dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 144
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2874
  1. #1201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Aż się ciśnie na usta: "a nie mówiłem" Przy płytkach dostają wszystkie mięśnie, ale o kolana trzeba dbać najbardziej.

    P.S. Czemu wpisy na forum są datowane z 2- godzinną różnicą czasu?
    Ostatnio edytowane przez DEZET ; 09-05-2012 o 08:08
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #1202

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    sterowanie pompką GGWC jest jakoby przy okazji ...
    tutaj jest jeszcze wykorzystanie słońca do dogrzewania domu
    Jak to na jakiej zasadzie?? to dziala?
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  3. #1203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    WVIP: w poście #1120 masz szczegółowo opisany sterownik

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    P.S. Czemu wpisy na forum są datowane z 2- godzinną różnicą czasu?
    hmm ? o co dokładnie pytasz? u mnie wszystko jest OK , w okresie zimowym miałem tak że serwer FM pokazywał wpisy z 1h różnicą

    dziś dociąłem płytki w kuchni i salonie i dołożyłem kilka sztuk w miejscu gdzie będzie stał stół , zostało mi 5 paczek płytek tj 6m2 , braknie mi ok 10 m2 po podłodze + cokoły - na to pójdzie ok 5m2 płytek
    ale na razie ułożę co mam i zabiorę się za łazienki - bo jeśli tam coś braknie zamówi się wszystko razem
    przy 6m2 płytek opłaca mi się domówić tam gdzie kupowałem i zapłacić dodatkowo 130 zł za wysyłkę kurierem / za paletę niż domawiać lokalnie

    teściu obrabia narożnik elewacji przy fixie w przedsionku i narożnik wewnętrzny przy przedsionku
    ja obkleiłem dziś styropianem okno tarasowe by jutro teściu miał co robić

    zawiozłem też kuchenkę mikrofalową Krzyśkowi - by dorobili na wymiar maskownicę do niej z płyty meblowej - meble w znacznej mierze są już gotowe - montaż miedzy 21-25 maja
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-05-2012 o 17:27

  4. #1204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    A kuchnia już będzie! No to pod koniec maja będzie już prawie domowo. Będzie można cosik upitrasić
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    od tego ok 21-25 maja to już niecały miesiąc do przeprowadzki

    w salonie i kuchni niewiele już nam brakuje

    do piątku lub poniedziałku mamy się uporać z wyborem włączników i gniazdek , później damy do 2-3 hurtowni do wyceny wszystko i za ok 2 tyg montujemy oświetlenie , głośniki, wentylacje na gotowo , kuchnia zamówiona i zapłacona, stół i krzesła są w obecnym mieszkaniu, kominek i kamień na ścianę jest, TV jest, lampy nad stolik w kuchni są

    brakuje
    - krzeseł do stolika w kuchni
    - 2 kanap lub narożnika - od biedy narożnik mamy w mieszkaniu
    - brakuje mebli koło TV i tapety koło głównego stołu

    dostałem też informację że są już dla nas drzwi wewnętrzne - trzeba tylko je odebrać lub zlecić to kurierowi - bo drzwi są w Zabrzu

    najgorzej (w sensie $) w domu będzie z zabudową wnęk - kilka ich mamy i to będzie spory koszt - większość sam będę montował - tylko materiał do zamówienia - Krzysztof od kuchni obiecał pomóc i sprzeda mi płyty już pocięte na wymiar

    cała armatura i wyposażenie łazienek już jest poza lustrami i szybą hartowaną do prysznica

    pokój synka na razie będzie umeblowany rzeczami z mieszkania - do zakupienia jakaś fajna duża fototapeta

    tak więc niewiele zostało do dokupienia - ale to niewiele to i tak minimum 20-30 tyś będzie kosztować jeszcze by się wprowadzić i nie będzie to niestety "na gotowo"

    tak naprawdę wszystko rozbija się o czas i po montowane i urządzenie tego co już mamy i co planujemy jeszcze dokupić
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-05-2012 o 16:45

  6. #1206
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Swój post pisałem o g.9.04, a pokazał się z czasem 7.04 dlatego pytałem co się dzieje z tym czasem forumowym.
    Akurat z zabudowami nie powinienem mieć problemu-sam już coś stworzyłem, a 300m od domu jest hurtownia wszelkich płyt, itp do mebli.
    Tną, oklejają i najważniejsze, że na miejscu. Być może kuchnia też od nich, albo casting.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #1207

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    od tego ok 21-25 maja to już niecały miesiąc do przeprowadzki

    w salonie i kuchni niewiele już nam brakuje
    Skoro masz WM bedziesz montowal plyte indukcyjna? jaka firme wybrales? podobno lubi sie toto psuc...
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  8. #1208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    proszę przeczytaj dziennik a później zadawaj sensowne pytania

    o wyborze sprzętu było w poście #873 >>

  9. #1209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Skoro masz WM bedziesz montowal plyte indukcyjna? jaka firme wybrales? podobno lubi sie toto psuc...
    czemu uważasz, że lubi się "toto" psuć.. tez kupiłam płytę indukcyjną, ale mastercooka tylko, że mega wielką, bo aż 92cm z 5 polami grzejnymi.. wykupie za 150zł przedłużenie gwaracji i mam 5 letnią gwarancję producenta..

    R&K też się zastanawiam nad piekarnikim HOTPOINT ARISTON Luce FK 1041L P.20 X/HA albo HOTPOINT ARISTON FK 103ENP.20 X/HA
    i zdecydować nie mogę..

    PS idziesz z tymi kafelkami jak burza..
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 10-05-2012 o 08:48
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  10. #1210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja bym określił jak tornado a nie jak burza. Znając jego dotychczasowe dokonania zicher zdąży przed planowaną przeprowadzką. A po przeprowadzce impreza, po imprezie tydzień odpoczynku. I dalej będzie walczył z resztą zadań, które pozostaną do zakończenia. Byle ich miał jak najmniej. Bo później już nie ma takiego ciśnienia (czytaj: motywacji) i człowiek zapada w błogie lenistwo i nic mu się nie chce. I wszytkie pozostałe rzeczy robi się 2 lub 3 razy dłużej.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #1211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Rewo nie strasz.. bo po przeprowadzce zostanie nam ocieplenie zewnętrzne, prawie całe poddasze wykończyć.. położyć kostkę brukową a jeszcze wymyśliłam taką o nieregularnych kształtach więc się z nią zejdzie.. i miałam nadzieję, że po przeprowadzce szybciej prace będą szły.. najwyżej będę głodzić męża jak czegoś nie zrobi.. (mam nadzieję, że tego nie przeczyta)
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    czemu uważasz, że lubi się "toto" psuć.. tez kupiłam płytę indukcyjną, ale mastercooka tylko, że mega wielką, bo aż 92cm z 5 polami grzejnymi.. wykupie za 150zł przedłużenie gwaracji i mam 5 letnią gwarancję producenta..

    R&K też się zastanawiam nad piekarnikim HOTPOINT ARISTON Luce FK 1041L P.20 X/HA albo HOTPOINT ARISTON FK 103ENP.20 X/HA
    i zdecydować nie mogę..

    PS idziesz z tymi kafelkami jak burza..
    W internecie duzo jest o awariach plyt, mozel lepiej kupic 2 oddzielne z np 2 palnikami
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  13. #1213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    o tym że płyty indukcyjne się psuja wiadomo - ale też jeśli ktoś wie co się psuje - można je tanio i szybko naprawić - na allegro sprzedają "zestawy naprawcze"
    nie ma co straszyć na zaś ....

    rano rozpocząłem dzień od obcięcia płyt KG w korytarzu (cokoły) , pozamiatania oraz zagruntowania podłogi , ostatnie 5 paczek płytek zostało ułożonych - salon w 99% kompletny, również wnęka na stół

    jutro płytek już nie kładę ... i to nie dlatego że mi się nie chce tylko dlatego że mi ich brakło - nawet nie chce mi się szukać wyliczeń i maila z zamówieniem , ale wygląda na to że płytki zamówiłem tylko do salonu i kuchni a nie doliczyłem korytarza - na szczęście mam znajomego co regularnie jeździ do łodzi - i w ciągu tygodnia pewnie dowiezie mi płytki - dzięki temu nie będę płacił za transport
    tak naprawdę na jutro zostały mi 3 płytki do docięcia i 1 płytka do pocięcia na cokoły do kuchni - tak by kuchnie wymalować i przygotować na tip to p do montażu mebli

    kolejną rzeczą jaką dziś zrobiłem to dociąłem płytki w pomieszczeniu technicznym i zafugowałem podłogę, jutro mycie płytek , do domycia też są płytki w przedsionku , sprzątanie garażu i fugowanie

    od ok godziny 16 razem z tatą założyliśmy rewizje na 2 rynny, oraz odprowadzenia w dół, wykopaliśmy rowy i w nich położyliśmy rury i całość z pieliśmy razem - jutro popołudniu ma padać - będzie test odprowadzenia wody z rynien - jeśli instalacja da radę zasypujemy ją - chodzi też oto by deszcz "zamulił" nieco piasek którym obłożyliśmy rury z 2 stron - jutro zrobię fotki i wrzucę do tego postu

    edit 2 fotki

    rów wykopany wzdłuż ściany wschodniej


    widok z 2 strony już po zmontowaniu wszystkich rur i kolanek - ziemia się osunęła


    tu na razie kończy się "instalacja"


    zasypane spusty rynnowe z rewizją


    do ułożenia pozostał styropian stanowiący opaskę anty wysadzeniową


    teściu obrobił z 1x narożniki przy drzwiach tarasowych , ja zapiankowałem kasetę od rolety , jutro pewnie teściu skończy te drzwi obrabiać , dodatkowo zapiankowałem otwór z kablami głośnikowymi na taras - Dandi lubi dziurawić mi dom ... grrr
    zrobił też 2 dziury na oświetlenie przy oknie kuchennym na zewnątrz - finalnie z tego oświetlenia zrezygnowaliśmy , ale dziury zostały

    jutro z teściem muszę zacząć robić półki pod umywalki - trzeba kupić obrysy i profile - przyda się później też zielona płyta

    edit 1:

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    R&K też się zastanawiam nad piekarnikim HOTPOINT ARISTON Luce FK 1041L P.20 X/HA albo HOTPOINT ARISTON FK 103ENP.20 X/HA
    i zdecydować nie mogę..
    skorzystaj z porównywarki modeli - do tego porównaj cenę i wszystko jasne

    http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_ag...3296PL,73470PL
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 11-05-2012 o 21:04 Powód: edit 1 - odpowiedz dla Kamili i Marcina, edit 2 fotki

  14. #1214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Rewo nie strasz.. bo po przeprowadzce zostanie nam ocieplenie zewnętrzne, prawie całe poddasze wykończyć.. położyć kostkę brukową a jeszcze wymyśliłam taką o nieregularnych kształtach więc się z nią zejdzie.. i miałam nadzieję, że po przeprowadzce szybciej prace będą szły.. najwyżej będę głodzić męża jak czegoś nie zrobi.. (mam nadzieję, że tego nie przeczyta)
    Ja nie straszę. Poprostu większość moich znajomych która się wprowadziła do domu przez rok lub dwa jeszcze dłubali różne rzeczy, a jedna para od 8 lat mieszka w domu z nieukończonym poddaszem. Samo życie, po prostu tak czasami bywa. Chociaż na szczęscie nie wszędzie.

    Konrad robisz sam drenaż czy też zaraz odprowadzenie deszczówki do zbiornika na wodę, ewent czy planujesz coś takiego? Ja planuję i niedługo mnie czeka bo elektryk zaczyna w przyszłym tygodniu robić uziom to trzeba będzie odkopać ławy fundamentowe domu i spiąć bednarkę na gotowo. Jak tylko to zrobi to zaraz wytkorzystam i ponad uziomem ułożę rury do odprowadzenia wody z rur spustowych. A zbiornik chce zakopac taki na 6 - 10 m3. Teraz jest moda na podatek od deszczówki a jak się ma zbiornik to jest zwolnienie zatem jak będzie zakopywana POŚ-ka to przy okazji też zbiorniczek.

    Czy ja dobrze czytam dałeś rewizje na rynny ? czy może chodziło o rury spustowe.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #1215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    oczywiście rewizja na rurach spustowych - ja lubię skróty myśliwe
    plan mam taki by 2 rynny odprowadzać do rowu ktory mam na froncie domu - a dom jest maksymalnie zbliżony do granicy działki (ta strona z licznikiem od prądu)
    a 2 rynny od strony wschodniej (tak naprawdę na ścianie wschodniej i południowej) spinam razem i planuje odprowadzać wodę do 3 zbiorników takich po 1000 l (120 zł za sztukę - połączone ze sobą - popularne zbiorniki w metalowych boxach na paletach ) połączone ze sobą - tak chyba będzie najtaniej - do tego zawór uszczelniający na wlocie wody, zwykła ręczna pompka (jak przy pojemnikach do opryskiwania drzewek lub coś podobnego) i zawór z wężem do podlewania

  16. #1216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    oczywiście rewizja na rurach spustowych - ja lubię skróty myśliwe
    plan mam taki by 2 rynny odprowadzać do rowu ktory mam na froncie domu - a dom jest maksymalnie zbliżony do granicy działki (ta strona z licznikiem od prądu)
    a 2 rynny od strony wschodniej (tak naprawdę na ścianie wschodniej i południowej) spinam razem i planuje odprowadzać wodę do 3 zbiorników takich po 1000 l (120 zł za sztukę - połączone ze sobą - popularne zbiorniki w metalowych boxach na paletach ) połączone ze sobą - tak chyba będzie najtaniej - do tego zawór uszczelniający na wlocie wody, zwykła ręczna pompka (jak przy pojemnikach do opryskiwania drzewek lub coś podobnego) i zawór z wężem do podlewania
    Też myslałem o takich zwykłych zbiornikach ale mam obawy czy wytrzymaja po zakopaniu czy nie będą pękac pod naporem ziemi? Fakt ich koszt jest niewatpliwą zaletą. Ja mam rów tylko z jednej strony od północy i też mógłbym wodę z 2 rynien odprowadzić do tego rowu a z 2 do zbiornika. Taki zamysł miałem w pierwszej wersji. Zaleta - trochę taniej bo mniejszy zbiornik byłby konieczny taki od 3 -4 m3 ale jest jeden klops w tej części działki ok. 80 cm od granicy biegnie gminny wodociąg i to po mojej stronie granicy dlatego tę wersję zagospodarowania deszczówki porzuciłem. Co do zasysania wody ze zbiornika Ja planuję wrzucić pompę do wody do zbiornika podłączyć wąż i podlewać. Tu jest jeden problem zasilanie pompy koniecznośc pociągnięcia kabla elektryki w ziemi coby nie potykać się o przedłużacz (gniazdko będzie na tarasie zadaszonym) i to muszę przedyskutować z elektrykiem. Zatem kwestię zasysania wody ze zbiornika pozostawiam sobie na koniec. Myslę że na przyszły rok chyba że zdązymy na tyle uporządkować wokół domu jeszcze przed przeprowadzką a ta planowana na poczatek grudnia.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #1217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Ja nie straszę. Poprostu większość moich znajomych która się wprowadziła do domu przez rok lub dwa jeszcze dłubali różne rzeczy, a jedna para od 8 lat mieszka w domu z nieukończonym poddaszem.
    coś w tym jest...
    u nas do tej pory cześć nie wykończona...
    a już zdążyliśmy przemalować niektóre pomieszczenia

    jest sens bawić się w tą deszczówkę ?
    kilka m3 to tyle co nic...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #1218
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    coś w tym jest...
    u nas do tej pory cześć nie wykończona...
    a już zdążyliśmy przemalować niektóre pomieszczenia

    jest sens bawić się w tą deszczówkę ?
    kilka m3 to tyle co nic...
    Myślę, że warto kilka m3 wody mieć za free. Woda z wodociągu będzie drożała (u mnie już ok.9zł/m3) a do podlewania deszczówka zawsze się przyda.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #1219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My mamy wkopany zbiornik 6,5 m3 będzie zbierał deszcz z całego dachu. Dodatkowo musimy wkopac szambo na pol roku, bo kanalizacja dopiero będzie czynna od wiosny 2013, więc zbiornik betonowy także potem wykorzystamy na deszczówkę, oczywiście po wyczyszczeniu.
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  20. #1220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Po pierwsze - deszczówka jest lepsza do podlewania niż kranówa. Wszelakim roślinom lepiej smakuje.
    Po drugie - opłaty za wodę będą rosły nie ma siły więc parę kubików wody za friko się przyda.
    Po trzecie - dochodzi też kwestia opodatkowania.
    Ja mieszkam obecnie w Bytomiu gdzie Urząd Miasta zamierza wprowadzić podatek od odprowadzania wód opadowych. Naliczany będzie od m2 dachu i m2 wszelkich wybrukowanych, utwardzonych powierzchni na działce. Tylko ci co mają własny zbiornik na deszczówkę będą zwolnieni całkowicie. Znając życie inne Gminy w niedługim czasie też zaczną wprowadzać ten nowy podatek celem zwiększenia swych dochodów. Także w moim przypadku jest to jakieś zabezpieczenie na przyszłość a po drugie mam miejsce na działce. Gdybym nie miał to bym temat olał.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

Strona 61 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony