dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 144
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 2874
  1. #641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    po koleji ...

    1. wykonawca przyłącza musi wykonać nową mapkę - po wykonawczą - ponieważ są zmieny w porównaniu z pierwotną , w ciągu ok 2 tyg powinniśmy otrzymać pismo z PGE z rachunkiem do uregulowania
    2. zakupiłem dziś kable Devi - co oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie w mojej stopce - montaż kabli i ich zalewanie w posadzce ok 6-7 lutego


    3. kuchnia ... dziekuję wszytskim za opinie i sugestię
    - okno będzie UR - ale to nie problem - mycie spokojnie do wykonania z zewnatrz , nie wiemy też jaka będzie bateria - ale na 90% jaka by nie była będzie przeszkadzać bo okno jest na równi z blatem - praktycznie nie będzie parapetu tylko taki strasznie głęboki bo ok 1m blat roboczy w tym miejscu - stad pomysł na to by tam właśnie wstawić płytę indukcuyjną a zlewozmywak schować za lodówką - tam gdzie teraz jest płyta - ale to rozwiązanie wiekszość krytykuje ze względu na np pryskający tłuszcz podczas smażenia
    - stolik w kuchni jest do codziennego użytku by nie chodzić z jedzeniem do salonu , w obecnej kuchni mamy barek , brak stolika , stół w pokoju i to jest jakiś tam problem ... w domu będzie stół na duże imprezy , bedzie stał w salonie ma 2 m długości i 1,2 szerokości rozsówa się jeśli dobrze pamiętam do 3,5 m - spokojnie 16 osób przy nim się mieści
    - lodówka / drzwi do spiżarki - ktoś proponował by zwiększyć miejsce gdzie obecnie jest płyta poprzez zmianę wymiaru drzwi do spiżarki - ok zyskam 10 cm i co ? nic ...
    lodówka mogła by być też 10 cm węższa ale wybieramy 70 cm Kombajn-Bizon w wersji do Kuchni ... czyli ....Hotpoint Ariston Quadrio
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 21:24 Powód: lodówka

  2. #642
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    - lodówka / drzwi do spiżarki - ktoś proponował by zwiększyć miejsce gdzie obecnie jest płyta poprzez zmianę wymiaru drzwi do spiżarki - ok zyskam 10 cm i co ? nic ...
    Żeby się nie powtarzać odpowiedziałam tutaj
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 27-01-2012 o 15:41

  3. #643
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Wizualka kuchni extra. Żeby tylko nie zachwalać to ja tu trochę pomarudzęęęę. Zastanówcie się jeszcze nad podłogą do mnie przemawiało by bardziej jednolity kolor i jaśniejszy. Optycznie powiększy to kuchnie szczególnie przy ciemnych meblach kuchennych z dużą ilością czerni. I białe ściany mało tu pomogą. Zaznaczam to jest moje zdanie. U nas kolorystyka kuchni trochę w innej tonacji tj. bieli , szarosci i czerni ale to z wiadomych względów jest bardzo płynne i może się jeszcze wiele razy zmienić. Plan rozstawu mebli już mam dawno w głowie ale nie mam czasu przelac go na papier czy zwizualizować w kompie. Nie zapomnij o szufelce z OC lub Vroomie.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  4. #644

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    po koleji ...

    1. wykonawca przyłącza musi wykonać nową mapkę - po wykonawczą - ponieważ są zmieny w porównaniu z pierwotną , w ciągu ok 2 tyg powinniśmy otrzymać pismo z PGE z rachunkiem do uregulowania
    2. zakupiłem dziś kable Devi - co oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie w mojej stopce - montaż kabli i ich zawewanie w posadzce ok 6-7 lutego
    3. kuchnia ... dziekuję wszytskim za opinie i sugestię
    - okno będzie UR - ale to nie problem - mycie spokojnie do wykonania z zewnatrz , nie wiemy też jaka będzie bateria - ale na 90% jaka by nie była będzie przeszkadzać bo okno jest na równi z blatem - praktycznie nie będzie parapetu tylko taki strasznie głęboki bo ok 1m blat roboczy w tym miejscu - stad pomysł na to by tam właśnie wstawić płytę indukcuyjną a zlewozmywak schować za lodówką - tam gdzie teraz jest płyta - ale to rozwiązanie wiekszość krytykuje ze względu na np pryskający tłuszcz podczas smażenia
    - stolik w kuchni jest do codziennego użytku by nie chodzić z jedzeniem do salonu , w obecnej kuchni mamy barek , brak stolika , stół w pokoju i to jest jakiś tam problem ... w domu będzie stół na duże imprezy , bedzie stał w salonie ma 2 m długości i 1,2 szerokości rozsówa się jeśli dobrze pamiętam do 3,5 m - spokojnie 16 osób przy nim się mieści
    - lodówka / drzwi do spiżarki - ktoś proponował by zwiększyć miejsce gdzie obecnie jest płyta poprzez zmianę wymiaru drzwi do spiżarki - ok zyskam 10 cm i co ? nic ...
    lodówka mogła by być też 10 cm węższa ale wybieramy 70 cm Kombajn-Bizon w wersji do Kuchni ... czyli ....Hotpoint Ariston Quadrio
    Interesuje mnie ten Twój stół z salonu czy masz na niego jakiś namiar czy foty? Napisz jaki jest jego producent i nazwa modelu.

  5. #645
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wrzuciłam wizualizację . Zapraszam

  6. #646
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    .....ja tu trochę pomarudzęęęę.
    no i zaczęło się ... a było tak pięknie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Zastanówcie się jeszcze nad podłogą do mnie przemawiało by bardziej jednolity kolor i jaśniejszy. Optycznie powiększy to kuchnie szczególnie przy ciemnych meblach kuchennych z dużą ilością czerni. I białe ściany mało tu pomogą. Zaznaczam to jest moje zdanie. U nas kolorystyka kuchni trochę w innej tonacji tj. bieli , szarosci i czerni ale to z wiadomych względów jest bardzo płynne i może się jeszcze wiele razy zmienić. Plan rozstawu mebli już mam dawno w głowie ale nie mam czasu przelac go na papier czy zwizualizować w kompie. Nie zapomnij o szufelce z OC lub Vroomie.
    podłoga już jest wybrana - na wizualizacji jest taka jaka była w programie ...
    ściany jeszcze nie wiemy jakie będą - ale bardzo możliwe że w większości białe ze względu na "grę świateł"
    wizualizacja jest wstępna - kolorystyka jeszcze nie wybrana - mamy 2 zestawienia kolorów jako pyty - na razie skupić się musimy na funkcjonalności i rozmieszczeniu - jak już będzie wszystko ustalone co gdzie i jak - wtedy będziemy robić dana wizualizację w kilku wersjach kolorystycznych i wybierać - może nawet jakieś głosowanie w DB zrobimy
    my też mieliśmy wstępny plan w głowie - i jak zwykle diabełtkwi w szczegółach - a to czegoś człowiek nie przewidział lub o czymś zapomniał i teraz przy projektowaniu wychodzą cuda
    szufelki nie będzie - mamy już vroom - najprawdopodobniej bedzie schowany w spiżarce

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Interesuje mnie ten Twój stół z salonu czy masz na niego jakiś namiar czy foty? Napisz jaki jest jego producent i nazwa modelu.
    stół kupiliśmy chyba 7 lat temu w Agata Meble w Jankach - sprowadzany był na zamówienie z Mediolanu
    nie mam fotki złożonego stołu - może zrobię w niedziele fotkę i wrzucę do tego postu - bo na razie mam na stole biuro i wstyd je pokazywać

    teoretycznie tak stół wygląda 90x200


    rozkłada się do takiego wymiaru


    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Wrzuciłam wizualizację . Zapraszam
    dziękujemy Ci za pomoc - w temacie dopracowania kuchni zostańmy w tematycznym wątku na razie - jak już dopracujemy projekt wtedy finalnie go do DB wrzucimy

    dziś koło 15 spotkanie z Pawłem/Piczman-em dokładnie rozrysujemy i zaplanujemy układ WM - trzeba zamawiać części , centrala już zamówiona , montaż za równe 2 tygodnie

  7. #647
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Paweł nie dojechał - złośliwość rzeczy martwych
    ja pojechałem na budowę zobaczyć ile chłopaki zrobili bo od środy nie byłem na inspekcji

    cały parter zgodnie z wytycznymi wybruzdowany
    część fotek już była - więc nie będę powtarzał

    z nowości:
    korytarz


    łazienka


    pokój - korytarz- pokój


    wełna na poddaszu
    - nad schodami zrobiona - fotki nie robiłem bo schody zastawione rusztowaniem
    - łazienka ściana południowa (kosz)

    -pomieszczenie nad garażem - kiedyś tam docelowo sauna




    i z ociepleniem i stelażami chłopaki wyszli z powrotem do łazienki - ściana północna


    i w pokoju również duża , prosta w obrobieniu płaszczyzna im pozostałą na ścianie północnej

    łącznie ok 40 m2 wełny do położenia , więc zostanie mi jeszcze trochę - ocieplę nią ściankę kolankowa od wewnątrz i od zewnątrz oraz dołożę wełny w szczyt domu

    elektryka w 95% rozprowadzona po domu wraz z kablami technicznymi, została tylko kuchnia i alarm, a w późniejszym czasie spięcie wszystkiego w skrzynkach

    korytarz raz jeszcze - ale nie podłoga lecz sufit


    teraz z innej perspektywy


    i garaż


    na przyszły tydzień
    Poniedziałek
    - dokończenie wełny na poddaszu
    - założenie belki w garażu (do bramy garażowej)

    Wtorek
    - dokończenie poddasza, sprawdzenie wełny , pozatykanie jakiś "dziur", sprawdzenie laserem profili i ewentualna ich korekta
    - po południu odbiór drzwi wejściowych w Zduńskiej Woli (gdzieś koło Łodzi) - drzwi dojada do mnie w srodę popołudniu/wieczorem

    Środa
    - rozpoczęcie montażu okien

    Czwartek
    - może koniec montażu okien i montaż drzwi
    - rozpoczęcie prac przez hydraulika (2 dni)

    między czasie dostawa styropianu i ocieplenie podłogi na poddaszu w pomieszczeniach nieogrzewanych i wykonanie podłogi z płyt OSB

    Poniedziałek/Wtorek za tydzień
    rozkładanie kabli i wylewka na parterze

    Sobota za tydzień
    WM z Reku i dokończenie prac przy GGWC

  8. #648
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie



    Jezusie nazareński toż ty mur z kabli budujesz. Ten twój elektryk jest sado - macho dla twoich ścian nie zna litości. Elektrownie w okolicy spalisz jak to podłączysz.

    A tak poważnie dużo ci tych obwodów wyszło widzę. Kurczę już się boję jak to u mnie będzie wyglądało.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  9. #649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    temat dość złożony
    będę miał "kilka" podliczników stad większa liczba obwodów, do tego rolety i ich sterowanie centralne wymusiło też kilka dodatkowych , tu kabelek tam kabelek i się nazbierało

    to co stało się nad skrzynką to efekt murowania z bloczków na P-W bez kleju na pionach - pisałem o tym w wątku o murowaniu z Silki

    ubytku będą domurowane

  10. #650
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    temat dość złożony
    będę miał "kilka" podliczników stad większa liczba obwodów, do tego rolety i ich sterowanie centralne wymusiło też kilka dodatkowych , tu kabelek tam kabelek i się nazbierało to co stało się nad skrzynką to efekt murowania z bloczków na P-W bez kleju na pionach - pisałem o tym w wątku o murowaniu z Silki ubytku będą domurowane
    No to fakt - złożoność tematu widać jak na dłoni
    Dzisiaj na budowie miałem spotkanie z szefem ekipy od okien. Dogadanie i ustalenie ostatnich szczegółow i wyjasnienie wątpliwości dot. szczególnie bramy garażowej i rolet. Tez muszę obnizyć bramę garażową o 20 cm ale dogadałem się z facetem że on to zrobi ja niem jak i kiedy. Zatem mamy wszystko już ustalone. Szczegóły opiszę w moim DB.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #651
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nabruździli Ci chłopaki Nieźle wyglądają te bruzdy w podłodze. Kabelków też bez liku U mnie rozdzielnia parter na 36 obwodów- jakoś się uzbierało, a i tak poddasze będzie miało swój podlicznik i tablicę.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #652
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Nabruździli Ci chłopaki Nieźle wyglądają te bruzdy w podłodze.
    Powiem szczerze,że też na to zwróciłem uwagę Może kolega zdradzi nam jakim sposobem zniszczyli mu tą wspaniałą płytę??
    takiego sposobu jeszcze nie widziałem...

  13. #653
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał desperadomn Zobacz post
    Powiem szczerze,że też na to zwróciłem uwagę Może kolega zdradzi nam jakim sposobem zniszczyli mu tą wspaniałą płytę??
    takiego sposobu jeszcze nie widziałem...
    Konrad opisał to wcześniej
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  14. #654

    Domyślnie

    Konrad na której stronie piszesz o oczyszczalni - sporo Ci się tych stronek narobiło więc może przeoczyłem ???
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  15. #655
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jane Says

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gingeros Zobacz post
    Konrad na której stronie piszesz o oczyszczalni - sporo Ci się tych stronek narobiło więc może przeoczyłem ???
    Pomogę - raptem 4 strony temu było (29)
    Obecny:
    M09c 180 m2. Fund. tradycyjne z płytą, 20cm (2x10cm) styrodur 0,037, podłoga 38cm EPS100 0,038, ściana MAX 29cm plus 24 cm 0,031, okna 4/14/4/14/4 w warstwie ocieplenia plus taśmy, strop porotherm plus 45cm EPS100 0,038, WM Bartosz bez GWC, całość podłogówka wodna , Kominek z PW i kondensat DeDietrich. Odzysk deszczówki do WC. 3 kolektory płaskie o pow. 7,5m2. OC. OZC EAH=25,0 kWh/m2/rok by asolt

    Plan:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...101-GP2-z-Z500

  16. #656
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina Napiórska
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrzosowo
    Kod pocztowy
    78-114
    Posty
    238

    Domyślnie

    Witam, wkońcu miałam chwile, żeby przejrzeć twój dziennik. Troche stronek ci sie nazbierało. Wiązki kabli robią wrażenie, u nas jeszcze troche czasu minie zanim elektryk wejdzie. A te rowki w podłogach równiutkie jak od linijki robione.Czekam na dalszą fotorelacje.
    Ostatnio edytowane przez Malwina Napiórska ; 29-01-2012 o 21:41

  17. #657

    Domyślnie

    Ciekawy projekt ta ARIZONA .
    Zyczymy powodzenia a tego na budowie zawsze potrzeba!!!!
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  18. #658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    chłopaki od Darka kończą układać wełnę - profile już przygotowane po całości - jutro jeszcze parę m2 do ułożenia wełny , następnie wełna w szczyt w pomieszczeniu nad garażem - w łazience zostawiam jętki na wierzchu - w razie czego później się dołoży jeśli padnie decyzja o zabudowie jętek płytami KG

    belka miała być dziś założona ale Darek stwierdził że kupiłem za małe podkładki pod nakrętki samo kontrujące i jutro chłopaki założą belkę i to by było na tyle

    w środę jednak montażu okien nie będzie - powód temperatura - irytujący jest fakt że wysłałem maila do fabryki okien w ubiegłym tygodniu z pytaniem o montaż i nie otrzymałem jakiekolwiek informacji zwrotnej - dopiero po dzisiejszej interwencji telefonicznej .... ehhh ... ciekawe jaką będę mógł wystawić ocenę końcową fabryce ....

    montaż możliwy przy temp. ok -5 lub mniej - wg obecnej prognozy taka temperatura będzie w weekend: sobota, niedziela , później znów mróz

    najgorsze jest to że teraz już nie ma alternatywy - wszystko stoi i czeka na okna

    Darek jutro kupuje masę do samo-poziomu, profile na sufit, na dniach ma być bojler z Galmetu, hydraulik czeka też na okna

    nie ma nic gorszego jak czekanie ....

  19. #659
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Oby te okna były warte tych wszystkich nerwów No i zyczę ocieplenia. Nam się udalo z oknami w ostatnim momencie. I w mojej okolicy nie zanosi się na ocieplenie. Trzymam kciuki.

    A ci od bruzdowania to chyba nienawidzą swojego szefa za taką robotę. Albo on ich,ze kazał im takie cuda wyprawiać
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  20. #660
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Konrad życzę w tej sytuacji odpowiedniej pogody do montażu okien, i aby fabryka Ci jakiegoś numeru nie wywinęła.

    Jesssuuuu ależ Wy gnacie! U nas totalny zastój.

Strona 33 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony