dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 144
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 2874
  1. #621
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Przepraszam, że tak wejdę z butami w temacik.. nam zaproponowano takie rurki, ponoć bardzo fajnie się je układa i w ogóle..

    może ktoś coś na ich temat powiedzieć?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  2. #622
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Przepraszam, że tak wejdę z butami w temacik.. nam zaproponowano takie rurki, ponoć bardzo fajnie się je układa i w ogóle..

    może ktoś coś na ich temat powiedzieć?
    Gdzieś w jakimś DB to nawet widziałem je zamontowane. Nawet zapisałem sobie tą fotkę na kompie bo mnie bardzo zdziwiło ich nietypowy wygląd i rozmiar. Jak znajdę tę fotkę to wrzucę ją na forum. (oczywiście wieczorem w domu)
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ostatnio coraz bardziej popularnym jest systemem rozprowadzania powietrza oparty na rozdzielaczach i skrzynkach rozprężnych, a przewody wentylacyjne wykonane są z PE-HD, czyli z polipropylenu np. SfleX firmy Klima-Pol, TuboFlex.

    nie wszystkie kanały są do wentylacji!!! Wnętrze musi być antystatyczne i nieśmierdzące. Jak odróżnić... wentylacyjne są białe w środku.

  4. #624

    Domyślnie

    A jak to cenowo wyglada ?? Zakladam, ze umieszam kanaly w izolacji (np w welnie w suficie) wiec izolowanych kanalow mi nie potrzeba.

    Pozdrawiam

  5. #625

    Domyślnie

    Ale co kanaly wentylacyjne bys tez dal ?? No bo, ze w ciemno mozna dac rurki do podlogowki to wiadomo

    Pozdrawiam

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A jak to cenowo wyglada ?? Zakladam, ze umieszam kanaly w izolacji (np w welnie w suficie) wiec izolowanych kanalow mi nie potrzeba.
    Pozdrawiam
    Z tego co pamiętam cenowo wychodzi to wyraźnie gorzej.

    Konrad, powiesz że się czepam, ale PE-HD to polietylen ("twardy") chyba

    Ja chyba u siebie zrobię na skrzynkach blaszanych (tych od DGP).

  7. #627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    bardziej chodzi mi o rury do wody z PG do kuchni czy do łazienki . ale z pewnością znajdą się i tacy co wszystko zatopią

    dzwonił Dandi z budowy (mój elektryk) - kierownik oddziału PGE nie odebrał robót , wpadł do rowu, woda mu się do gumofilców nalała , wsiadł do auta i pojechał w pi...du
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-01-2012 o 11:28

  8. #628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jane Says

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dzwonił Dandi z budowy (mój elektryk) - kierownik oddziału PGE nie odebrał robót , wpadł do rowu, woda mu się do gumofilców nalała , wsiadł do auta i pojechał w pi...du
    Moja przygoda z przyłączem prądu przez PGE o/Rzeszów trwała bez mała rok i 9 miesięcy od podpisania umowy o przyłączenie. Sprawa była trudna, posadowienie mojej szafy od szafy przyłączeniowej dzieliło całe 150 metrów i tydzień po podpisaniu umowy przyniosłem do Zakładu komplet pism ze zgodą właścicieli działek, przez które szedł przyłącz na wejście w teren i przekop.
    mimo, iż od 7 grudnia w końcu mam licznik w dalszym ciągu nie znajduję żadnego parlamentarnego słowa na opisanie procedury przyłączenia. Począwszy od projektanta, zlecenie przetargu, poprzez wykonawcę (choć on najmniej), geodetę (to największy sk...l) po ekipę odbiorową i zakładającą licznik.
    Skandal bez mała.

    Mam nadzieję, że to państwo w państwie w końcu założy Ci Konradzie licznik i nie będziesz musiał na przedłużaczu działać (wiem jak to uciążliwe), czego Ci życzę

  9. #629
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Przepraszam, że tak wejdę z butami w temacik.. nam zaproponowano takie rurki, ponoć bardzo fajnie się je układa i w ogóle..
    może ktoś coś na ich temat powiedzieć?
    Fajna sprawa ale droga,sam myślałem nad podobnymi,firmowe rurki są drogie,przy tak małych średnicach trzeba liczyć x2 lub x3 na pomieszczenie także trochę metrów wyjdzie.Drogie są również skrzynki rozdzielcze,główna ok.800zł,można co prawda wykonać na zamówienie podobnie jak rury np.dać tańsze arota ale ja odpuściłem temat.
    http://www.istpol.pl/helios/produkty/system_wentylacji_z_odzyskiwaniem_ciepla/system_rozpoznawania_powietrza/karta/1/produkt/system_rurowy_flexpipe_-_frs
    http://www.went-dom.pl/strona.php?44083
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Jak odróżnić... wentylacyjne są białe w środku.
    Nie zawsze i nie wszędzie
    Czeski producent takich rur oferuje środek rury w dowolnym kolorze a bodajże Zendher ma środek szary lub czarny
    http://www.mat-plasty.pl/nase-produkty/rury-os-onowe/duohard-i-duoflex
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-01-2012 o 17:20

  10. #630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dzwonił Dandi z budowy (mój elektryk) - kierownik oddziału PGE nie odebrał robót , wpadł do rowu, woda mu się do gumofilców nalała , wsiadł do auta i pojechał w pi...du
    Czyli nic nowego...teraz nawet do niego nie dzwoń bo Cie jeszcze opie...doli,że to przez Ciebie. Typowo po polsku....

  11. #631
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Witam
    znalazłem te fotki


    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 24-01-2012 o 20:07
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  12. #632
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Witam
    znalazłem te fotki


    nic nie widzę
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  13. #633
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    W sprawie WM- te plastikowe rury są drogie, stosowane głównie do zalania w beton właśnie, ale mają małe przekroje i do odpowiedniego działania potrzeba np. 2 równoległych rur na pomieszczenie. Skrzynki rozdzielcze do anemostatów mogą mieć 2-3 otwory wlotowe.
    Firma, w której brat pracuje, stosuje do domów jednorodzinnych rury stalowe okrągłe. Mniejsze opory powietrza, kurz jednak się osadza mimo filtrów, więc też lepiej gładkie w środku. Z kształtkami nie ma problemu- kolana, trójniki, skrzynki. Żeby nie przenosić dźwięków rekuperatora stosuje się tłumiki, które też można/należy stosować między pomieszczeniami, żeby nie przenosiły się dźwięki z jednego do drugiego pokoju.
    Koszt całkowity instalacji zależy od pow. domu, rodzaju reku, ilości anemostatów i rur- oscyluje w ok.15-20tys. na gotowo. W tym dobry reku 5-10tys.
    Samemu można zrobić to taniej- kupując tylko rury (projekt można zrobić- ceny internetowe 300-600zł).
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  14. #634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Kamila i Marcin fotki się wyświetlają te co rewo wstawił

    oto kilka fotek zrobionych rano

    cała ściana wschodnia jest już obłożona 2 warstwą wełny

    chłopaki zgodnie z zaleceniem wyszli za róg ściany północnej


    tak to wygląda za ścianką działową - północno-wschodni narożnik


    południowo-wschodni


    i ekipa wróciła do pomieszczenia od którego rozpoczęli prace

    tuż za ścianką działową widoczną na fotce jest klatka schodowa
    jak ją zrobią i miną łazienkę to że tak powiem będzie już z górki

    nie wiem czy pisałem / pokazywałem - okno do obrobienia ... trochę głęboko będzie...


    a w kwestii tematu przyłącza prądu - widok na dzień dzisiejszy


    i przy mostku - gdzie była sterta gruzu wkopany fundament pod skrzynkę energetyczną


    Maja z Adamem wczoraj mieli do cięcia wyrzynarkę taka drogową jak używają do cięcia asfaltu - wszystkie pomieszczenia zostały wycięte wybruzdowane, dziś chłopaki łączą tylko rowki łukami na końcach - gdyby nie mróz można byłoby lać samo-poziom - poczekamy z tym jednak aż będą okna
    montaż okien wstępnie umówiony na środę za tydzień

  15. #635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Zatem czekamy na fotorelację dalszą.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś z nieco innej beczki
    w końcu poczyniliśmy starania w kierunku zwizualizowania naszej kuchni

    kosztowało mnie to nieco zdrowia
    kolejna butelka 0,7 wypitej whisky ... dobrym znajomym się nie odmawia .. niestety moje Kochanie jest innego zdania
    właśnie wróciłem do domu ... Kochanie już śpi a ja prezentuje Wam efekt naszych nocnych prac

    czekam na wszelkie komentarze i opinie

    ten oto projektant i wykonawca - okaże się kolejnym odkryciem Podkarpacia , a może nie tylko
    wizualizację wykonała firma Meblo-Kris z mojej miejscowości: Kolbuszowa







    z pewnością jeszcze musimy popracować nad oświetleniem ....
    2 rzecz która jest nasza bolączką to zlewozmywak ... pierwotnie nie chcieliśmy by był "na wierzchu"
    niestety okazuje się że chyba nie ma innego wyjścia jak umieszczenie go pod oknem
    odpływ kanalizacji mamy w prawym narożniku kuchni - musi on pogodzić zmywarkę jak i zlewozmywak oraz dolna zabudowę narożnika ...

    drzwi na prawej ścianie są do spiżarki która będzie pod schodani

    pod zlewem kosz na śmieci z serwo drive i obok zmywarka

    co Wy o tym sądzicie??

    PS. wg aktualnych statystyk wynika ze ok 1200 x czytany jest średnio każdy nowy post - czyli ok 1500-2000 os czyta nasz dziennik
    to bardzo nas cieszy ...!!!!

    pozdrawiamy
    Renata i Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-02-2012 o 14:20

  17. #637
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że bateria uniemożliwi otwieranie okna.. co za tym idzie mycie okna z zewnątrz.. poza tym wizualka super..

    albo wsunąć ociekarkę całkiem w róg tak jak u mnie mniej więcej..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  18. #638
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jane Says

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    139

    Domyślnie

    Co do otwierania okna: nie wydaje mi się by był z tym problem. Raz, że może być tak, że u Konrada zamontowany będzie fix, więc problem odpada. Dwa, miałem w pierwszym domu też baterię przy zlewie blokującą okno i nie wydaje mi się, że żonka (bo to ona myła ) miała dyskomfort związany z myciem.

    Patrząc na Twoją kuchnię i na kuchnię Marcina C. (tfu, Lobo_M) widzę swoją obecnie robioną kuchnię jako w pewnym sensie kompilację Waszych dwóch. Czarne szkło/lakier, drewno, generalnie bardzo mi się podoba takie połączenie. A jeszcze rok temu nie posądzał bym siebie, że będę miał fronty drewniane w kuchni.

    Tak czy inaczej, macie wizualizację w miarę wiernie odzwierciedlającą stan faktyczny. Patrzy się na to o wiele lepiej niż na wizualizację, którą mam ja, czy Kamila i Marcin. A w takim układzie o wiele łatwiej wychwycić ewentualne rzeczy, które wymagają dopracowania.

  19. #639
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja też jestem za przysunięciem zlewozmywaka do ściany, tak żeby nie był centralnie na widoku. Jeśli ten stół jest waszym jadalniano-gościowym to goście na proszonym obiedzie będą mieli piękny widok właśnie na zlew zawalony brudnymi naczyniami (tak wiem że jest zmywarka, ale przy imprezie nie od razu się do niej wszystko chowa). Mnie to przeszkadza bo tak właśnie mam teraz - zlew i kuchenka (czyt. największy bałagan) centralnie na widoku, w nowej kuchni zdecydowanie to poprzesuwam. Oczywiście jeśli to tylko stół codzienno-rodzinny to może to tak nie przeszkadzać. Okno jest na równi z blatem? To też lepiej przesunąć zlew - lepiej być na widoku krojąc sushi niż zmywając gary
    A kuchnia fajna
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  20. #640
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Przybyłam z wątku o wizualizacjach . I czytam tu o pomysłach, które jeszcze bardziej uczynią niefunkcjonalną tę piękną skądinąd kuchnię. Jeśli przesuniecie zlew do narożnika, i zostawicie płytę w tym samym miejscu to robi się maleńki obszar do wygodnej pracy. Brak blatu roboczego miedzy zlewem a płytą to najgorsze z możliwych rozwiązanie . Okno jest na parterze, więc myć można z zewnątrz. Można też zamontować składaną baterię .
    edit: No chyba, że mowa o przesunięciu w drugi narożnik? (nie ten przy płycie)
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 27-01-2012 o 14:18

Strona 32 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony