dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 144
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2874
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Marcela_a - jak to mówią o gustach się nie dyskutuje
    Modelowy w Jankach stylizowany jest na nowoczesny dom - osobą które wolą coś spokojniejszego i tradycyjnego może się nie podobać

    - ale kominek faktycznie fatalny , u nas będzie coś takiego:








    jaki będzie dokładnie - decyzja jeszcze nie zapadła - ale są znacznie mniejsze i nie trzeba budować wielkiego kominka - wystarczy zamurować w ścianie

    oświetlenie nie wszędzie fajne ... , ale niektóre rozwiązania mi się spodobały

    firewall - mam właśnie w ręce 2 projekt z Bekaert Poland Sp.z o.o.

    co do 1 projektu - opracowanie wydaje się być bardzo profesjonalne - wszystko szczegółowo opisane łącznie z odniesieniami do przepisów - u mnie to tyle ważne że chyba nikt w najbliższej okolicy nie budował domu na płycie i kierbud mógłby mieć z tym problem a w opracowaniu ma wyłożoną "kawę na ławę"

    co do struktury płyty
    a) 40-55 podbudowa piaskowa zagęszczona po skosie położony płyta styropianowa 50 cm a na jej końcu rura 100 zabezpieczona geowłókniną - drenaż opaskowy
    b) powyżej krawędzi styropianu 10 cm chudziaka B-12,5
    c) folia budowlana gruba lub papa
    d) styropian EPS 300 lub XPS 300 - 30 cm
    e) folia budowlana gruba
    f) żelbeton 24 cm beton C25/30
    g) wylewka cementowa 5 cm

    zbrojenie ogólne - po obwodzie płyty i pod ścianami nośnymi
    prętami 8 (805m) i 10 (120m) łączna waga stali 390 kg

    zbrojenie górne i dolne
    pręt 10 - 4250 m łączna waga 2620 kg

    łącznie ok 40 m3 betonu i 3 t stali - płyta 16,25 x 11,25 (z wycięciem) = łączna powierzchnia ok 150m2

    projekt nr 2

    a) klasa betonu - C20/25
    b) grubość 200 mm
    c) zbrojenie Dramix RC-80/60-BN - 25 kg / 1 m3
    d) warstwa poślizgowa 2x folia PE gr 0,2 mm
    e) 30 cm XPS
    przyjęto na podstawie projektu ław fundamentowych oraz informacji ustnej od projektanta ław (wymienionego z imienia i nazwiska) przyjęto max obciążenia obliczeniowe ścian wewnętrznych i zewnętrznych
    dodatkowo obowiązkowe zbrojenie w narożnikach wklęsłych , pod bramą garażową oraz wyjściem na taras
    f) długości 1,2m , 4x#12
    g) po obwodzie płyty wieniec 4x#12

  2. #82

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    No to wygląda na to że będziesz robić fundament nr2.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    1 projekt posiadał błąd - dziś maja mi wysłać poprawiona wersje - obie przedstawię mojemu projektantowi oraz kierownikowi budowy i wtedy padnie decyzja

    Marcela_a - a budujemy się koło Rzeszowa - w danych nicku masz napisane - oczywiście gdzie jest Grójec doskonale wiem - 7 lat w Warszawie spędziłem

    a odnośnie betonu do płyty w 1 projekcie jest C25/30 kosztuje z dojazdem i pompą
    275,61 netto czyli 339 zł brutto za 1m3
    pytam się Pani w Kruszgeo o/Lipie o ten beton - a Pani się mnie pyta czy ja most budować będę
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 18-08-2011 o 16:45

  5. #85

    Domyślnie

    no tak... miasto jest przypisane przy nicku.
    nie ma to jak sposrzegawczosc...

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kolejny dzień pod znakiem pięknego słońca
    standardowo pobudka o 6 rano i wizyta na działce

    stan zastany z dnia poprzedniego - dołek


    dzień wcześniej brakło mi sił dosłownie na kilka łopat


    w kilka minut uwinąłem się z wykopem i zabrałem się za tą maleńką kupkę gruzu

    gruz wysypany na wjeździe sąsiada - Krzysztofa - za co jestem mu niezmiernie wdzięczny - dziś poznałem jego przyszłą żonę - jak mniemam - będziemy mieć choć jednych normalnych sąsiadów na naszej ulicy

    do pracy przydały się dziś taczki i 2 rączki
    a tak wyglądają już efekty dzisiejszych prac



    a to już ostatnia fotka z dziś - jak widać 1 warstwa zasypana piachem (niestety nie cała - nie dowieźli mi dziś piachu )
    tam gdzie udało się wszystko zasypać położyłem już kolejna warstwę gruzu - w sumie będzie ich 3


    do sąsiada Krzysztofa przywieźli dziś 5 dużych wywrotek piasku / 200 zł za wywrotkę - cena bardzo atrakcyjna - czysty piasek , zółty, suchy z Kruszgeo z transportem to koszt 400 zł - a że jest suchy nie nadaje się do zagęszczania , bardziej do tynkowania - tak więc w środę przywiozą mi ze 2-3 wywrotki nieco "brudniejszego" piachu ale za to znacznie tańszego i wilgotnego - który idealnie będzie nadawał się do zagęszczenia pod płytę fundamentową

    po rozmowie dziś z pracownikiem DB dowiedziałem się że wypłatę środków z przyznanego kredytu możemy mieć około 15 września - to tego czasu muszę jakoś improwizować
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-08-2011 o 21:08

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Kolejny dzień w którym sprawdziła się pogoda - wczoraj było nawet 34 stopnie a dziś o 10 mniej - w nocy nieźle wiało ...
    w ciągu dnia było już nieco spokojniej i cały czas słonecznie

    na działkę dotarłem dopiero po obiedzie tj kolo 15:30
    wczoraj opuszczając działkę dołek wyglądał tak


    dziś niestety już tak - poziom wody znacznie się podniósł


    nie zważając na wodę w dołku zabrałem się za pracę - czekała na mnie ta mała kupka piachu


    1 warstwa położona wczoraj została w pełni zasypana



    następnie dokończyłem 2 warstwę


    i zasypałem ją kolejną warstwą piachu


    piachu ubywało - ale nie tak szybko jak bym chciał


    na zdjęciu powyżej widać mój cień - z tej strony będzie świeciło słoneczko na nasz dom końcem sierpnia tuż przed zachodem słońca

    a tak już wygląda efekt końcowy


    tyle "gruzu" zostało na poniedziałek do zasypania wjazdu


    nie wiem tylko jeszcze co zrobię z tym piachem - zostało więcej niż przewidywałem a we wtorek na działkę wjeżdża koparka


    z innych spraw
    zadzwoniłem kontrolnie do pana od przyłącza wody - pomimo ładnej pogody proponuje kopanie przyłącza za ok tydzień - jak twierdz ziemia nadal mokra i chce by obeschło jeszcze trochę

    na najbliższe 4 dni pogoda:
    niedz. -- pon. -- wt. -- śr.

    24° -- 29° -- 27° -- 32°

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-08-2011 o 10:24

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Wow, postępy Aż miło patrzeć, gdy u nas zastój!
    Ostatnio edytowane przez agusiazet ; 22-08-2011 o 11:52

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to zaczyna być nudne ....
    dziś znów praca przy mostku

    wczoraj 3 warstwa w zasadzie nie istniała - tyle że przewiozłem kilkanaście taczek gruzu i wsypałem do dołka
    dziś od rana układanie,


    a następnie zasypanie piachem


    oraz usunięcie piachu z mostka


    jutro nasze PnB otrzyma piękną czerwoną pieczątkę - pojadę po nią dopiero kolo 10 albo i później do odbioru również dziennik budowy,
    rano ok 7:30 spotkać mam się z "BOBEM BUDOWNICZYM" negocjacje, wypełnienie papierków do banku, podpisanie umowy

    tydzień temu złożyłem już zawiadomienie o rozpoczęciu prac - JUTRO WJEŻDŻA KOPARKA - właśnie przez ten mój kochany mostek


    o 8:00 jestem umówiony na działce z Panem Koparkowym - będę musiał zabrać tam Pana budowniczego - od razu zobaczy działkę - później wrócimy dokończyć formalności
    na ok 12:00 planuję pojawić się w Rzeszowie w banku - trzeba dowieźć brakujące dokumenty

    po powrocie kolo 14:00-30 zaglądnę na działkę zobaczyć jak idzie ściąganie humusu i porobię dla potomnych kilka zdjęć
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-08-2011 o 20:25

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zacznijmy od tego że ani wczoraj ani dziś nie było burzy ...

    pogoda na najbliższe 3 dni ...

    wt. -- śr. -- czw. -- pt. -- sb

    27° -- 30° -- 29° -- 34° -- 32°

    dlaczego o tym piszę ? większość chyba dobrze wie - jakie mieliśmy lato ... deszcze deszcz deszcz ...
    -----------------------------
    dziś był dzień pełen NOWYCH wyzwań
    godzina 7:45 jadę na działkę - tam już czeka na mnie Pan koparkowy - szybko zabrał się do pracy i wjechał na działkę




    tu 1 wbicie łyżki i obszar jaki był do wykopania


    Pan koparkowy tak naprawdę nie kopał tylko spychał ziemię i wywoził ją na bok




    tak wyglądały pierwsze ekscytujące chwile


    tu widać 1 z 2 drzew które dziś poległy ...


    Pan koparkowy tak jeździł i jeździł



    aż ściągnął humus z całego wytyczonego obszaru


    i podziękował za współprace
    ziemia była tak mokra że nie mógł już jeździć po niej koparką


    zaproponował że przyjedzie za 3 dni dokończy jak ziemia obeschnie

    uzgodniliśmy że dobrze byłoby poszerzyć moje małe rowki odsączające działkę i Pan koparkowy wykopał .... coś takiego




    a tym rowku woda bardzo szybko się zbierała - po południu wyglądał już tak


    na działce mamy takich oto mieszkańców


    to tyle z zajęć praktycznych

    o 8:30 na działce spotkałem się z "Bobem Budowniczym" rzucił okiem na działkę i pojechaliśmy do naszego mieszkania podpisać umowę i wypełnić dokumenty których bank wymaga do kredytu
    start budowy (mury) 15 września, data oddania inwestycji w stanie SSZ, ocieplony 31.12.2011
    mam więc 3 tyg na wykonanie płyty fundamentowej

    dziś nasze PnB uprawomocniło się - pojechałem do starostwa a tan pokój sympatycznej Pani która miała przybić pieczątkę otwarty, w środku pusto, meble na korytarzu i nikogo nie ma - okazało się że 2 pracowników tego pokoju przebywa na urlopie
    idę do kierownika - jego nie ma - nikt nie wie gdzie jest - pieczątki BRAK
    jutro 2 podejście - tylko z samego rana

    o 13 byłem w banku gdzie został złożony wniosek o kredyt RnS - jutro jeszcze Bob Bydowniczy ma dostarczyć 3 brakujące dokumenty + 1 ja (dziś dosłałem go już pocztą) za ok 14 dni ma być decyzja , później ok 7 dni na wygenerowanie umowy, podpisanie i uruchomienie transzy

    myślicie że to już wszystko na dziś?

    przecież nie wytrzymałbym czekania tych kolejnych 3 dni aż ziemia obeschnie
    szybka analiza sytuacji i wynik - koparko-spycharka jest za ciężka na mój podmokły teren
    ziemię należy wykopać a nie spychać

    zamówiłem na jutro rano normalną koparkę która nie będzie jeździć - stanie w miejscu i wykopie "dołek"

    płytę będę robił w wersji nr #1
    firma projektująca płytę nr #2 nie jest wstanie zaprojektować i podpisać się pod płytą w ich technologi z odizolowanym garażem - a u mnie to bezwzględny wymóg - tak więc płyta będzie grubsza, lepiej zbrojona, z mocniejszego betonu i niestety droższa

    --------------
    Plan na najbliższe słoneczne dni (do końca tyg - może dam radę? ):
    1. jutro dokończyć wykop
    2. zakupić rurę drenażową
    3. zakupić rurę do GWC - ponad 80m
    4. zakupić rurę f500 i poszerzyć wjazd na działkę o co najmniej 3-4 m
    5. zakopać rurę do GWC
    6. zamówić ok 14-16 wywrotek piachu (rozłożone na ok 4-6 dni)
    7. zagęścić piach pod płytę
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-08-2011 o 11:55

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    czy ja coś wczoraj mówiłem o braku deszczu ?? burzy ??
    6:00 budzi mnie lekkie grzmienie , 7:15 dzwoni koparkowy że już jedzie, wychodzę z mieszkania a tu deszczyk kropi - na całe szczęście postraszyła tylko 1 chmura i poszła sobie i już ładnie świeci ...

    >> zamówiłem na jutro rano normalną koparkę która nie będzie jeździć - stanie w miejscu i wykopie "dołek"

    i już wiem że plan do końca tyg legł w gruzach bo koparka kołowa poległa na polu walki - zakopała się - jest zbyt mokro

    - na poniedziałek zamówioną mam koparkę gąsienicową
    koszt 150 zł z dowozem za 1h pracy
    sądzę że w 4 h się uwinie - ma potężny zasięg ramienia - więc nie będzie musiała jeździć czy przewalać ziemi 2x




    tak jak pisałem - muszę poszerzyć wjazd na działkę - przynajmniej na czas budowy
    dziś kolo 19 jadę po 2 betonowe kręgi - jutro wjazd będzie już gotowy
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-08-2011 o 10:42

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ciągle o wjeździe znam to. Spędzał mi sen z powiek.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzwoniąc do firmy wynajmującej koparkę gąsienicową Pani podała stawkę za 1h - firma 15 km ode mnie
    stawka zaakceptowana
    następnego dnia Pani wysyła mi SMS że na mailu mam zlecenie które mam podpisać - sprawa w zasadzie oczywista i nie budząca wątpliwości - poza małym ALE...
    na zleceniu wpisano 1200 zł za dowóz sprzętu na miejsce wykonania prac
    1. nikt nawet nie wspominał o takiej opłacie
    2. lekkie przegięcie 1200 zł za 2x15 km

    firma Dan Trans z ok Głogowa Młp. ląduje u mnie na CZARNEJ LIŚCIE wykonawców

    na dzień dzisiejszy ponieważ działka dość podeschła na poniedziałek mam umówioną koparkę Atlas
    w poniedziałek również przychodzi geodeta wytyczyć budynek i wyznaczyć poziom usadowienia płyty fundamentowej
    po rozeznaniu tematu podjęliśmy decyzję że lepiej dom podnieść o 30-40 cm, to przełoży się też na kopanie mniejszego dołka by ułożyć wężownicę do GGWC

    w środę przywiozłem 2 betonowe kręgi które na czas budowy zakopałem koło mostku - dzięki czemu mostek ma nie 6 a 8 m szerokości
    wczoraj rozpocząłem zasypywanie ich gruzem - dziś mam zamiar zakończyć prace w tym zakresie

    wczoraj również zakupiłem 90 m rurki PVC 25mm do Glikolowego Gruntowego Wymiennika Ciepła (GGWC) - koszt 215 zł - to będzie 1 z 2 pętki , 2 zakopie najprawdopodobniej na ogródku gdzie w tym momencie jest wielki rów odwadniający wykopany -będzie mniej kopania i łatwiej do ułożenia
    a tak to będzie wyglądało za 6-9 m-cy


    do środy muszę mieć zrobiony wykop pod tą płytę - umówiony jestem z PICZMAN-em na układanie wężownicy (wszystkie zdjęcia w tym poście są z jego archiwum)
    tak to będzie wyglądało - tylko my będziemy układać w "ślimaka"


    muszę jeszcze zakupić rury drenażowe + geowłókninę lub gotową rurę owiniętą - koszt 2x większy ale podobno jest to lepsze rozwiązanie - również do środy muszę już ją ułożyć w wykopanym dołku

    następnie zamawiam wywrotkę piachu (ogólnie ma być ich ok 10) i zaczynamy zagęszczanie piachu pod płytę - na kolejny piątek planuję wykonanie kanalizacji oraz odeskowanie płyty pod 1 warstwę - tj chudziaka

    w czwartek podpisałem umowę w RDE Mielec na dostawę energii - chcą jeszcze ode mnie kopię pisma które sami wydali a które leży w dokumentacji w starostwie o uzgodnieniu lokalizacji budynku względem linii SN - jeśli sami sobie tego pisma nie załatwią w przyszłym tygodniu dostanę je ze starostwa - jak Pani wróci z urlopu

    za 3-4 tyg ma być ogłoszony przetarg na wykonanie przyłącza - jeśli dobrze porozmawiam z wykonawcą to do końca roku będę miał już prąd - jeśli pogoda pokrzyżuje plany - to dopiero na wiosnę i będzie trzeba jechać na agregacie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-08-2011 o 20:18

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Powodzenia i dobrej pogody do pracy!!!

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    o pogodę się nie boje - na najbliższe 10 dni raczej brak opadów zapowiadają
    wiec najbliższe 2 tyg spędzę raczej na działce walcząc z płyta fundamentową

    cel 15 września - MURY

    pogoda na najbliższe 5 dni

    sob. - niedz. - pon. - wt. - śr.

    32° - - 22° - - 27° - - 23° -- 21°

    na razie poza pracą koparko-spycharki na którą wydałem 300 zł - koszt pracy 0 zł - patrz wszystko wykonane własnymi rękami ... i oby jak najdłużej i jak najwięcej tak ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-08-2011 o 19:50 Powód: aktualizacja pogody

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    trochę informacji technicznych dotyczących MOJEJ płyty fundamentowej - projekt policzony i dostosowany do naszych warunków glebowych oraz uwzględniający pewne techniczne zmiany w budynku

    w oryginalnym projekcie były ławy fundamentowe - z ich zamianą na płytę już po uzyskaniu PnB nie ma najmniejszego problemu - nie trzeba przerabiać całej procedury od nowa
    założenie - płyta bardzo dobrze odizolowana od gruntu 30 cm XPS pod i po bokach , odizolowany termicznie garaż ze względu na ogrzewanie elektryczne podłogowe - by ciepło nie przechodziło przez płytę z mieszkania do garażu




    stopa fundamentowa dla filara przy wejściu do domu - finalnie dojdzie jeszcze izolacja termiczna stopy -2 rozwiązania XPS pod .. lub między filarem a wieńcem pustak "nabity" na zbrojenie by połączyć filar trwale te 2 elementy ale dzięki temu uniknę mostka cieplnego


    ponieważ płyta pod garażem będzie odizolowana cieplnie - obie płyty będą połączone prętami metalowymi - bardzo możliwe że finalnie zastosujemy znacznie mocniejsze łączenie niż w projekcie - jak widać na projekcie - chudziak pod łączeniem płyt wcale nie jest taki chudy


    i opis

    mile widziane komentarze i uwagi osób posiadających wiedzę techniczną w tym zakresie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-08-2011 o 20:33

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś pogoda nie sprawdziła się - burz i deszczu nie było
    na najbliższe 3 dni słońce i ok 22-23°

    z bieżących spraw:
    1) z RDE Mielec otrzymaliśmy dziś maila że maja już komplet dokumentów i za ok 3 tyg ogłoszą przetarg na wykonanie przyłącza do naszego domu

    2) zakupiłem rano 1 kg gwoździ i 0,5 kg wkrętów , w sobotę na działkę zawiozłem kołki i deski dla geodety, który dziś wytyczył płytę fundamentową

    a) zdjęcie z perspektywy mostka


    b) "z garażu"


    c) wschodnia krawędź domu - w tym rogu domu będzie nasza sypialnia


    d) niestety kolejne drzewno zakończyło dziś żywot - poleciał dziś ten większy dąbek - rósł idealnie w narożniku domu - wióry widać na zdjęciu wyżej ...


    e) tu widać kołek który będzie północno - wschodnim narożnikiem domu - pokój synka


    f) płyta w górnej części działki będzie posadowiona o 40 cm nad poziomem gruntu


    ale w dolnej części działki to już grubo ponad 1m (sadziłem że jakieś 80 cm ) - tu widać też że nasz dom będzie znacznie wyżej niż sąsiada



    3) uzgodniłem z koparkowym dokończenie prac na jutro - niestety zadzwonił wieczorem że przyjedzie w środę kolo 7:30

    4) dokończyłem poszerzanie mostka i wzmocniłem jego 2 brzegi te od drogi by można było łatwiej na mostek najeżdżać


    u sąsiada Krzysztofa zniknęła już kupka gruzu


    a tu już rury 25mm do GGWC - prostują się na słoneczku zgodnie z zaleceniem Piczmana


    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 11-03-2012 o 16:50

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Najbardziej Ci zazdroszczę prądu. My mieliśmy mieć robiony prąd razem z sąsiadem lub od niego "pożyczać". Prąd miał być w czerwcu. Potem w lipcu, teraz sąsiad mówi że zrobią im w październiku, a mąż dowiedział się, że w najlepszym wypadku w listopadzie!!!!

    Powodzenia!!!

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    adk - dowiedz się w swoim zakładzie RDE jak wygląda procedura na wykonanie przyłącza - u nas jedyna opłata jest za zamówione kW
    wystarczy znaleźć/ dowiedzieć się kto na Twoim terenie wykonuje najwięcej przyłączy - poprosić go by wziął udział w przetargu i pilotować sprawę

    u mnie w 90% przetargów wygrywa 1 człowiek na wykonanie przyłącza - wiec sprawa jest prosta - jak wygra trzeba pójść z buteleczka dobrego% i poprosić o szybkie wykonanie przyłącza

    na jutro:
    1. 7:30 - pan koparkowy
    2. ok 12-13 - zakopanie rur drenażowych szt 3 - długość ok 25 m każda
    3. ok 13-14 jak dobrze pójdzie z Piczmanem układamy wężownice do GGWC
    4. na czwartek w miarę możliwości zamówić 1-2 wywrotki piasku a na piątek kolejne 4 i sobotę 4
    niepokojąca jest tylko informacja że na piątek zapowiadają
    5. na poniedziałek zamówić XPS - oj będzie bolało $

    jutro mam nadzieję że będę mógł wrzucić sporo fajnych fotek!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 30-08-2011 o 20:15

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie ściany zewnętrzne

    Witam.
    Obserwuję Twoje zmagania i juz się boję - jestem o krok wcześniej - za 2 tygodnie zakup działki i procedura PnB, przyłącze wody i prądu. Ruszam z budową na wiosnę i planuję (w właściwie muszę) zamieszkać jesienią. Trzymam kciuki za Twoje plany i ich realizację. Ja mam jeszcze chwilę na podjęcie ważnych (przy projektowaniu) decyzji.
    Przy okazji mam do Ciebie pytanie odnośnie ścian zawnętrznych - z jakiego głównie powodu zdecydowałeś o budowaniu z silikatów?

Strona 5 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony