dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 144
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 2874
  1. #801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    ....
    3. Z czego są te rurki WM i jak są ocieplone? Możesz zdradzić ile kosztowały?
    na 1 i 2 już odpisałem wcześniej
    3. SONOLIGHT AD-L -Izolowany akustycznie i termicznie przewód elastyczny z wkładem ALUDUCT AD-L dodatkowo perforowanym. Zaizolowany wełną mineralną o grubości 25 mm osłoniętą płaszczem z aluminizowanej folii poliestrowej.

    Dane techniczne
    Pakowanie: Odcinki 10mb, ściśnięte do 1200 mm zapakowane w kartonowe pudełko, oraz odcinki 5 mb ściśnięte do 600 mm zapakowane w kartonowe pudełko.
    Stopień elastyczności (średnica nawinięcia): Relatywnie do konkretnej średnicy zewnętrznej tzn. ok. 0,80 x średnica w mm.
    Zakres temperatury: Od − 30°C do + 250°C
    Dozwolone podciśnienie: W zależności od ułożenia przewodu. W odcinkach prostych można przyjąć 1/3 przenoszonego ciśnienia dla konkretnej średnicy.
    Przewód dostępny jest w wersji bez perforacji IZODUCT AD-3 ALID-3
    Klasyfikacja ogniowa: NP.-1364.2/A/06/MŻ

  2. #802
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Wcięło mi posta, jeszcze raz ,,,

    Umiejscowienie trójników, droga poprowadzenia kanałów oraz ich długości są celowe .
    Tu nie chodzi o to żeby pojechać najkrótszą drogą, czasem trzeba celowo wydłużyć kanał .

    Założenia moich instalacji są proste, ma być :

    - prosto
    - tanio
    - cicho
    - bez konieczności regulacji

    Gdyby wentylacja rządziła się podobnymi prawami jak kanalizacja, woda czy odkurzacz centralny to każdy kumaty zrobił by sobie to sam bez większych problemów .
    Akurat to wiem, że rządzi się innymi prawami- kanaliza, itp, to tylko spadek i już działa- tu muszą być zachowane spadki ciśnienia, spręż, itp.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  3. #803

    Domyślnie

    R&K dobra robota, ładnie to wszystko wygląda. Fajną ekipę też zmontowałeś do tej inwestycji.

    Co jakiś czas przejeżdżam przez Kolbuszową, będę musiał Cię kiedyś odwiedzić Bo mam zamiar praktycznie w takiej samej technologii budować...

    Powodzenia w dalszej pracy...

  4. #804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    REKINRW - dziękuję za wizytę i wpis, odpukać ekipy pracują sprawnie jedna po drugiej i jakoś to idzie do przodu

    prace wodno-kanalizacyjne zostały dziś zakończone - dziś jeszcze ekipa piankowała wszystko i kleiła rury do odkurzacza centralnego
    kilka fotek - takich ładniejszych - co by się co niektórym milej oglądało

    i tak:

    1. łazienka na parterze

    stelaż pod misę do WC z przyłączem wodny, obok odpływ i przyłącze wody do pralki (taka alternatywa na starość jak już nie będziemy mogli wchodzić po schodach)


    doprowadzenie wody do panela prysznicowego


    odpływ liniowy do prysznica


    woda i kanalizacja do umywalki


    kuchnia - przyłącz wody i odpływ pod zlew i zmywarkę


    łazienka na górze
    stelaż pod misę do WC z przyłączem wodny, obok odpływ i przyłącze wody do pralki


    umywalka


    przyłącz wody i odpływ pod wannę - w tyle widać rurę do OC


    na górze wszystkie rury poprowadzone na podłodze - będą w warstwie styropianu - a na to klasyczna wylewka

    skoro już jesteśmy przy rurach od odkurzacza - to tak to wygląda

    pion przy spiżarce


    jego wyjście na górę


    gniazdo na górze w pokoju/ sypialni - trójnik do gniazda na gole koło łazienki na parterze - dalej do pomieszczenia gospodarczego




    dziś od rana chłopaki sprzątają cały dom - tak to wygląda


    wszędzie czysto i przyjemnie - żadnych gruzów czy śmieci

    plan był taki że chłopaki jutro mieli gruntować podłogę i później robić wylewkę samopoziomującą - ale zmienimy kolejność i jutro zrobią stelaże pod sufity podwieszane w pokojach i łazience , a końcem tygodnia ma być ciepło to będą robić wylewki

    dziś też zamówiliśmy rolety i był pracownik banku w sprawie rozliczenia transzy i wypłaty kolejnej

  5. #805
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ale tempo ja cię ........ Nie było mnie tu parę dni a tu niedługo przeprowadzką mi pachnie Bravo tylko tak dalej.

    Edit: Zapomniałem zapytać. Jak mocowałes kanały WM do sufitu ?
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #806
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    wspaniałe tempo. czy rurki do wody są w jakiejś izolacji? tak ma być?

  7. #807

  8. #808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Ale tempo ja cię ........ Nie było mnie tu parę dni a tu niedługo przeprowadzką mi pachnie Bravo tylko tak dalej.

    Edit: Zapomniałem zapytać. Jak mocowałes kanały WM do sufitu ?
    widzisz za rzadko zaglądasz na FM a zwłaszcza do naszego dziennika, rurki do sufitu tymczasowo mocowane do kołków z hakiem sufitowym lub do kabli mocowanych na kolkach - docelowo na stelażu od sufitu podwieszanego - nie chciałem inwestować kasy w specjalne uchwyty - zawsze 1-2 stówki w kieszeni - Paweł namawiał mnie na nie - ja ostatecznie podjąłem taka decyzję

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    wspaniałe tempo. czy rurki do wody są w jakiejś izolacji? tak ma być?
    rurki od ciepłej i zimnej wody są w izolacji
    ciepła by były mniejsze straty, a zimna by się nie pociła w lecie
    zastanawiam się nad obiegiem wody ciepłej w cyrkulacji - ale temat jeszcze nie przesądzony - może zrobimy pompę działającą czasowo - wchodzisz do łazienki , przyciskasz przycisk i po 20 sek. leci ciepła woda , pompa działa max 5 min

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Ja się już gubię tak szybko działacie .
    eee tam .... normalka ... jutro sufity podwieszane zaczynamy robić .... tzn stelaże
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-02-2012 o 12:02

  9. #809
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dzięki za info ja jednak będę musiał wydać kasę na te specjalne uchwyty. Kanały będą w warstwie ocieplenia zwełny (grubość 40cm lub 45cm) i muszę je przymocować do jętek.
    Zaglądam ostatnio rzadko na FM z uwagi na prace koncepcyjne dot. instalacji WM, OC oraz elektryki, wody , kanalizacji. Jest tego trochę a spać też kiedyś trzeba. Nawet mój DB jest zapuszczony.
    Jednakże tempo masz imponujące. Ja czekam na montaż okien, tarasówek i bramy. Okna i brama już są, tarasówki się jeszcze robią. Montaż w pierwszym lub drugim tygodniu marca. Drzwi wejściowe zewn. zamówione na razie takie tymczasowe z Castoramy, które później pójdą do pom gospodarczego.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  10. #810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    Cześć Pracy!!!

    Kurcze, nie było człowieka trochę,a On juz wszystko ma , tylko patrzeć, jak marzannę pojdzie topic i sie wprowadzi! )
    A na powaznie-super tempo, juz sie kiedys zachwycałam, ale zrobię to jeszcze raz!Organizacja pracy na najwyższym poziomie!

    Przeglądnęłam zaległosci--mogę jeszcze zapytac o tą nieszczesną wełnę i uchwyty?
    Czy temat wełny masz juz zamknięty i nie chcesz o tym gadac i myslec?
    Napisz mi, proszę, jakie masz krokwie grube i wreszcie tą druga warstwę na grzybkach montowałeś, czy na jakichś nnych, bo sie pogubiłam, ktore "be", a które "cacy"?!
    Tą drugą warstwę wełny-to najpierw profile, a potem wełnę upychac?



    I nawet mi plan pracy zrobił!!)Się uśmiałam!!!
    A! Fajnie, ze zamieściłes namiary na wykonawcę mebli!

    Powodzenia, niech pogoda będzie z nami! )

  11. #811
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wełna ułożona - na dniach będę kleił folię
    krokwie mam 20 cm
    uchwyty te ala grzybki są grubsze i w nie profile wchodzą na wcisk i te polecam

    2 warstwę teoretycznie robi się tak - ustawiasz uchwyty zakładasz profile , mierzysz poziomujesz , przykręcasz na sztywno , ściągasz profile, zakładasz wełnę i zaciskasz znów profile na uchwyty

    co do wizualizacji kuchni to chyba zle wpisałem tam nazwe firmy - musze odnaleźć wpis i poprawić
    firma Meblo-Kris Krzysztof Poczekajło tel. 600-986-619

  12. #812
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lolek_10

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-500
    Posty
    4

    Domyślnie Odkurzacz centralny

    R&K

    Zwróć uwagę na rurę od odkurzacza centralnego przy spiżarce. Jest gniazdo i dalej rura do góry. W czasie ssania - pracy odkurzacza wszystko ok. Problem wystąpi po tym jak wyjmiesz wąż z gniazda. Pozostałości, które odkurzacz nie zdąży zassać spadną do gniazda i dalej na zewnątrz gniazda. To typowy błąd instalacyjny. Zwróć na to uwagę bo będziesz miał później problem w czasie eksploatacji. Najlepiej jakby wszystkie rury szły na dół od gniazda, a jeśli jest to niemożliwe to chociaż dłuższy kawałek w poziomie od gniazda i dalej w górę aby kurz i piasek nie mógł bezpośrednio wypaść przez gniazdo do pomieszczenia.

    Pozdrawiam.
    Poza tym ładny domek się szykuje. Dobre tempo prac.

  13. #813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzięki za rade - temat do przemyśleń , albo i nie ?? - bo tak czy inaczej po zakończeniu odkurzania odkurzacz musi chwile pochodzić żeby zassał śmieci z rury którą odczepiasz z gniazdka , wiec pochodzi 2-3 sek dłużej i po sprawie ... tak mi się wydaje

    części trochę postało więc skonsultuje to jeszcze z kimś kto użytkuje OC i na tej podstawie podejmę decyzje

    jakby ktoś był zainteresowany ... tanio odsprzedam komponenty do montażu instalacji pod OC ilość jak na fotkach




    ekipa dziś pracowała nad stelażami pod sufity

    WC


    pokój wschodni


    pokój północno-wschodni


    pokój północny


    po 6 dniach palenia w piecu na termometrze takie oto wskazania dziś wieczorem


    jutro sufit w łazience, korytarzu i salonie z kuchnią
    w piątek gruntowanie i wylewka samopoziomująca w pokojach i łazience oraz z części korytarza
    również z piątek montaż 2 Fixów w przedsionku i drzwi wejściowych
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 23-02-2012 o 11:24

  14. #814

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dzięki za rade - temat do przemyśleń , albo i nie ?? - bo tak czy inaczej po zakończeniu odkurzania odkurzacz musi chwile pochodzić żeby zassał śmieci z rury którą odczepiasz z gniazdka , wiec pochodzi 2-3 sek dłużej i po sprawie ... tak mi się wydaje
    witam, śledzę Twój dziennik od dłuższego czasu w milczeniu ale czas się odezwać - radzę posłuchać i skorzystać z uwagi Lolek_10, niestety ja sobie zrobiłem takiego babola i w gniazdku zostają syfy (na całe szczęście jest to gniazdko w kotłowni gdzie mam rurki po wierzchu i będę to przerabiał)

    Pozdrawiam

  15. #815
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Nawiew w pokoju wschodnim wypuść z sufitu centralnie nad oknem i ok. 40 cm od niego .
    Reszta tak jak jest .

  16. #816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    O dzwonię do wykonawcy instalacji pod OC

    Paweł - rury WM tak jak mówiłeś - na razie są jak są - przez zamykaniem płytami KG będą ustawiane

  17. #817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś rano zadzwonili z fabryki okien że wieje (akurat wyszedłem z mieszkania na zewnątrz i faktycznie nieźle wiało) i z tak dużymi szybami boją się przyjechać - bo podczas rozładowywania może się coś wydarzyć - montaż fixów i drzwi wejściowych przełożony na jutro

    2 pracowników Darka od rana walczyło z podwieszanym sufitem w salonie i kuchni - fotek nie zrobiłem bo padła mi bateria w komórce
    trzeci pracownik ekipy sprzątał (odpylał) płytę fundamentową , gruntował ją i przymierzał kable grzewcze , w jednym z pokoi okazało się że za dużo rowków zostało wyciętych i trzeba było wprowadzić małe korekty - przez to nieco więcej samopoziomu zostanie zużytego

    tak to wygląda


    w 3 pokojach kable zostały ułożone ,w 1 jest już sterownik , jutro musimy w pozostałych 2 pokojach zainstalować w podłodze sondę do sterownika i zalewany samopoziomem
    jutro też powinny zakończyć się prace nad podwieszanym sufitem na parterze , na górze małe korekty w profilach po tym jak doszły rury od WM , nie puszczaliśmy ich w warstwie ocieplenia - zabudujemy je KG, całość zabudowy może po weekendzie o ile dojedzie Paweł i zrobimy 2 czerpnie do WM

  18. #818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    Hej mam pytanko o sufity podwieszane ile opuszczałeś sufit i jak będziesz miał wysokość czy pod te sufity zmieniałeś wysokość w projekcie parteru czy taka wysokość jak w projekcie minus podwieszany sufit

  19. #819
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    parter podniosłem o 1 bloczek czyli 22 cm po to by puścić wszystkie instalacje
    w całym domu robię 2,6 czyli idealnie tyle ile ma 1 płyta KG (obecnie 2,63 bo dojdzie jeszcze podłoga)
    sufit obniżony jest o ok 25-28 cm - nie sprawdzałem dokładnie


    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    witam, śledzę Twój dziennik od dłuższego czasu w milczeniu ale czas się odezwać - radzę posłuchać i skorzystać z uwagi Lolek_10, niestety ja sobie zrobiłem takiego babola i w gniazdku zostają syfy (na całe szczęście jest to gniazdko w kotłowni gdzie mam rurki po wierzchu i będę to przerabiał)
    artecki i Lolek_10 - po konsultacji z wykonawca i Panem Cezarym Lesińskim od którego zakupiłem odkurzacz wraz z komponentami potrzebnymi do wykonania instalacji (www.bezkurzu.pl) instalacje wykonana jest prawidłowo i nie ma tu mowy o jakimkolwiek błędzie. Podobno żadna z firm (producentów OC) nie zaleca syfonowania gniazd ani też przedłużania instalacji o kilka cm w dół poniżej gniazda. Odkurzacz i tak musi pracować chwilkę po zakończeniu odkurzania by wyssał wszystko z węża czyli równie dobrze może pracować o 2-3 sek dłużej by wyssać wszystko z rur pionowych. 2. jednostkę mam nieco większą - czyli mocniejszą 3. w razie połknięcia przez odkurzacz jakiegoś cięższego przedmiotu który zostanie wciągnięty poziomo przez rurę odkurzacza ale nie da rady pokonać pionowej rury (za ciężki i za duży) utknąłby w instalacji na dobre - ciągle by tłuk się w rurach - podnosił się np do połowy i znów opadał po zakończeniu odkurzania i tak za każdym razem - bez możliwości usunięcia go, a moja instalacja spowoduję że taki cięższy przedmiot w takim przypadku wypadnie, a wszystkie inne wylądują w jednostce

    tak więc ten temat uważam za zamknięty a inni niech wg siebie wyciągają wnioski i robią jak uważają - takie uwagi uważam za cenne - innym pomogą z pewnością
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 23-02-2012 o 21:26

  20. #820

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    artecki i Lolek_10 - po konsultacji z wykonawca i Panem Cezarym Lesiński (...) instalacje wykonana jest prawidłowo
    skoro tak, spierał się nie będę, jedynie podzieliłem się uwagą jako użytkownik i instalator swojego OC.

    trzymam kciuki żeby wszystko działało i dalej śledzę dziennik

    POWODZENIA!

Strona 41 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony