dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 144
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 2874
  1. #561
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Ok. 6 tyś zł z koparką .
    Można i taniej ale wtedy 1 pętla i mniej zabawy w przyszłości w regenerowanie .
    Cena obowiązuje na terenie całej Polski !
    Znaczy koparką przyjeżdżasz na miejsce?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #562
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Koparek jest dużo, zawsze się jakiś "sąsiad" znajdzie do kopania .
    Choć teraz trudniej ze względu na budowę autostrad .

  3. #563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    ... Konrad pewnie walczy na budowie. Ja dziś wróciłem wcześniej okropnie zimno.
    rewo66 - w niedzielę na budowie?? nie wiesz że dzień święty należy świecić ??
    dlatego ja byłem w Krakowie w służbowych sprawach

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Znaczy koparką przyjeżdżasz na miejsce?
    pewnie tak - ale Piczman nie zabiera jej ze sobą tylko sprawa do umówienia na odległość - to chyba nie jest aż takie trudne... kwestia dogadania się choćby na tel.

    dziś o układaniu wełny w kolejnym pomieszczeniu nie będę się rozpisywał
    napisz tylko że skończył mi się sznurek i kupiłem dziś nową szpulę - koszt 25 zł - łazienka zasznurowana , wełna w ostatnim pomieszczeniu nieogrzewanym o nieznanym jeszcze przeznaczeniu ułożona i zasznurowana
    jutro walczymy od 7 rano do ok 13-14 we 2 - cel zrobić jak najwięcej - pozostał szczyt domu w dość sporym pokoju i schody (2 pasy wełny między 3 krokwiami - ale praca na wysokościach) z małym korytarzem na pietrze

    teraz coś z innej bajki

    co o tym sadzicie ?


    podoba się ?? jest ktoś chętny na zakup ??
    2 x Single Sofa : 710*660*H770mm
    1 x Double Sofa : 1280*660*H770mm
    1 x Coffee Table : 1100*510*H390mm
    with 60mm seat cushions and 5mm tempered clear glass

    zbieram chętnych na zbiorowy import z Chin - cena całkiem rozsądna - uzależniona od ilości chętnych - spodziewany koszt nie przekraczający 2200 PLN za komplet

    cena ok 30-40% niższa niż porównywalne zestawy dostępne na rynku
    jest małe ryzyko - zamawiamy w ciemno więc nie wiadomo jakie są np poduszki i gąbka
    jeśli będzie dużo chętnych (ok 15-20 osób) wtedy mamy pewne że nie będzie uszkodzeń w transporcie żadnych bo załadunek kontenera w fabryce

    w grę wchodzą też inne zestawy - szczegóły na PRV - proszę w tej kwestii nie zaśmiecać DB
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-01-2012 o 16:09

  4. #564
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    A te meble to ratanowe, czy jakie? Wyglądają na tarasowe.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  5. #565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak ratan - muszę sprawdzić tylko czy naturalny czy sztuczny

  6. #566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś w 95% zostało zakończone ocieplanie poddasza pierwszą 20 cm warstwą wełny na jutro rano zostało dosłownie kilka docięć wełny w jakiś nietypowych miejscach, a raczej kształtach, do tego + 2 rzędy wełny miedzy 3 krokwiami nad schodami, ekipa Pana Darka ma dowieźć kilka elementów rusztowania którym zastawimy schody

    fotki z ostatnich 3 pomieszczeń jutro lub pojutrze - Piczman - nie czytaj / oglądaj !!

    dziś na budowę przywiezione zostały profile aluminiowe i płyty OSB , ok 12 m2 pójdzie na poddasze by zabudować od doły szczyt dachu i poukładać tam wełnę, położę tam wełnę Rockwool super rock "10", którą dostałem z lokalnego składu budowlanego w zamian za zwrócona stal
    do tej pory zużyłem ok 100 rolek wełny tj 250 m2, zostało ok 150 m2 - będzie trzeba dokupić ok 100 m2

    jutro rozpocznie się też montowanie uchwytów pod stelaż i kładzenie 2 warstwy wełny

    Pan Darek będąc dziś w Rzeszowie kupił płyty KG w bardzo dobrej cenie - nie pisałem wcześniej, ale podjąłem decyzję że nie będę robił tynków - klejem ścian też zaciągać nie będę - przykleimy wszędzie na ściany płyty KG - będzie szybko, sucho i co najważniejsze niezbyt drogo

    dziś wieczorem mam otrzymać wycenę od hydraulika w 2 opcjach: zgrzewanej i ściskanej - która lepsza? jest jakaś znacząca różnica poza ceną tych systemów ?
    dodam że rozprowadzenie wody w domu będzie w sufitach podwieszanych i osłoniętych pianką tak by rury nie pociły się i woda nie kapała na sufit KG

    na budowie pojawił się elektryk który coś tam dłubał - przywiózł też 1 skrzynkę - jakąś duża i głęboką na wszystkie moje bezpieczniki i pod liczniki , ale i tak się nie zmieszczą więc będą 2 skrzynki

    należało by też wspomnieć o tym że mamy w końcu zimę w pełni - tj konkretnie popadało w weekend i wczoraj , ale na jutro i czwartek zapowiadany jest "+" więc pewnie wszystko popłynie , na któryś z tych 2 dni właśnie zapowiedziane jest wykonanie przyłącza prądu

    jeśli chodzi o zimę i sam śnieg - mamy nie zabezpieczone okna , drzwi i bramę garażową ale śniegu w domu nie ma , wejście do przedsionka i do garażu jest ok 70 cm nad obecnym poziomem gruntu

    jutro lub pojutrze na potrzeby chwilowych prac na parterze - tj wycinka rowków pod kable do ogrzewania , o czym już pisałem - płytami OSB zostaną zabezpieczone 1 drzwi i 1-2 okna by nie było przeciągów w domu

    to chyba tyle z frontu robót
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-01-2012 o 16:39

  7. #567

    Domyślnie

    Masz jakas konkretna wycene ile wyjdzie KG zamiast tynkow?? Czy doplacales za welne 20 cm za nietypowa grubosc czy teraz to juz typowy wymiar ??

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #568
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    oszczędność jest przed wszystkim w kosztach pracy + tym że prace są suche i czyste a ponieważ mamy taką a nie inną pogodę - to też ma swoje znaczenie, KG jest idealnie gładki i nadaje się po położeniu do malowania, w przypadku wielu tynków potrzebne są jeszcze gładzie itp

    za wełnę 20 cm nie dopłacałem - jest w cenniku Rockwool'a
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-01-2012 o 17:22

  9. #569
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dziś będąc w hurtowni zobaczyłem ulotkę - nowe profile do zabudowy skosów ze ścianami- PROFILTECH - może się przyda ta informacja. Mnie to się podoba.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #570
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    DEZET widziałem już ich stronkę kiedyś, same profile chyba niczym szczególnym się nie różnią od innych dostępnych na rynku - ale samo ułożenie płyt względem siebie jak widać ma wielki znaczenie ze względu na palność - fajnie opisali / pokazali podstawowe błędy , a że ekipę do KG na poddaszu będę miał z tej "tańszej półki" dzięki za przypomnienie mi o tej firmie ....

    tak sobie siedzę kolejny już wieczór przy kompie pisząc posta nt postępów na budowie i sobie myślę że FM i DB wprowadzi mnie na drogę pijaństwa ... kolejna butelka łysky do tego pewien czarny bombelkowy napój ... ciekawe co szybciej dziś skończę ?? pisać i czytać FM czy 2 wcześniej wymienione trunki...?

    ponieważ wczoraj i dziś nie robiłem na budowie fotek moim cudownym aparatem w telefonie
    /1x od dawna mi się nie chciało ... mam dość wełny , pracowałem by szybciej skończyć a nie by dokumentować co się działo ... /

    więc po powrocie z pracy złapałem aparat i skoczyłem na budowę pstryknąć parę fotek by mój wpis nie był taki "czarno biały" , i no by Piczmanowi "ukraść" parę kB z transferu

    do rzeczy!!
    SKOŃCZYŁEM kładzenie 1 warstwy wełny na całym dachu!!! HURRRAAAAAAA!!!! - naprawdę się cieszę - niczym dziecko ... kto kładł wełnę ten wie jakie to dziadostwo ... żmudna i monotonna praca , i tak poszło całkiem sprawnie , szybciej chyba niż przypuszczałem na początku, pracując po 4-6 h dziennie 250m2 wełny ułożyłem z mała pomocą pracownika w 8 dni roboczych bez jakiegoś szczególnego pośpiechu - wszystko raczej powoli i dokładnie!!

    i tak wyglądał łazienka którą sam robiłem w sobotę i wczoraj kończyłem z Wojciechem


    a tak poddasze nad schodami - to było wyzwanie na dziś!!!

    to było wyzwanie .... nie , nie wełna ... tylko ustawienie rusztowania na schodach by tam wejść i w 20 min zrobić co trzeba

    a skoro rusztowanie już stoi trzeba było od razu podciąć bloczki z silki (ścianka działowa) tak by później weszła 2 warstwa wełny 20 cm


    do przycięcia bloczków użyliśmy bruzdownicy Pana Electrika val Dandi - bloczki po 3,5 cm zostały podcięte z 2 stron - jutro delikatnie potraktujemy je duzym boschem z tarczą diamentową i będzie po krzyku

    od dziś na budowie "rządzi" Pan Darek i jego chłopaki szt max 4 ... 2 z nich w poście #110 pomagało mi rozwozić piach taczkami pod płytę fundamentową - to oni będą też wycinać rowki w płycie boshami na kable grzewcze - jednym słowem nieźli "rzeźnicy" ale na prawdę - cenie ich za to!! pełen szacun !

    wypatrzone w promocji płyty KG Darek 2 kursami przywiózł z Rzeszowa - zostały złożone w garażu

    kilka dni i nie będzie po nich śladu

    przy okazji zakupów płyt KG okazało się że profile aluminiowe w Rzeszowie były tańsze niż u stałego dostawcy Darka na miejscu - więc oddał te co wziął wczoraj i przywiózł te tańsze - POWIEM WAM ŻE NIE MA JAK ZAUFANY WYKONAWCA !!! DZIAŁAJĄCY W INTERESIE INWESTORA

    na fotce widać też 2 skrzynki osadzone przez Dandiego i "kilka kabli" które trafią do tych właśnie skrzynek


    tak więc ekipa Darka dziś miała 1 dzień na budowie bardziej organizacyjny - postawili rano rusztowanie , później zaczęli ciąć bloczki z silki (działówki na poddaszu)
    na koniec Pan Darek zerwał kabel z prądem który ciągnę od sąsiada... więc ok 13 zabrałem się z Wojtkiem z budowy , wieczorkiem gdy pojechałem pstryknąć kilka fotek mile zaskoczyło mnie to co zobaczyłem
    prace z Wojtkiem zakończyłem przykręceniem 1 płyty na sufit w pokoju na poddaszu - gdzie na płytę - w szczyt dachu ma pójść wełna ok 30-40 cm do tego skosy też są ocieplone 20, przyjechałem a tam przykręcone są prawie wszystkie płyty ....


    został tylko mały otwór na wejście na górę


    a w środku ułożona między jętkami wełna




    a tak już to wygląda z perspektywy schodów


    jutro władamy tak więcej wełny i zamykamy w pokoju i od strony schodów i łazienki ....

  11. #571
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiar
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ŻUKOWO
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam!!
    Piękny domek ,ale trochę walki Was to kosztowało , najgorzej wyjść z papierów!
    Teraz to już do przodu.
    Powodzenia

  12. #572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Zatem do końca stycznia akcja wełna będzie finito. Płyty OSB dajesz od spodu a u góry też płyty OSB czy dechy. Jakiej grubości dajesz płyty OSB?
    Zatem robisz stryszek na przydasie.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  13. #573

    Domyślnie

    uf przebrnęłam przez cały watek

    jak juz zapadnie decyzja o oczyszczalni daj znać, bo tez sie zastanawiam co wybrać
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  14. #574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie - nie robie stryszku - nie potrzebuje więcej dodatkowych zakamarków - mam ich aż nadto

    płytę OSB dałem od spodu by zmniejszyć kubaturę - zastanawiałem się wcześniej czy nie zrobić otwartego sufitu do samego szczytu - ale to bez sensu
    dodatkowo takie rozwiązanie spowodowało że nieco mniej wełny mi poszło - a co najważniejsze zużyłem właśnie tam wełnę "10" którą dostałem ze składu budowlanego w zamian za stal która mi została po budowie
    na razie dałem tam 40 cm wełny - zobaczę jak jak wyrobię się z wełna i kosztami - jeśli będzie OK dokupię 2-3 rolki jeszcze jakiejś taniej wełny i cały szczyt zapcham wełną

    tak dziś wyglądało układanie wełny w szczycie dachu


    dokładaliśmy płytę OSB po płycie aż zakryliśmy całość - oczywiście z każdą płytą była dokładana wełna by później nie chodzić po OSB i wełnie

    finalnie został mały otwór




    na koniec w ten kwadrat włożyliśmy wełnę "20" dociętą z zapasem by weszła idealnie na wcisk
    i zamknęliśmy sufit


    po obwodzie mocowanie płyty zostało wzmocnione takimi blachami


    po zakończeniu prac ze szczytem zabraliśmy się za kładzenie drugiej warstwy wełny
    pracownicy Pana Darka przykręcili mocowania profili
    następnie rozpoczęliśmy próby nabijania wełny o grubości 20 cm na cienkie aluminiowe uchwyty


    nabijanie wełny o grubości 20 cm to koszmar!!! nie sądziłem że z 2 warstwą pójdzie tak źle , powoli ... etc




    1 wniosek z dzisiejszego dnia - należy zmienić uchwyty do profili na inne - pojedyncze do których profil mocuje się na wcisk - mam nadzieję że Darkowi dziś udało się je kupić ... w przeciwnym razie kolejne 6-7 dni prawdziwej walki nas czeka ...

    wszystkie ścianki na poddaszu zostały podcięte na 22 tak by weszła wszędzie wełna i płyty KG
    po zakończeniu cięcia na dole 1 z pracowników kontynuował cięcie na dole - tym razem już płyty








    do wyznaczenia prostych linii idealnie nadaje się 4m profil aluminiowy


    no i jak tam chłopaki ?? dalej wam się to nie widzi ?? jutro do końca dnia salon z kuchnia ma być wycięty i wybruzdowany


    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    uf przebrnęłam przez cały watek
    jak juz zapadnie decyzja o oczyszczalni daj znać, bo tez sie zastanawiam co wybrać
    witam w moich skromnych progach aksamitka!!

    było tak późno zaczynać - było by mniej do czytania , hehe
    decyzja o POŚ już w zasadzie zapadła - dzięki Tomi78__
    kupię taką samą jak on i sam ją zmontuję napisał mi tak "Gość dowozi oczyszczalnie w calej polsce i bardzo dokładnie tlumaczy jak ja zamontowac bez błedów. Jak ode mnie moge go polecic w 100%"
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-01-2012 o 20:35

  15. #575

    Domyślnie

    Konrad , rzuć namiary na producenta tych POŚ !

  16. #576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    no i jak tam chłopaki ?? dalej wam się to nie widzi ?? jutro do końca dnia salon z kuchnia ma być wycięty i wybruzdowany



    ja pierd...
    Marcin wywiercił z 1000 dziur, ty bruzdy....
    a ja przywiązałem kable do siatki zbrojeniowej drutem....
    też działa
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #577
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cudzymi rękoma dobrze się robi... bruzdy , he he.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #578
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Konrad , rzuć namiary na producenta tych POŚ !
    Możesz przesłać na priva namiary producenta POŚ.

    Co do wełnowania 2 - giej warstwy - kup sobie uchwyty grzybki takie na wcisk do profili będzie o wiele lepiej zobaczysz.

    Rowki super - ale trochę to potrwa. Może opatentujesz pomysła.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #579
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Pamiętasz o wentylacji dla poddasza ??

  20. #580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Konrad , rzuć namiary na producenta tych POŚ !
    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Możesz przesłać na priva namiary producenta POŚ.
    tel. 793 78 80 80 ; e-mail: [email protected] , facet jest z ok Torunia / Bydgoszczy ale wozi po całym kraju - ja umówiłem się na transport zbiorczy - mam jeszcze czas więc nie będzie musiał mi wieść 1 sztuki specjalnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ja pierd...
    Marcin wywiercił z 1000 dziur, ty bruzdy....
    a ja przywiązałem kable do siatki zbrojeniowej drutem.... też działa
    tylko wiesz - tak jak pisałem robimy to ze względu na oszczędność w PLN w koszcie wylewki samopoziomującej a nie po to by kabli nie mocować co by im się dobrze w rowkach leżało hehe

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Cudzymi rękoma dobrze się robi... bruzdy , he he.
    no tak - takimi najlepiej - ale Darek sam zaproponował takie rozwiązanie - wydaje mi się że chwilowo nie miał zleceń i wolał chłopaków wpuścić i by dłubali coś tam niż siedzieli w domu - dla mnie to OK bo wole im 1 tyś zapłacić niż 4 tyś więcej za grubszą wylewkę samopoziomującą

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Co do wełnowania 2 - giej warstwy - kup sobie uchwyty grzybki takie na wcisk do profili będzie o wiele lepiej zobaczysz.
    Rowki super - ale trochę to potrwa. Może opatentujesz pomysła.
    właśnie takie uchwyty Darkowi kazałem kupić , po poszukiwaniach w końcu znalazł - chyba w 10 punkcie handlowym ...

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Pamiętasz o wentylacji dla poddasza ??
    pamiętam , pamiętam .... tą ścianę będziemy obkładać wełną w poniedziałek lub wtorek - zastanawiam się tylko czy nie dawać tam w ogóle 2 warstwy i później dołożymy czy też położyć a my wytniemy później na rurę do WM

Strona 29 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony