dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 144
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 2874
  1. #841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    ja wlasnie myslalem tak samo rodio samochodowe w stylu retro i głośniki w suficie ale tylko w kuchni ale jak bys chciał jeszcze zasilać salon to wtedy wzmak tez może być samochodowy
    szkoda ze już nie grzejesz jestem ciekaw jak sprawdza sie kable w płycie i mniejszej wylewce
    ps po co 2 czerpnie gdzieś mi umknęło
    Ostatnio edytowane przez head67 ; 27-02-2012 o 21:30

  2. #842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    ps po co 2 czerpnie gdzieś mi umknęło
    jedna standardzik na ścianie a druga pod południową połacią dachu
    połączone trójnikiem/ przepustnicą, dedykowany sterownik dobiera z której czerpni ma być pobierane powietrze...
    w sezonie grzewczym często i gęsto w ciągu dnia pod południową połacią dachu jest cieplej niż wewnątrz budynku
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #843
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ślepota mnie naszła czy jak, radio 690, ale netto. Sorki.

    Widzę, że Jasiek71 wprowadza swoje pomysły do realizacji. Niegłupie to rozwiązanie z 2 czerpniami.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #844
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Czytam, że nie tylko ja planuję wykorzystać ciepełko słońca od południowej stronydla WM.
    U nas też będzie czerpnia na południowej ścianie lub w podbitce a wyrzutnia na ścianie wschodniej.
    Ten pomysł z podwójną czerpnią jest bardzo ciekawy. Czyli przepustnica sterowana przez reku? Muszę to przemysleć.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Czytam, że nie tylko ja planuję wykorzystać ciepełko słońca od południowej stronydla WM.
    U nas też będzie czerpnia na południowej ścianie lub w podbitce a wyrzutnia na ścianie wschodniej.
    Ten pomysł z podwójną czerpnią jest bardzo ciekawy. Czyli przepustnica sterowana przez reku? Muszę to przemysleć.
    czerpnia główna na południowej stronie to nie jest za dobre rozwiązanie w lecie
    lepiej rozdzielić ...
    u Konrada sterownik będzie przełączał przepustnice, kiedy trzeba załączał GGWC i otwierał by-pass, zależnie od temp. panujących w danym czasie
    w okresie grzewczym jeżeli temperatura powietrza nawiewanego z pod dachu będzie wyższa niż w domu to centrala również będzie pracowała bez wymiennika (by-pass )tak aby jak najwięcej ciepła dostarczyć do domu
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #846
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    ja wlasnie myslalem tak samo rodio samochodowe w stylu retro i głośniki w suficie ale tylko w kuchni ale jak bys chciał jeszcze zasilać salon to wtedy wzmak tez może być samochodowy
    radio zamówione .... może końcem tygodnia będziemy je montować (na czas szpachlowania i tarcia owinie się wszystko folia )

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    szkoda ze już nie grzejesz jestem ciekaw jak sprawdza sie kable w płycie i mniejszej wylewce
    właściwy sezon rozpoczniemy dopiero w jesienią - na razie prąd mam od sąsiada - jadę na przedłużaczu - więc nie da rady go obciążać , nie ma też sensu nabijać rachunków

    Cytat Napisał head67 Zobacz post
    ps po co 2 czerpnie gdzieś mi umknęło
    szczegółowe odpowiedzi i zastosowanie już Jasiek71 opisał - w tym miejscu chciałem mu z góry podziękować za pomysł i namówienie na ta realizację którą wspólnymi siłami jego i Pawła wdrażamy w życie

    z innych wieści frontu robót
    - bank wypłacił transzę - ostatnią już
    - zamówione wyposażenie do łazienek i WC
    - zamówiona POŚ

    na najbliższe dni pozostają płytki etc ... trudna sprawa zwłaszcza że będę musiał zakupu dokonać sam ... żona wspierać będzie mnie wirtualnie .. niestety musi najbliższe tygodnie a może i miesiące leżeć w łóżeczku

  7. #847
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wpadłem wieczorem na budowę zapalić w piecu i pstryknąć kilka fotek

    posadzka samopoziomująca powoli schnie - na pewno nie pomógł jej dziś śnieg wniesiony razem ze styropianem do pokoju wschodniego ... na podłodze powstała kałuża - rano będzie akcja "mop"


    styropian pójdzie na podłogę na poddaszu - jutro będziemy go układać

    pokój północny



    jak widać od strony drzwi gdzie stoi piecyk posadzka jest sucha - pod oknem wygląda to nieco gorzej - schnie trochę wolniej , ale to nie problem ... nie ma się do czego spieszyć

    podobnie sprawa ma się w łazience


    tu widać jak "grubą" warstwę wylaliśmy


    i pokój północno-wschodni

    widać ślady rowków z kablami

    chłopaki wczoraj ocieplili ściankę kolankową wełną która została z ocieplania dachu - wygląda to tak

    w pokoju bezpośrednio za wełna będzie ścianka z profili i KG

    w łazience ścianka będzie bardziej odsunięta - zaraz za oknem - a za ścianką rury od WM

    jak widać chłopaki ocieplili ściankę miedzy łazienka a pomieszczeniem nad garażem - całość jeszcze do dopracowania i uzupełnienia pianką

    dziś Darek przywiózł z Rzeszowa 2 elementy do dokończenia WM (2 czerpnia) - trójnik i rozeta








    teraz kolej na PG - bo instalacja wod-kan zrobiona a fotki nie było
    140 l Galmet + rura do OC


    czerpnia / GGWC / WM / przyłącz wody




    i na koniec aktualne fotki z salonu - konstrukcja pod sufit podwieszany - już prawie skończona
    kuchnia już była


    a teraz salon (z kuchnia stanowi 1 płaszczyznę)




    wskazania termometra
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-02-2012 o 21:41

  8. #848

    Domyślnie

    Cocidzienna lektura przed snem...

    ... i kilka pytań:
    1. Gniazdko jusz mam zamontowane do pomki GGWC?
    2. Masz jakis sterownik do GGWC jesli tak to jaki kabelek?
    3. Jaki kabel idzie do sterownika Reku Janka?

  9. #849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    1. gniazdo do pompki GGWC miało być pod sufitem - tam miała też być podłączona centrala do WM , ale centrale wrzuciłem na poddasze - co nie zmienia chyba planów - zrobię kabel który puszczę po rurze do góry - tam będzie gniazdko a centrala na dłuższym kablu będzie do niego podłączona , mam też gniazdko po lewej stronie - kabel widać na zdjęciu - ale zostawię je wolne do innych rzeczy
    2. sterownik do GGWC będzie dedykowany , połączony ze sterowaniem 2 czerpniami i by-pass'em - pisał o tym Jasiek71 w poście #838
    3. przewód kilku-żyłowy - kabel teleinformatyczny - sterownik będzie zamontowany w kuchni

  10. #850

    Domyślnie

    Faktycznie co do sterowania GGWC przeoczyłem...

    Sterownik do Janka bierzesz standardowy (jaki producent oferuje) czy jakis inny?

  11. #851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    standardowy - płynna regulacja - nie ma sensu inwestować w niewiadomo co - chyba że koś lubi mieć wiele wyświetlaczy w domu

  12. #852
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Będziesz sobie kręcił Ty, Żonka i dzieciaki i to bez instrukcji obsługi

  13. #853
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    czerpnia główna na południowej stronie to nie jest za dobre rozwiązanie w lecie
    lepiej rozdzielić ... u Konrada sterownik będzie przełączał przepustnice, kiedy trzeba załączał GGWC i otwierał by-pass, zależnie od temp. panujących w danym czasie w okresie grzewczym jeżeli temperatura powietrza nawiewanego z pod dachu będzie wyższa niż w domu to centrala również będzie pracowała bez wymiennika (by-pass )tak aby jak najwięcej ciepła dostarczyć do domu
    Czyli mogę u siebie zrobić 2 czerpnie. Jedną na płd. scianie w okresie zimowym i drugą na płn. ścianie w okresie letnim. Super.

    Przy tym tempie prac to Konrad latem będzie piwko lub whiskacza popijał na tarasie a ja się będę wykańczał.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Czyli mogę u siebie zrobić 2 czerpnie. Jedną na płd. scianie w okresie zimowym
    tą południową zrób jako kolektor powietrzny, dopiero będzie jazda ...
    nawet nie potrzeba sterowania, wystarczą zwykłe przepustnice, na zimę w jedną stronę a na lato w drugą ...
    no chyba że masz GWC, by-pass
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #855
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Nie no robić 2 czerpnie ścienne to bez sensu.
    Jeśli ma to być powietrzny kolektor na ścianie lub czerpnia dachowa to tak , w innym wypadku 1 czerpnia i ewentualnie wpięta nagrzewnica z glikolem .

  16. #856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Będziesz sobie kręcił Ty, Żonka i dzieciaki i to bez instrukcji obsługi
    no mam nadzieję że dzieciaki kręcić nie będą - raz się ustawi i ma chodzić przez 90% dni w roku na jednakowym poziomie , ale faktycznie potencjometr ręczny wydaję się być praktyczniejszy - płynna regulacja obrotów a nie tylko 4 biegi

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Przy tym tempie prac to Konrad latem będzie piwko lub whiskacza popijał na tarasie a ja się będę wykańczał.
    no latem latem ... a dokładnie 1 dnia lata siadam na tarasie , otwieram butelkę .... hmmm .... jakiegoś trunku ... i zaczynamy

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    tą południową zrób jako kolektor powietrzny, dopiero będzie jazda ...
    nawet nie potrzeba sterowania, wystarczą zwykłe przepustnice, na zimę w jedną stronę a na lato w drugą ...
    no chyba że masz GWC, by-pass
    ten kolektor jaskowy też mnie kusił - ale żona nie pozwoliła robić nic ciemnego na białej elewacji - temat ciekawy do przemyśleń koncepcyjnych na etapie przygotowywania się do budowy - bo w trakcie to już sporo zaczyna się komplikować

  17. #857
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    no mam nadzieję że dzieciaki kręcić nie będą - raz się ustawi i ma chodzić przez 90% dni w roku na jednakowym poziomie , ale faktycznie potencjometr ręczny wydaję się być praktyczniejszy - płynna regulacja obrotów a nie tylko 4 biegi
    Ta, już to widzę, przez pierwszy rok będziesz kręcił kilka razy w tygodniu
    Stopniowa regulacja w Jankach ma 5 punktów więc też ok ale to przy prądzie przemiennym .
    Choć ostatnio ktoś mnie uświadomił że potencjometr i prąd przemienny to nie takie złe połączenie i da się to zrobić dobrze.
    Sam tak mam u siebie i nic nie zakłóca .

    Jutro jestem u Ciebie i kończymy instalację, resztą niech się Jaśko martwi

  18. #858
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no tak ... jutro WM i temat mamy w 98% zamknięty - jeszcze jasiek przywiezie swój zaczarowany sterownik i wszystko ma hulać

    dziś na budowie :
    2 chłopaków od Darka - skończyło sufit w salonie , zrobiło sufit w korytarzu









    i w łazience na parterze

    2 moich pracowników wczoraj ociepliło murłatę z zewnątrz - wczorajsza inspekcja wypadł kiepsko - chcesz mieć dobrze - zrób to sam - będę musiał popoprawiać jak się ociepli , dziś posprzątali górę co nie co , wnieśli styropian i zaczęli go układać w pomieszczeniach nieużytkowych ,


    oraz posprzątali salon, porządnie zamietli, odkurzyli , przymierzyli kabel 200m w salonie i 44m w kuchni - okazało się że rowek w salonie wyszedł nam o ok 6 m za krótki - mieli zrobić poprawkę

    i przygotować płytę do zagruntowania które będzie jutro rano a później zalewanie

    pozostaje korytarz i WC (najprawdopodobniej w sobotę) ,oraz ganek - ale ten będzie wylewany razem z posadzkami na pietrze - najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu jak skończymy prace ze styropianem na poddaszu

    od jutra zaczynamy montować sufity z KG i kleić płyty na ściany w pierwszych 4 pomieszczeniach - w których już posadzka wyschła

    zamówione już są umywalki, misy, panel prysznicowy i wanna - ta ostatnia będzie za 3 tygodnie ale idzie na piętro więc nie ma problemu - zaczniemy od WC i łazienki na dole

    czkamy na ładniejsza pogodę by obrobić wstawione okna i drzwi, wstawić okno w kuchni oraz by uszczelnić bramę garażową - z tym ostatnim mam czas teoretycznie do przyszłej zimy

    do zamówienia pozostały parapety wewnętrzne i zewnętrzne - będą jakieś zwykłe - żadnych kamieni - nic drogiego
    no i płytki ... ale sam nie wiem jeszcze jakie ... żona w chwili obecnej została uziemiona i ma ok 6 miesięcy leżenia w łóżeczku aż do rozwiązania*

    malowaniem sam się zajmę , lampki, ledy etc - elektryk nad wszystkim czuwa
    rolety zamówione - montaż za ok 2 tygodnie, jak już będą obrobione okna

    do zrobienia podbitka - montaż we własnym zakresie - nie mamy schizy że ma być drewniana - będzie tania możliwe że PVC - nie badałem jeszcze tematu

    wycena kuchni ma być dziś lub jutro - wykonawca i projekt ustalony - potwierdzimy cenę i zaczynają produkować - ma być w kwietniu po świętach

    potwierdzone też zamówienie na przydomową oczyszczalnię ścieków

    z niezałatwionych spraw zostaje nam
    - sprzęt AGD - część będzie z odzysku z obecnego mieszkania
    - schody w domu
    - taras
    - wejście do domu (schody) i podjazd do garażu
    - brama wjazdowa z furtką i miejscem na kosz na śmieci
    - ogród , nawiezienie ziemi i urządzenie

    czy o czymś zapomniałem ??
    pewnie tak - ale sporo tego wszystkiego

    * tak wygląda kolacja kobiety w ciąży


    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-02-2012 o 21:26 Powód: dodane fotki

  19. #859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Wy się za chwilę wprowadzacie!!!!
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  20. #860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    * tak wygląda kolacja kobiety w ciąży


    Coś o tym wiem kolego...

Strona 43 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony