dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 144
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 2874
  1. #781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    mi tez wydaje sie ze tu nic nie powinno sie złego dziać .
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    finlandia i malux20 dziękuje Wam bardzo za podzielenie się opinią ...

    dziś na budowie 3 niezależne ekipy 1,2,3 osobowe
    1. elektryk
    ciągle walczy ze skrzynką - w ciągu całego dnia tyko jedną fotkę pstryknąłem gdzieś koło południa


    2. 3 osobowa ekipa hydrauliczna
    do wykonania mają
    - rozprowadzenie wody w domu, założenie licznika, podłączenie bojlera, wykonanie obiegu ciepłej wody
    - kanalizacja: kuchnia , WC i łazienka na dole oraz łazienka na górze , w WC umywalka + stelaż do misy, w łazience na dole to samo + odpływ liniowy do prysznica, na górze stelaż, umywalka, wanna + pralka
    - instalacja odkurzacza centralnego

    zdjęć wiele nie ma bo nie było czego fotografować w ciągu dnia ... dzień upłynął pod znakiem bosha, płota pneumatycznego i wiertarki ... jednym słowem zadyma na całego


    sprzęt ekipy + materiały




    2 fotki z kuchni




    bruzda w salonie na ścianie od spiżarki do OC


    stelaż do misy w łazience na poddaszu


    3. ekipa Paweł / Piczman + ja i WM
    zadanie na dziś - rozkład rur wentylacyjnych na poddaszu


    Paweł we własnej osobie - siedzi i duma jak tu zrobić żeby było dobrze ...


    no i wymyślił









    na budowie w sposób ciągły pali się w piecu - mury , strop i płyta fundamentowa są przemarznięte
    temperatury płyty w najdalej położonym punkcie od pieca miała dziś popołudniu -7

    na termometrze około godziny 18




    cd jutro
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-02-2012 o 10:15

  3. #783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    ile będziesz dawał wylewki na kable i jak planujesz grzanie góry tez kabelki w posadzce

  4. #784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na parterze dojdzie na gotowo 3-4 cm max 2 cm samopoziom + 2 cm klej + płytka (tak będzie na pewno w korytarzu salon + kuchnia, WC i łazienka) nie wiem jeszcze jak będzie w 3 pokojach na parterze - możliwe że położymy panele (WVIP gdyby czytał dziennik Marcina C - Lobo_M wiedziałbyś że panele w 100% sprawdzają się przy ogrzewaniu elektrycznym podłogowym)

    na górze na strop 5 cm styropianu + 5 cm wylewka z kablami - 1 duży pokój (panele) + łazienka (płytki)

  5. #785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Mam pytanko czy pod prysznic też będziesz dawał rurki z podłogówki? Ja się jeszcze zastanawiam, ale na 90% raczej tak.. czytałam w necie, że może powodować to przykry zapach z odpływu

  6. #786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tylko wtedy gdy nie używasz kabiny dłużej i odparowuje woda z syfonu ale... ale bez ogrzewania ta woda także odparowuje i syf duje po łazience, tylko że kilka dni później
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w łazience kable grzewcze będą położone tylko w strefie niezabudowanej - czyli nie będzie ich pod misą i pod prysznicem

    właśnie wróciłem z budowy - od rana z Pawłem kończyliśmy WM
    dziś już nie mam sił na siedzenie i opisywanie - jutro na spokojnie to zrobie
    w końcu dziś ostatki ... czas na szybki prysznic i .... immmpppprezka ....

  8. #788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś jak co tydzień - podsumowanie prac - w tym wpisie o WM - fotorelacja z dnia wczorajszego, po południu 2 wpis z oknami i pracami hyralicznymi w fotograficznym skrócie

    tak prezentuje się nasz dom w chwili obecnej


    wyrzutnia została wyprowadzona w piątek z poddasza nad garażem między krokwiami a podbitkę


    w dniu wczorajszym rozprowadzaliśmy z Pawłem rury na parterze
    największym problemem było wykuwanie otworów między pomieszczeniami, o ile otwory przez ściany "12" powstawały bez problemu to wybicie bloczka grubości 25 cm o wymiarach 22x22 cm od góry zalanego betonem stanowiło już wyzwanie
    na szczęście na budowie był wczoraj też elektryk Rafał vel Dandi i użyczył nam całkiem sporej wiertarki/młota - wiertło ok 60 cm długości i średnicy ok 2 cm
    co to urządzenie potrafi ... nie będę opisywał , powiem tylko że nieźle mnie zmaltretowało

    po wybiciu otworów bez problemów rozprowadziliśmy rury

    tu rura z wyciągiem - przebicie ściany "12" z pokoju na korytarz i trójnik do WC




    i dalej kolejny trójnik i podział na kuchnie oraz łazienkę


    kuchnia


    2 wyciągi w kuchni i 1 w spiżarce




    jak widać w kuchni okno zastawione styropianem i płytą OSB


    rura do łazienki poprowadzona korytarzem




    rury w pokojach z nawiewem
    1 pokój zaraz za pomieszczeniem gospodarczym - 1 rura przez korytarz idzie do 2 pokoi wschodnich, 2 rura przez korytarz do salonu






    pokój pólnocno-wchodni i rura do kolejnego pokoju


    salon


    na budowie pojawił się też jasiek71 na wspólne "bicie piany" - po zakończeniu prac instalacyjnych zamontowaliśmy na chwilę centralę i sprawdziliśmy jak działa


    a działa bardzo fajnie

    oto kilka wniosków
    1. Hałas - centrala pracuje tak cicho że na najniższym biegu (1/4) słychać ją jedynie w pomieszczeniu w którym jest zamontowana (90% dni w roku centrala pracuje na najniższych obrotach), na najwyższych obrotach słychac ją tylko w pomieszczeniu obok - obecnie bez drzwi - nigdzie indziej jej nie słychać
    2. świeżę powietrze - zawsze i wszędzie - jestem umysłem ścisłym więc do mnie przemawiają cyfry i liczby , do dziś nie miałem doczynienia z WM w budynku mieszkalnym (w budynkach handlowo-usługowych i owszem) -pytaliście o moje doświadczenia z WM - od wczoraj już pierwsze doświadczenia mam za sobą - poczułem nawiew i wywiew działającej w pełni sprawnej cichej i skutecznej wentylacji w moim domu - to czego dziś doświadczyłem po próbnym uruchomieniu WM nigdy dotąd nie miało miejsca w budynkach których mieszkałem, a miały one WG - no może z wyjątkiem łazienki gdy wychodząc z pod prysznica lub z wanny w takim domu ogarniał mnie zawsze chłód spowodowany ruchem wysysanego powietrza przez komin (zwłaszcza zimą)
    3. pobór prądu - założyliśmy woltomierz i w składzie 3 osobowym tj. Konrad (R&K) Paweł (Piczman) + jasiek71 - szczegółowe wyniki przedstawił już Paweł w wątku dla bocianów 2012 - pozwolę sobie poniżej wkleić fragment wpisu
    4. całość wyszła mnie taniej niż kominy do WG
    ------------------------------
    w spiżarce zwykle robi się wyciąg do wentylacji mechanicznej a w domu z taką wentylacją powietrze biegnie ZAWSZE w jedną stronę !!!
    Zapachy więc od razu wylatują na zewnątrz i nie czuć kompletnie nic nawet stojąc pod tymi drzwiami . To samo tyczy się również łazienek . Ot taka niespodzianka na "+' dla WM

    Przedstawię teraz wyniki dla poboru prądu bardzo dużej centrali wentylacyjnej .
    Jest to centrala o max wydatku ok. 500 m3 i zakłada się ją do domów o powierzchni 180-300 m2 w którym mieszka 4-8 osób .

    Odpowiednio dla wydatku :

    25 % ( ostra zima i temp. zewnętrzne ok. - 15 C ) - 26 Watt
    50 % ( okres Wrzesień - Czerwiec oprócz okresów dużego mrozu) - 60 Watt
    75 % ( Lipiec-Sierpień czyli okres wysokiej wilgotności względnej ) - 75 Watt
    100 % ( okresowe wietrzenie , imprezy, chłodzenie pasywne z GWC) - 82 Watt

    Średnia roczna wyjdzie 60 Watt co daje nam miesięczny koszt użytkowania WM = 25-27 zł w zależności od kosztu 1 kwh w danym domu .
    Dla przeciętnego domu ok. 140 m2 centrala wentylacyjne ma odpowiednio słabsze wentylatory pobierając jeszcze mniej prądu .
    ---------------------------------

    jak wiadomo centrala zamontowana w moim domu jest jak wiele rzeczy "lekko" przewymiarowana

    na razie na czas budowy - centrala została zdemontowana - zamontujemy ją ponownie za 2-3 miesiące

    za 2-3 tygodnie dorobimy jeszcze 2 czerpnię powietrza w szczycie dachu pod dachówką - patent jasiek71'a
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-03-2012 o 21:13

  9. #789
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Chcę jeszcze dodać coś od siebie jeśli mogę .

    Instalacja wykonana została bez przepustnic.
    Podział strugi jest niemal idealny i uzyskany tylko i wyłącznie odpowiednim projektem i doborem trójników oraz konkretnych średnic .
    Po uruchomieniu jest całkowita cisza mimo bardzo dużego wydatku centrali .
    Oto wyniki pomiaru poboru prądu z podpiętą instalacją dla 500-tki na prąd stały, taka ciekawostka dla tych którzy zastanawiają się nad Jan-gazem :

    25 % - 26 Watt
    50 % - 60 Watt
    75 % - 75 Watt
    100 % - 82 Watt

    Jak widać jest bardzo oszczędna, polecam !

  10. #790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Silniki prądu stałego są oszczędniejsze i tu to widać. Czy nie można było trochę inaczej prowadzić instalacji? Np. :
    rura ze spiżarki- trójnik włączony za tym orłowym w kierunku wywiewu (jeden za drugim)
    rura z łazienki - trójnik włączony bliżej trójnika od WC lub zastosowanie łącznika krzyżowego.
    Uprościłoby to "bieg" powietrza i kilka m rury- porównuję przez analogię do instalacji odkurzacza centralnego.

    "4. całość wyszła mnie taniej niż kominy do WG"

    Nie bardzo chce mi się w to uwierzyć (nawet jakby Piczman robił w czynie społecznym ) ...albo miałeś strasznie wydumaną WG .
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  11. #791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    wiele to nie pomoże ale z dwa kilowaty w zimę zaoszczędzisz-
    w prowadnicę wsuń np kawałki xpsa i koniecznie doklej taśmę rozprężną
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  12. #792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w zasadzie to 4 kominy - nie wiem dlaczego wcześniej myślałem że 3 ... może dlatego że na ogólnym obrazku / wizualizacji studia projektowego widać 3 kominy

    "sprowokowałeś" mnie do wyciągnięcia oryginalnego projektu domu ...

    salon - komin spalinowy do kominka
    kuchnia/spiżarka - komin wentylacyjny
    łazienka/ pokój - komin wentylacyjny
    pomieszczenie gospodarcze / łazienka/ garaż - komin wentylacyjno-spalinowy

    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-02-2012 o 19:49

  13. #793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    reku będziesz miał na strychu ogrzew?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nad garażem w pomieszczeniu ocieplonym ale nie ogrzewanym, za łazienka - docelowo będzie tam sauna - ale to za 2-3 lata pewnie

  15. #795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    będę musiał pogadać z pawłem czy u mnie na strychu dałoby to zrobić
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  16. #796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jeszcze kilka fotek z dotychczasowych prac hydraulicznych

    WC w korytarzu




    łazienka na parterze - odpływ z umywalki




    podłączenie odpływu liniowego


    fotki z wczoraj wykonał Paweł - mój aparat w telefonie jaki jest każdy widział - te z dziś robione moim aparacikiem ...

    i jeszcze jedna bardzo ważna fotka do wczorajszej realizacji o której zapomnieliśmy




    zapomniałem pstryknąć zdjęcie skrzynki ... ale jeszcze nic straconego ...
    za 30 min jadę na budowę podłożyć węgla w piecu na noc

    Edit: w piecu podłożone - ma starczyć do rana ...
    2 fotki
    skrzynka elektryczna


    dane z termometra
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-02-2012 o 20:49

  17. #797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    1. będziesz miał podwieszane sufity? strop masz Terivę?
    2. ta wyrzutnia przecina murłatę czy jest tam ścianka kolankowa?
    3. Z czego są te rurki WM i jak są ocieplone? Możesz zdradzić ile kosztowały?
    Przeraża mnie twoje tempo
    Pozdrawiam.

  18. #798
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    będę musiał pogadać z pawłem czy u mnie na strychu dałoby to zrobić
    Ty nie będziesz miał docieplonego poddasza, musiał byś wydzielić jakieś pomieszczenie na górze i je dobrze wełną otulić .
    Ale teoretycznie da się wszystko

  19. #799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rutino78
    1. tak sufity będą podwieszane dlatego wszystkie instalacje puszczamy górą a nie dołem lub w ścianach - bo mamy płytę fundamentową
    2. wyrzutnia nie przecina murłaty - rura jest w warstwie ocieplenia między krokwiami
    3. Paweł dokładnie Ci napisze , ja FV jeszcze za części nie widziałem

  20. #800
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Wcięło mi posta, jeszcze raz ,,,

    Umiejscowienie trójników, droga poprowadzenia kanałów oraz ich długości są celowe .
    Tu nie chodzi o to żeby pojechać najkrótszą drogą, czasem trzeba celowo wydłużyć kanał .

    Założenia moich instalacji są proste, ma być :

    - prosto
    - tanio
    - cicho
    - bez konieczności regulacji

    Gdyby wentylacja rządziła się podobnymi prawami jak kanalizacja, woda czy odkurzacz centralny to każdy kumaty zrobił by sobie to sam bez większych problemów .
    Ostatnio edytowane przez Piczman ; 20-02-2012 o 12:16

Strona 40 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony