dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 144
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 2874
  1. #901
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    U mnie domofon wisi a obok niego przyciski obslugi bramy. Koszty dodatkowych pilotow odpadaja jesli ktos pozostanie tylko w takim wariancie.

    Piszesz, ze okazja czyni zlodzieja i wlasnie przypomnialem sobie Twoje zdjecia wrzucone strone wczesniej. Jestes przekonany do takiej drabinki? Tu nie trzeba byc wprawionym zlodziejem aby to przeskoczyc. Tak samo dzieci jak podrosna moga wykorzystac to jako czesc placu zabaw.

  2. #902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    bardziej chodziło mi oto że jak nie masz płotu w ogóle lub brama lub bramka jest otwarta ... ktoś przechodzi ... coś widzi ... bach i po sprawie ... nawet gdy nie planował staje się "przypadkiem" właścicielem tego czy innego przedmiotu
    gdy trzeba pokonać płot - jaki by on nie był to już nie tak hop siup ... przechodzenie przez płot jest już czymś nietypowym i ktoś inny zwróci na to uwagę

    a o dzieci się nie martwię - zbuduje się im coś takiego ....

    i myślisz że będą chciały chodzić po płotach ??
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 06-03-2012 o 15:03

  3. #903
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Po 2 miesiacach beda chcialy zwlaszcza jak bedzie cos ciekawego po drugiej stronie.
    Fajny "plac zabaw" sie zapowiada. Nie zapomnij o fotorelacji z budowy.

    Zreszta do samego ogrodzenia tez mam podobny stosunek. Bardziej ma utrudnic wyniesienie "fantow" niz uniemozliwic wejscie kogos niepowolanego na posesje (co jest niemozliwe). Koszty utrudnienia wejscia zlodzieja sa potezne a dodatkowo zrobienie szczelnego ogrodzenia tez nie jest wyjsciem. Wtedy zlodziej u Ciebie robi co chce bo nikt go z zewnatrz nie widzi. Raczej odstraszacze typu monitoring, tabliczka ochrony no i sama ochrona. Moze jakies czujki zewnetrzne itp.

  4. #904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    bramka będzie otwierana domofonem w domu i - jak to jasiek napisał kluczyk na szyję dla każdego
    i dość szybko się okaże że mamy całymi dniami otwartą bramę bo z tym domofonem i kluczykiem nie jest wcale po drodze...
    w efekcie mamy furtkę którą bardzo rzadko używamy a pilot od bramy leży na widocznym miejscu ...
    znam to z autopsji kilkoro znajomych
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #905
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    uzgodnione wspólnie z moim Kochanie że będzie i brama i bramka i to obok siebie zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych
    i słusznie
    Ze względów przede wszystkim praktycznych i przy okazji estetycznych moim zdaniem jak najbardziej trafna decyzja
    Przynajmniej wracające ze szkół dzieci nie będą musiały nosić pilotów na szyi a jedynie kluczyk lub otworzą sobie furtkę kodem,to jest bajer
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    w efekcie mamy furtkę którą bardzo rzadko używamy a pilot od bramy leży na widocznym miejscu ...
    znam to z autopsji kilkoro znajomych
    Nie widzę powodu,dla którego brama ma być cały czas otwarta.Ona ma służyć jedynie użytkownikowi auta do wjechania do garażu.
    Do domu można wchodzić także z garażu
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-03-2012 o 17:00

  6. #906
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    w efekcie mamy furtkę którą bardzo rzadko używamy a pilot od bramy leży na widocznym miejscu ...
    znam to z autopsji kilkoro znajomych
    Nie widzę powodu,dla którego brama ma być cały czas otwarta.Ona ma służyć jedynie użytkownikowi auta do wjechania do garażu.

  7. #907
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    U mnie sprawa bezfurtkowego wejścia odpadła- mam teraz między słupkami 4,74m, a szyna ma długość 6m, więc robienie fundamentu pod mocowanie takiej bramy, to... tony betonu (dźwignia 4,7m i waga jakieś 350-400kg). Można by było jeszcze dołożyć słupek, dołączyć saitkę i zmniejszyć wjazd.... hmmm do przemyślenia.
    Sorki za offt.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  8. #908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no więc ... nie sądziłem że temat płotu, bramy i bramki wywoła tyle emocji ...

    uzupełniłem dzisiejszy wpis o fotki i poprawiłem fotki we wpisie z wczoraj

    oto jeszcze jedna fotka z soboty


    oto kępa jeżyn - jedna z wielu jakie rosły na działce - część była w miejscu gdzie już stoi dom
    na wiosnę rok temu zapowiadało się ładnie i ciekawie - kepa była pokryta duża ilością kwiatów ale ( chyba) przez ulewy w czerwcu i lipcu owoców prawie nie było
    kępa jest stanowczo za duża - znaczna cześć zostanie usunięta z korzeniami - ale ziemi w tym miejscu nie będę rekultywował - zostawię na ten sezon tak jak jest i zobaczymy jakie będą efekty - czy jeżyny odrosną i czy będą owoce - dosadzimy też tam dzikie maliny i zwykłe maliny

    oto fotka sufitu z łazienki na parterze - dokładnie rzecz biorąc część nad prysznicem


    tak to będzie wyglądało w praktyce (oczywiście układ inny i kolorystyka)



    teraz porównanie 2 fotek w salonie




    i 2 fotek z kuchni



  9. #909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    stan prac na dziś
    Robert i Waldek dokończyli wczoraj montaż płyt na suficie w salonie i korytarzu
    dziś dokończyli wszystkie niedoróbki na poddaszu dzięki czemu mogłem z 2 moimi pracownikami rozpocząć foliowanie poddasza
    na 1 rzut poszedł duży pokój, następnie część nieużytkowa od strony wschodniej , jeśli zdążą i starcy im taśmy 2stronnej mają zrobić pomieszczenie nad garażem i łazienkę , do zrobienia na dziś mieli też płyty OSB na podłodze w 2 pomieszczeniach nieużytkowych

    na budowie pojawił się też Maja i Paweł - chłopaki taka duża szpachelką wielkości łopaty pościnani ze ścian wszelkie nierówności , poczyścili ściany np z pianki
    zamietli podłogę - bo sporo naniosło się ziemi a następnie zagruntowali ściany

    jutro chłopaki
    - kończą przykręcanie płyt na sufitach , oklejają taśmami i szpachlują
    - rozpoczynają klejenie płyt do ścian
    - kończą foliowanie poddasza
    - układamy styropian na poddaszu pod wylewki

    w piątek kontynuacja prac z klejeniem płyt na parterze
    na górze układanie siatki zbrojeniowej na dystansach oraz kabli grzewczych

    w poniedziałek wylewanie posadzki na poddaszu oraz na koniec prac w przedsionku gdzie również będzie kabel grzewczy - później kilka dni przerwy technologicznej - co by wylewki podeschły

    zamówiłem w dniu wczorajszym biokominek do salonu


    dziś odebraliśmy 2 misy i panel do prysznica
    wanna ma być za ok 2-3 tygodnie wtedy zostanie odebrana razem z trzecią misą - oba przedmioty do łazienki na górze

    w tym tygodniu też zamawiam głośniki do zabudowy sufitowej do salonu, kuchni, korytarza, łazienki na parterze i WC. Całość (8 głośników) będzie sprzężona z 2 kanałowym wzmacniaczem Technics'a ( jak to określił człowiek który projektuje mi układ - stary ale jary - ma ponad 15 lat - lepszy do takich celów niż te które są obecnie w sprzedaży) , do tego radio , CD + TV , nasze stare kino domowe które posiadamy najprawdopodobniej nie będzie rozstawione w salonie - co z nim zrobimy - zobaczymy , może się sprzeda ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 07-03-2012 o 15:08

  10. #910
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Śliczny dom się zapowiada Już nie mogę się doczekać, aż te wizualki zamienią się w rzeczywiste zdjecia!
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  11. #911
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Mam pytanko, sufit masz podwieszany, płyty na stelażach, jaką wysokość miałeś w projekcie, uwzględniałeś to podwieszenie? i ile to jest 20 cm? 30 ? ja mam 270 ale na wykończenie tradycyjnym tynkiem, robiąc podwieszany zdaje się będę musiała wymurować o jeden bloczek więcej.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  12. #912
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Boski biokominek, sama będę mieć aby się w kominy nie bawić, bo pewnie prawdziwy kominek przy pc byśmy zapalali jakieś 2-3 razy w roku. A romantycznie z winkiem można i przy biokominu się raczyć. Koszt tylko jakieś 10tys w kieszeni Co do tych sufitów z k-g to ja za takimi nie przepadam, o wiele bardziej mi się belki drewniane podobają na suficie. Choć fakt faktem bardzo ciekawe efekty chcesz osiągnąć.

  13. #913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny / drogie Panie

    koszt kominka bagatela 239 zł z wysyłka - to jedna z tych rzeczy których w tych pieniążkach nie dostaniecie lokalnie

    ponieważ u mnie jest płyta o grubości 24 cm nie było sensu pogrubiania jej , więc wszystkie instalacje puściliśmy w suficie podwieszanym, aby to osiągnąć podnieśliśmy budynek o 1 bloczek to jest 22 cm - sufit obniżony jest o ok 25 cm - wysokość w pomieszczeniach 2,60 (dokładnie tyle ile ma płyta która będzie przyklejana też na ścianę)

  14. #914
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Dzięki
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  15. #915

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dzięki dziewczyny / drogie Panie

    koszt kominka bagatela 239 zł z wysyłka - to jedna z tych rzeczy których w tych pieniążkach nie dostaniecie lokalnie

    ponieważ u mnie jest płyta o grubości 24 cm nie było sensu pogrubiania jej , więc wszystkie instalacje puściliśmy w suficie podwieszanym, aby to osiągnąć podnieśliśmy budynek o 1 bloczek to jest 22 cm - sufit obniżony jest o ok 25 cm - wysokość w pomieszczeniach 2,60 (dokładnie tyle ile ma płyta która będzie przyklejana też na ścianę)
    Konrad dawaj namiary na ten kominek bo żona sobie zażyczyła właśnie taki do sypialni!!!!!

  16. #916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tu macie najpopularniejsze biokominki na Alledrogo
    http://allegro.pl/listing.php/search...ing=biokominek

    jest tez tam ten mój

  17. #917

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tu macie najpopularniejsze biokominki na Alledrogo
    http://allegro.pl/listing.php/search...ing=biokominek

    jest tez tam ten mój
    Wielkie dzięki!! A do łazienki jaki wybrałeś ostatecznie biały montaż , stelaże jakie , wanny , brodziki. Bramy garażowe jakie zamówiłeś?

  18. #918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a przeczytaj kilka ostatnich stron - o wszystkim było ... począwszy od 37 strony

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    tak to będzie wyglądało w praktyce (oczywiście układ inny i kolorystyka)



    teraz porównanie 2 fotek w salonie




    i 2 fotek z kuchni


    Zajefajnie respect i szacun za aranżacje
    Ostatnio edytowane przez Gingeros ; 21-08-2012 o 14:24
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  20. #920

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a przeczytaj kilka ostatnich stron - o wszystkim było ... począwszy od 37 strony
    Powiem Ci szczerze że przez pewien ,dosyć długi okres czasu nie dostawałem żadnych powiedomień o nowych wpisach w danych tematach w tym również w twoim dzienniku dlatego mi umknęły pewne strony pewnie ! A od kilku dni znowu zaczęły przychodzić nie mam pojęcia co to ma znaczyć. Nie lubię się cofać ale chyba nie mam wyjścia!!!

Strona 46 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony