dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 144
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 2874
  1. #661

    Domyślnie

    Mam pytanko odnośnie płyt GK
    Bedziesz je kleił do ścian. Tę metode dlaczego wybrałes. Nie np przytwierdzenie plyt za pomoca stelaża (podobno trwalsza metoda niz na klej)

  2. #662
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny za wsparcie

    leniin
    1. stelaż to koszt - a my nie lubimy kosztów
    2. nie ma pustych miejsc i KG nie będzie pękał
    3. ściany są idealnie gładkie wiec płyta będzie przylegała do nich pełną powierzchnią - więc nie widzę możliwości by było coś z nią nie tak - w porównaniu do KG na stelażu
    4. jeśli masz wątpliwości że płyta może się odkleić - możesz ją zamontować na kołkach do ściany - tak jak do stelaży wkrętami
    5. klei i płyty KG wzmocnia ścianki działowe , brak kleju na spoinach pionowych i murowanie na P-W daje się we znaki ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 30-01-2012 o 21:44 Powód: pkt 5

  3. #663

    Domyślnie

    Dzieki za odp.
    Mam 3 sciany a w nich słup stalowy podtrzymujący murłate. Nie chce tych scian tynkowac bo bedzie pekac wiec myslalem o plycie na stelazu. Ale skoro tansze jest kleje nawet na kolkach to zostane przy tym. Mam tez sciane z silki wiec gladka

  4. #664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Ale skoro tansze jest kleje nawet na kolkach to zostane przy tym. Mam tez sciane z silki wiec gladka
    a te kołki to do czego ??
    na nowej ścianie to prędzej płytę połamiesz niż się odklei
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    ... brak kleju na spoinach pionowych i murowanie na P-W daje się we znaki ...
    Właśnie z tych powodów m.in. nie skorzystałem z dobrodziejstw murowania BK na pióro wpust, może to jest dobre przy ścianie 44 cm ale mur 24 cm wydaje się osłabiać. To jest moje osobiste zdanie i nie każdy może się z tym zgadzać.

    Pozdrawiam!

    P.S.
    R&K ma rację co do płyt, punkt 1,2,3 jak najbardziej, 4 nie koniecznie, 5 nie wiem.
    Jak gładka ściana to czemu nie K-G, tanio jak samemu a mocniej niż gipsowe z maszyny.
    Ostatnio edytowane przez Carpenter78 ; 31-01-2012 o 10:37 Powód: dopisałem P.S.
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  6. #666
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja się z Konradem zgadzam co pkt 2 - 5 odnośnie k - g. Co do pkt 1 to nie tak całkiem. Dlaczego? Ano dlatego, że i owszem nie ma kosztu zakupu profili ale jest za to koszt zakupu kleju - fakt z tego co widać na fotach to ściany Konrad ma równiutkie więc kleju nie pójdzie mu dużo ale od 2 - 4 mm grubości trza liczyć. Ja to wyjdzie w porównaniu do profili nie wiem, nie badałem tematu pod tym kątem, ale myślę, nawet jestem pewien , iż gospodarz tegoż DB to obadał szczegółowo
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Ja się z Konradem zgadzam co pkt 2 - 5 odnośnie k - g. Co do pkt 1 to nie tak całkiem. Dlaczego? Ano dlatego, że i owszem nie ma kosztu zakupu profili ale jest za to koszt zakupu kleju - fakt z tego co widać na fotach to ściany Konrad ma równiutkie więc kleju nie pójdzie mu dużo ale od 2 - 4 mm grubości trza liczyć. Ja to wyjdzie w porównaniu do profili nie wiem, nie badałem tematu pod tym kątem, ale myślę, nawet jestem pewien , iż gospodarz tegoż DB to obadał szczegółowo
    no piszcie ,piszcie o tych GK bo i ja stoję przed tymi wyborami tzn, czy tynk maszynowy czy GK na klej tyle że ja mam ściany zewnętrzne ze styro i nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem

  8. #668
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Klej do przyklejania płyt GK trzyma zaje....fajnie. Pacą zębatą rozprowadzony i będzie trzymać jak ta lala.
    Na pewno profile wyjdą drożej, bo to przecież cały ruszt trzeba zrobić i kupa wkrętów do tego. Poza tym jeszcze pustka w środku.
    Jak równe ściany- kleju pójdzie niewiele.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #669
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    no piszcie ,piszcie o tych GK bo i ja stoję przed tymi wyborami tzn, czy tynk maszynowy czy GK na klej tyle że ja mam ściany zewnętrzne ze styro i nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem
    A co ma do płyt GK styropian na zewnątrz?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #670
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Płyty kg na scianę,na klej są ok,ale ja bałbym się spoin i pękania,one są na sztywno z murem a jak wiadomo dom chodzi i podobno wystarczy parę mm i już pęknięcie.
    Być może to mit ale jednak ja nie ryzykuję

  11. #671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Sabina i Grzegorz - witam w moich skromnych progach jeszcze nieco surowych i dziękuję

    Cytat Napisał rutinowa żona Zobacz post
    Oby te okna były warte tych wszystkich nerwów No i zyczę ocieplenia
    no właśnie mam nadzieję że warte są tego czekania ... szkoda tylko ze fabryka mi tyle krwi napsuła - bo już dawno powinienem mieć SSZ
    co do pogody - codziennie sprawdzam 16 dniową w necie - już ocieplenia na weekend nie zapowiadają - bynajmniej nie na ten - na kolejny może nawet na + będzie , w czwartek 9 lutego -1 później już +

    teraz to już tak będzie że będę Was katował wpisami o pogodzie i temperaturze ...


    Cytat Napisał adk Zobacz post
    .... i aby fabryka Ci jakiegoś numeru nie wywinęła.
    teraz już CHYBA nie ...
    dostałem maila z fabryki okien z fotkami
    oto one
    4x 150x150 + FIX






    2 Fixy do przedsionka


    poszerzenie profila do drzwi tarasowych - finalnie zamontujemy je od góry a nie od dołu


    drzwi balkonowe 1/3


    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Jesssuuuu ależ Wy gnacie! U nas totalny zastój.
    teraz to się toczymy z górki , o gnaniu byłaby mowa gdybym miał w grudniu SSZ, w na koniec stycznia zrobiona elektrykę, hydraulikę i wylewki ... a tu blada D....

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    ..... ale myślę, nawet jestem pewien , iż gospodarz tegoż DB to obadał szczegółowo
    a wiesz .... , że nie liczyłem - bo nie ma co liczyć - klej będzie na 100% tańszy niż profile + wkręty nie wspominając o poświęconym czasie - z reszta dla mnie rozwiązanie na profilach nie wchodzi w grę

    dziś odebrałem też z fabryki w Zduńskiej Woli k/Łodzi drzwi wejściowe z wypełnieniem Adeco

    przód


    przód dół


    strona wewnętrzna


    skrzydło z klameczką


    Ostatnio edytowane przez R&K ; 31-01-2012 o 22:23

  12. #672

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    A co ma do płyt GK styropian na zewnątrz?
    Mam ściany zewnętrzne domu z pustaka styropianowego thermomur i chcąc nie chcąc mam od wewnątrz budynku ścianę zewnętrzną obłożoną również styropianem i tu się zastanawiam co lepsze będzie na taką ścianę maszynowy czy płyty GK na klej.

  13. #673

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    A co ma do płyt GK styropian na zewnątrz?
    Mam ściany zewnętrzne domu z pustaka styropianowego thermomur i chcąc nie chcąc mam od wewnątrz budynku ścianę zewnętrzną obłożoną również styropianem i tu się zastanawiam co lepsze będzie na taką ścianę maszynowy czy płyty GK na klej.

  14. #674
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad mam pytanie odnośnie WM . Bierzesz reku z firmy Jan - Gaz. Jakiej wydajności w stosunku do kubatury? Na forum jest tyle różnych zdań że zgłupiałem. U mnie kubatura to 872 m3 i zastanawiam się nad modelem o 420m3 z bypassem automatycznym lub model 500m3 lub alternatywny Bartosza.

    Co do płyt k- g. Zdecydowanie jestem zwolennikiem klejenia ich do ścian, co innego sufity a te z uwagi na rodzaj naszego stropu muszą być na profilach.
    Jest jedno ale przy klejeniu płyt k-g do ścian - wszelkie instalacje trzeba wpuszczać w ściany czyli bruzdowanie przy elektryce m. in. minimalizuje zuzycie kleju.

    Jesli ktoś nie lubi gładkich tynków to cem -wap. Jesli woli gładkie gipsowe to płyty są dobrą alternatywą. Na przykład dla kogoś kto chce obnizyc koszty w szczególności gdy potrafi to zrobić własnymi ręcoma.

    Konrad bym zapomniał okna szykują się zajefajne a fixy najfajniejsze
    Tylko tfu tfu odpukać żeby montażu ci nie sp......li.
    Z uwagi na stan emocjopnalny tuż przezd zakończeniem SSZ forum wybacza ci nadmiar informacji o pogodzie.
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 31-01-2012 o 21:25
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #675
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Mam ściany zewnętrzne domu z pustaka styropianowego thermomur i chcąc nie chcąc mam od wewnątrz budynku ścianę zewnętrzną obłożoną również styropianem i tu się zastanawiam co lepsze będzie na taką ścianę maszynowy czy płyty GK na klej.
    Wybrałbym raczej płyty GK. Mam tak ocieploną jedną ściankę i broń Boże mocniej na nią nacisnąć. Fakt, nie położyłem siatki, to błąd, ale wtedy tego nie wiedziałem. Powieszenie jakiejś szafki może być problemem- długie kołki, bo w styropianie się nie utrzymają. Minus płyt GK dla mnie ich długość 2,6m. Mam mieć sufit na 2,7m.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #676

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Wybrałbym raczej płyty GK. Mam tak ocieploną jedną ściankę i broń Boże mocniej na nią nacisnąć. Fakt, nie położyłem siatki, to błąd, ale wtedy tego nie wiedziałem. Powieszenie jakiejś szafki może być problemem- długie kołki, bo w styropianie się nie utrzymają. Minus płyt GK dla mnie ich długość 2,6m. Mam mieć sufit na 2,7m.
    Ale po obniżeniu czy bez obniżania będziesz miał ten sufit na tej wysokości? Ja będę dawał płyty 3m. Klej na płytę dajecie na grzebień , nie na tzw placki? Jaki klej jest do tego najlepszy i sprawdzony nie kosztujący fortunę . Macie jakieś preferencje?

  17. #677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    do końca tygodnia w dzień -16 noce ok -20
    od poniedziałku do środy -9 do -7
    w czwartek ocieplenie

    śnieg leży ok 20-30 cm , wilgotność ok 90%
    słonecznie ....

    wczoraj ekipa Darka nie skończyła - wygląda na to że niewiele wczoraj robili lub wcale
    dziś byłem na budowie kończyli właśnie prace i powoli porządkowali poddasze

    łazienka i ściana północna w pokoju -zrobione




    belka w garażu pod bramę garażową zamontowana




    ekipa od przyłącza prądu zostawiła koparkę JCB na mojej działce ... skrzynki jak nie było tak nie ma
    z prądem jeszcze z miesiąc zejdzie - tak sądzę ... czas mają do końca marca

    w wątku z wizualizacjami kuchennymi wrzuciłem 2 nowe projekty - mile widziane komentarze i opinie

  18. #678
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    jaki jest kolor drzwi zewnętrznych? Te płyty pokrycia to pcv czy aluminium?

  19. #679

    Domyślnie

    Konrad ,jaki masz wymiar tych drzwi ile kosztuje takie cudo?

  20. #680
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Ale po obniżeniu czy bez obniżania będziesz miał ten sufit na tej wysokości? Ja będę dawał płyty 3m. Klej na płytę dajecie na grzebień , nie na tzw placki? Jaki klej jest do tego najlepszy i sprawdzony nie kosztujący fortunę . Macie jakieś preferencje?
    W projekcie jest wysokość 2,7m. Można obniżyć do 2,6m , ale czy warto?
    Jeśli ściana jest prosta i gładka, to po co na placki, żeby pustka była?
    Gruby grzebień powinien załatwić sprawę, ale niech się wypowie Konrad, bo to on tak będzie robił.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 34 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony