dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 144
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 2874
  1. #721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Witaj R&K, Przeczytałem cały DB w jedno popołudnie Z takimi fotorelacjami czyta się fantastyucznie.. Jak wszyscy, gratuluje tempa i ciekawych rozwiązań. Na Twój DB trafiłem nie przez wyszukiwarke forum a prosto z google szukając info o domach pasywnych - brawo (choc nie pamiętam już frazy z google). przekonałeś mnie swoją budową do płyty fundamentowej i GWC - będę robił na pewno. Na bieżąco już teraz podpatruję postępy.. Powodzenia
    PS. widziałem już chyba nawet Wasz dom na żywo, budujesz się na Wolskiej ??

  2. #722
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    witaj M.A.G.

    dzięki za miłe słówka , fajnie że dołożę jakąś tam choćby najmniejszą cegiełkę do budownictwa pasywnego w kraju - bo skoro trafiłeś od wuja Goggla to chyba już tak jest

    to już wiem dlaczego przekonałem z tym GGWC - argument rozkopywania ogrodu zwyciężył hehehehe

    na jakim WY jesteście etapie ? projekt jak sądzę "nowoczesny" z płaskim dachem
    w grupie Podkarpadzkiej w wątku wiosna 2011 Hot Chocolate taki buduje

    Twój/ Was nick wskazuje na to że też coś czarować będziecie ??

    nasz domek faktycznie łatwo znaleźć - ten pomarańczowy dom sąsiada jest bardzo charakterystyczny

    edit:
    dandi podesłał mms-a


    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-02-2012 o 17:00 Powód: fotka bramy

  3. #723
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    No szczerze mówiąc nawet te 800 zł będzie sporo. Już było tyle nieprzewidzianych kosztów, że zebrało się sporo.
    Ale przemyślę. Tą rurę muszę jakoś konkretnie zakopać? Czy jak mi wykopią?

  4. #724
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    No i się Chłopaki przez Was zaczęłam zastanawiać nad zrobieniem GWC mimo że wstępnie odpadło Wstępny koszt jest do przełknięcia zwłaszcza że ogródek mam pusty tyle że niewielki będzie jakieś 300 m. A co później trzeba jeszcze doliczyć, nie pytam oczywiście o rekuperator? Konrad a robiłeś projekt wentylacji przy okazji OZC u Asolta (dobrze pamiętam że u niego robiłeś OZC?)?
    I jeszcze jedno pytanie, robiłeś zdaje się nagrzewnicę przed reku, po co skoro GWC ma zabezpieczać przed zamarzaniem?
    Ostatnio edytowane przez cronin ; 09-02-2012 o 18:37
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  5. #725
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Z kopaniem przy okazji innych wykopków, to u mnie za późno, już wszystkie media pod ziemią, ale póki "ogród" w proszku, to zawsze jest szansa to zrobić.
    Kurcze, 1m szerokości ;-((
    Szkoda, że wcześniej o tym nie myślałem, bo miałbym jakieś 70-80cm mniej kopania, tyle mniej więcej podniosłem poziom gruntu.
    Ale nie powiedziane, że się nie skuszę
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #726
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    PS. Paweł co z rzutem poddasza?


    Będzie nawiew w pokoju , rozdzielimy go trójnikiem orłowym na 2 x 100 bo spore pomieszczenie .
    Wyciąg w łazience będzie 125 a ten drugi w części niezagospodarowanej i okolicy klatki schodowej fi 100 .

    Rysunki są poglądowe .
    Ostatnio edytowane przez Piczman ; 09-02-2012 o 19:27

  7. #727
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jane Says

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    NADAL UWAŻAM ŻE GŁUPOTĄ JEST KUPOWANIE czegokolwiek a w szczególności art budowlanych i wyposażenia wnętrz przez internet (szczególnie tych dużych i cięzkich)!! chyba że czegoś nie ma - a wiesz że chcesz to kupić - tak jak u mnie z bloczkiem ISOMUR czy sterownikami do kabli grzewczych
    Nigdy nie mów nigdy, Konrad

    Przekonasz się przy białym montażu i płytkach ceramicznych. Mam to już za sobą i ceny w sklepach zabijają w porównaniu do internetu, dośc powiedzieć, że w największym sklepie w Rzeszowie, po spytaniu o rabat by cenę dostosowali do tej z internetu, stwierdzili, że poniżej kosztów by musieli sprzedać.
    Najlepiej pooglądać, wygrać naocznie, a potem cynicznie zamówić przez internet z dostawą prosto na budowę.
    Wiadomo, że jednej paczki płytek nie opłaca się, bo kurier zje 140zł, ale już kompleksowy zakup (jest kilka sklepów całkiem dobrymi cenami) jest jak najbardziej opłacalny.
    Mówię oczywiście o polskich producentach: Koło, Cersanit, Roca, Opoczno, Tubądzin, Nowa Gala, itd.
    Obecny:
    M09c 180 m2. Fund. tradycyjne z płytą, 20cm (2x10cm) styrodur 0,037, podłoga 38cm EPS100 0,038, ściana MAX 29cm plus 24 cm 0,031, okna 4/14/4/14/4 w warstwie ocieplenia plus taśmy, strop porotherm plus 45cm EPS100 0,038, WM Bartosz bez GWC, całość podłogówka wodna , Kominek z PW i kondensat DeDietrich. Odzysk deszczówki do WC. 3 kolektory płaskie o pow. 7,5m2. OC. OZC EAH=25,0 kWh/m2/rok by asolt

    Plan:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...101-GP2-z-Z500

  8. #728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Alicjo - zakopanie rury do glikolowego GWC tak jak pisał Paweł w poście #712 1,5 do 2,5 m pod poziomem gruntu - należy uwzględnić poziom docelowy gruntu wokół domu
    długość i ilość pętli i ich sposób zakopania uzależniony od długości i zapotrzebowania - do skonsultowania w wątku poświęconym GWC - kilku specjalistów , któryś coś doradzi

    cronin wielkość działki ni jest przeszkoda - u mnie 2 pętle mają razem max 180 m wiec na działce 300m bez problemu jest to do wykonania
    dodatkowe koszty - nagrzewnica i koszty całej instalacji i połączenie wszystkiego do kupy - chyba że robi się to samemu - ok +3-5,5 tyś
    w porównaniu do GWC renomowanych firm cena do jakości wychodzi wg mnie SUPER!!!

    projekt WM przygotował Paweł vel Piczman , Asolt przy liczeniu OZC jedynie uwzględnił rekuperator i jego sprawność - średnio jest to oszczędność w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej ok 3000-4000 kWH / rok

    DEZET - kopanie łyżką wąska czy szeroką to już niewielka różnica dla koparkowego ... u mnie tak było przy kopaniu wody - szeroki rów - z 1 strony rura do wody z 2 strony GGWC

    Paweł w pomieszczeniu nieużytkowym koło schodów wyciąg musi być bliżej koło drzwi - tam będzie jakaś zabudowa typu szafki, półki itp jest skos wiec nie da się tak nisko zejść z wyciągiem ... papier przyjmie wszystko ale chyba zapomniałeś jak to wygląda w realu

    Jane Says nie mówię nigdy ! sam czasami kupuję - ale tylko wtedy gdy nie ma już wyjścia, nie ma produktu dostępnego na rynku lokalnym / w moim zasięgu lub sprzedawcy stawiają opór - co się zdarza jednak bardzo rzadko - sam jestem urodzonym handlowcem - wiem jak rozmawiać ze sprzedawcami - nadal jestem jednak dobrej myśli - i wierzę że znajdę przy wykończeniu takie firmy w których zakupię towar w cenach interentowych - i czas i koszty ich znalezienia nie będą takie by przewyższyły potencjalny zysk ... a dzięki temu zostawię kasę na Podkarpaciu, a nie wydam ją gdzieś na 2 końcu Polski ... i będę to powtarzał przy każdej możliwej okazji !!! JESTEM PRZECIWNIKIEM ZAKUPÓW W SIECI !!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 11-02-2012 o 12:40

  9. #729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jane Says

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Jane Says nie mówię nigdy ! sam czasami kupuję - ale tylko wtedy gdy nie ma już wyjścia, nie ma produktu dostępnego na rynku lokalnym / w moim zasięgu lub sprzedawcy stawiają opór - co się zdarza jednak bardzo rzadko - sam jestem urodzonym handlowcem - wiem jak rozmawiać ze sprzedawcami - nadal jestem jednak dobrej myśli - i wierzę że znajdę przy wykończeniu takie firmy w których zakupię towar w cenach interentowych - i czas i koszty ich znalezienia nie będą takie by przewyższyły potencjalny zysk ... a dzięki temu zostawię kasę na Podkarpaciu, a nie wydam ją gdzieś na 2 końcu Polski ... i będę to powtarzał przy każdej możliwej okazji !!! JESTEM PRZECIWNIKIEM ZAKUPÓW W SIECI !!!
    W rzeczywistości, nie powiedziałeś "nigdy", poprawiam, jednakże nazwałeś głupotą kupowanie w sieci, z czym bym polemizował, w zasadzie to uważam to za nieprawdę.
    Nie wiem jak w stosunku do innych materiałów, mogę się odnieść do cen białego montażu, baterii i płytek gresowych polskich producentów.
    Też, podobnie do Ciebie, Konradzie, wolę zostawiać pieniądze na Podkarpaciu, jednakże nie w ten sposób, by płacić więcej za coś, co kosztuje gdzieś indziej mniej.
    Mam 180m2 w płytkach, kupowałem w dwóch różnych miejscach (część w jednym sklepie, część w drugim, oba z okolic Opoczna) i dość powiedzieć, iż cena łączna wyniosła mniej o ok. 1800zł od najtańszego miejsca w Rzeszowie.
    Wiadomo, iż nieekonomiczne i nieuzasadnione ekologicznie jest ściąganie z drugiego końca Polski jednej sztuki żarówki LED, tylko po to by zaoszczędzić 19 groszy, ale przy kompleksowym zakupie, i oszczędności tysiąca kilkuset złotych uważam, iż jest sensowne, a nawet zasadne.
    Ostatnio edytowane przez Jane Says ; 10-02-2012 o 09:08
    Obecny:
    M09c 180 m2. Fund. tradycyjne z płytą, 20cm (2x10cm) styrodur 0,037, podłoga 38cm EPS100 0,038, ściana MAX 29cm plus 24 cm 0,031, okna 4/14/4/14/4 w warstwie ocieplenia plus taśmy, strop porotherm plus 45cm EPS100 0,038, WM Bartosz bez GWC, całość podłogówka wodna , Kominek z PW i kondensat DeDietrich. Odzysk deszczówki do WC. 3 kolektory płaskie o pow. 7,5m2. OC. OZC EAH=25,0 kWh/m2/rok by asolt

    Plan:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...101-GP2-z-Z500

  10. #730
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Jane Says - tak jak napisałem wyżej - w uzasadnionych przypadkach sam kupuje - bo czasami nie ma wyjścia - niestety dziś dla wielu kupujących zakupy w sieci są czymś co nie ma racjonalnego uzasadnienia - kupują bo lubią kliknąć i się pochwalić przed znajomymi że kupili to czy tamto - bo kupowanie w sieci jest modne i mile widziane w "towarzystwie"
    zdecydowana większość rzeczy jestem wstanie kupić lokalnie (również tych do białego montażu) i to nie w największych sklepach, sieciówkach tylko w mniejszych sklepach gdzie rozmawiam twarzą w twarz z właścicielem - lub kierownikiem który ma znacznie większe pole manewru niż pracownik dużej firmy
    owszem internet to super miejsce by porównać ceny - dowiedzieć się za ile realnie można zakupić dany produkt - później biorę kartę lub gotówkę idę do sklepu i robię zakup - nie musi być wcale kompleksowy by dostać dobrą cenę - na Galmeta dostałem SUPER CENĘ a w tym sklepie nie kupiłem nic poza zasobnikiem - mimo że firma ma wiele rzeczy i wykonuje również instalacje !!!!
    niektórzy nazywają to oszczędnością czasu klikam place i przyjeżdża .... a ryzyko, uszkodzenia? reklamacji , nie widzę co kupuje, dostaję ? czasami muszę zareklamować ... wole poświęcić czas, wykonać 2-3 telefony i mieć pewność co kupiłem .... i płacę tyle co w sieci z dostawą lub taniej !!!

    ale mniejsza oto ... czas pokaże ... na razie w temacie zakupów nie zawiodłem się na lokalnych dostawcach ... i mam nadzieje że tak pozostanie ... w końcu mamy kryzys i każdy walczy o klienta

    a oto 3 fotki wykonane dziś z samego rana (jeszcze nie było całkiem jasno)

    brama zamontowana




    garaż osiągnął SSZ


    wczoraj po montażu bramy mój tata z Panem Darkiem przestawili drzwi z PG do przedsionka - zamykając w ten sposób garaż

    na poniedziałek -5, wtorek -3, środa -6
    może jednak w poniedziałek montaż okien się odbędzie??

    edit: właśnie rozmawiałem z szefem ekipy od okien - jeśli będzie -5 to przyjadą - mają obawy o szklenie FIXów - w poniedziałek wstawią same ramy - we wtorek jeśli będzie cieplej przywiozą szyby , 120x60 i 1 fix 150x150 może przywiozą już oszklony i wstawiony zostanie w całości - 4 chłopa powinno sobie z nim bez problemu poradzić
    2 duże fixy do przedsionka ewentualnie poczekają do ocieplenia - temp na +

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-02-2012 o 19:40 Powód: montaż okien

  11. #731
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No gratuluję widzę że garaż już masz zamknięty
    Te cholerne mrozy trochę już dają w kość.

    Na forum w wątku o OZC znalazłem namiary do asolta tj. email i telefon. Dziś wieczorem szkrobnę do niego na maila coby mi podał listę informacji które potrzebuje no i czy mi policzy to OZC? Może mieć tyle zleceń.



    Brama świetnie się prezentuje. Czekamy na lepsze fotki.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  12. #732
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Konradzie, ja mam fix-a 180x150 i przyjechał gotowy, montaż praktycznie w dwie osoby, ja tylko ciut podopingowałem rękoma
    A jak rozpórki źle założą i piana rozepchnie ramę, to... czołgiem pakietu nie wstawią.
    Też już mnie wnerwiają te mrozy, teraz -5 za oknem, czyli całkiem "ciepło", a było już -22
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  13. #733
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jane Says

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    139

    Domyślnie

    U mnie też dwa fixy 180x150 i 150x180 przyjechały już gotowe do montażu przez dwie osoby, ale uważam, że dwie osoby to za mało. Jak je podnosili do montażu to tak z oknem tańczyli, że poprosiłem będących wówczas elektryków w liczbie trzech by siłą pięciu wstawili okno w otwór i pomogli zamocować. Tak więc uważam, iż 4 osoby do montażu takich okien to powinien być wymóg
    Obecny:
    M09c 180 m2. Fund. tradycyjne z płytą, 20cm (2x10cm) styrodur 0,037, podłoga 38cm EPS100 0,038, ściana MAX 29cm plus 24 cm 0,031, okna 4/14/4/14/4 w warstwie ocieplenia plus taśmy, strop porotherm plus 45cm EPS100 0,038, WM Bartosz bez GWC, całość podłogówka wodna , Kominek z PW i kondensat DeDietrich. Odzysk deszczówki do WC. 3 kolektory płaskie o pow. 7,5m2. OC. OZC EAH=25,0 kWh/m2/rok by asolt

    Plan:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...101-GP2-z-Z500

  14. #734
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    A jak rozpórki źle założą i piana rozepchnie ramę, to... czołgiem pakietu nie wstawią.
    nie wiem jak to w praktyce będzie wyglądać - ale chyba piankowanie na samym końcu jak już wstawią , wypoziomują i zaszklą
    tak czy inaczej przyjeżdża 3 osoby + ja będę na budowie przez 2 dni ...
    fotorelacja jak zwykle szczegółowa będzie ...

    Paweł wczoraj dzwonił - w Jan-Gazie jest już centrala dla mnie
    po weekendzie maja przyjść wszystkie komponenty do instalacji WM

    instalacja WM przełożona z tego weekendu na kolejny ze względu na pogodę i brak okien
    dziś dzwonię też do hydraulika wstępnie umówić się - potwierdzę pewnie mu w poniedziałek

    w poniedziałek elektryk kończy bruzdowanie - dziś otrzymał finalny projekt kuchni
    od środy rozpocznie zapewne zbrojenie skrzynek

    od wtorku lub środy ekipa Darka rozpoczyna prace nad wylewka samopoziomującą przy współpracy z elektrykiem - bo od razu "topimy" w niej kable
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 17-02-2012 o 21:36

  15. #735
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ciekawe czy odbywa się montaż okien?
    Jesli tak to ściskam kciuki żeby wszystko było ok.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #736
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Piękna brama.. odnośnie okienek.. u nas 3 panów montowało 2,2m x 2m drzwi balkonowe.. nie wiem jak sobie dali radę, ale wyszło im to
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  17. #737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zdjęcia bramy jeszcze kiedyś zrobię aparatem - bo te były z telefonu
    o montaż i ilość osób nie boję się ... oby tylko w transporcie i podczas montażu nic z profilami się nie stało

    po wczorajszej tel konsultacji telefonicznej uzgodniliśmy że montaż będzie jutro - dziś w nocy u nas ciągle był duży mróz
    dziś jest już do słońca naprawdę ciepło ... ekipa na halach w fabryce skręca co się da i szkli i nawierca profile by jutro poszło szybciej i sprawniej - nie wiem czy do dobrze czy nie ... z pewnej strony są pewne obawy oto że skręcanie i nawiercanie powinno być na miejscu - ale tak sobie myślę że część z pewnością można robić przed ...

    elektryk miał dziś dokończyć rozprowadzenie kabli w kuchni - ale wymiękł - mury mocno się schłodziły i jest zimno ... trochę porobił - resztę ma dokończyć jutro
    w środę przymiarka kabli grzewczych i czujników od sterowników, czyszczenie podłogi (zamiatanie, odkurzanie), a następnie gruntowanie
    trzeba też będzie przez jedno z okien wypuścić rurę od kozy - jutro konsultacje z ekipą od okien jak i gdzie to zrobić by nie naruszyć dopiero co zamontowanych okien lub nie obciążać ościeżnicy otwartym na oścież skrzydłem
    środa do niedzieli w domu będziemy ostro palić i wygrzewać co nie co mury i posadzkę która mocno się wychłodziła
    zostało sporo resztek drzewa z dachu - będzie czym palić przez 3-4 tygodnie co najmniej

    tymczasem pochwalimy się już finalną wersją kuchni
    oto efekt naszych prac




    obecnie trwają intensywne prace nad wyborem materiałów i wyposażenia dla poszczególnych szafek (wszelkiego rodzaju systemowe rozwiązania)
    EDIT:
    Blat Lupius 201K #38


    Stół fornir - oliwka Sewilla #48
    Fronty fornir - oliwka Sewilla półmat

    Fronty górne czarny połysk

    klamki UKW-7 alu


    kosz cargo 30 chrom bez domyku


    kosz magic corner


    Aventos Bloom


    Kosz na śmieci z serwo drive
    Wkład na sztućce 90


    8 szuflad tandembox


    5 szt szuflad metabox w szafce koło spiżarki - za drzwiami


    wczoraj też byliśmy w LM rzucić okiem na ofertę wszelkiego rodzaju sanitariatów i stwierdzam że w takich sklepach jak jest wszystko to nie ma nic
    wstępnie wybraliśmy produkty z firmy LINEA BLUE

    Wanna


    Misa podwieszana


    Panel prysznicowy


    umywalka taka


    LINEA BLUE przy takim zakupie oferuje wysyłkę w cenie - może jakiś rabat
    będę niebawem w Warszawie to pewnie wszystko się załatwi na miejscu ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-04-2012 o 19:07 Powód: lista wyposażenia kuchni

  18. #738

    Domyślnie

    Nareszcie cos zaczyna sie dziac !
    Bede mial co wieczorem czytac

  19. #739
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Widzę, że jednak zdecydowałeś się na cegiełkę w kuchni.
    Umywalkę identyczną zapodała na forum...hmm dziewczyna (skleroza )- kompozyt jakiś.

    A na bramie przydała się ta belka? Jakoś dziwacznie to wygląda... teraz.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  20. #740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie - cegły nie będzie - finalny projekt Krzysztof z Kris-Meble upiększył wg swoich wizji ... my jeszcze nie wiemy jaki kolor będzie ścian i czym pokryte ...
    belka przydała się - brama jest do niej przykręcona - brama jeszcze nie jest dokończona - reszta już po mojej stronie jak będzie ciepło - trzeba ocieplić bramę , uszczelnić gdzie się tylko da pianką a lico muru muszę obłożyć styropianem, siatką i zaciągnąć klejem - na fotce widać mniej więcej do jakiej wysokości będzie dołożony styropian jeszcze

Strona 37 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony