dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 144
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 2874
  1. #1121

    Domyślnie

    Fajny sterownik kiedyś miałem do czynienia z tym czujnikiem ale baskoma nie dałem rady.

  2. #1122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Konradzie- coś za bardzo kombinujesz z tym tarasem. Łącznik, który pokazałeś ....
    wiem wiem .. nie mogłem znaleźć fotki - chodziło mi oto (a nie napisałem pod fotką ) że ma być coś podobnego - oczywiście zamiast pręta do betonu będzie montaż do stalowego legara za pomocą śruby lub przyspawanego pręta gwintowanego - to na razie zarys koncepcji - jak to bywa w praktyce może wszystko się jeszcze zdarzyć

    oto kilka ładnych fotek i opis stanu na dzień dzisiejszy

    ogólna fotka domu i najbliższego otoczenia

    fotka robiona dziś koło 12:30 - 20 kwietnia słońce jeszcze najwyżej nie jest a jak ładnie okap przysłania już okna i drzwi
    od czerwca do września będzie całkowicie je zacieniał - oto właśnie chodziło !!


    widać w przedsionku założoną wczoraj roletę , prace przy tarasie, nie widać gruzu na wjeździe - zapomniałem pstryknąć mu fotkę

    tak prezentuje się podbitka na froncie domu




    i z tyłu domu - strona wschodnia

    widać obrobione okna wraz z parapetami - został jeszcze jeden - może jutro go zamontuję

    Fix od strony północnej


    i ta sama strona - fix w łazience


    strona południowa i walka z słupami do tarasu

    i znów widać że brakowało mi ręki (przy obsadzaniu parapetu )

    widok z 2 strony


    dobrze że nie widać co przy tym parapecie wykombinowałem - bo była by kupa śmiechu

    były parapety zewnętrzne - to teraz czas na wewnętrzne
    na razie są zafoliowane na czas wszelkich prac brudnych


    widok z góry


    teraz kilka fotek z wykończenia ścian i sufitów

    łazienka na poddaszu


    łazienka na parterze


    klatka schodowa


    pokój na poddaszu - 2 fotki z przeciwległych rogów pokoju




    i na koniec jeszcze raz sterownik w trybie "ON"


    myślę że opis będzie zbędny - wszystko jest dokładnie pokazane na sterowniku




    gdybym dziś uruchomił WM to mógłbym nagrzać dom z 10 stopni do 24 przy temperaturze zewnętrznej 14,5 stopnia - to są odczyty z godziny ok 12:30
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-04-2012 o 16:58

  3. #1123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Pięknie pracujesz. Sterownik fajny- napisz coś więcej o nim.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #1124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Właśnie sterownik pierwsza klasa - wizualnie, bo praktyczną stronę może ocenić tylko Konrad. Ale myślę że też na pewno jest ok. Jak kojarzę z wcześniejszych postów to pomysłodawcą i wykonawcą jest Jasiek71. Ciekawi mnie koszt takiego cudeńka.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    sterownik jak na razie pracuje OK - nie jest jeszcze sprzężony z GGWC (pompką) i bypassem oraz z przepustnicą - te rzeczy będą dorabiane ok 10 maja
    sterownik jako prototyp warty jest ok 800 zł do tego koszt okablowania i czujników temperatury i robocizna sumarycznie pewnie ok 1100-1200 zł - to musiałby juz jasiek zweryfikować - w seryjnej produkcji może wyjść trochę taniej ... to już każdy niech indywidualnie sprawdza i rozmawia z jaskiem - sterownik do GGWC i tak musiałbym kupić - z pewnością taki prosty byłby znacznie tańszy - ale przy 2 czerpni i sprzężeniu w tym momencie 2 a docelowo 3 urządzeń wydana kwota zwróci się w 100% z nawiązką

    jeśli chodzi o dokładniejsze działanie sterownika poproszę tu jaska o wpis bo mógłbym napisać ale sądzę że czegoś i tak nie uwzględnię i jasiek i tak będzie musiał prostować lub dopisywać

    dziś na budowie
    - taras - stopy wszystkie wylane - jutro ściągamy ostatnie 3 osłony, pozostałe stopy są już zasypane piachem






    - znalazłem dziś rurę wylotową od kanalizacji (przed wylewaniem płyty fundamentowej - gdy była kanalizacja rozkładana hydraulicy wbili kołka który znaczył miejsce - ale w trakcie innych prac kołek został złamany) - w przyszłym tygodniu muszę wyprowadzić rurę aż do miejsca gdzie będzie POŚ
    - zamontowałem ostatni parapet zewnętrzny
    - teściu tynkuje (siatka + klej) sufit nad wejściem i wieniec (ten nad filarem przy wejściu)
    - przy fixie w przedsionku obkleiłem szpalet styropianem
    mój tata w tym momencie pracuje robi porządek od strony północnej domu


    po budowie , w drodze do pracy podjechałem do ZWK w sprawie umowy i założenia licznika - nie podpiszą umowy jeśli nie mam inwentaryzacji po wykonawczej wykonanej przez geodetę - z tym jestem umówiony na całość po wykonaniu wszelkich prac które inwentaryzacją należy objąć - czyli czekam jeszcze na POŚ - no nic ... poczekam

    kolejne miejsce PGE Dystrybucja - pan podsuwa mi jakiś dokument a w nim taryfa C ... chcę taryfę G - a on do mnie że jak przyjadę z papierami z nadzoru budowlanego to mi wpisze G - znów czekanie ... ja mu mówię że wiem ze można podpisać umowę na taryfę G nie mając odbioru budynku ale w momencie gdy prace budowlane są już zakończone ... odesłał mnie do budynku obok do PGE Obrót - tam mogę podpisać umowę - jak się zgodzą to podpiszą ze mną na G ... idę pytam ... a człowiek z BOK pyta się kto mi tak powiedział ... klasycny ping pong - to nie Obrót to Dystrybucja ... w końcu wylądowałem u "ojca" dyrektora i dogadaliśmy się - napisałem oświadczenie o tym że w ciągu 2-3 planuję przeprowadzkę i złożenie dokumentów do PNB i na tej podstawie przygotowali umowę na G12

    z ciekawostek - w G 12 nie ma co miesięcznej opłaty uzależnionej od zamówionej mocy, G12 i G12w w całej Polsce jest niemalże identyczna (chodzi o ceny) bo są one centralnie regulowane, niewiedząc czemu Pan bardzo delikatnie nakłaniał mnie do stawki jedno-taryfowej, na razie podpisałem fakturowanie co 2 miesiące - gdyż nie ma żadnego zużycia i nie ma na jakiej podstawie robić 6 miesięcznych prognoz - po roku lub 2 zmienię na rozliczanie co 6 miesięcy

    jutro układam dalej płytki w garażu , teściu pracuje nad elewacją - gdy skończymy obróbkę wszystkich narożników, okien , drzwi etc biorę się za gruntowanie ścian zewnętrznych , w pierwszej kolejności pójdzie strona północna i zaraz po tym sieje tam trawkę

    w środku jest kilka niedoróbek których pan Krzysztof nie zrobił - nie było go ostatnie 3 dni ... muszę zadzwonić do Darka i zapytać o co chodzi ...
    układanie płytek planuje skończyć w środę lub czwartek - zobaczymy jak pójdzie i jaki będzie końcowy efekt , po garażu kończę pomieszczenie techniczne (gospodarcze) tak płytki są ułożone ale nie wszędzie , kolejny front robót to malowanie a po długim weekendzie układanie płytek w salonie, kuchni i korytarzu, między czasie drobne prace elektryczne - montaż włączników , gniazdek i wszystkiego co jestem sam w stanie zrobić - w niedzielę do południa krótkie spotkanie z Dandim na budowie - cel - policzenie ile czego będziemy potrzebować tj włączniki, gniazdka, ledy, lampki, żarówki itp - wszystkie potrzebne rzeczy damy do wyceny kilku lokalnym hurtownią elektrycznym (do 60 km) - zakup całościowy w 1 miejscu na bardzo dobrym rabacie ... by nie zawracać sobie głowy z internetem

    w ciągu 7- 10 dni powinniśmy otrzymać POŚ , w przyszłym tygodniu 2 moich pracowników w ramach rozrywki będzie układać krawężniki i gruz na wjeździe do garażu i przed wejściem , w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej też będzie wyrównany piach na obejściu i rozprowadzona czarna ziemia na wierzchu

    z ważnych rzeczy do wykonania - obsadzenie wanny i jej zabudowa oraz zabudowa umywalek i półek dekoracyjnych w łazienkach i WC - to będzie wykonywane we własnym zakresie - pewnie będzie robił mój tata z moją pomocą - o ile czas mi na to pozwoli
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-04-2012 o 22:55 Powód: fotki

  6. #1126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Thumbs up okna z Fabryki Okien Szewpol Plus Sp. z o.o.

    jeszcze jeden wpis - którego tak naprawdę nie planowałem i miałem nadzieję że nigdy nie zamieszczę

    zamieściłem go ponieważ dziś o godzinie 21:57 - na dzień przed ustawowym terminem odpowiedzi na moje odwołanie dotyczące wcześniej złożonej reklamacji otrzymałem maila o następującej treści :
    "I. Podtrzymuje stanowisko wyrażone w piśmie z dnia 29 marca 2012 r. o braku podstaw do uwzględnienia Państwa reklamacji dotyczącej zamontowanego okna o wymiarach 2100 x 2320, bowiem w świetle okoliczności sprawy, wobec zmiany umowy w części dotyczącej wymiaru reklamowanego przez Państwa okna (którą to okoliczność wprost Państwo potwierdzacie w swoim ostatnim e-mailu, w którym Pan Konrad XXXXXXX stwierdza iż doszło do zaakceptowania z Państwa strony zwiększenia wymiarów okna, a tym samym do zmiany umowy w tej części), nie można w ogóle mówić o niezgodności towaru z zawartą umową, co jest wyłączną przesłanką odpowiedzialności Fabryki. "

    każdy kto czyta nasz dziennik wie że okna zamówiliśmy lokalnie w Fabryce Okien Szewpol Plus Sp. z o.o.
    okna jak wiadomo zostały dostarczone i zamontowane z 2 miesięcznym opóźnieniem - jak wynika z moich ustaleń Fabryka zamówiła profile w Schuco Polska bezpośrednio po podpisaniu umowy ale za nie nie zapłaciła - co było warunkiem do realizacji zamówienia u dostawcy profili z Niemiec - zapłata za profile z tego co pamiętam nastąpiła po mojej interwencji w połowie grudnia
    Montaż zgodnie z treścią umowy miał nastąpić do końca roku 2011 - pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych - a takie były !!! montaż okien odbył się 14 lutego, a montaż 2 dużych fixów 10 dni później

    w dniu 18 października o 8:57 otrzymałem maila z Fabryki - oto fragment
    "6. wymiary okien w połaczeniu 90* beda nieco wieksze - dostosowane do wysunieca 15cm (odledłość liczona do środka kotwy JDB) "

    o godzinie 14:13 otrzymałem maila z umową , i kilkoma załącznikami
    1. oferta z dokładnymi wymiarami stolarki
    2. załącznik do umowy o następującej treści:
    "Zamawiający – p. Renata i Konrad XXXXXXXX zobowiązują się zapewnić ekipie montażowej dostęp do energii elektrycznej oraz dopilnują przygotowania otworów okiennych o następujących wymiarach:XXXXXXX
    Ze względu na zastosowanie specjalistycznych kotew montażowych JB-D dopuszczalne odchyłki od podanych wymiarów ±5mm
    W przypadku przygotowania wymiarów innych niż podane wykonawca nie bierze odpowiedzialności za problemy montażowe."
    3. plik graficzny "wymiary otworów okien naroznych.jpg"

    rolety do okien zamówiłem przed montażem okien na podstawie załącznika do umowy pliku "O1100180B1.pdf" w którym Fabryka podała wszelkie wymiary stolarki okiennej
    finalnie stolarka - a dokładnie 1 fix przyjechał w innym rozmiarze tj. o 9 cm większy niż w załączniku do umowy "O1100180B1.pdf"

    fabryka do błędu się nie przyznaje wskazując że zaakceptowałem informację o zwiększeniu wymiarów ze względu na montaż na kotwach JBD ... i dlatego do błądu wymiaru rolety nie poczuwają się

    wszystko rozchodzi się o 400 zł które muszę teraz dopłacić firmie w której zamówiłem rolety i to tylko dlatego że byli tak mili i ustalili że producent weżmie w rozliczeniu tamta roletę a ja dopłacę do większego wymiaru

    ponieważ za okna zapłaciłem 90% przy zamówieniu i 10% miałem dopłacić po realizacji - ale ze względu na opóźnienie otrzymałem rabat na stolarkę (na kotwy i montaż nie) w finalnym rozrachunku miałem dopłacić Fabryce 177,11 brutto

    oczywiście w świetle wyżej przedstawionych informacji - o czym poinformowałem już Fabrykę - nie mam zamiaru dopłacać wyżej wymienionej kwoty i oczywiście wiadomo jest co sądzę nt. tej Fabryki i obsługi ....
    wszystkim chętnym mogę przedstawić pełną korespondencję z Fabryką - żeby nie było że przedstawiam tylko wybrane fragmenty ... etc ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-04-2012 o 22:57 Powód: Fabryka Okien Szewpol Plus Sp. z o.o. schuco

  7. #1127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    jeśli chodzi o dokładniejsze działanie sterownika poproszę tu jaska o wpis bo mógłbym napisać ale sądzę że czegoś i tak nie uwzględnię i jasiek i tak będzie musiał prostować lub dopisywać
    postaram się opisać ...

    jeżeli temp. zewnętrzna jest poniżej określonej (np. 0* ) włącza się pompa GGWC i powietrze pobierane jest przez czerpnię ścienną...
    jeżeli jest powyżej tej wartości ale jest mniej niż np.18*powietrze pobierane jest z czerpni pod południową połacią dachu..
    jeżeli jest powyżej np.23* pod dachem a poniżej np. 23* w domu ale także poniżej np.18* na zewnątrz powietrze pobierane jest z pod połaci i otwiera się bypass
    jeżeli w domu jest powyżej np. 23* a na zewnątrz jest powyżej np. 20* powietrze pobierane jest czerpnią ścienną, załącza się GGWC i otwiera się bypass
    itd. ...

    wszystkie nastawy można dowolnie ustawiać wedle potrzeb te podane wyżej to tylko przykład
    nastawa temperatury wewnątrz domu jest nadrzędna po niej układ wie czy grzać ,czy chłodzić...
    temp. zewnętrzna narzuca czy mamy tracić energię, czy ją pozyskiwać ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #1128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki za informacje dotycząca "tej fabryki"
    Nadal tego nie rozumiem. Zamiast uwzglednić reklamację i spowodować , że ich jeszcze zareklamujesz taka wtopa. POdobna wtopę miałem z agito.pl nie chcieli mi uznać reklamacji dysku bo plomba gwarancyjna by6ła naruszona. Finalnie po nagłośnieniu w necie dostałem pismo z przeprosinami i przywróceniu gwarancji.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #1129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    " Podtrzymuje stanowisko wyrażone w piśmie z dnia 29 marca 2012 r. o braku podstaw do uwzględnienia Państwa reklamacji (...)
    Przydalaby sie konsultacja prawnika bo mozna pokusic sie o roszczenia z tytulu niewywiazania sie z umowy w terminie. Tylko czy Ci sie chce i masz na to czas. Kolejny ruch nalezy do Ciebie. Powinienes im odpowiedziec kolejnym pismem w sprawie tej konkretnej reklamacji. No ale to pewnie wiesz.
    Dla nich to kilkaset zlotych ale tez utracone dziesiatki tysiecy niezarobionych zlotowek. A wystarczylo to sympatycznie i bezkonfliktowo rozwiazac a byc moze mieliby kolejnych klientow "z Polski". Szewpol plus idzie na czarna liste.

    PS. Przypomnialo mi sie co mowil prawnik z ktorym ostatnio cos omawialem. Powiedzial, ze "duze firmy" w duzej czesci z automatu odrzucaja wszelkie reklamacje (nie pamietam akurat o jakiej branzy mowil). Maja takie procedury. Wynika to ze statystyki. Niewiele osob idzie z tym do sadu. Wiec ten prawnik reprezentowal takiego upartego klienta. Prawnik przygotowal sie do rozprawy. Naczytal sie, przeanalizowac bardzo dokladnie umowe, omowil sprawe z klientem. Rozprawa sie rozpoczyna po czym wstaje prawnik reprezentujacy "duza firma" i mowi krotko, ze uznaja rozszczenie. Totalne zaskoczenie. Pozniej porozmawial sobie prawnik z prawnikiem i wyszlo, ze to jest wkalkulowane w dzialanie firmy. Maja odpowiedni fundusz na wyplate rozszczen a i tak sa mocno do przodu bo tak jak pisalem, niewielu osobom chce sie isc do sadu, wynajmowac prawnika itp.

  10. #1130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    samo życie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #1131
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Sorki za OT. Moja przygoda z ubezpieczycielem- zgłosiłem roszczenie o wypłatę odszkodowania za wypadek. Z początku odrzucili, napisałem kolejne pismo, zarejestrowałem się na ich stronie www, żeby śledzić postęp zgłoszenia, kilka maili i raczyli po ponad pół roku wypłacić... śmieszne 420zł, przy ubezpieczeniu miesięcznym 42zł . Tak to jest z "molochami"- odrzucanie z automatu, to chyba norma.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #1132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    temat OKIEN uważam za zamknięty ... szkoda czasu i sił by to wałkować bez końca

    dziś od rana praca w garażu - ułożone już 3/4 płytek , w sobotę pierwszy raz uruchomiłem maszynkę do cięcia płytek na mokro, dziś z powodu porannych opadów docinanie odbywało się w garażu na części 1/4 gdzie płytek jeszcze nie ułożyłem ... ponieważ cięcie jest na mokro nie kurzy się ... za to nieźle naciapałem ... ciekawe czy do jutra wyschnie

    jutro układam ostatnią część a w środę ostatnie docinki, może jakieś płytki cokołowe, czyszczenie i fugowanie
    pasuje pojechać mi do Rzeszowa i sprawdzić czy są jeszcze te płytki - bo mam za mało by położyć w przedsionku , jeśli nie będzie ułożę je w PG a do przedsionka kupimy inne

    wczoraj podliczyliśmy wszystkie gniazdka, kontakty, włączniki, LEDy etc ... daliśmy do wyceny w przyszłym tygodniu pasowałoby pozamawiać

    Krzysiek z Waldkiem dziś znów się pojawili - coś tam poprawiają ... Darek im wytknął palcem rzeczy na które ja bym nie zwrócił uwagi ... choć wolałbym żeby już zakończyli i mógłbym posprzątać dom - bo wszędzie jest pył

    trwają prace na ogródku - równamy piach za domem - do końca tygodnia powinniśmy się z tym uporać

    jak skończę garaż będę musiał zabrać się za obsadzenie wanny i rozpocząć prace nad jej zabudową

    to chyba tyle z frontu prac
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-04-2012 o 15:37

  13. #1133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Super Ci idzie. Szkoda tylko, że firma okienna nie okazała się rzetelną.
    Zazdroszczę umiejętności i czasu na pracę własną na budowie.

  14. #1134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Kurcze niezłe tempo.. jeszcze chwilunia i będziecie mieszkać.. ohh zazdroszczę.. szkoda, że z oknami taka sytuacja
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  15. #1135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Wiesz Alicjo ... ja jestem z tych co naprawdę cenią sobie lokalne firmy , współpracę z nimi i ogólnie wydawanie kasy na moim tym "słabszym" regionie kraju ... a tu taka wtopa. Mogli mieć naprawdę sporo zleceń na dobre okna - bo wycena na moim przypadku była całkiem fajna (w porównaniu do innych firm na dokładnie takie same okna) - po tym wszystkim jednak 2x bym nie zaryzykował

    co do umiejętności - nie mam ich , zdobywam je z każdym dniem i każdą chwilą spędzoną na budowie i na FM, jestem z tych co żadnej pracy się nie boi - płytki układam pierwszy raz w żuciu - ale mam plan wszystkie podłogi w domu zrobić sam: kuchnia, salon, korytarz, przedsionek i pomieszczenie techniczne/ gospodarcze, WC i 2 łazienki - płytki, w pokojach najprawdopodobniej panele (lub jak się rozkręcę - też płytki)

    co do czasu ... tego jak zwykle za mało ... dzień zaczynam niemal codziennie o 6 , do 13 na budowie , później do pracy i o 20-21 w domu

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Kurcze niezłe tempo.. jeszcze chwilunia i będziecie mieszkać.. ohh zazdroszczę..
    więc może w telegraficznym skrócie - co pozostało nam do tego by zamieszkać - w kolejności jakie będą wykonywane
    1. chłopaki kończą ściany i sufity - jakieś tam poprawki
    2. malowanie
    3. obsadzenie gniazdek, kontaktów, oświetlenia, głośników oraz anemostatów, gniazdek do OC
    4. układanie płytek w salonie i kuchni oraz korytarzu
    5. płytki na ścianie kominkowej i montaż biokominka
    6. montaż kuchni
    7. obsadzenie wanny, jej zabudowa i półki z KG dekoracyjne i pod umywalki
    8. prace hydrauliczne - podłączenie wanny, geberitów, zbiornika na CWU i OC
    9. płytki w łazience
    10. biały montaż
    11. zabudowa wnęk
    12. montaż drzwi wewnętrznych
    13. schody z poręczą
    14. taras
    15. wejście do domu i podjazd do garażu

    to są rzeczy bezwzględnie potrzebne (może poza 12 - ale ją też robimy ) do tego byśmy mogli zamieszkać
    pozostałe będą robione w miarę możliwości finansowych i czasowych - z duzym prawdopodobieństwem po przeprowadzce
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 23-04-2012 o 17:45

  16. #1136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurcze ja bym się do płytek nie dotknął. Nie że jestem leniwy tylko za bardzo krytyczny w stosunku do siebie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #1137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Niee, to trzeba mieć "smykałkę" do tego by nie bać się żadnej pracy.
    Mnie się wydaje, że ja z tej samej gliny jestem (też mówię, że wszystko mogę robić). Ale jednak murować bym nie mogła, - za ciężkie te bloczki . Są ludzie, którzy mają jakąś taką żyłkę do różnych prac (układanie płytek, ułożenie podłogi, itp). A są tacy, którzy się tego nie podejmą za żadne skarby.
    My jesteśmy w stanie pomalować, ale już parapetów mój mąż nie osadzi, a ja za bardzo bym się bała, że zniszczę materiał. Musiałabym mieć najpierw poligon doświadczalny (nie moją budowę).
    Mąż nawet i by chciał coś zrobić - ale proste prace, tylko że ma do dyspozycji tylko soboty (w tygodniu wyjeżdża z domu i 7.45 a wraca o 18.35). Słabo coś zaplanować.

    Co do popierania lokalnego rynku - w pełni popieram.

  18. #1138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    kurcze ja bym się do płytek nie dotknął. Nie że jestem leniwy tylko za bardzo krytyczny w stosunku do siebie.
    ja z tych co znacznie bardziej niż estetykę cenią sobie satysfakcję z wykonanej pracy ... tragedii nie będzie - pewnie mogłoby być ładniej ...
    podłogi mogę układać - ściany ... raczej nie ... jedno widać znacznie mniej niż drugie
    zobaczymy za 3-4 tyg

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    .... A są tacy, którzy się tego nie podejmą za żadne skarby.
    My jesteśmy w stanie pomalować, ale już parapetów mój mąż nie osadzi, a ja za bardzo bym się bała, że zniszczę materiał. Musiałabym mieć najpierw poligon doświadczalny (nie moją budowę). Mąż nawet i by chciał coś zrobić - ale ....
    parapety to jedna z najprostszych i najfajniejszych rzeczy - szybko prosto i od razu znika ten przyokienny syf ... polecam ... popsuć tylko można obróbkę wnęk i ścian przyokiennych - bo trzeba je podkuć lekko - później szpachla i gotowe

  19. #1139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    płytki w garażu ułożone - zostało kilka małych docięć na jutro , wstępnie płytki zostały umyte, ale jeszcze 2-3x trzeba tą czynność powtórzyć






    maszyna do cięcia na mokro


    zaległa fotka z gruzem na wjeździe


    i aktualne prace za domem - równanie terenu



  20. #1140

    Domyślnie

    Dziennik niewątpliwie ciekawy ale cholernie trudno coś w nim znaleźć Może dałbyś radę w pierwszym poście wyedytować jakiś spis treści z najistotniejszymi elementami - np. tylko tymi co masz w stopce?
    ---Teksty obraźliwe---

Strona 57 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony