dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 144
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 2874
  1. #701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Rewo pewnie dlatego że zamówił bramę mniejsza/ tańszą niż miał w projekcie
    Skąd wiedziałeś ?

    Fakty są jednak inne. Wg projektu miała być brama 2,20m wys. ale tu budowlańcy dali ciała i zwiększyli mi otwór na wys. 2,50m. Nie podobało mi się to. wychodziła taka jakaś nieproporcjonalna. W sumie był to ich najpoważniejszy błąd ale bez specjalnych konsekwencji. A że bedzię mniejsza i tańsza przy okazji "cós tsa sie ciesyć"
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #702
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Mam pytanie.

    Tak myślałem że w twoim DB widziałem bloczek cokołowy isomur i się nie pomyliłem. Izolowałeś słup od stopy tym bloczkiem.
    Pytanie brzmi gdzie kupowałeś?. A kupowałeś tylko 1 szt. Sprowadzałeś bezpośrednio od firmy Stalhton z za Wrocławia?
    Generalnie trudno je dostać. Moje okoliczne hurtownie albo nie mają albo nie znają. Potrzebuję 17 szt. o wym 600x115x240. Chcę je dać pod drzwi zewnętrzne tarasówki i garazowe. Proszę o info w moim DB, na priwa lub tutaj jak ci pasuje.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kupowałem właśnie gdzieś pod Wrocławiem - wysyłka kurierem 1 szt - z wysyłka pobraniową wyszło mi chyba z 80 zł - drogo .... no ale właśnie nikt lokalnie tego nie miał - co innego jak kupujesz duże ilości a co innego 1 czy 17 szt ...

  4. #704
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad wydajnością Twojego rekuperatora? Warto dawać taki duży? Czyta się na FM, że mając rekuperator zwykle wszyscy jadą na poziomie 100-150m3/h niezależnie od wielkości reku.

  5. #705
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    kupowałem właśnie gdzieś pod Wrocławiem - wysyłka kurierem 1 szt - z wysyłka pobraniową wyszło mi chyba z 80 zł - drogo .... no ale właśnie nikt lokalnie tego nie miał - co innego jak kupujesz duże ilości a co innego 1 czy 17 szt ...
    Tak przypuszczałem. Ok. Dzięki.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #706
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Poszukałem o co chodzi z tymi bramami- segmentowe mają poziome sprężyny i one na środku są mocowane do nadproża (może nie wszystkie). Ciekawe , jak to będzie u mnie, brama zakupiona, ale mrozy i na razie nie chce nam się montować. Otwór mam 2,4x2,4 i sporo miejsca nad nadprożem- nie powinno być problemów.

    A jak rekuperator większy, to myślę, że chodzi mniej wysilony, a w razie nalotu gości nie będzie "wył" na max obrotach.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    mróz nie daje za wygraną - jeszcze wczoraj na poniedziałek wtorek zapowiadali jakieś -4, -2 stopnie a dziś już oddala się to o kolejne 2 dni
    do niedzieli cieplej jak -10 (boże ... jak to brzmi .... okropnie!!) nie będzie, w poniedziałek -7, wtorek -5, środa -3 .... czyli ciągle czekamy ... jeszcze dobry tydzień

    za to jutro odbędzie się montaż bramy garażowej - niestety nie będzie mnie przy tym efekt zobaczę dopiero późnym wieczorem lub w piątek rano - oczywiście będą fotki !

    co do WM i centrali - warto dawać taki duży w moim konkretnym przypadku ... wartości dolne są takie same jak dla 420 - więc żadna różnica, również w cenie
    za to w lecie .... gdy będą upały ... całe GGWC mam mocno przewymiarowane - 2 pętle po prawie 80-90m , do tego duża nagrzewnica i duża centrala ... efekt murowany ...

    PS. tylko kilka osób pyta, udziela się ... inni milczą ? wstydzą się ?? a dziennik czyta na moje oko ok 2000 osób ....

  8. #708
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No wreszcie zaczyna się coś dziać. Z wielką niecierpliwością będę oczekiwał na fotki z montażu bramy.
    Dobranoc
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  9. #709
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    co do WM i centrali - warto dawać taki duży w moim konkretnym przypadku ... wartości dolne są takie same jak dla 420 - więc żadna różnica, również w cenie
    za to w lecie .... gdy będą upały ... całe GGWC mam mocno przewymiarowane - 2 pętle po prawie 80-90m , do tego duża nagrzewnica i duża centrala ... efekt murowany ...

    PS. tylko kilka osób pyta, udziela się ... inni milczą ? wstydzą się ?? a dziennik czyta na moje oko ok 2000 osób ....
    Czuję się wywołana do odpowiedzi. Nie wstydzą się, ale dopiero zaczynają przygodę z budową i jeszcze niewiele wiedzą, więc nie piszą coby głupoty nie strzelić Podziwiam za szybkość prac i kibicuję z całych sił, aby Arizonka wyszła pasywna. Kilka rzeczy na pewno zrobię podobnie, planuję też saunę (moje małe marzenie). Życzę sił i cierpliwości do dalszych prac. Ania

  10. #710
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    PS. tylko kilka osób pyta, udziela się ... inni milczą ? wstydzą się ?? a dziennik czyta na moje oko ok 2000 osób ....
    I ja się czuję wywołana do odpowiedzi.
    Po prostu jesteś tak fachowy, że nie śmiem . Wszystko masz tak super pomyślane. Ja jestem pełna wątpliwości. Jestem na etapie wycen okien i okna plastikowe wyszły mi cenowo porównywalne z bardzo dobrymi drewnianymi. Dla mnie to szok!
    Nie będę miała GGWC. Sama o tym zdecydowałam (koszt zrobienia a efektywność). Ale już nie wiem czy dobrze czy źle.
    Czekam na wiosnę.

  11. #711

    Domyślnie

    I ja ....
    Codziennie wieczorem zagladam i czekam na nowe info z budowy. W wielu rzeczach kopiuje z Ciebie i podpytuje
    Pozdro

  12. #712
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mmr

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-407
    Posty
    57

    Domyślnie

    Ja też codziennie zaglądam , przygotowuję się do budowy ale przyjdzie i czas na pytania.Marta

  13. #713
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    i wszyscy się odezwali
    ja tez czekam na dalsze postępy, bo o przepustowosci i nagrzewnicach nie mam wiele do powiedzenia
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  14. #714
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Nie będę miała GGWC. Sama o tym zdecydowałam (koszt zrobienia a efektywność). Ale już nie wiem czy dobrze czy źle.
    Przyjdą mrozy lub upały i będzie problem .
    Wielu rzeczy tu na forum sie nie opisuje.
    Jako użytkownik nie wyobrażam sobie pracy wentylacji bez wstępnego przygotowania powietrza .
    Teraz dostaję dużo wiadomości prywatnych w sprawie zamarzających i źle pracujących central .

    Niedługo jadę do warszawki rozkopać komuś ładny trawnik i kostkę .
    Polak mądry po szkodzie ,,,
    Zrób chociaż kolektor, na 99 % wykorzystasz go wciągu kilku lat od zamieszkania !
    Nawet nasz Liwko dał się przekonać i może niedługi będę miał przyjemność go odwiedzić w celu montażu GWC


    Co do tej 500-tki to cena ta sama co 420-tka, regulacja pozwoli na odpowiednie skręcenie jej w mrozy ( niewielkim kosztem odzysku ciepła rekuperatora) i prawie nigdy nie będzie musiała pracować na max co jest niewskazane ( pobór prądu i hałas samej centrali ) .
    Do tego razem z Konradem będziemy bawić się chłodzeniem pasywnym w upały, 1 pętla jest pod domem, powinna dać +15 C nawiewu za nagrzewnicą przy 500 m3/h, powietrze będzie schłodzone o ponad 15 C, pamiętajmy że schłodzenie obniża też wilgotność względną !!!
    Efekt powinien być bardzo dobry, o wiele lepszy od klimatyzacji .
    Przypominam że koszt tego zabiegu wyniesie tylko 15 zł miesięcznie !!!
    Będzie chłodno i bardzo świeżo wewnątrz niezależnie od pogody .
    No a w ostre mrozy centrala będzie myślała że jest odwilż ,,,,
    Ostatnio edytowane przez Piczman ; 09-02-2012 o 09:34

  15. #715
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Przyjdą mrozy lub upały i będzie problem .
    Wielu rzeczy tu na forum sie nie opisuje.
    Jako użytkownik nie wyobrażam sobie pracy wentylacji bez wstępnego przygotowania powietrza .
    Teraz dostaję dużo wiadomości prywatnych w sprawie zamarzających i źle pracujących central .

    Niedługo jadę do warszawki rozkopać komuś ładny trawnik i kostkę .
    Polak mądry po szkodzie ,,,
    Zrób chociaż kolektor, na 99 % wykorzystasz go wciągu kilku lat od zamieszkania !
    Nawet nasz Liwko dał się przekonać i może niedługi będę miał przyjemność go odwiedzić w celu montażu GWC


    Co do tej 500-tki to cena ta sama co 420-tka, regulacja pozwoli na odpowiednie skręcenie jej w mrozy ( niewielkim kosztem odzysku ciepła rekuperatora) i prawie nigdy nie będzie musiała pracować na max co jest niewskazane ( pobór prądu i hałas samej centrali ) .
    Do tego razem z Konradem będziemy bawić się chłodzeniem pasywnym w upały, 1 pętla jest pod domem, powinna dać +15 C nawiewu za nagrzewnicą przy 500 m3/h, powietrze będzie schłodzone o ponad 15 C, pamiętajmy że schłodzenie obniża też wilgotność względną !!!
    Efekt powinien być bardzo dobry, o wiele lepszy od klimatyzacji .
    Przypominam że koszt tego zabiegu wyniesie tylko 15 zł miesięcznie !!!
    Będzie chłodno i bardzo świeżo wewnątrz niezależnie od pogody .
    No a w ostre mrozy centrala będzie myślała że jest odwilż ,,,,
    Robię pompę ciepła. I buduję dosyć duży dom 254m2 użytkowych. Rozmawiałam z instalatorem wentylacji i wręcz odradzał mi GWC jako koszt niewspółmierny do efektów. To jak to w końcu jest?
    Czytałam sporo o wentylacji mechanicznej z GWC i bez, i o pompach ciepła. Musiałam się wyłączyć już z czytania bo zgłupiałam od wątpliwości co w końcu jest dobrze.

  16. #716
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ale, że Liwko się dał przekonać to mnie zszokowałeś!

  17. #717
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Rozmawiałam z instalatorem wentylacji i wręcz odradzał mi GWC jako koszt niewspółmierny do efektów. To jak to w końcu jest?
    Może nie ma tego w ofercie ?
    A może ma i kosztuje 12 tyś netto ?

    No chyba że wydajesz ponad 10 tyś na samą centralę która nie zamarznie przy -15 C, są takie .

    Ale to dopiero jest niewspółmierność do efektów !!!

  18. #718
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Tak mnie zastanawia ten GWC, może warto byłoby puścić tę niebieską rurkę w ziemi- działka jeszcze nie zagospodarowana i ziemi też potrzebuję do nawiezienia.
    Czy 80mb starczy? Jak głęboko wkopać?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #719
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zakop 2x50 m w 2 wykopach o szerokości ok. 1 m .
    Głębokość 1,5-2,5 m w zależności od warunków . Jak glina to spokojnie na 2,5 się uda.
    Jak mokre piaski i ił to 1,5 m bo głębiej jest ciężko .
    Dojdzie ze 20-30 cm przy zagospodarowaniu ogrodu jeszcze, czasem i więcej jak u mnie .
    Końce rurki wyciąg w jednym miejscy, kotłownia, garaż itd. i koniecznie zaślep korkami :
    http://www.ekoma.com.pl/uploaded_fil...KOREK%20PE.jpg

    Niech sobie czeka, przyda się na pewno

  20. #720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Witam Ahya i mmr

    dodajmy jeszcze ze koszt 100 m takiej rury (2x50) to max 300 zl z korkami ...
    robocizna - zależy czy ręczna czy koparka - też niezbyt duża - zawsze można prace połączyć z innymi na działce wykopami , np szambo, woda, prąd etc
    koszt max +500 zł

    czysto teoretycznie - jeśli nie wiesz czy robić czy nie ?? ryzykujesz 800 zł na tym etapie ... dużo ? mało ?? robić teraz ? później ??

    Paweł napisał że jedzie rozkopać komuś ogródek ... niejednokrotnie rośliny , krzewy kosztują tyle .. nie wspominając o odbudowie ogrodu na wiosnę

    PS. Paweł co z rzutem poddasza?

    Alicjo - czy ja mam wszystko super przemyślane? nie wiem - przyjąłem jakieś założenia na samym początku i staram się ich trzymać , do GWC też nie byłem przekonany - z Pawłem rozmowa rozpoczęła się tylko od WM - w przeciwieństwie do innych nie mam zamiaru wydawać sporo kasy na jakaś kosmiczna centrale - wole kupić nieco tańszą i połączyć ją z GGWC - czy to dobrze czy źle ... czas pokaże - już tego lata będziemy mogli się przekonać o skuteczności układu

    Ekipa około 12 stawiła się na budowę i rozpoczęła montaż bramy garażowej Hormann
    obiecali pstryknąć kilka fotek podczas montażu tak więc może będzie co pokazać

    dziś rano "zobaczyłem" 1x swoje drzwi na żywo

    od kilku dni leża na pace auta i czekają na przyjaźniejszą temperaturę

    odebrałem też Galmet Lux Elektronik 140l
    przywieziony moim kombiaczkiem - rewelacyjnie sprawuje się jako auto budowlane


    finalnie na razie został zmagazynowany w 2 aucie nieco większym i czeka na właściwy moment razem z drzwiami


    ceny na internecie 586,00 zł do 691,60 zł (zakupy.muratordom.pl itp lub do 940,00 zł serwisy - porównywarki cenowe) + oczywiście koszty wysyłki
    a ja kupiłem kupiłem w lokalnym sklepie u siebie w mieście za 600 zł brutto !!!!

    NADAL UWAŻAM ŻE GŁUPOTĄ JEST KUPOWANIE czegokolwiek a w szczególności art budowlanych i wyposażenia wnętrz przez internet (szczególnie tych dużych i cięzkich)!! chyba że czegoś nie ma - a wiesz że chcesz to kupić - tak jak u mnie z bloczkiem ISOMUR czy sterownikami do kabli grzewczych
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-02-2012 o 22:28 Powód: fotki

Strona 36 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony