dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 144
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 2874
  1. #1281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zadanie na jutro
    - chłopaki - rozwożenie ziemi - pozostało ok 1/4 do wykonania
    - zafugowanie salonu i płytek w łazience na podłodze
    - konsultacje odnośnie uchwytu do anteny - montaż do krokwi
    - zapiankowanie kasety od rolety nad drzwiami tarasowymi
    - dogrywanie warunków zakupu elementów elektryki: włączniki, gniazdka , ledy, inne
    - zakup rury 200 do WM

    wtorek/środa - w zależności od rodzaju uchwytu i jego dostępności
    - podbitka - zakończenie prac
    - przestawienie przyłącza wody w łazience w prysznicu
    - wycięcie otworów w płytce
    - zmiana w zabudowie geberitów
    - zmiana połączeń rur od WM i montaż trójnika w pomieszczeniu nad garażem (obecnie w łazience)

    kolejne dni
    - malowanie salonu (teściu)
    - montaż płytek w korytarzu i w łazience na ścianach
    - montaż drzwi wewnętrznych
    - dowiedzenie się co z POŚ - kiedy będzie
    - wykonanie cokołów w kuchni
    - sprawdzenie oferty na schody i podjecie decyzji komu zlecić wykonanie
    - sprawdzenie oferty na kostkę brukową
    - projekt kostki brukowej przed domem, osadzenie krawęzników
    - wybór paneli podłogowych, zakup i ich montaż
    - wykonanie 2 boku mostka z betonu
    - malowanie elewacji podkładem

    dokładnie za 10 dni montaż mebli w kuchni


    Cytat Napisał wimech Zobacz post
    Witam. Ta cena za stopnie czyli 2 stówki to z montażem czy za sam materiał? Jeżeli z montażem to nie jest wygórowana cena.
    200 zł to cena za wykonanie i montaż bez materiału na trepy (cena zawiera klej, kołki, lakierowanie 2x - 3x we własnym zakresie)

    znalazłem człowieka z Rzeszowa - 30 km ode mnie - czyli niedaleko, który robi trepy z własnego materiału za 70 zł - a całość z materiałem i robocizna na szybko powiedział ze kosztowała by 4000 zł czyli też 200 zł w przeliczeniu na trepy - ale już z materiałem
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 20-05-2012 o 20:58

  2. #1282

    Domyślnie

    200 za materiał i robociznę to przyzwoita cena.

  3. #1283
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mania18
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    129

    Domyślnie

    Gratuluję!!!Własnie widziałam Wasze okna w Muratorze!!!Sobie myślę, kurcze, gdzie ja widziałam te obrazki??A tu pisze-opowiadają Renata i Konrad z Kolbuszowej!!! )))
    Sławni jestescie i WASZ domek!!!

    Napisz mi gdzie mam sobie płytki pooglądać-te , ktore masz na zdj-te fale, i imitacje mozaiki??Bo mnie tez interesują...i w ogole gdzie inspiracji nałapać w Rzeszowie??Danex, BOZ, czy gdzie??
    A w ogóle-super zestawienie w łazience się zapowiada-szarosci, grafity i drewno-czy raczej jego imitacja, ale jakze wierna!Te płytki w łazince szare to co?Bo te drewnopodobne to noce by my way-pewnie te 119??Czy mniejsze?

    Gratuluję raz jeszczei pozdrawiam!!Miło patrzeć na Wasze tempo!!!

    Sorry, ze pytam, pewnie gdziesz juz bylo, ale taki tu natłok informacji, ze nadrobie za miesiąc!!!

  4. #1284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    I zaś musza po gazeta lecieć . No Konrad bravo.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1285

    Domyślnie

    Gratulacje

    wlasnie przeczytałam artykuł w muratorze i przyleciałam wam pogratulować
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  6. #1286
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    Hej. Ja również gratuluje chociaż jeszcze nie widziałem artykułu.

  7. #1287

    Domyślnie

    Dołączam się do gratulacji.

  8. #1288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał wimech Zobacz post
    200 za materiał i robociznę to przyzwoita cena.
    tak - to już wiem - teraz muszę sprawdzić jakość ich produkcji , ostatnie realizacje i te z przed 5-10 lat

    Cytat Napisał Mania18 Zobacz post
    Napisz mi gdzie mam sobie płytki pooglądać-te , ktore masz na zdj-te fale, i imitacje mozaiki??Bo mnie tez interesują...i w ogole gdzie inspiracji nałapać w Rzeszowie??Danex, BOZ, czy gdzie??
    A w ogóle-super zestawienie w łazience się zapowiada-szarosci, grafity i drewno-czy raczej jego imitacja, ale jakze wierna!Te płytki w łazince szare to co?Bo te drewnopodobne to noce by my way-pewnie te 119??Czy mniejsze?
    Firma An-bud - punkt w Rzeszowie jest akurat najsłabszą ekspozycję tej firmy - ale ciekawy - Warto zaglądnąć tam , fotki są z Tarnobrzega , w Lublinie nie byłem
    Płytki w prysznicu My Way Noce - ale mniejsze niż w salonie i kuchni - to 14,8x98
    na podłodze jest TARANTO GRYS (r 59,8x59,

    Cytat Napisał Mania18 Zobacz post
    Gratuluję!!!Własnie widziałam Wasze okna w Muratorze!!!Sobie myślę, kurcze, gdzie ja widziałam te obrazki??A tu pisze-opowiadają Renata i Konrad z Kolbuszowej!!! )))
    Sławni jestescie i WASZ domek!!!
    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    Gratulacje - wlasnie przeczytałam artykuł w muratorze i przyleciałam wam pogratulować
    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    I zaś musza po gazeta lecieć . No Konrad bravo.
    Cytat Napisał desperadomn Zobacz post
    Hej. Ja również gratuluje chociaż jeszcze nie widziałem artykułu.
    Cytat Napisał wimech Zobacz post
    Dołączam się do gratulacji.

    Dziękujemy !!! i obiecujemy więcej
    -----------------------------------------------------------

    a teraz może coś z mniej miłych rzeczy

    1. brakło mi płytek o czym pisałem - domawiam tą małą ilość w firmie w której kupiłem główną partię - a Ci mnie traktują jak człowieka z ulicy - cena "cennikowa" i ani złotówki z racji odbioru osobistego - nie lubię takich sytuacji - nie jestem typem który na wszystko musi otrzymywać rabat i kupować super tanio - ale sposób w jaki zostałem dziś obsłużony jako klient - czegoś takiego nienawidzę!!!

    dostałem ofertę na te płytki które chcę dokupić , miałem wątpliwości odpisałem na maila w niedzielę i nie dostałem żadnej odpowiedzi - dzis dzwonię pytam się czy mój mail dotarł , bo nie dostałem odpowiedzi a Pan Kupis do mnie "A co ja Panu miałem odpisać"

    no tak mi się wydaję że wypada odpisać "tak OK zgadzam się z Panem" albo "Nie nie ma mowy pocałuj mnie w d.... i u mnie nie kupuj - jeśli Ci nie odpowiada "

    a teraz 2 sprawa - z dzisiejszego wieczoru - na początek kilka wpisów z ostatnich dni przeklejonych z innego wątku - po to by nie było wątpliwości że piszę tylko o dobrych rzeczach i reklamuję - ale też jak są jakieś problemu mniejsze lub większe - to też się nimi dzielę

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    kilka dni temu montował jasiek w mojej centrali siłownik do by-passu
    zastanawiam się czy reklamować w Jangazie moja centrale - a w szczegolnosci by-pass czy dać sobie spokój i co sie da uszczelic silikonem
    głownie chodzi oto że 3 łopatki są zle poskładane i niedomykaja się szczelnie - nie dociskaja sie uszczelki bo nie z tej strony domyka sie jedna lopatka do 2
    z bokow łopatek sa takie szczeliny ze .... a sam bypass uszczelniony silikonem ... o jakiej wiec szczelnosci i wydajności mówimy ??

    nie wiedzialbym o tym gdyby nie wlasnoreczne montowanie silownika do bypassu
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a przecież ta centrala miała być taka zajeb....
    by-pass to jakaś partyzantka...
    potencjometr padł zanim zdążyłeś zamieszkać...
    miejmy nadzieję że na tym sie skończy
    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Ale jeżeli coś jest w reku nie tak to jak producent może to wypuścić na rynek.....
    no więc producent twierdzi że każda sztuka jest sprawdzana/ testowana przed wysłaniem do klienta

    tylko skoro tak jest - to jakim cudem żaluzje w bypassie zamykały się źle??
    przyjmijmy wariant - przetestowane - wysyłamy do klienta - u klienta działa źle --> produkt ma wadę konstrukcyjną
    wariant 2 - przetestowane - wysyłamy do klienta - klient twierdzi że coś jest nie tak ---> nie zna się - wszystko jest ok, lub niby się zna/nie zna --> ale i tak wszystko jest OK

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    R-K - jeśli bajpas się nie domyka, czy są inne problemy, to reklamuj - Janek to mała firma, i po kilku sygnałach zmodyfikują konstrukcję. A jak nikt się nie będzie odzywał - to skąd producent ma wiedzieć, że trzeba coś poprawić?
    głownie za Twoja namową postanowiłem dziś rano poinformować Jan-Gaz o problemie właśnie po to by wiedzieli że coś jest nie tak ....

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    a ja nadal wole mojego janka ... ciagle go lubie ....
    bledy sie zadarzaja
    jutro mam uzgodnic szczegoly z jangazem
    najprawdopodobniej ktos przyjedzi i namiejscu naprawi / wymieni

    nie ma to jak porządny serwis
    reakcja była niemal natychmiastowa - telefon zwrotny po 20 min - przyjedziemy dziś po 20
    przyjechali - rzucili okiem - niby wszystko OK - rozkręcili - sprawdzili - bypass działa poprawnie , żaluzje zamykają się poprawnie

    normalnie jestem jakiś nie teges i sobie wymyśliłem - kazałem im przyjeżdżać i oglądać poprawny i dobrze działający bypass

    podsumowanie reklamacji wyglądało tak
    ja - "nie wiem o co chodzi , sprawdzacie w fabryce jest dobry , wysyłacie do klienta jest niedobry, przyjeżdżacie na reklamacje - znów dobry ... samo się popsuło - samo się naprawiło
    Pan Łukasz - "5 lat pracuję w serwisie i jeszcze nie widziałem by coś się samo naprawiło, za to samo się czasami psuje"
    ja - "to nie wiem jak to wytłumaczyć ....?!??!????"
    P.Ł. - "ja wiem! - nieuzasadniona reklamacja ... " - ustalono koszt "na paliwo"

    konkluzja jest taka
    centrale dalej lubię , nie twierdze że to mercedes, na taką mnie stać - taką kupiłem , mam nadzieje że będzie mi służyła dobrze
    natomiast argument bliskości serwisu padł dziś w gruzach ... a stwierdzenie "nie ma to jak porządny serwis" ....

  9. #1289
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No ty mnie nie strasz a już chciałem zamawiać ich centralę. Kurczę może jeszcze to przemyslę. I tak nadal się wacham między Jan-Gazem a Mistralem. W sumie wszystko zalezy od oferty jaką dostanę na Mistrala. Ma być na maila w przyszłym tygodniu.
    A co do sklepu z płytkami to niestety tak czasami bywa że jak kupujesz 30 m2 to jesteś gość a jak chcesz dokupić 1m2 lub mniej to już maja cię w d....
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  10. #1290
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    hmmmm kurdeee ja też chciałam Jangaza.. wrrrr może też jeszcze przemyślę sprawę..

    Rewo jaką centralę chciałeś z jangaza a jakąz mistrala? bo ja z jangaza 420/500 a z mistrala nie umiem sie połapać..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  11. #1291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    "centrale dalej lubię , nie twierdze że to mercedes, na taką mnie stać - taką kupiłem , mam nadzieje że będzie mi służyła dobrze " i pewnie 2x bym też kupił mimo tych drobnych niuansów z serwisem

  12. #1292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    fakt, że ja nie chce wydawać na centrale masy pieniędzy, bo ich nie mam.. może jednak zostanę przy jangazie..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  13. #1293
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    hmmmm kurdeee ja też chciałam Jangaza.. wrrrr może też jeszcze przemyślę sprawę..

    Rewo jaką centralę chciałeś z jangaza a jakąz mistrala? bo ja z jangaza 420/500 a z mistrala nie umiem sie połapać..
    Jan-gaza wybrałem 420 natomiast mistral też coś koło tego chyba 400 ale dokładnie nie pamiętam musiałbym zajrzeć do notatek. Ja nadal tak w 75% optuję za J-G bo jest jednak trochę tańszy. Chyba że dostanę dobrą ofertę na Mistrala ale to będę wiedział w przyszłym tygodniu. Usterka w jednym modelu nie świadczy iż to będzie tak we wszystkich modelach także spoko nie ma co siac paniki. Bydzie dobrze
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #1294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na budowie monotonia

    z poniedziałku - nie kupiłem rury do WM "200" - jutro rano musze za nią pojechać i w końcu przestawić trójnik do pomieszczenia nad garażem
    byłem w salonie z TV cyfrową dowiedzieć się jakie są rodzaje uchwytów do anten - niestety nadal nic nie wiem - podejrzewam że skończy się na samoróbce
    kaseta od rolety nad drzwiami tarasowymi niezapiankowana - jutro przestawiam rusztowanie na strone południową to to zrobię - później przestawim na róg domu gdzie trzeba zamontować uchwyt do anteny i dokończyc podbitkę

    z wtorku i środy
    - zawór wody przestawiony

    - płytki w przysznicu ułozone - została ostatnia na samej górze do docięcia i przyklejenia- do zrobienia kiedyś tam ....
    - ostatni parapet w łazience zamontowany

    geberit w łazience przerobiony, wzmocniony w miejscu misy, obudowany , podwójna puszka elektryczna zamontowana , 1 rząd płytek ułożony

    czy ktoś wie może jak obkleja się geberity płytkami - chodzi mi o 4 otwory które są obok siebie - czy je się wycina na wymiar czy mniej więcej - bo spod misy i tak nie bedzie ich widać ??

    teściu dziś zaczął malować salon z drugiego - do końca poniedziałku salon z kuchnią muszą być skończone tj pomalowane na gotowo


    nadal nie wiem kiedy dojadą płytki na korytarz

    za to domówiłem dziś jeszcze "parapet" pod drzwi tarasowe co by zniwelować poziom z progiem drzwi ,
    w przyszłym tygodniu na 99% przyjeżdza POŚ

    mój tata równa teren przed garażem - tj wjazd i 2 miejsca parkingowe któe będą z boku - pod płotem

    jutro już ostatnia rzecz w temacie hydro-instalacji ogrodowych - tj połączenie rury która odprowadza wodą z 2 ruynien z rurą drenażową która mam zakopana na podwórku i która nie ma nić wspólnego z płytą i jej drenażem - to rura którą zakopałem w słynnym rowie odciągającym wodę z działki jeszcze przed wykonaniem płyty - jest oddalona od domu kilka metrów - mam już ją namierzoną - teraz tylko wykopać dołem i połączyć zanim się dołek obsypie

    w kuchni zalana została podłoga w miejscu gdzie będą szafki by wyrównać poziom z płytkami

    ciągle nieugryziony temat schodów w domu - tzn brak decyzji co i jak robimy - są ważniejsze rzeczy do wykonania ...

    fotki wieczorem ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-05-2012 o 21:42 Powód: fotki

  15. #1295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    czy ktoś wie może jak obkleja się geberity płytkami - chodzi mi o 4 otwory które są obok siebie - czy je się wycina na wymiar czy mniej więcej - bo spod misy i tak nie bedzie ich widać ??

    możesz powycinać nawet i kwadratowe...
    byle miska miała się na czym oprzeć ...
    no i oczywiście aby dziur nie było widać...

    ps.
    pamiętaj o dobrym podparciu płyty i płytek w tym jednym ze spier... zabudową ...
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 23-05-2012 o 18:20
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #1296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak właśnie sobie myślę że można byłoby na skróty pójść i wyciąć do kwadratu czy np 1 płytkę na pół przeciąć i wtedy łatwiej będzie wszystko wyciąć

    jutro przywiozę na budowę misę - zawieszę na uchwytach - odrysuję jej kształt na płycie i będzie wiadomo jak ciąć by nie było widać

    pod płytę z KG wstawiłem OSB wiec misa będzie miała oparcie na znacznie większej powierzchni niż tylko na kilku metalowych rurach geberitu

    w poprzednim poście dodałem fotki

  17. #1297
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Ty na pewno u siebie na budowie... patrząc na to zdjęcie pomyślałam, że to u mnie.. radio identyczne..

    wracając do Jangaza.. dobrze, że się naprawił.. jednak mój budżet nie wytrzyma droższego reku, więc jednak pozostanie on.. tym bardziej, że jeszcze studnie muszę wiercić..

    łazieneczka przybiera ładnych kształtów..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  18. #1298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Ty na pewno u siebie na budowie... patrząc na to zdjęcie pomyślałam, że to u mnie.. radio identyczne..

    wracając do Jangaza.. dobrze, że się naprawił.. jednak mój budżet nie wytrzyma droższego reku, więc jednak pozostanie on.. tym bardziej, że jeszcze studnie muszę wiercić..

    łazieneczka przybiera ładnych kształtów..
    A ile ma cię ta studnia kosztować za mb odwiertu i co wchodzi w skład tej ceny?

  19. #1299
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    250zł za mb odwiertu (rejony górskie) w to wchodzą materiały, czyli niebieska rura (do wody pitnej), filtr itd, w sumie powiedział mi mąż, że to kompletna studia, wystarczy włożyć pompę zanurzeniową i już działa chodzi o to, że odszlamują tą studnię i także mówią jaka jest jej wydajność.
    Miejsce wyznaczone już mamy poprzez różdżkarza.. wziął 50zł, jako, że budujemy się w miejscowości gdzie on mieszka i tyle od mieszkańców bierze.. inaczej 300zł
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  20. #1300

    Domyślnie

    To mój różdżkaż dlatego wziął 200zł. Ja na pomorzu mam za 160 zł mb ale dodatkowo filtr muszę zapłacić reszta tak jak u Was.

Strona 65 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony