dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 144
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 2874
  1. #941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ryloon - oczywiście śledzę Twoje poczynania i widziałem już rano wpis z 1 murowania ... a przed chwilą kolejny

    amigo1974 - folia to DORKEN - DELTA-REFLEX, 50 X 1,50 M, ROLKA cena za 1 m2 w ICEMARTET 7 zł brutto za 1m2 - ja kupowałem taniej lokalnie

    dziś na budowie była przerwa technologiczna - w przedsionku schnie wylewka
    ale to nie znaczy że nic nie robiłem
    1. osadziłem rurę 315 w ścianie - jako wlot do czerpni



    reszta do odcięcia i zabezpieczenia kratką po wykonaniu elewacji

    2. rozpocząłem ocieplanie filara przed domem - użyte płyty to ECOTHERM - PłYTA ECOTHERM SLIMLINE, 107 MM


    na piątek umówiona ekipa od okien - cel wstawienie ostatniego okna w kuchni, wstawienie szyby w łazience na parterze i obróbka okien
    równolegle w piątek ma pracować ekipa od rolet
    jutro kupuje płytki do wiatrołapu

    dziś kupiłem zestaw głośników do domu firmy Taga Harmony
    do salonu TCW-200v3 2 szt


    do kuchni i jadalni (stolik przy kuchni) TCW-100R 2 szt


    do przedpokoju , łazienki i WC 4 szt TCW-45RV

    te ostatnie jest to model do instalacji radiowęzłowej 100V ale my dostosowujemy je do normalnej 8 omowej (są często stosowane do tego typu rozwiązań ze względu na bardzo wysoką jakość wykonania i atrakcyjną cenę)

    Całość podepniemy do starego 2 kanałowego wzmacniacza. Potrzebna będzie do zestawu listwa przełączników głośnikowych żeby to wszystko dobrze podzielić na strefy i nie uszkodzić przy tym wzmacniacza.
    SPS-40S, listwa włączników głośnikowych


    Dojdzie jeszcze przewód głośnikowy 2x1mm2 i przewody RCA (chinch) łaczące wzmacniacz z TV I mamy cały zestaw

    zastanawiam się jeszcze nad tym jak podzielić sekcje i czy dawać np w łazience regulator głośności (koszt ponad 110 zł szt Mono)

    ewentualnie instalacje tak poprowadzę żeby była możliwość dołożenia go.

    poprowadzę też dodatkowe 2 przewody na taras bo zostanie m jedna sekcja wolna na listwie

    jutro muszę zliczyć płytki
    - na podłogę do łazienki, salonu i korytarza
    - do 2 łazienek
    - na ścianę do kuchni
    i potwierdzić zamówienie, jutro również cd walki z cenami AGD
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 13-03-2012 o 21:53

  2. #942
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    No tak, glośniki podstawa
    Jakie płytki wybraliście? Zwłaszcza interesuje mnie wiatrołap i łazienki
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  3. #943

    Domyślnie

    Konrad - dzięki, już wiem o co chodzi z murłatą.
    Śledzę dalej i czekam na zdjęcia.

  4. #944

    Domyślnie

    Jak wygląda u Ciebie przekrój na łączeniu muru z płytą fundamentową ? Tak jak narysowałem ? Jak to będzie wykończone ? W tym miejscu gdzie jest strzałka będzie takie przewężenie ?


  5. #945
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    planowo miało być na pionowej izolacji płyty 30 - ale nie tak jak TY to narysowałeś tylko w sposób ciągły z styropianem na ścianie
    finalnie na pionach płyty mam 20 cm a na ścianach 30 i tak to najprawdopodobniej zostanie

    żono Rutina - płytki w przedsionku, korytarzu salonie z kuchnią oraz w 2 łazienkach będą mniej więcej w jednakowej tonacji: tj szaro, popielato, drewnianej
    zresztą cały dom taki będzie biało, grafitowo, drewniany

    na razie nic więcej nie pisze i nie pokazuje

    wylewka w przedsionku na tyle związała że dało się na niej stanąć
    chłopaki: Maja z Waldkiem uprzątnęli garaż (co zawadzało wynieśli do przedsionka) i rozpoczęli zaklejanie bruzd po elektryku
    później kończyli klejenie płyt KG przy schodach , mają jeszcze obkleić 1 ścianę w kuchni (tą od strony spiżarki) oraz zrobić sufit w WC

    ja od rana walczyłem z ostrężnicami - już mało co zostało , deszcz mnie przegonił więc będę jutro kończył

    dobiłem też wody do GGWC bo spadło ciśnienie z 3 do 0,4 bara (w ciągu 2 tygodni - wcześniej jeszcze układ był zapowietrzony i spadało do zera - ostatnio gdy był Paweł i robiliśmy WM dolał chyba ze 3l) , Paweł podejrzewa nieszczelność na łączeniu rur (koparkowy zgniótł rurę i musieliśmy wyciąć 1 m i połączyć specjalną złączką) zobaczymy ile teraz układ będzie trzymał ciśnienie - jeśli będzie ciągle spadać to łączenie rur od GGWC jest w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca gdzie będzie zakopywany zbiornik do POŚ
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-03-2012 o 14:23

  6. #946
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    O ty draniu!! ja własnie na te konkrety liczyłam

    A jak się żona czuje?
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  7. #947
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ostatnio chodzą mi myśli czy by nie zrobić tego co Gingeros ... dom wybudowany - jak ... każdy widzi ... a to jak będzie wyglądał .... nie wiem czy chcemy się aż tak "chwalić"

    Renata dostała zgodę od lekarza na wstawianie z łóżka - jest na L4 do końca ciąży , jest lepiej niż było choć coś ją zawiało i ma ból nogi że gdy staje na niej traci równowagę bo aż tak boli ... (efekt podobny jak przy ucisku na nerw) ale ma to przejść za 2-3 dni

    obecnie jesteśmy na etapie liczenia i oglądania każdej złotówki z 2 stron - z kredytu robimy znacznie więcej niż było w planach np kuchnia, sprzęt agd, czy płot dlatego trzeba szukać oszczędności ... ponieważ prace idą na tyle sprawnie i szybko mam ok 1,5 miesiąca czasu na ogarnięcie wszystkich prac ok 10 maja wchodzi Krzysiek z meblami do kuchni i bierzemy się za inne zabudowy: szafy , wnęki etc ... dlatego mając taki zapas czasu zastanawiam się czy nie porwać się z motyka na księżyc i położyć płytki we własnym zakresie , zresztą teraz już mało co będzie zlecane specjalistom ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-03-2012 o 14:39

  8. #948
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    To raczej dziecko uciska nerw kulszowy, tak to już jest zdrówka życzę dla mamy i maleństwa
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  9. #949
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Rwa kulszowa.. dziękuję, miałam w pierwszej ciąży. to już lepsze był przytulanie się do wc przez pół roku. Trzymam kciuki,zeby wszystko przeszło i mogła się z usmiechem cieszyć ciążą

    A co do płytek, to pytam, bo zmierzam do tej samej kolorystyki. I nie umiem nic ciekawego do korytarza znaleźć
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  10. #950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ja tam z neurologiem dyskutował nie będę

  11. #951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Tym bardziej ja nie dyskutuję, ale jak słyszę/czytam gdzieś rwa kulszowa to mnie trzęsie

    Wlasnie, a zona szuka w necie płytek itp i każe ci sprawdzać na żywo, czy całkowicie zdaje się na Ciebie?
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  12. #952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w salonie, kuchni i korytarzu będziemy mieć jednakowe płytki - widzieliśmy je oboje na żywo
    do przedsionka kupuje płytki grafitowe z wyprzedaży w 2 gatunku - oglądałem je dziś i dla mnie ten 2 gat to jak 1 - nie widzę tam niczego co by je dyskwalifikowało cena 25 zł za 1m2 - są naprawdę fajne ... duże 60x60 i grube - zastanawiam się czy nie kupić ich na podłogę do garażu - znalazłem do garażu też takie po 19 - zajefajnie pstrokate (w paski) na podłogę jak znalazł - brudu z kół nie będzie widać (wrzucę fotki wieczorem do tego posta bo oglądałem je i wysyłałem MMSy Renacie)
    do 2 łazienek płytki szare i popielate z katalogu - gdzieś tam kiedyś je widzieliśmy i mieliśmy zapisane

    plan na najbliższe 7-10 dni
    czwartek - kończę akcje jeżyny (ostrężnice) , chłopaki zaczynają obrabiać okna i obklejać wszystkie narożniki
    piątek - ekipa od okien wstawia ostatnie okno, wstawia szybę w łazience i obrabia okna z zewnątrz , 2 ekipa montuje rolety, chłopaki ciagle coś obrabiać będą przy KG
    sobota - obróbka okien na zewnątrz , ocieplanie bramy garażowej by chłopaki mogli dokończyć elewację przy oknach (siatka i klej)

    od poniedziałku 2 moich pracowników przykręca KG na poddaszu
    chłopaki Darka szpachlują i docierają sufity i ściany , trzeba będzie jeszcze zrobić półki pod umywalki i jakieś półki dekoracyjne w WC, ja poprawiam ocieplenie murłaty, gruntuje elewacje (domek nabierze białego koloru - na samą myśl mam banana) i koncem tygodnia rozpoczynam kładzenie podbitki
    Dandi będzie musiał rozprowadzić kabelki pod oświetlenie - może od razu kupię lampy i je podepniemy
    na budowę ma też wrócić hydraulik Mirek ze swoją ekipą i zrobić odpływ liniowy w garażu
    gdy to zrobi będę mógł przymierzyć się do likwidacji mostka termicznego miedzy bramą garażową a płytą fundamentową oraz rozpocząć naukę kładzenia płytek - rozpocznę z wiadomych względów w garażu i pomieszczeniu gospodarczym
    mam też nadzieję że będzie sucho i że dowiozą mi piach na działkę do wyrównania terenu wokół domu - jeśli tak to biorę się za wylewanie stóp pod taras i za organizację terenu przed domem - jakieś wejście, schodki , wjazd do garażu

    edit: płytki są 45x45 a nie 60x60 ale i tak nieźle - bo do pomieszczenia gospodarczego za 17 zł kupowałem 20x30 czy coś koło tego i to w jakimś bliżej nieokreślonym kolorze
    tak wyglądają (fotka z tel który słabo jak wiecie robi zdjęcia )


    a oto gres na podłogę do garażu - za jedyne 19 zł za 1m2


    byłem też dziś w markecie budowlanym Majster gdzie mają łupek na ścianę



    ale to jeszcze nie to co byśmy chcieli - szukam dalej
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-03-2012 o 20:25

  13. #953
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    cena rewelacyjna!!! a to jakieś no name czy znanej firmy? teraz to już w ogóle uschnę z ciekawości

    oj ale super,że u was już tak blisko.. A jak wasz synek reaguje na zbliżającą się przeprowadzkę?
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  14. #954
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Hej Konradzie,
    wiem co przeżywa żonka, bo miałam to samo. Nie mogłam stać, siedzieć, czasem nawet leżeć, taki ból był. Ale to maleństwo pchało nogi w nerw Mam nadzieję, ze jej przejdzie szybciutko.
    Fajowe te płytki w paski - takie inne od zwykłego gresu technicznego, który widzi się praktycznie wszedzie w garażąch. I jaki tani!!! Będzie stylowy garaż Kolorystyka też moja, czyli biele, szarości, drewno. Oj tak, moje klimaty. Ale proszę chwal się czasem, szczególnie że mamy podobny gust.

  15. #955
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Świetne te grafitowe płytki! To znaczy,że jednak muszę zacząć lepiej się rozglądać, skoro Ty takie cuda za takie pieniądze wynajdujesz
    Płytki do garazu też bardzo ciekawe.
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  16. #956

    Domyślnie

    Konrad, a może na wystawce mają I gat, tylko cenę mają wystawioną za II gat. Pytałeś jakich defektów można się spodziewać w tym II gat?

  17. #957
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  18. #958
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Konrad, a może na wystawce mają I gat, tylko cenę mają wystawioną za II gat. Pytałeś jakich defektów można się spodziewać w tym II gat?
    z tego co rozmawiałem z właścicielem tego bardzo dużego sklepu mówił ze większości przypadków są to uszczerbki płytek z 2 strony lub czasem jakiś mały wykwit na właściwej stronie (widziałem taka płytkę i jak dla mnie nie jest to problem - 1 mm wykwit który na linii produkcyjnej wychwytuje laser i dlatego jest 2 gat )
    w takiej cenie można kupić kilka płytek więcej i będzie OK - poza tym część idzie na docinki

    Cytat Napisał rutinowa żona Zobacz post
    cena rewelacyjna!!! a to jakieś no name czy znanej firmy? teraz to już w ogóle uschnę z ciekawości
    oj ale super,że u was już tak blisko.. A jak wasz synek reaguje na zbliżającą się przeprowadzkę?
    Cytat Napisał rutinowa żona Zobacz post
    z tego co pamiętam to właśnie jest Paradyż wiec na 90% są to te płytki

    dziś z teściem zakończyliśmy akcje "jeżyna" oto efekt prac
    było tak


    jest tak





  19. #959

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    z tego co rozmawiałem z właścicielem tego bardzo dużego sklepu mówił ze większości przypadków są to uszczerbki płytek z 2 strony lub czasem jakiś mały wykwit na właściwej stronie (widziałem taka płytkę i jak dla mnie nie jest to problem - 1 mm wykwit który na linii produkcyjnej wychwytuje laser i dlatego jest 2 gat )
    w takiej cenie można kupić kilka płytek więcej i będzie OK - poza tym część idzie na docinki
    No brzmi dobrze, na pewno się zainterszę u siebie.



    dziś z teściem zakończyliśmy akcje "jeżyna" oto efekt prac
    było tak


    jest tak
    czyli "znajdź milion szczegółów różniących zdjęcia"

  20. #960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zabrałem Renate dziś popołudniu do tego sklepu z płytkami pokazać jej na żywo te grafitowe płytki z Paradyża w II gatunku ...
    przyjeżdżamy na miejsce podchodzimy do ekspozycji wyprzedaży a tam wszystko poprzestawiane
    po chwili znalazłem podobne tylko jasne (na fotce były po prawej) a grafitowych NIET
    pytam personel ...sprzedały się ... pani sprawdziła ... zostało 3,5m2
    pytam o te po 19 zł w paski do garażu ... mają 12 m2 a garaż ma prawie 20m2
    za ok 2 tyg może będzie jeszcze dostawa tych 45x45 w II gat kol grafit ... tyle mogę poczekać....

    Pani pokazała mi też płytki techniczne (bez połysku) jako propozycję do wyłożenia garażu
    cena 17,5 za m2 wymiar bodajże 30x30

    przy okazji Renata oglądnęła sporo hiszpańskich płytek i aranżacji łazienek
    wstępnie uzgodniliśmy wygląd WC

    uzmysłowiłem sobie ze za 3 miesiące i tydzień nasz syn ma urodziny
    pasuje więc w ciągu max 95 dni skończyć wykańczać dom, najbliższe otoczenie i wprowadzić się
    zaczynamy odliczanie ...

    do zrobienia pozostało
    1. pomieszczenie gospodarcze
    - wstawić drzwi - nie mam jeszcze wybranych
    - dokończyć płytki na ścianach
    - położyć płytki na podłodze
    - podłączyć boiler i OC
    - założyć czujniki i sterownik do WM i GGWC
    2. garaż
    - ocieplić sufit
    - ocieplić bramę garażową
    - zaciągnąć drugi raz ściany, przetrzeć i pomalować
    - położyć płytki na podłodze
    3. przedsionek
    - położyć płytki na podłodze
    - pomalować
    - szafa
    4. korytarz
    - ocieplić "ścianę z kabli" i przykleić KG (chłopaki za szybko przykleili tam KG bez ocieplenia)
    - pomalować
    - położyć płytki na podłodze
    - szafka pod schodami
    5. wszystkie pokoje
    - położyć panele
    - pomalować
    - szafy
    6. salon
    - płytki na podłodze
    - kamień na ścianie
    - dekoracja ściany przy stole
    - montaż biokomineka
    - zabudowa (meble) pod TV i stolik
    - kanapa
    7. kuchnia i spiżarka
    - ściana między blatem a szafkami
    - montaż kuchni
    - półki w spiżarce
    - drzwi do spiżarki
    8. klatka schodowa
    - trepy na schody i barierka
    - dekoracja ścian
    9. WC
    - półka na umywalkę
    - półki dekoracyjne
    - płytki
    - biały montaż
    10. Łazienka
    - szyba do prysznica
    - półka na umywalkę
    - półki dekoracyjne
    - płytki
    - biały montaż
    - lustro
    11. łazienka na górze
    - j.w.
    12. pokój duży
    - panele
    - malowanie ścian
    - zabudowa wnęki
    13. pomieszczenie przy schodach i hol na górze
    - panele
    - zabudowa "biurowa"

    - w całym domu oświetlenie - do dokończenia instalacja , montaż gniazdek i włączników, montaż lamp, lampeczek etc
    - we wszystkich pomieszczeniach zamontować drzwi wewnętrzne

    14. elewacja
    - obróbka okien i bramy - narożniki, klej, siatka
    - gruntowanie
    - tynkowanie
    - drewniana elewacja przy wejściu
    - podbitka

    15. podjazd i wejście do domu
    16. płot
    17. POŚ
    18. nawiezienie ziemi i wyrównanie terenu
    19. taras
    ....
    ....
    ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-03-2012 o 05:41

Strona 48 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony