dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 144
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 2874
  1. #1081

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    rozumiem, że plazma to panasonic na nowym panelu NeoPDP...?
    A to to nie znam!!!

  2. #1082
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cześć Konrad
    Podczytuje od jakiegoś czasu Twój dziennik (Lobo mnie namówił ) i zauważyłam, że bardzo chwalisz sobie wspołpracę z firma od drzwi ze Zduńskie Woli. Ja ostatnio dostałam od nich bardzo dobrą wycenę na okna i teraz mam dylemat co będzie lepsze do energooszczędnego domu? MS Tytantermo czy System SCHÜCO Corona SI82 ze Zdunskiej Woli? Wycena od Mielczarka dużo atrakcyjniejsza niż na MSy

    I oczywiście
    Wesołego Alleluja !


  3. #1083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    rozumiem, że plazma to panasonic na nowym panelu NeoPDP...?
    tak - ceny poleciały w dół bo wyprzedają modele z 2011 roku i zaczną wchodzić modele na 2012 rok - z tego co mówił sprzedawca firmy na ten rok niczego ah i oh nie zapowiedziały - więc będą się różniły tylko obudową i może jakimiś detalami - dlatego zdecydowaliśmy się na zakup już teraz

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Cześć Konrad
    Podczytuje od jakiegoś czasu Twój dziennik (Lobo mnie namówił ) i zauważyłam, że bardzo chwalisz sobie wspołpracę z firma od drzwi ze Zduńskie Woli. Ja ostatnio dostałam od nich bardzo dobrą wycenę na okna i teraz mam dylemat co będzie lepsze do energooszczędnego domu? MS Tytantermo czy System SCHÜCO Corona SI82 ze Zdunskiej Woli? Wycena od Mielczarka dużo atrakcyjniejsza niż na MSy
    jeśli chodzi o moją współpracę z firmą Mielczarek - moja współpraca dotycząca drzwi (zazwyczaj drzwi i okna to oddzielne działy w poszczególnych firmach) była bezproblemowa i z czystym sumieniem ich mogę polecić

    co do okien mogę Ci doradzić tyle:
    - porównaj współczynniki Uw dla poszczególnych okien w obu fabrykach - bo profile są inne i mają inne parametry ,
    - popytaj o referencje ,
    - zasięgnij opinii na forum łódzkim

    ja co do profilu okien nie miałem wątpliwości - i jestem z nich na chwile obecną zadowolony - za to co do firmy w której zamówić miałem spore wątpliwości - niestety różnica w cenie była na tyle duża że skusiłem się na tańszą ofertę - co z tego wyszło wszyscy wiedzą
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 07-04-2012 o 22:14

  4. #1084

    Domyślnie

    No może i tak, ale skąd wiesz co by z tego wyszło gdybyś wziął droższą firmę? Tego nie wiesz a gdybać można! Pewne jest to że wydałbyś więcej i tyle.

  5. #1085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak jak pisałem - miałem wątpliwości ... a cała reszta to gdybanie

  6. #1086

    Domyślnie

    Też wybrałem plazme obraz wygrywa i to sporo, a wogóle te nowe tv to coś zupełnie innego. LED czysty marketing .

  7. #1087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rozpocząłem dziś prace nieco leniwie i dość późno bo koło 9:30

    dla przypomnienia róg został zrobiony przed świętami


    dość szybko z 2 częścią narożnika wyszedłem na prostą i rozpocząłem prace nad podbitką po stronie północnej
    i po położeniu kilku paneli okazało się że czegoś mi brakuj ...
    wełnę na bieżąco upychałem ... coś okropnego ... wiatr wiał , nawdychałem się tego świństwa ...
    łączenia stelaża wzmacniałem blaszkami ... ale zapomniałem o .... oświetlaniu w podbitce ...
    kabel przywiózł mi Dandi jeszcze przed świętami ... ale nie miałem wyrzynarki do okrągłych otworów ...
    jak już sobie przywiozłem na budowę poszło jakoś ...







    jutro z samego rana wycieczka do Rzeszowa co by upewnić się że dzidek nie pcha się na ten okrutny świat ... o 11 przyjeżdża Atlasik na plac budowy i będzie ściągał humus , a następnie nawoził piach
    z Darkiem jutro spotykam się i podsumowujemy prace i koszty ... tj rozliczenie jego prac ... strach się bać ...
    teściu jutro kończy obróbkę okien i zabiera się za bramę garażową (mi zostało do obklejenia styropianem okno 120x60), jutro jeszcze dokończenie malowania na parterze ...
    prace z panelami podbitki zajmą mi co najmniej do soboty , gdy zakończę prace garaż mi się zwolni i w końcu zabiorę się za układanie płytek, następnie w salonie ...
    chłopaki Darka do czwartku lub piątku zakończą prace , w czwartek (z tygodniowym opóźnieniem) przyjadą parapety wewnętrzne i zewnętrzne
    najbliższy miesiąc będzie ciężki ... wstawanie przed 6 rano ... praca na budowie do 13-14 a później praca zawodowa ... do 20 i tak w kółko po to by jak najwięcej zrobić samemu ... na 10 maja musi być już w salonie porządeczek .. będzie kuchnia montowana

    w maju zabiorę się za łazienkę i WC - płytki + biały montaż

    a i jeszcze jedno - mam już sprzęt AGD - dziś odebrałem

  8. #1088

    Domyślnie

    No czekam na ten koszt m2 ściany pod malowanie z płyt gk!!!! Robili Ci z materiałem czy sama robocizna? Kleili Ci na grzebień? Nie masz odgłosu pustki za płytą jak w nią pukniesz? Pisz bo poważnie zaczęłem rozważać płyty zamiast tynków!!!
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 10-04-2012 o 21:31

  9. #1089
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Czytałem o oświetleniu w podbitce i właśnie miałem wołać, że nie masz kabli przeciągniętych, ale widzę, że już masz Super wygląda podbitka.

    Wracając do tv- a jaką rozdzielczość ma ta plazma, bo o to głównie mi chodziło, pobór mocy nie taki straszny, choć to zależy od czasu oglądania.
    Zamiana w tv lamp na LED spowodowała u sprzedawców... napad och, ach, bo to LED itp. marketingowy bełkot.
    Podobnie jak z częstotliwością odświeżania- 200, 400, 600Hz.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #1090

    Domyślnie

    No tak ale jednak różnica jest przy 260wat a 70 wat i 12-15 godzin na chodzie!. Mój brat ma nowego leda sharpa no i obraz rewelacja w porównaniu do mojej plazmy pięcio letniej viery panasonica.

  11. #1091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pow 100 Hz jest bez znaczenia , jeśli jest np 50 Hz to robi różnice
    z opisu ... "rozdzielczością ekranu 1920 x 1080"

    amigo ... materiały kupował Darek ale ja płaciłem i brał na mnie FV , nie wiem czy będzie chciało mi się liczyć m2 i przeliczać cenę

  12. #1092

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pow 100 Hz jest bez znaczenia , jeśli jest np 50 Hz to robi różnice
    z opisu ... "rozdzielczością ekranu 1920 x 1080"

    amigo ... materiały kupował Darek ale ja płaciłem i brał na mnie FV , nie wiem czy będzie chciało mi się liczyć m2 i przeliczać cenę
    No jo ! Materiały on brał na ciebie ale za robotę m2 policzył i będzie wiadomo chociaż ile za m2 wziął za robotę reszta to pestka do policzenia!a co z tym pukaniem w te płyty?

  13. #1093
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Mogę się wypowiedzieć odnośnie TV.
    Sam 3 miesiące temu kupiłem Plazmę 43 Cale Samsung .

    Pobór prądu mierzony na bajkach HD dał największy pobór czyli 120-130 Watt .
    Sprawdziłem też wszystkie opcje oszczędzania energii które ma w funkcjach i można zejść do 80 Watt ale to już mocno wpływa na kolorystykę .
    Średni pobór przy codziennym oglądaniu to 110 Watt .

    Mój brat kupił teraz 42 Cale LED , będę u niego niedługo to przetestuję .

  14. #1094

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Mogę się wypowiedzieć odnośnie TV.
    Sam 3 miesiące temu kupiłem Plazmę 43 Cale Samsung .

    Pobór prądu mierzony na bajkach HD dał największy pobór czyli 120-130 Watt .
    Sprawdziłem też wszystkie opcje oszczędzania energii które ma w funkcjach i można zejść do 80 Watt ale to już mocno wpływa na kolorystykę .
    Średni pobór przy codziennym oglądaniu to 110 Watt .

    Mój brat kupił teraz 42 Cale LED , będę u niego niedługo to przetestuję .
    No to się producenci widzę wzieli ostro do pracy żeby poprawić to zużycie , jestem zaskoczony! Sprawdź też jakie ma zużycie ten nowy led.

  15. #1095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Amigo - nie doczytałem wcześniejszego Twojego pytania - płyty klejone na grzebień w 90% czasami trzeba było dać trochę więcej kleju aby wyrównać
    tam gdzie klejona płyta była pełną płaszczyzną - na grzebień - nie ma odgłosu pustki

    dziś na budowę dotarłem koło 11 , teściu już pracował - obrobił dziś bramę garażową , ja przygotowałem okno w łazience 120x60 , czekam jeszcze na montaż 2 rolet by definitywnie zakończyć obróbki przyokienne

    koło 12 na działkę wjechał atlasik i nieźle narozrabiał
    wjechał przez mostek na wprost garażu - wyrównał kupkę piachu obok skrzynki energetycznej i ruszył dalej
    na wysokości rogu domu obrócił się i zaczął zbierać ziemię obok rowu - będziemy tam robić od nowa nadbudowę rowu z piachu zagęszczanego tuptusiem i fundament płotu

    ziemię zebraną z okolic rowu wysypywał za siebie zasypując rów nieco niżej - na szczęście miałem jeszcze kilka metrów rury drenażowej

    w ten sposób powstał nowy wjazd na działkę przez który będzie wwożony piach - około 10 wywrotek po 10 m3

    następnie rozpoczęło się ściąganie humusu z dolnej części działki


    i likwidacja "tarasu"


    ja miedzy czasie próbowałem cokolwiek ruszyć z podbitką dalej - ale niewiele udało się zrobić - co chwilę ktoś wołał, ktoś dzwonił, ktoś coś chciał ...
    zrobiłem raptem z 1,5 m ... wydaje się że mało , ale trzeba każde łączenie stelaża wzmocnić blaszką, uzupełnić wełnę przy murłacie - a dziś wiało jak diabli i wełna się pyliła ... następnie przymocować listwę "J", rozmierzyć i pociąć 4 m listwy na 98,5 cm kawałki i dopiero można przystąpić do montażu podbitki , do tego co kawałek przestawiać trzeba rusztowanie , raz na ok 2,5 m wywiercić otwór na oświetlenie ...

    co do cięcia paneli - wcześniej ciąłem je piłką do metalu - całkiem dobrze szło ale wolno
    dziś do akcji wkroczył bosh z cienką tarczą do metalu i szło znacznie szybciej

    jutro biorę się za prace od samego rana (od 6) - w ciszy i spokoju zrobię znacznie więcej i szybciej
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 11-04-2012 o 16:56

  16. #1096
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    super foto relacja z podbitki DEZET dobra propozycja z tymi łatami,, na pewno skorzystam (jak się w końcu za nia zabiorę)
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  17. #1097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    2 fotki z prac koparki z dnia wczorajszego

    rów o którym pisałem a nie było go na fotkach z wczoraj widać


    oraz wjazd i hałdy ziemi ściągnięte z działki oraz gotowy wjazd dla wywrotki


    prace dziś rozpoczęliśmy z teściem przed 7 rano
    układanie podbitki na ścianie północnej szło szybko i sprawnie - wydawało mi się że spokojnie uda się zrobić też ścianę wschodnią ale koło 11 przyjechał Darek na budowę i prawie na 1h oderwał mnie od pracy , później przyjechały parapety i teściu który obrania okna koniecznie chciał zobaczyć jak będą montowane by wiedział jak ma robić ostatnie 2 okna (4 już obrobił - więc jakież to miało znaczenie ...) , no ale chciał to zobaczył ... i doszedł do wniosku że robi tak jak wcześniejsze okna a jak będą parapety montowane to się najwyżej coś delikatnie podetnie (aluminiowe narożniki)
    przed 13 przyjechała koleżanka z mężem - chcieli rzucić okiem i dostać 2 tel do kierbuda i asolt'a, jak policzą OZC okaże się że będą chcieli kolejne nr tel

    finalnie podbitka położona na całej północnej stronie , zrobiony narożnik i ok 1,5 m po stronie wschodniej
    plan na jutro dokończyć stronę wschodnia i przenieść się na stronę frontową domu (zachodnią) i zrobić co najmniej odcinek od garażu do przedsionka

    w sobotę niestety nic nie zrobię - w poniedziałek ciąg dalszy układania na stronie zachodniej , południowa dopiero gdy będzie piach nawieziony - bo w chwili obecnej dół niesamowity ...
    do omówienia mam jeszcze montaż anteny satelitarnej do krokwi zanim rozpocznę montaż podbitki ze strony południowej

    teściu dokończył obrobić bramę garażową i 2 okna z grubsza - jutro jeszcze będzie je kończył

    jutro rano rozpoczynam dzień od montażu parapetów wewnętrznych , tak by chłopaki Darka mogli je jeszcze jutro lub w sobotę obrobić zanim skończą prace, spakują zabawki i przeniosą się do innej piaskownicy

    od wtorku lub środy układam w końcu płytki w garażu , wtedy też przed garażem powinna pojawić się sterta gruzu do wykonania utwardzenia pod podjazd do garażu oraz wejście do domu - Teścia chyba poproszę o obsadzenie krawężników

  18. #1098

    Domyślnie

    Dobrze że masz tego teścia

  19. #1099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    oj dobrze , dobrze ... nie te lata i siły ale zawsze coś pomoże ....

    rano obudził mnie deszcz ... na budowę przyjechałem bez pośpiechu około 7 , przy takiej pogodzie raczej nie było mowy o pracy przy podbitce - o ile jej montaż odbywa się pod dachem to cięcie , donoszenie sprzętu, chodzenie na rusztowanie już w strefie opadów

    zabrałem się więc za parapety wewnętrzne - przyciąłem płyty KG wokół okna, łapię za parapet by go przymierzyć ... wtf ... jaki ciężki ... sam nie dam rady - lepiej nie ryzykować bo jeszcze upuszczę i rozwalę ... chwilę później pojawił się teściu więc miałem pomocnika , szybko i sprawnie zamontowaliśmy parapety w 4 pokojach, pozostał nam parapet w łazience - jutro go obsadzi mój tata z teściem - trzeba w łazience extra rozstawić rusztowanie bo parapet jest dość wysoko a dziś rusztowanie było jeszcze potrzebne do czegoś innego ...

    do czego? no więc zanim zamontowaliśmy parapety wyszło słońce - wiec wskoczyłem na rozstawione rusztowanie i dokończyłem podbitkę od strony wschodniej
    prace zakończyłem przeniesieniem rusztowania na stronę zachodnią przed garaż - jeszcze dziś koło 19 wracam na budowę i ze 3-4 m może uda się do zmroku ułożyć

    teściu obrobił okna i zamontowaliśmy miedzy czasie 1 parapet zewnętrzny "na próbę" by zobaczyć co i jak - bo jest to nieco trudniejsza sprawa niż w przypadku parapetów wewnętrznych

    Waldek z Krzyśkiem kończą jutro prace z wykończeniem domu

    Pan "wywrotka" ma dziś spróbować wjechać na działkę z 1 lub 2 wywrotkami piachu ...

    jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem ...
    szkoda tylko że jutro niewiele będę mógł zrobić o 8 mam wyjazd i do wieczora mnie nie będzie - może od 6-8 popracuje przy podbitce

  20. #1100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Pan wywrotka przywiózł 3 wywrotki piachu

    ale lekko mnie wkurzył bo zawiózł je na sam koniec działki tak gdzie jest najwyżej - gdzie rosły jeżyny a tam miała pójść tylko czarna ziemia - no nic będzie musiał kopareczką rozgarnąć wszystko w 2 stronę - do tyłu ...
    kolejne transporty piachu w poniedziałek - w sumie max 8-10 wywrotek

    wczoraj na działkę dotarłem zbyt późno by cokolwiek już robić bo była szarówka ale za to dziś wstałem zgodnie z planem i o 6 byłem już na działce
    popracowałem do 8 i tyle na dziś ... chyba że wieczorkiem jeszcze z 1 h podłubię coś ...
    średnio chyba układam podbitkę 1m na 1h (z wszelkimi obróbkami, wełną , docinaniem , blaszkami w stelażu i otworami na oświetlenie)

    za to dziś podczas mojej nieobecności tata z teściem szaleją na działce - jutro jak pogoda pozwoli dokumentacja fotograficzna tego co zostało wykonane

    edit 1:
    jest 18:45 , koło 15 zaglądnąłem na budowę, tata z teściem właśnie zakończyli działania i zbierali się do domu na obiad , wjazd na drogę dojazdową przez mostek oberwany , rów zasypany, na działce 6 dodatkowych wywrotek piachu




    z działki zniknęła
    - wanna wypełniona złomem od początku budowy
    - drzewo - resztki z więźby dachowej

    - gruby żwir który miał być wykorzystywany do przygotowania nadproży i nad bramę garażową oraz połączenie domu z filarem przed domem trafił na działkę do sąsiada Krzysztofa - co by go u nas z miejsca na miejsce nie przekładać - finalnie wszystko wylane zostało (poza nadprożami nad oknami i drzwiami) razem z wieńcem i filarem stanowiąc jedną całość - stąd tyle tego żwiru

    - ostry piasek do betonu trafił za dom, podobnie deski które na okres zimy składowane były pod okapem


    do uprzątnięcia pozostało kilkadziesiąt bloczków z silki - najprawdopodobniej zostaną potłuczone i posłużą za gruz - podbudowa podjazdu przed garażem
    oraz sterta gruzu która będzie zużyta j.w.

    edit 2 : będzie ok 20:30 - dodam fotki z dziś
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-04-2012 o 19:28 Powód: edit 2 - dodałem fotki

Strona 55 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony