dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 144
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 2874
  1. #1361
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    .............. zakład wod-kan zamontował mi licznik - mam wodę !!!
    Nam też dziś Wodociagi zamontowały wodomierz. Dziś poleciała woda na razie z roboczego kraniku. Dzisiaj także Tauron zamontował nam licznik na prąd. Zatem teraz prace u nas także ruszą z kopyta. Uff skończą się prace ręczne i wreszcie będę mógł odpalić moje zabawki.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #1362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    wczoraj kupiłem rurę 200 do WM - do przedłużenia rury biegnącej z czerpni z poddasza do centrali - przenosimy trójnik z łazienki do pomieszczenia nad garażem - czyli trójnik będzie bezpośrednio przy centrali - będzie do niego łatwiejszy dostęp - Jasiek z przyczyn techniczno-losowych nie dojechał - ale na razie nie ma poświechu w tym temacie - będzie mógł - przyjedzie ... dokończy

    moje "żelazo" już po reanimacji, jak ci pasuje to mogę w sobotę ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #1363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    podkowa po wstępnym obpukaniu ze rdzy okazała sie dość cięka - czas pokazał swoje ... w 1 miejscu jest bardzo cięka - jakoś specjalnie jednak nie będę jej czyścił - taka też ma swój urok i swoją wartość ...

    Wojtek - nie tak prędko coś odpalisz ... mi też się wydawało że dośc szybko będzie chodzić WM i GGWC a tu d... - dopiero jak się poszprząta dom ... podobnie pewnie pozostałe zabawki piekarnik, odkurzacz c. etc

    Jasiek - w sobote jestem dostępny po 15 - jeśli Ci odpowiada to przyjeżdzaj śmiało
    ----------------------------------
    jak ustalono - tak zrobiono
    pobudka przed 5 , szybkie śniadanko i od 5 kopanie dołeczka - poszło szybko i sprawnie - później chyba ze 4 przymiarki i poprawki , włóż do dołka , wyciągnij, włóż, wyciągnij ... etc o 7 oczyszczalnia została osadzona na gotowo , rozpocząłem napełnianie jej wodą - trochę to trwało ...
    w dołku pojawiła się woda ok 20-30 cm - zasypałem oczyszczalnie do połowy piachem - a dokładnie zamóliłem by w przyszłości woda nie drążyła pod oczyszczalnią otworów
    wstępnie wykopałem rów na rurę kanalizacyjną - podłanczanie zaplanowane na piątek - również rano

    gdy zbiornik napełniał się wodą zabrałem się za oświetlenie - pozakładałem wszystkie oprawy z żarówkami - wszystkie 3 pokoje mają już światło , łazienka na 90% też będzie świecić po wymalowaniu sufitu i założeniu opraw , w korytarzu i salonie za dużo kabelków i tylko Dandi wie co i jak ...

    następnie ułożyłem 90% płytek w korytarzu - na popołudnie lub piątek rano przygotowałem już sobie jakieś docinki - pozostało tylko przykleić
    w piętek i sobotę cokoły w salonie i korytarzu oraz przepięcie rury od WM

    teściu obrabiał dziś sufit w łazience i krawędzie otworu okiennnego - bo doszły płytki , a następnie poprawiał sufity - Darek namówił mnie na jakąś specjalną taśmę do łączenia płyt i narożników - farba się diabelstwa nie chce chytać

    ze 2 fotki zakopanej zielonej łodzi podwodnej

    Edit: fotki
    osadzony na swoim miejscu zbiornik do POŚ - wąż rozciągnięty z domu/garażu do zbiornika - trwa napełnianie ok 1,5 tyś litrów - wszystko po to by zbiornik nie wypłynął na wierzch



    widok z drzwi tarasowych - z miejsca gdzie widać rurę na 1 planie będzie podłączenie z domu - będą 2 kolanka jakieś łagodniejsze - spory spadek i do zbiornika 90-ka


    fotka środka


    aktualny widok na dom z POŚ


    jak widać różnice poziomów na działce spore - rura kanalizacyjna do zbiornika będzie szła niemal obecnym gruncie - po ściągnięciu humusu
    widać też rurę wylotową - z niej będzie szła rura do studzienki a ze studzienki z kolei 3 rury drenażowe ułożone na pakietach
    wyglądać będzie to tak
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 06-06-2012 o 20:52 Powód: fotki

  4. #1364
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad
    Pisząc o odpalaniu zabawek miałem na mysli wiertarkę, piłę łańcuchową, kątówkę, szlifierkę i etc. To są moje ukochane zabawki Mam tego trochę. Jakoś tak mimochodem się uzbierało . Do tej pory wszystko było robione na 2 wkretarkach aku i zaczynały mi już protestować.
    Pokaż fotki z zakopywania łodzi podwodnej. W lipcu lub sierpniu też mnie to czeka. W przyszłym tygodniu się dowiem kiedy będzie dostawa POŚ-ki.

    Edit: Zgłaszałeś do PINB fakt instalacji POŚ-ki? Też mnie to czeka i nie wiem czy zrobić to teraz czy później po zakopaniu
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 06-06-2012 o 17:05
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    coś w tym jest - fajmnie jest mieć swój warsztacik i w nim różne rzeczy - a nie tak że chcesz coś zrobić masz 2 urządznia a brakuje Ci jakiegoś 3 .... i rzeźbisz albo jakieś improwizacje odstawiasz ... urzywając zupełnie innych narzędzi


    fotki dopiero po 20 jak wrocę do domu, juz na etapie WZ miałem wpisane szambo lub POŚ - bo nie ma na mojej ulicy kanalizacji - jest zaprojektowana ale realne wykonanie ok 2015-16 rok - jak gmina dostanie kase z rozdania 2013+

  6. #1366
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No u nas kanalizacji też niet. Czas realizacji 2015 - 2020. W zagospodarowaniu działki przez architekta do PNB jest podane szambo i to jeszcze w innym miejscu. PoŚ-ka będzie gdzie indziej. Archi szambo umieścił sobie wg swojego widzimisie. Tak że tutaj mnie czeka biurokracja czyli zgłoszenie montażu POŚ-ki na 30 dni przed jej montażem wraz z załączeniem lokalizacji i projektu oczyszczalni. Tfu juz mi się przpomina oczekiwanie na PNB.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #1367
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Jak czytam Wasze problemy z mediami, to się cieszę, że nasza gmina jest prawie w całości uzbrojona.
    Telefony- centrala cyfrowa i gaz ok. 16 lat temu, prąd podłączany na bieżąco, kanalizacja ok. 8-10 lat temu, wymiana starych rur wodociągowych przed 2 laty.
    Zostały odludne miejsca, gdzie koszt przewyższa ew. zyski podpięcia.
    Dużo zależy od radnych na danym terenie (też byłem) i ich przyszłościowego spojrzenia. "Atakujcie" ich lub wybierajcie aktywnych.
    Sorki za OT.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  8. #1368

    Domyślnie

    DEZET sa takie miejsca np moja gmina gdzie nie ma kanalizacji gdyz jest to nieopłacalne, moja gmina ma ok 5tys mieszkańców a jest prawie największa powierzchniowo w Polsce, domy sa rozsiane daleeko od siebie, takze tylko POŚ lub szambo, tak samo z wodociagiem
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #1369
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Jasiek - w sobote jestem dostępny po 15 - jeśli Ci odpowiada to przyjeżdzaj śmiało
    to może i ja się podepnę do spotkania z Jaskiem jesli Konrad nie masz nic przeciwko a przy okazji obejrze POŚ bo też mnie to czeka ?

  10. #1370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jasne że nie - dam Ci znać na którą ewentualnie przyjechać...

    POŚ podpięta do kanalizacji w domu - można wieszać jakąś miskę



    czy oriętujecie się ule taka rura powinna być przysypana ziemią ?? 30 cm trochę mało ? pół metra? ? więcej ? chyba zamarzać nie będzie? szara woda z domu będzie miała zawsze 15-20 stopni na + lub więcej


    płytki w 99% na korytarzu położone - został mały pasek na korytarzu i przy łazience - może jutro to zrobię , jutro od rana fugowanie korytarza bo później nie doczyszczę się szczelin między płytkami

    jutro ma zaglądąć na budowę jeszcze Krzysztof od mebli - będziemy omawiać kolejne meble - może pożyczy mi odkurzacz przemysłowy - posprzątałbym górę i cały parter

    od poniedziałku kładę cokoły w salonie i korytarzu - gdy to zrobie zamykam salon i kuchnię - powiesimy jakąś kurtynę z foli by się tam już nie brudziło , może kupimy też i położę panele w 3 pokojach i kończę łazienkę - bo do położenia płytki na gebericie, półkach z oświetleniem i na półce pod umywalkę

    końcem tygodnia może dojadą płytki do WC - trzeba poprawić zabudowę geberitu i oświetlania - tj dopasować je do rozmiaru płytek ....

    międzyczasie osadzanie drzwi pomieszczenie po pomieszczeniu ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-06-2012 o 11:48

  11. #1371
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    już niedługo godzina zero, niewiele już Wam zostało.. a u nas narazie przeprowadzka bliżej nieokreślona..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  12. #1372
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    u nas też niewiadomo kiedy .... na 22 czerwca nie ma szans byśmy zdażyli - z resztą odkąd okna zostały zamontowane z 1,5 miesięcznym opóźnieniem wiemy że dotrzymanie tego terminu jest czymś mało realnym ... na szczęście nie mamy ciśnienia - nikt nas nie wygania z obecnego mieszkania , a nawet gdybyśmy je sprzedali mamy gdzie mieszkać

  13. #1373
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    My jako tako nie mamy jakiejś konkretnej daty, ale fajnie by było tak do 15 lipca
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  14. #1374

    Domyślnie

    Rury kanalizacyjne powinny być zakopane poniżej poziomu zamarzania, czyli 80 do 100 cm poniżej powierzchni. Tą zimę mieliśmy ostrą, co nie często się zdarza-raz na parę lat, ale przypadki zamarzania kanalizacji położonej na głębokości 60-70 cm. spotkałem tej zimy.

  15. #1375
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ok może i racja - raz na jakiś czas może się zdarzyć ...
    czy w takim razie zakopując rurę nieco mniej np te 60-70 cm warto przyłożyć styropianem ? czy od coś da? chyba nie bardzo ? skoro mróz wchodzi np po 1-1,5 m pod dom to taka rurę trzeba byłoby obłożyć 2-3 m szerokości pasem styropianu ?

  16. #1376
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Jeśli spadek masz duży to nic bym nie robił, ew. w czasie ostrych mrozów sprawdzał poziom w zbiorniku, żeby nie było zastoju gdzieś w końcówce rury, bo zamarznie.
    Ciekawa jestem jak się będzie sprawdzać w zimie rozsączanie w czasie mrozów?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  17. #1377
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    był dziś u mnie na budowie jasiek71 i M.A.G.
    jasiek dokończył prace przy sterowniku i przepustnicy (montaż siłownika) a M.A.G. szukał inspiracji .... i doszkalał się w teorii ...

    co do POŚ
    "Na jakiej głębokości układać rury drenarskie? Rury drenażowe układa się najczęściej na głębokości około 40 cm pod powierzchnią terenu, ze spadkiem 0,5-1,5%, zgodnie z kierunkiem przepływu ścieków i otacza warstwą kruszywa. Minimalna głębokość ułożenia drenażu to 35 cm, a maksymalna – około 80 cm. Odległość między ciągami to minimum 1,5 m."

  18. #1378
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    co do POŚ
    "Na jakiej głębokości układać rury drenarskie? Rury drenażowe układa się najczęściej na głębokości około 40 cm pod powierzchnią terenu, ze spadkiem 0,5-1,5%, zgodnie z kierunkiem przepływu ścieków i otacza warstwą kruszywa. Minimalna głębokość ułożenia drenażu to 35 cm, a maksymalna – około 80 cm. Odległość między ciągami to minimum 1,5 m."
    Dokładnie Ja dodam że zamiast rur drenarskich można alternatywnie zastosować W - boxy lub Tunele. Jest to opcja trochę droższa ale niezbędna dla tych co mają małą działkę a chcą miec POŚ=kę .
    Znalazłem tez dlaczego chodził mi po głowie kabel do prądu do oczyszczalni, chodziło o oczyszczalnię biologiczno - mechaniczną. Ale z tą opcją dałem se spokój już dawno. Ponad dwa razy droższa w zakupie i droższa w eksploatacji.

    U nas Elektryk skończył dziś pracę. Wejdzie znowu po tynkarzach. Jutro dam fotki w moim DB. Bo teraz już mi się nie chce po całym dniu pracy w domu. A jutro rano znowu wyjazd na roboty Zatem idę spać Pozdrawiam.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #1379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ja kupiłem zestaw z pakietami (boxami) ale zastanawiam się nad wydłużeniem rur drenarskich - ograniczeń w powierzchni działki nie mam , a raczej mam obawy o poziom wchłaniania wody przez grunt - stąd pomysł na zwiększenie powierzchni drenów

  20. #1380

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Dokładnie Ja dodam że zamiast rur drenarskich można alternatywnie zastosować W - boxy lub Tunele. Jest to opcja trochę droższa ale niezbędna dla tych co mają małą działkę a chcą miec POŚ=kę .
    Znalazłem tez dlaczego chodził mi po głowie kabel do prądu do oczyszczalni, chodziło o oczyszczalnię biologiczno - mechaniczną. Ale z tą opcją dałem se spokój już dawno. Ponad dwa razy droższa w zakupie i droższa w eksploatacji.

    U nas Elektryk skończył dziś pracę. Wejdzie znowu po tynkarzach. Jutro dam fotki w moim DB. Bo teraz już mi się nie chce po całym dniu pracy w domu. A jutro rano znowu wyjazd na roboty Zatem idę spać Pozdrawiam.
    No wybacz ale to co montujecie to raczej jest zanieczyszczalnia a nie oczyszczalnia!!!! No bo jak nazwać coś oczyszczalnią gdzie ścieki rozsącza się w ziemi i to własnej! Jeśli oczyszczalnia to tylko i wyłącznie biologiczna. W całej europie od wielu lat jest zakazane stosowanie oczyszczalni takich jak wy macie , nawet w Rumuni i na Węgrzech tylko w Polsce jeszcze można tak zanieczyszczać środowisko i się nie zdziwcie jak w niedługim czasie będzie wykopywać swoje pseudo oczyszczalnie na rzecz biologicznych bo też w końcu będzie zakaz ich stosowania i w Polsce.

Strona 69 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony