakładać uchwyty pod stelaż do KG na poddaszu
    gdy to zrobią będę mógł kłaść 2 warstwę wełny i mocować ją będę listwami aluminiowymi

    na całość położona zostanie taka folia paroizolacyjna z ekranem aluminiowym.


    Zastosowanie:
    Folia paroizolacyjna z ekranem aluminiowym. Wyjątkowo mocna czterowarstwowa, zbrojona folia wiatro i paroizolacyjna. koszt 6.72PLN / 1m2
    położę ją tylko w pomieszczeniach ogrzewanych, w pozostałych jakaś "zwykłą"

    prace nad ociepleniem poddasza max muszę zakończyć do końca stycznia - pewnie będzie to znacznie szybciej ...

    dziś po rozmowie tel z pracownikiem fabryki okien dostałem informację że część profili i wszystkie szyby są już w fabryce, pozostałe profile mają dojechać ok 20 stycznia i max do końca miesiąca mają być okna zamontowane

    elektryk od poniedziałku powraca do pracy i ma powoli kontynuować prace - na początek poproszę go by swoją cudowną maszyna powycinał mi rowki w silce na instalację pod OC - o ile pogoda pozwoli - bo przeciągi są spore ...a zapowiadają dodatkowo temperatury ujemne i opady deszczu, później będzie konuował swoje prace

    szef ekipy od wykończeniówki - Pan Darek - wymyślił sprytną rzecz - planowałem kable od ogrzewania elektrycznego położyć w cienkiej warstwie wylewki samopoziomującej - koszt takiej wylewki to spory wydatek - cena uzależniona jest od każdego mm jej grubości - a przy powierzchni domu robi się kwota
    dlatego zaproponował że podeśle swoich 2 pracowników z "boshami" a Ci wytną w 1-2 dni rowki na kable w płycie fundamentowej na całym parterze , na to wylejemy zamiast 20 mm wylewki max 5-8 mm - oszczędność kilka tyś pln - koszt 2 tarcze do betonu, odrobina prądu i 2 dniówki
    to rozwiązanie ma być wdrażane w życie w ostatnim tygodniu stycznia
    gdy zamkniemy dom rozłoży się kable elektryczne i zrobi wylewkę max 6-8 luty

    z Piczman'em wstępnie ustaliliśmy montaż WM na weekend 10-11 lutego

    gdy wentylacja będzie gotowa rozpoczynamy prace nad sufitem podwieszanym

    w 1 tygodniu lutego wchodzi również hydraulik - pierwsze co musi zrobić to rozprowadzić kanalizacje pod konkretne urządzenia tak by ekipa wykończeniowa mogła zrobić wylewki , później będzie rozprowadzał wodę i robił kratkę w garażu

    po zakończeniu prac nad podłogą i sufitem ekipa bierze się za wylewkę na pietrze (ja będę musiał położyć jeszcze styropian na podłodze i ścianach w pomieszczeniach nieogrzewanych) , za KG na poddaszu gdy wylewka już wyschnie i ściany na parterze a ja do tego czasu wypadałoby bym zakupił biokominek

    do końca stycznia muszę obczaić temat POŚ - mamy w mieście firmę robiącą takie cudeńka - muszę ponowić kontakt

    to chyba wszystko ....

    ale wysmarowałem posta .... no ....jak na ELITĘ FORUM przystało ... bo dziś mi taką etykietę przyłatali
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-01-2012 o 07:52

  6. #546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Konrad
    z tymi rowkami na kable to jakoś do mnie nie przemawia
    a może tylko się mi wydaje ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #547
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Konrad
    z tymi rowkami na kable to jakoś do mnie nie przemawia
    a może tylko się mi wydaje ...
    Właśnie do mnie też to nie przemawia ale może jest ok. A co z tym 1cm - 1,5 cm róznicy w docelowej wysokości podłogi. O tyle ci się obniży podłoga. Może nie jest to jakaś szalona różnica ale jak to się ma do już zamówionych drzwi tarasowych i drzwi zewnętrznych.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #548
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a do mnie przemawia - co za różnica czy kabel będzie leżał na płycie fundamentowej i zalany będzie samo-poziomem, czy też w rowku wyciętym w PF i tam również zalany ? tyle że mniej samo-poziomu zużyję

    a z drzwiami tarasowymi i wejściowymi wszystko jest OK - w przedsionku zrobię normalną wylewkę 4 cm + 1 cm terakota na kleju - czyli tyle ile pierwotnie było przewidziane, a między przedsionkiem a korytarzem w drzwiach wewnętrznych zrobimy próg by uszczelnić drzwi i zniwelować różnice poziomów z korytarzem
    w salonie 5 cm listwę którą z oknami zamówiłem zamontuję od góry i zakryje styropianem, okna będą na kotwach (ok 2 cm nad poziomem PF) wystarczy by wylać samo-poziom i położyć później terakotę

  9. #549
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    szczęścia zdrowia z wyliczeniem ułożenia tych kabli...
    w razie korekty nowe rowki ??
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #550
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kable już zamówione - będą za kilka dni - choć wcale nie są aż tak potrzebne

    odmierzy się odpowiednią długość sznurka , ustali się położenie i rozstawy - obrysuje się kredą lub czymś bardziej trwałym i jazda ....

    jasiek - nie chce mi się wierzyć - Tobie tanie i skuteczne rozwiązanie nie podoba się ??
    hmmm ?

  11. #551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    jasiek - nie chce mi się wierzyć - Tobie tanie i skuteczne rozwiązanie nie podoba się ??
    hmmm ?
    podoba, podoba...
    tylko jakoś nie mogę ogarnąć wycelowania z długością kabla...
    znaczy da się...
    no dobra, chyba jestem za bardzo zmęczony

    ps.jakieś 700-800 mb rowka z zakrętami...
    czy to będzie takie proste i tanie to się okaże
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 13-01-2012 o 23:01
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #552
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Współczuję już tym chłopakom z "boschami" i na pewno na 2 tarczach się nie skończy Spróbowałbym najpierw na kawałku jak to idzie przed całym rozmierzaniem rowków. Też jakoś mnie nie przekonuje ten pomysł, choćby ze względu na ilość kurzu jaka powstanie. A jakby wykorzystać bruzdownicę do instalacji i środek wybić przecinakiem?! Tylko odległość między tarczami w niej nie wiem czy można zmieniać. Narka, lecę na swoją budowę
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  13. #553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    gdybym sam miał to robić - pewnie też mocno bym się zastanowił - ale to pomysł Pana Darka i jest w 100% do niego przekonany i to jego ludzie będą to robić - a to taki człowiek że na 99,99% wiem że działa w moim interesie - wie że i tak na całym wykończeniu domu swoje zarobi - a w kwestii materiałów i rozwiązań doradza ...
    to jego pracownicy będą w tym kurzu pracowali ... rozmawiałem z nim niespełna 1/2 h temu i twierdzi że będzie OK - sama bruzda będzie dosłownie na grubość kabla wiec jak twierdzi szybko pójdzie - nawet z tymi 800 metrami - myślę że nic nie ryzykuje , stracić nie stracę, a zyskać mogę kilka tyś na wylewce

    DEZET - TY na budowę - a ja już wróciłem , jak to mówią kto wcześnie wstaje temu Pan Bóg daje , a kto późno wstaje ten się wysypia

    wspominałem kiedyś że murłata została przykręcona prętami - była z resztą o tym mowa / i fotki przy okazji ściany kolankowej
    po wybudowaniu dachu tak to wygląda




    do ich usunięcia używam takiej oto maszyny - piła elektryczna




    dziś w planach było położenie wełny w pomieszczeniu przeznaczonym na łazienkę


    po wycięciu prętów które przeszkadzają można było rozpocząć układanie wełny od zapchania dziur - nawet nie macie pojęcia jak przez taki 1 otwór wiało jak zapychałem ostatni na ścianie północnej dziś






    gdy już je zapchałem kolejne elementy znacznie szybciej się układało






    aż do momentu dotarcia do szczytu dachu gdzie są jętki i podcinanie wełny było bardzo czasochłonne u wymagało precyzji


    po skończeniu 1 strony przerzuciłem się na 2 stronę dachu gdzie czekało mnie ocieplenie kosza i sporo docinek




    tyle dziś ...

    jak już położę wszędzie 1 warstwę wełny muszę jeszcze pianką w puszcze zaizolować murłatę - ekipie od dachu dałem do ręki kilka puszek pianki by dali pianke pod murłatę - cholery jedne nie zrobiły tego - efekt widoczny na fotce


    zależy CI na domu pasywnym / wysokoenergetycznym ? chcesz mieć coś zrobione dobrze lub w ogóle zrobione?? ZRÓB TO SAM !!! lub pilnuj ekipy to zrobiła - chyba że wpiszesz punkt po punkcie do umowy - ale niejednokrotnie o niektórych sprawach ja np wcześniej nie wiedziałem lub dokształcałem się tuż przed danym etapem lub w trakcie

    na nadchodzący tydzień pozostało do zrobienia:
    1. zasznurowanie tego co zrobiłem wczoraj i dziś
    2. położenie wełny w pomieszczeniu nieogrzewanym koło schodów - teraz to tymczasowy / podręczny skład wełny

    3. ocieplenie całego szczytu w pokoju na poddaszu

    4. dodanie wełny w szczycie dachu w łazience i w pomieszczeniu nieużytkowym nad garażem - wejdzie jakieś 50-60 cm wełny - jak to zrobić ??by nie wypadała ??
    5. położyć wełnę nad schodami - fotka trochę niewyraźna - widać wełnę którą wkładałem od strony łazienki


    dziś pracownik Pana Darka przywiózł 4 elementy rusztowania - w poniedziałek zaczynamy od sznurowania zaległości i szczyt w pokoju , reszta sukcesywnie

    specjalnie dla Mania18 i jej męża podaje czas dzisiejszej pracy - a raczej godzinę wykonania poszczególnych fotek
    9:47 - 1 fotka przed cięciem prętów
    9:53 - fotka z uciętymi prętami (dziś 3 szt miałem do ucięcia)
    10:06 - fotka z 3 kawałkami wełny na murłacie
    10:40 - fotka z wełna do wysokości okna
    11:20 - kolejny rząd wełny równo z oknem
    11:54 - 2 strona łazienki
    12:50 - fotki z tym co zostało do zrobienia w kolejnym tyg i jazda do domu

    dodam że dziś pracowałem sam
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-01-2012 o 18:56

  14. #554
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Też się wymeldowałem z budowy... ale o 16.00 Dziś kończenie "akcja podbitka nad garażem" Masz rację z tymi szczelinami- wieje przez takie jak diabli. A u mnie nawet zamieszkały kopciuszki i wylęgły się dwa młode. Niedawno natomiast wleciała sikorka i nie mogła sobie znaleźć z powrotem wyjścia. Gdybym nie zajrzał na poddasze, pewnie by zdechła. Uratowałem ją - nawet film na YT puściłem
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #555
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Konrad, weź Ty się zlituj.
    Neta mam w domu nawet szybkiego, ale z limitem !!!

    Trochę mniej zdjęć bo zaraz mi się skończy

  16. #556
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Konrad, weź Ty się zlituj.
    Neta mam w domu nawet szybkiego, ale z limitem !!!

    Trochę mniej zdjęć bo zaraz mi się skończy
    Nie słuchaj go. "Life is brutal" Po co się na wieś wyprowadzał. Jak najwiecej zdjęć proszę co mówie nie proszę lecz żądam.
    My checemy zdjęć. My chcemy zdjęć Dużo Mnóstwo Wiele ....
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 14-01-2012 o 22:34
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #557
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    @ rewo66

    Ostatnio marudziłeś że mam do Ciebie za daleko, odpisałem ale chyba nie dotarło .

    Może GWC z dostawą do domu ?
    Uruchomienie i szkolenie gratis

  18. #558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    @ rewo66

    Ostatnio marudziłeś że mam do Ciebie za daleko, odpisałem ale chyba nie dotarło .

    Może GWC z dostawą do domu ?
    Uruchomienie i szkolenie gratis
    no może! jaki koszt takiego Gwc ?

  19. #559
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ok. 6 tyś zł z koparką .
    Można i taniej ale wtedy 1 pętla i mniej zabawy w przyszłości w regenerowanie .
    Cena obowiązuje na terenie całej Polski !

  20. #560
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    @ rewo66

    Ostatnio marudziłeś że mam do Ciebie za daleko, odpisałem ale chyba nie dotarło .

    Może GWC z dostawą do domu ?
    Uruchomienie i szkolenie gratis
    Dotarło i pamiętam. Teraz jestem na etapie wyższości jednych okien nad innymi czyli casting na dostawę okien wraz z montażem oraz bramy garażowej. Odezwę się na priwa jeszcze w tym miesiącu.
    Konrad pewnie walczy na budowie. Ja dziś wróciłem wcześniej okropnie zimno.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

Strona 28 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony