dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 144
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2874
  1. #1041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to może jeszcze krótki plan na przedświąteczny tydzień

    A) tymi rencami - no i może rencami teścia
    1. dokończyć obróbkę okien i bramy garażowej styropianem
    2. obkleić klejem narożniki z siatką
    3. dokończyć środkowy stelaż do podbitki
    4. zagruntować ściany do malowania na parterze
    5. zagruntować elewację pod kładzenie tynku
    6. dokończenie ocieplenia stropu od spodu i wieńca tj nad wejściem do domu
    7. jeśli przyjdą płyty ECOTHERM - do dokończenia izolacja filara przed domem, osiatkowanie go i wyprowadzenie narożników

    nie wiem co z panem od piachu - chyba mu podziękuję - jeśli tematu nie ogarnie w tym tygodniu - bo chciałbym wylać już stopy pod taras i wybetonować schody do domu i zając się budową wjazdu (1 warstwę - taką mocniejszą podbudowę wykonać, później na to pójdzie suchy beton i kostka)

    B)
    1. część salonu i kuchnia - ekipa nie skończyła parteru - jeszcze salon i kuchnia wymagają tarcia i może jakiś poprawek w kładzeniu gładzi
    2. poddasze
    3. obklejenie ściany pod schodami (klej do silki)

    po świętach najprawdopodobniej zabiorę się za elewację
    w domu ekipa nanosić będzie poprawki które wyjdą po 1 malowaniu, kończyć będą poddasze i w łazienkach robić zabudowę pod umywalki, półki dekoracyjne oraz zabudowa wanny - tak sobie pomyślałem że z silki - bo parę bloczków mi zostało - pasuje je wykorzystać

    no właśnie mamy już komplet - przyszła wanna i misa do łazienki na poddasze, kupione są 3 baterie do umywalek, gniazdko do kuchni wysuwające się z blatu stolika, potwierdzone zostało zamówienie na parapety wewnętrzne jak i zewnętrzne - jutro pomiar i na czwartek mają być na budowie - ale montaż dopiero po świętach

    jutro też potwierdzamy zamówienie na drzwi - trochę się to przeciągnęło ale nie spieszy się z tym aż tak ... realizacja ok 4 tyg .... ale drzwi będą montowane dopiero jak będzie wszędzie położona podłoga i płytki na ścianach w łazienkach i WC czyli gdzieś po 15 maja
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 01-04-2012 o 19:02

  2. #1042

    Domyślnie

    Konrad wrzuć jakiś link do takiego gniazda wysuwającego się z blatu! Jakie pieniądze to kosztuje?

  3. #1043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kupione na Allegro >>
    nie sposób taniej je dostać - te które oferują firmy meblarskie to jakieś tam firmówki 2-3x droższe
    a listwa pozioma obrotowa chyba z 600 kosztuje

  4. #1044

    Domyślnie

    z tą bramą garażową to fakt, u mnie ze szczelnością jest podobny problem - czy możesz wrzucić jeszcze kilka fotek jak to uszczelniłeś po bokach?

  5. #1045

    Domyślnie

    Kafelki fajna sprawa ale pomieszczenia wydają się cały czas zimne. Morze dlatego że pracuje w branży fryzjerskiej i już miałem dużo rzeczy na podłodze polerowane, szkliwione itd. ale w domu unikam. I ta grawitacja jakby na wszystkie spadające przedmioty bardziej działała

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Panowie - dziękuję za wizytę i wpis ...

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    z tą bramą garażową to fakt, u mnie ze szczelnością jest podobny problem - czy możesz wrzucić jeszcze kilka fotek jak to uszczelniłeś po bokach?
    niestety padł mi mój stary wysłużony telefon - obecnie jest w naprawie bo muszę z niego wyciągnąć co się da - dlatego ostatnio (ku uciesze co poniektórych forumowiczów) jest mało fotek - zresztą już nie ma czego tak dokładnie dokumentować ...
    co do ocieplenia bramy - więcej fotek nie mam - to co jest w chwili obecnej jest na fotkach - z wcześniejszych etapów szczegółowych fotek brak
    opisowo - listwa pionowa przylegająca do muru (u mnie wykutej i wytynkowanej wnęki) nie przylegała idealnie - tam powinna być taśma rozprężna dana - szczelinę poszerzyłem i zapiankowałem od zewnatrz przykleiłem styropian grubości 1 cm co by całość przykryć i ładnie wytynkować,
    górna listwa bramy garażowej nie przylegała do mojej drewnianej belki - belka drewniana z wszystkich 4 stron będzie zakryta styropianem - szczeliny uzupełnione styropianem i klejem montażowym (gdyby montaż był do nadproża sytuacja była by na 90% analogiczna jak po bokach)
    po bokach prowadnic - przy standardowym montażu odstają od ściany - należy dokleić 5-8 cm styropianu - u mnie styropian poszedł jako uzupełnienie wykutej wnęki
    między panelem bramy i konstrukcja (szyną prowadzącą) widzę że też można dołożyć (wkleić) styropian ok 4x4 cm - i to pewnie zrobię

    Cytat Napisał gruby86 Zobacz post
    Kafelki fajna sprawa ale pomieszczenia wydają się cały czas zimne. Morze dlatego że pracuje w branży fryzjerskiej i już miałem dużo rzeczy na podłodze polerowane, szkliwione itd. ale w domu unikam. I ta grawitacja jakby na wszystkie spadające przedmioty bardziej działała
    coś w tym jest - ale jak przypomnę sobie wizytę u moich dobrych znajomych - kupili sobie deskę podłogową - dąb bielony chyba za 200 zł za 1m2 - a mała córeczka uwielbiała wagoniki z "Tomka" - kupowali jej takie metalowe - do czasu aż któregoś dnia w złości zaczęła nimi rzucać a w podłodze porobiły się odgniecenia - chyba takich rzeczy nie da się przewidzieć / uniknąć - trzeba się liczyć że za jakiś czas podłoga pójdzie do wymiany ... dlatego nie ma sensu kłaść nie wiadomo jak drogich wynalazków ...

    dziś od rana nie mogę się pozbierać ... tyle różnych sprawa ... prywatnych, zawodowych ... budowlanych ....
    te ostatnie poszły dziś w odstawkę ... coś tam podziałałem ale nie tyle ile bym chciał

    parapety wymierzone i się robią
    chłopaki poprawiają salon i kuchnię
    na budowie znów pojawił się Maja - poprawia ściany z spiżarce, zaciągnął rano ściany pod schodami a popołudniu miał zrobić to 2x
    miał też wylać samopoziom w spiżarce

    Darek przywiózł mi styropian - jutro kończę obróbkę okien
    zaskoczył mnie teściu który bez słowa uprzedzenia przyjechał koło 10 na budowę i sam zabrał się za narożniki przy oknach

    cdn.
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-04-2012 o 15:44

  7. #1047

    Domyślnie

    Są różne przypadki ale nie które deski można jeszcze polakierować np lakerami "bona" które nie są tanie ale wytrzymałe sprawdzone nie raz. No ale zawsze koszta.

  8. #1048
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Podobają mi się te wysuwane gniazda- nawet znalazłem o 5 zetów tańsze na tym samym portalu
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #1049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby86 Zobacz post
    Kafelki fajna sprawa ale pomieszczenia wydają się cały czas zimne. Morze dlatego że pracuje w branży fryzjerskiej i już miałem dużo rzeczy na podłodze polerowane, szkliwione itd. ale w domu unikam. I ta grawitacja jakby na wszystkie spadające przedmioty bardziej działała
    Eeee tam...
    żebyś zobaczył co moja córa wyczynia po domu swoim elektrycznym Jeep-em to od razu wybrałbyś płytki ...
    dobrze że cały dół domu mam w płytkach bo inaczej to tylko trociny by zostały ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    w garażu , w pokojach gdzie są wnęki na szafy , w spiżarce i pod schodami bloczki z silki mam przeciągnięte klejem do silki który został mi po murowaniu i nie oddałem go na skład - znacznie mocniejszy jest klej do płyt KG i klej do płytek i mam wrażenie że maja "gładszą" fakturę - na to pójdzie grunt i farba

    KG przede wszystkim jest szybszy i czystszy w wykonaniu a cenowo na pewno nie jest droższy !
    dzięki
    Jako, że im mniej roboty tym lepiej raczej chyba zastosuję patent z klejem. Bo nie będzie mi się chciało kleić/kręcić płyt do ścian

    mam nadzieję, że to tańsze rozwiązanie od tynku.

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na początku chciałem oznajmić wszystkim że dziś przyleciał "mój" bocian - to prawdziwa oznaka cieplejszej połowy roku ....

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    z tą bramą garażową to fakt, u mnie ze szczelnością jest podobny problem - czy możesz wrzucić jeszcze kilka fotek jak to uszczelniłeś po bokach?
    specjalnie dla Ciebie pstryknąłem fotkę


    mam nadzieję że choć trochę Ci pomoże

    dziś dokończyłem ocieplenie o obróbkę styropianem bramy garażowej z zewnątrz



    jutro wystarczy obciąć, zasiatkować i założyć narożniki aluminiowe

    z teściem dokończyliśmy robić środkowy stelaż do podbitki - do dokończenia mieliśmy ścianę południową, zachodnią (tą z wejściem do domu) oraz całą północną (tą z wyrzutnią od WM)




    do wykonania przy podbitce pozostaje
    - poprawa wełny przy murłacie
    - przykręcenie blaszanych łączników na wszelkich łączeniach pionowych zwisów z poziomymi łatami oraz na łączeniu łat po długości
    - obklejenie taśmą listwy "J" i jej montaż (nie będziemy czekali z podbitką do tynków - taśma pozwoli nie zafajdać listwy i podbitki podczas tynkowania a tynk dodatkowo "uszczelni" szczelinę o której pisał Lobo_M i Dezet)

    sama podbitka wykonana zostanie zaraz po świętach - postawie rusztowanie i wszystkie wyzej wymienione punkty będą realizowane bezpośrednio przed montażem podbitki

    Teściu wczoraj obrobił 2 okna ze wschodu i jedno od południa


    dziś pracuje nad oknem północnym

    od jutra akcja malowanie - farba i grunt już na mnie czekają - jeszcze tylko jakiś wałek z krótkim włosiem i uchwyt teleskopowy

    co do ścian ... mam też 3 fotki specjalnie dla Alicji
    spiżarka - tak jak pisałem Maja wczoraj zaciągnął ściany klejem i wylał samopoziom


    ściana ze zbliżenia


    oraz wnęka pod schodami


    Alicjo - 1 fotka z brama garażową - tam też widać ściany zaciągnięte klejem w garażu
    na to pójdzie już tylko farba
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 03-04-2012 o 17:45

  12. #1052
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Stelaż do podbitki wyszedł ekstra. Jesli pamiętam to będzie podbitka PCV Gamrat. Jaka taśmę chcesz zastosować do obklejenia listwy "J". Ten element budowy także chcę zrobic sam (gdzieś trzeba ciąc koszty). Ja jeszcze wacham sie czy dać podbitkę PCV czy drewnianą. Przy drewnianej trochę więcej pracy i czasu trzeba (dochodzi malowanie). Biorąc pod uwagę obecny stan zaawansowania prac wykończeniowych to zicher przeprowadzisz się planowo.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  13. #1053
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post

    ===============================================
    mały konkurs - czy wiecie co to jest ??
    Witam,
    Szyszki chmielu


    Iza
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 20-11-2014 o 15:59
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  14. #1054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post

    ===============================================
    mały konkurs - czy wiecie co to jest ??
    Chmiel kolego...chmiel...??

  15. #1055

    Domyślnie

    dzięki za foto.. a czy styro dobrze przylega do bramy garażowej jak zamkniesz ją? jakbyś jeszcze maił jakieś fotki tego ocieplenia od środka garażu...

  16. #1056
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Sysunie chmielu masz na działce?! Możesz piwko uwarzyć

    Konrad- do oklejenia listwy J nie użyj taśmy malarskiej papierowej- ja tak zrobiłem przy tej podbitce i farba wlała się ciut za brzeg, tworząc zaciek. Poza tym ciężko ją potem było odkleić. Lepsza jest (chyba) taka niebieska- widziałem po sąsiedzku jak sąsiad robił elewację i taką właśnie stosowali.

    Łaty do podbitki bardzo ładnie wyszły, ale nie lepiej było zrobić tak: - łata przy murze tak jak jest , ale zwisy przykręcamy nie od góry lecz z boku- łata do łaty bokiem. Nie trzeba wtedy dawać łączników i lepiej trzyma niż w Twoim sposobie. No i pracy mniej przy tym.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    GraMa, paciorki, desperadomn - to stary wpis - konkurs już dawno rozstrzygnięty - choć zwycięzca nie odebrał nagrody

    rewo66 - myślałem właśnie o takiej papierowej taśmie malarskiej - ale Dezet właśnie pisze by takiej nie używać ...
    Dezet możesz jakiś prosty rysunek wrzucić ? jakiś schemat ? - bo nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem

    Jacekss - styropian nie przylega do paneli bramy - obecnie jest ok 1,5-2 mm przerwy - ale jeszcze na to pójdzie klej do styropianu i tynk - nie da się z zewnątrz zrobić tak by styropian na szczelnie przylegał - bo musiałby być widoczny - poza tym brama przesuwa się góra dół więc nigdy nie dociśnie się do paneli (czerwona linia)
    - mówię tu o białym styropianie widocznym po lewej stronie
    bramę uszczelnia czarna uszczelka


    jeśli chodzi o styropian od wewnątrz - to ta różowa linia - on jest wciśnięty za prowadnice i uzupełniony pianka - widać jak przez otwory w profilu wyszła pianka

    zastanawiam się jeszcze nad wypełnieniem wnęki prowadnicy (zielona linia) - jest to jedyne miejsce gdzie styropian może przeszkadzać pracy bramy - ale jeśli zrobi się to umiejętnie i nie przesadzi ze styropianem będzie OK

  18. #1058

    Domyślnie

    okey.. pytałem dlatego bo u mnie coś ta uszczelka słabo uszczelnia i jak zimno to wiucha troche, a jak wieje wiatr to już wogóle zastanawiam sie co tu wykombinować z tym

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    u mnie górny panel (1 z 4) też nie dociska do uszczelki - od wewnątrz widać prześwit - sądzę że to jest kwestia regulacji - będę się w tej sprawie kontaktował ze sprzedawcą

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Tylko niebieską obecnie jestem w trakcie malowania pokoju w mieszkaniu i kupiłem za czyjąś radą z tego orum własnie niebieską. Naprawdę jest o niebo lepsza od tej zwykłej żółtej. Koszt niewiele większy. Fajnie toto się przykleja i fajnie odkleja po malowaniu no i jest szczelniejsza oraz nieprzepuszcza farby. Tak że ja juz przetestowałem. Dobranoc
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

Strona 53 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony