dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 144
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 2874
  1. #761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Okienka super, przeraziło mnie jedno zdjęcie (to dzielone nt okna tarasowego). Wpierw myślałam, ze to okno się tak wygięło .
    oj był właśnie problem z tym oknem
    przyjechałem na budowę po 15 ekipa już skręciła fixa z drzwiami i kończyła przymocowywać górne kotwy - ja patrze a fix nie jest w jednej linii z drzwiami co bardzo możliwe że właśnie widać na fotce - czujne oko inwestora - i ekipa była 1h w plecy z pracą - musieli to poprawiać

    rutinowa żona - ja znaczących różnic nie zauważam i żaden ze sprzedawców nie posiadał na tyle wiedzy by w jakiś szczególny sposób wykazać różnice - jedyne na co wskazywali to przyciski

  2. #762

    Domyślnie

    Odwodnienie liniowe Q-drain 80 cm firmy Posejdon

    Podeśli mi prosze na priv namiar gdzie dokladnie kupils. Za ta cene biore w ciemno

  3. #763
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Odwodnienie liniowe Q-drain 80 cm firmy Posejdon

    Podeśli mi prosze na priv namiar gdzie dokladnie kupils. Za ta cene biore w ciemno
    Kto szuka ten znajdzie
    http://allegro.pl/odplyw-liniowy-pry...110411380.html
    Ja zakupy zaczynam od allegro

  4. #764
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Co do zakupów online to Ja kupiłem stelaż Grohe z miską i deską samoopalającą ( polecam ) za chyba 800 zł.
    W lokalnych sklepach taki zestaw kosztował 300-400 zł więcej !

    Materiały na ogrzewanie podłogowe również dużo taniej .
    A więc czasem się opłaca

  5. #765

    Domyślnie

    Wszystko ladnie pjeknie, ale bez garazu napewno by bylo cieplej. Obrobke GK okien polaciowych mozna by zrobic pod katem przy tak grubej izolacji. Ocieplenie brzegowe plyty fundamentowej cienkie i powinno byc zaciagniete struktura dochodzaca do chudziaka. Budynek w standardzie pasywnym ale rozklad pomieszczen i przeszklen juz nie. Wszedzie elektryczne ogrzewanie podlogowe jako podstawowe?? nie ma co myslec o drewnianej posadzce, panele tez nie beda idealne, wszedzie twarda terakota drewnopodobna?? to jest tylko drewnopodobne, posadzka drewniana jest najlepsza.
    Ostatnio edytowane przez WVIP ; 16-02-2012 o 10:58
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  6. #766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    odezwał się teoretyk...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #767
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Tak to jest jak istnieje tylko jedna prawda .

    Gówno prawda ?

  8. #768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    istnieje tylko jedna prawda

    Gówno prawda
    Piczman ciebie to zawsze trzeba duczac no rece opadaja przecierz drewno jest izolatorem, i stosujac je na ogrzewanie podlogowe trzeba zwiekszac jego moc aby wogole bylo czuc jakies cieplo, natomiast ciagle zwiekszanie temperatury podlogowki spowoduje wieksze zuzycie energii i rozeschniecie sie posadzki drewnianej i skurczenie. Natomiast posadzka drewniana oddycha musi pracowac w odpowiedniej wilgotnosci, reguluje wilgotnosc w pomieszczeniu, nadmiar wilgoci wchlania a jezeli jest sucho ta wilgoc oddaje. Ogolnie jest uwazana jako zdrowa naturalna podloga ciepla, przyjemna w dotyku, amortyzujaca uderzenia i ladnie pachnie. Ogrzewanie podlogowe jest najefektywniejsze przy podlodze z terakoty czyli z materialu dobrze przewodzacego cieplo i R&K chcac placic jak najnizsze rachunki za prad powinien wlasnie taka podloge wybrac. Stosujac ogrzewanie elektryczne bezposrednio w plycie nie male pieniadze pojda na wygrzanie plyty.
    Ostatnio edytowane przez WVIP ; 16-02-2012 o 11:51
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  9. #769
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Stawiasz jakąś tezę a później jej bronisz .
    Zupełnie niepotrzebnie.
    Załóż swój osobny wątek o domach pasywnych . Podyskutujemy w wolnej chwili .
    Te wpisy i tak pewnie będą usunięte lub przeniesione .

    Tak, cały czas się uczę. Ale nie takich podstaw jak działanie zmian wilgotności i temp. powietrza na drewno w podłodze .

    PS: Jak mnie cytujesz to nie edytuj bo wychodzi nie tak jak było .

  10. #770

    Domyślnie

    Moze odniesiesz sie jakos do tego co napisales? a nie wypisjesz jakies dyrdymaly.
    Najlepiej bedzie jak napiszesz: NAJLEPSZY DORADCA DO ENERGOOSZCZEDZANIA GOWNO PRAWDA.
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  11. #771

    Domyślnie

    WVIP daj na luz i ....

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    ...Załóż swój osobny wątek o domach pasywnych ...

  12. #772

    Domyślnie

    Witam Konrad,
    ponieważ mam zamiar od wakacji zacząć swoją budowę przeglądam różne interesujące mnie wątki czy też dzienniki na muratorze. Twój, ponieważ jest bardzo szczegółowy i dodtyczy interesującego mnie budownictwa energooszczędnego przeczytałem od początku do końca. Gratuluje dziennika. I pewnie na czytaniu by się skończyło gdyby nie temat twoich okien ( z oknami jestem związany zawodowo od kilkunastu lat). Moim zdaniem okna ( chodzi mi o zastosowany profil) + szyby - wybór bardzo dobry, sposób montażu (kotwy JBD+ taśmy) - wybór bardzo dobry. I jest tylko jedna rzecz którą twój dostawca okien świadomie lub nieświadomie - moim zdaniem - po prostu sp...ył. Chodzi mi oto, że twoje okna zostały zamontowane nie na listwie montażowej zalecanej przez Schuco ( produkt 8478 lub 8479 - numery katalogowe profili montażowych) ale na zwyczajnych listwach transportowych niewiadomego pochodzenia. Listwy te nie nie nadają się do montażu okien (chociaż niektóre firmy tak robią w celach oszczędnościowych), a już zdecydowanie nie można ich wykorzystywać do montażu na konsolach JBD. Listwy transportowe mają zdecycowanie mniejszą wytrzymałość niż profile montażowe co przy obciążeniach jakie występują przy zastosowanym u ciebie montażu ma bardzo duże znaczenie. A oprócz tego: szyby mają około 0,5 W/m2K, profil około 1,2 a listwa twoja transportowa około 3 -3,5 W/m2K (dokładnie nie wiem bo nie słyszałem aby ktoś zlecał badanie współczynnika listwy transportowej). Jeżeli chcesz mojej rady to:1- skontaktuj się z Schuco Polska, prześlij im zdjęcia zastosowanej u ciebie listwy - niech się wypowiedzą, 2 - zapytaj swojego dostawcę okien producenta zastosowanych u ciebie listw (bo na pewno nie są to listwy produkowane przez Schuco) oraz o papiery które dopuszczają zastosowanie takich listw do montażu. Oczywiście co zrobisz z moim postem to twoja sprawa.
    Pozdrawiam Szymon

  13. #773
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A nie przykręcili przypadkiem listwy montażowej jeszcze na hali o czym pisał wcześniej Konrad ?
    Jesteś pewien że jest to listwa transportowa ?

  14. #774

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    A nie przykręcili przypadkiem listwy montażowej jeszcze na hali o czym pisał wcześniej Konrad ?
    Jesteś pewien że jest to listwa transportowa ?
    Jeżeli listwa jest taka jak na zdjęciach z hali to to jest listwa transportowa, chyba że na budowie ją wykręcali i montowali listwę montażową (brak zdjęć listwy z montażu). Ale nie sądze.

  15. #775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keler100 Zobacz post
    Jeżeli listwa jest taka jak na zdjęciach z hali to to jest listwa transportowa, chyba że na budowie ją wykręcali i montowali listwę montażową (brak zdjęć listwy z montażu). Ale nie sądze.
    dziękuje za tą uwagę i informację - to są rzeczy o których się nie mówi klientowi - nawet bym nie wiedział że coś jest nie tak ... jutro zajmę się tematem szczegółowo

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Wszystko ladnie pjeknie, ale bez garazu napewno by bylo cieplej. Obrobke GK okien polaciowych mozna by zrobic pod katem przy tak grubej izolacji. Ocieplenie brzegowe plyty fundamentowej cienkie i powinno byc zaciagniete struktura dochodzaca do chudziaka. Budynek w standardzie pasywnym ale rozklad pomieszczen i przeszklen juz nie. Wszedzie elektryczne ogrzewanie podlogowe jako podstawowe?? nie ma co myslec o drewnianej posadzce, panele tez nie beda idealne, wszedzie twarda terakota drewnopodobna?? to jest tylko drewnopodobne, posadzka drewniana jest najlepsza.
    WVIP - buduję dom taki jak mi się podoba i taki który odpowiada mojej rodzinie - a nie po to by dom sam w sobie był pasywny - i tak wydale mi sie ogromnym sukcesem to że z OZC wyszło tyle ile wyszło - a ile wyjdzie w praktyce - zobaczymy - byli tacy co mówili mi na początku tej drogi że nie mam się gdzie wybierać w takim projektem i wiece będę musiał się natrudzić by mieć dom 3l ... już niedługo się przekonamy - dokładnie za 7-8 miesięcy zacznę swój prawidłowy sezon grzewczy (pisze prawidłowy - bo dziś w domu pojawił się ogień ... o tym za 2-3h w relacji z dnia dzisiejszego)
    proszę Ciebie i wszystkich innych o odpowiednie wpisy trzymające się tematu i nie robienie z mojego DB folwarku zwierzęcego

    wielu rzeczy nie wiedziałem , nadal nie wiem i ciągle się uczę dlatego może nie wszystko jest perfekcyjne - mam tego świadomość i mimo to dobrze się w tym czuję! Tak wszędzie ogrzewanie elektryczne jako podstawowe i jedyne! czy ja napisałem gdzieś kiedykolwiek coś o drewnianej posadzce!?!?!

  16. #776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    po pierwsze - nie widzę by była to listwa transportowa - i powiem więcej, nikt na podstawie tych zdjęć nie jest w stanie podać tak jednoznacznego wskazania
    po drugie - nawet jeśli byłaby to listwa transportowa (nr.kat. 7736) nie widzę żądnych przeszkód w jej wykorzystaniu tylko trzeba by było dla pewności przeliczyć ciężar przypadający na jedną kotwę
    profile nr.kat 8478 oraz 8479 są profilami bazowymi, używanymi w Niemczech od lat i stosowanymi zamiast profili podparapetowych (nr. kat 8674) . Nie ma przy wykorzystaniu tych profili możliwości podłożenia parapetu wewnętrznego pod ościeżnice
    Kolego Keler100 oba podane przez ciebie profile obligatoryjnie nie posiadają wzmocnienia i nigdzie nie jest napisane, że one i tylko one służą do montażu okien, mało tego rysunki w dokumentacji przede wszystkim ukazują użycie podparapetówki (8674) a nie bazówek (8478, 8479), szkoda że znajomość systemu jest niepełna i zastosowania profili także

    R&K - sadzać po zdjęciach wszystko jest OK, realnie nie widzę na zdjęciach błędów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Keler100 oglądał również zdjęcia kilka wpisów wcześniej - z fabryki - tam było widać listwy dokładnie

    dziękuję jareko za ta informację - jestem spokojniejszy że wszystko jest OK i nie będę jutro niepotrzebnie robił zadymy

    dziś na budowie wiele się działo

    o 9 pojawiła się ekipa Darka
    cel:
    1) SSZ
    2) piec
    3) sprzątanie

    był też Dandi - pracował nad skrzynka elektryczną

    oto moja ściana z kabli ...


    tak wyglądała skrzynka rano


    w południe


    i na koniec dnia


    Paweł i "Maja" rozpoczęli prace od zamykania domu
    jedno okno które nie zostało wstawione - zapchane zostało styropianem i uszczelnione wełną a następnie zakryte płyta OSB


    wszystkie okna które zostały wstawione na górze nie zostały zapiankowane - jak będzie cieplej muszę uzupełnić szczeliny styropianem - dopiero wtedy piankowanie
    tymczasem zostały uszczelnione wełną


    następnie płyta OSC, 3 zawiasy, skobelek


    i mamy STAN SUROWY ZAMKNIĘTY


    bardzo surowy ... albo surowo zamknięty


    w związku z tym jeszcze na chwilkę drzwi zostały ściągnięte i ....

    rozpoczęło się ocieplanie







    i ponownie zamontowane


    gdy już dom został zamknięty chłopaki przynieśli nowy sprzęt i zainstalowali go na końcu korytarza ... rozpoczęła się walka o ogień








    w pokoju obok łazienki zrobiliśmy tymczasową drewutnię




    a na koniec mały rarytas ... niczym wisienka na torcie


    dodam jeszcze że niespodziewanie w południe zadzwonił hydraulik Mirek i poinformował że za 1-2 h jeśli mogą to przyjechali by coś już robić ... mieli być dopiero jutro
    pojawili się koło 15 i zorganizowali sobie miejsce pracy + ustaliliśmy wszystkie szczegóły
    jutro od rana zacznie się bruzdowanie łazienek i WC oraz miejsc gdzie będą gniazda od odkurzacza centralnego
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-02-2012 o 21:53

  18. #778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    na tym kompie nie mogę otw zdjęć
    przed założeniem parapetów uszczelnij łączenie okna z tą listwą
    po kilku zimach-latach to nie będzie bardziej szczelne niż na początku- ten zatrzask nie zapewnia 100% szczelności
    czy to są listwy ze wzmocnieniem czy nie to i tak to jest proteza.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    z tych zdjęć to nikt nie powie co to za listwa. ale raczzej transp.
    jeśli chodzi o konsolę to widzę że poszliscie raczej oszczędnościowo.
    przejedż się do poznania do sprzedawcy konsol to w prywatnej rozmowie powiedzą żeby dawać więcej konsol niż mówi teoria
    a wy to zdaję się nawet dolnych podparć nie zastosowaliście pod konsolę.
    może pierniczę - ale jeżeli liczy się każde pół kilowata w domu to tą listwę warto odkręcić i uszcze3lnić łączenie z ramą.
    generalnie po wstawieniu też jesteś w stanie to załatwić
    balkon miałeś skręcany z dwóch ram?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 17-02-2012 o 10:40
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o listwę to nie widzę w niej nic zdrożnego.
    Może i są lepsze, ale taką od lat stosuje mój dostawca i jest ok. Dodatkowo widać tam uszczelnienie, więc sądzę że Twój producent nie idzie po najmniejszej linni oporu. .

Strona 39 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony